Dodaj do ulubionych

Przyjmuję kolędę, bo chce iść do Nieba

04.01.19, 15:14
Nie ma się czego bać smile
"Kolęda to okazja do wspólnej modlitwy, do pobłogosławienia domu i rozmowy. Tylko tyle i aż tyle. Nasze paniczne podejście często wynika z tego, że w kościele udajemy pobożnych, a nie ma to żadnego przełożenia na nasze życie. I kiedy ksiądz przychodzi do naszego domu, okazuje się, że nie mamy się gdzie schować. Może to dobry punkt wyjścia do porządniejszego rachunku sumienia, dzięki któremu będziemy potrafili pełniej otworzyć się na drugiego człowieka. Także tego w koloratce."
Całość tu:
misyjne.pl/warto-przyjac-ksiedza-koledzie/
--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Edytor zaawansowany
  • spanish_fly 04.01.19, 15:16
    Ale to Ty się boisz i dlatego przyjmujesz.
  • czarniejszaalineczka 04.01.19, 15:29
    10/10

--
    Mum, can I have a dog for Christmas? Mum: NO! You'll have turkey like everyone else.
  • mdro 04.01.19, 15:19
    A to Bóg patrzy, czy ktoś ma posprzątane w domu, zna modlitwy i ma zeszyt do religii? I naprawdę myślisz, że nieprzyjmowanie księdza po kolędzie wynika z "braku otwarcia na drugiego człowieka" czy też raczej z niechęci do działania instytucji bądź jej konkretnych przedstawicieli? (pomijam kwestie osób innych wyznań i religii bądź niewierzących).

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • 35wcieniu 04.01.19, 15:20
    No to szerokiej drogi!
  • betty_bum 04.01.19, 15:20
    Chować się we własnym domu przed gościem przed facetem w sukience, który chce pędzlem chlapać po ścianach😂
  • filga 04.01.19, 15:31
    No, no. Po bandzie... Szczyt kultury i tolerancji. I szacunku dla inności
  • spanish_fly 04.01.19, 15:39
    Niby gdzie tu jest po bandzie? Ten pędzel to kropidło, jak rozumiem. A co się Tobie skojarzyło?
  • majenkir 04.01.19, 17:11
    spanish_fly napisała:
    > A co się Tobie skojarzyło?

Teraz to juz nawet ja nie wiem big_grinbig_grinbig_grin

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • lilia.z.doliny 04.01.19, 19:58
    po scianach?! big_grin big_grin

--
    Olga tak obrazowo relacjonowała swoje grzechy w czasie spowiedzi, że pop wziął od niej numer telefonu.
  • betty_bum 04.01.19, 15:54
    Inność i powód do wytykania palcami przez całą wieś lub tylko „pobożnych” sąsiadow to niewpuszczenie księdza. Taki jeszcze mamy klimat niestety.
    Gości do domu zaprasza gospodarz wedle uznania, myślisz, ze ksiądz wpuszcza parafian, ŚJ czy zmarzniętego żulika?
  • grrru 04.01.19, 15:21
    A kto mówi o strachu? Po co ateiście taka wizyta?

--
    Nadal jem gluten smile
  • banowanyzaprawde1 04.01.19, 15:21
    Nie chcę mieć nic wspólnego z żadną organizacją przestępczą a kościół to mafia.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • beataj1 04.01.19, 15:24
    Gdzieś kiedyś przeczytałam zdanie że najważniejszym osiągnięciem religii monoteistycznych jest wdrukowanie w wiernych przekonania że bez wkładu pracowników tej religii zbawienie jest niemożliwe.
    Że niby bóg jest wszechmocny i wszystko wiedzący, ale bez potwierdzenia od pracowników sam nic nie może.
    I stąd niemożność wyzwolenia się od religii instytucjonalnej.

--
    To nie cellulit. To moje ciało mówi, że jest atrakcyjne. Brajlem.
  • spanish_fly 04.01.19, 15:32
    Są w ogóle jakiekolwiek religie bez funkcyjnych, dla których ich funkcja staje się źródłem utrzymania czy władzy? Po to te religie powstały, żeby mieć narzędzie do kontrolowania ludzi, dlatego dzieci trzeba ich "uczyć", itd.
  • olena.s 04.01.19, 16:36
    Katarowie? (Katarzy?)
  • tanebo6.0 04.01.19, 18:22
    Starożytna relligia grecka. Nie było w niej stanu kapłanów.
  • memphis90 04.01.19, 19:53
    A Pytia to kim niby była...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • potworia 06.01.19, 16:47
    Eee? Albo taka, dajmy na to, Kasandra?
    Oresteję miałeś w ręku, albo którykolwiek ze starożytnych bestselerów?
  • woman_in_love 04.01.19, 15:28
    i pragnieniami religijnych oszołomów chcących iść do "Nieba". Więc na bank zmierzasz nie tam gdzie zamierzasz big_grin.
  • princesswhitewolf 04.01.19, 15:56
    no ale pieklo brzmi bardziej atrakcyjnie z ta rozpusta na patelni niz niebo i ubrany w koszulne spiewa w chorach
  • alpepe 04.01.19, 15:28
    Co za bzdury.

--
    Achse des Guten
  • woman_in_love 04.01.19, 15:29
    https://img12.demotywatoryfb.pl//uploads/201812/1544831760_zjsqty_600.jpg
  • asia-loi 04.01.19, 21:36
    big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • 35wcieniu 04.01.19, 15:29
    Nie przyjmuje i nie wiem co mialoby to miec wspolnego ze strachem. Nie chowam sie tez. Niby gdzie, u siebie przeciez jestem.
  • ola_fatyga 04.01.19, 15:30
    >dzięki któremu będziemy potrafili pełniej otworzyć się na drugiego człowieka. Także tego w koloratce."

Nogami? lol
  • czarniejszaalineczka 04.01.19, 15:31
    nie chowam sie
    zwyczajnie dziada nie wpuszczam suspicious

--
    Mum, can I have a dog for Christmas? Mum: NO! You'll have turkey like everyone else.
  • aniani7 04.01.19, 15:35
    Kiedyś jeden ksiądz proponował mi, żebym się na niego otworzyła, ale nie skorzystałambig_grin
  • zeldaf 04.01.19, 15:38
    Dlaczego zaraz chować? Zaproponowałam herbatę i small talk na tematy neutralne, gdyby chciał sobie zrobić przerwę, ale na żadne gusla nie pozwalam.
  • nihiru 04.01.19, 15:38
    Hę?
    Jako praktykująca katoliczka, przyjmująca księdza po kolędzie, zawsze uważałam, że kolęda jest po to, żeby ksiądz mógł choć trochę poznać swoich parafian. Okazja do porozmawiania o różnych problemach parafii. Jak ktoś potrzebuje - to może się poradzić w jakiejś sprawie, która niekoniecznie kwalifikuje się do spowiedzi (od razu mówię, że ja nigdy nie potrzebowałambig_grin).
    Poza tym, skoro ja co tydzień fatyguję się do księdza, to raz w roku ksiadz może się pofatygować do mniebig_grin

--
    ------------------------------------------------------
    forum rządzi, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi
  • izjaa 04.01.19, 15:54
    Chodzisz co tydzień do księdza? 0_o
  • lodomeria 04.01.19, 18:33
    Taaa, jak ksiądz tak taśmowo leci po kilkanaście wizyt dzień w dzień przez miesiąc, to dużo z tego pamięta i na pewno ma czas na wysnuwanie wniosków oraz chęć do refleksji.
    To jest socjotechnika, może i kiedyś tam wynikająca ze szlachetnych pobudek, ale forma, jaką to przybrało uniemożliwia to, o czym piszesz.
  • tmk123 04.01.19, 19:18
    nihiru napisała:

> Hę?
    > Jako praktykująca katoliczka, przyjmująca księdza po kolędzie, zawsze uważałam,
    > że kolęda jest po to, żeby ksiądz mógł choć trochę poznać swoich parafian. Oka
    > zja do porozmawiania o różnych problemach parafii. Jak ktoś potrzebuje - to moż
    > e się poradzić w jakiejś sprawie, która niekoniecznie kwalifikuje się do spowie
    > dzi (od razu mówię, że ja nigdy nie potrzebowałambig_grin).
    > Poza tym, skoro ja co tydzień fatyguję się do księdza, to raz w roku ksiadz moż
    > e się pofatygować do mniebig_grin
    >
    Gratuluje Ci księdza. Ja rozczarowałam się do księży już w podstawówce. Nie, żaden mnie molestował, czasmi na religii opowiadali dwuznaczne kawały. Ale spodziewałam się, że jak bedę mieć religię z księdzem to będzie to człowiek mądry i inteligentny. Niestety. Inteligencja najczęściej poniżej normy i slogany Jezus cię kocha, otwórz serce itp.
    I identycznie było na kolędzie. Więc radzenie się księdza jest bez sensu, a problemy paraffi,kazdej paafii to brak kasy.
  • princesswhitewolf 04.01.19, 15:40
    a ja nie przyjmuje bo nie interesuje mnie Bog marchewki i bata ktoremu musze sie podlizywac. Moralnosc jest wazna ze wzgl na innych ludzi , na wspolzycie z nimi i dobro ogolu , a nie lizusostwo emerytalne po smierci
  • cauliflowerpl 04.01.19, 15:44
    A u mnie nie chodzą po kolędzie... to nie mogę iść do nieba?? Dyskryminacja sad
  • asia-loi 04.01.19, 21:41
    cauliflowerpl napisała:

> A u mnie nie chodzą po kolędzie... to nie mogę iść do nieba?? Dyskryminacja sad

big_grin big_grin big_grin

--
  • heca7 04.01.19, 15:48
    big_grin
    www.youtube.com/watch?v=HmoVrJVk70g

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • natalia.nat 04.01.19, 15:50
    Zawsze mnie zastanawia, dlaczego dorośli ludzie dają sobie robić wodę z mózgu. Tkwią w tych wymyślonych cudacznych obrządkach, przyjmują w domu obcego człowieka, przedstawiciela jakiejś tam instytucji i jeszcze mu płacą w kopercie. Nie lepiej zaprosić kogoś bliskiego, kto nam dobrze życzy, przyjaciela, z którym dobrze się czujemy, a datkiem wesprzeć osobę potrzebującą?
  • angazetka 04.01.19, 15:57
    Ja się nie boję. Ja nie mam na to ochoty.
    PS. Dawno cię nie było, już myślałam, że nas porzuciłaś...
  • a2-a 04.01.19, 16:57
    angazetka napisała:

> Ja się nie boję. Ja nie mam na to ochoty.
    > PS. Dawno cię nie było, już myślałam, że nas porzuciłaś...

Nie porzucilem, po prostu brakuje czasu, nawet na swoim forum ostatnio się nie udzielałem: forum.gazeta.pl/forum/f,263153,Wiara_w_Boga.html

--
  • memphis90 04.01.19, 19:57
    Czy warunkiem uczestnictwa w tym forum jest udzielanie odpowiedzi wyłącznie w postaci cytatów z Biblii w odpowiedzi na cytaty z portali katolickich...? Taka gra...? forum.gazeta.pl/forum/w,263153,167382872,167382872,Przyjazn_z_niewierzacymi.html?pelna=tak

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • taniarada 04.01.19, 16:47
    Takim pisaniem to nawet piekło wystraszysz .Pycha przez ciebie przemawia .Synu lub córko.
  • a2-a 04.01.19, 16:58
    taniarada napisał(a):

> Takim pisaniem to nawet piekło wystraszysz .Pycha przez ciebie przemawia .Synu
    > lub córko.

A Pani nie chce iść do Noeba?

--
  • a2-a 04.01.19, 16:59
    a2-a napisał:

> taniarada napisał(a):
    >
    > > Takim pisaniem to nawet piekło wystraszysz .Pycha przez ciebie przemawia
    > .Synu
    > > lub córko.
    >
    > A Pani nie chce iść do Noeba?
    >
    >

* do Nieba?

--
  • sko.wrona 04.01.19, 17:57
    Do nieba pójdą tylko polscy katolicy?
    Gdzie jeszcze istnieje ta „piękna” tradycja kolędy?
  • a2-a 04.01.19, 18:11
    Kto nie chce przyjąć księdza po kolędzie, to i nie chce iść do Nieba.
    Logiczne.

--
  • czarniejszaalineczka 04.01.19, 18:28
    lol

--
  • cosmetic.wipes 04.01.19, 18:35
    To super. Takie dziewczynki jak jak nie idą do nieba, tylko tam, gdzie chcą.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • lodomeria 04.01.19, 18:39
    Pusty dzbanie, przestań w końcu robić sobie jaja z mojej i wielu na tym forum religii i nie ośmieszaj koncepcji nieba pisaniem tego wyrazu wielką literą.
  • sko.wrona 04.01.19, 19:05
    Jest na to zapis w katechizmie? Może o kolędzie jest w Przykazaniach kościelnych?
  • a2-a 04.01.19, 21:31
    Jeśli ktoś nie życzy sobie w swoim domu księdza, to i nie życzy sobie Chrystusa, a tylko Jezus jest Drogą do Nieba.
    Proste.

--
  • olena.s 04.01.19, 22:26
    big_grin
    Ja tam w Boga nie wierzę, ale nie do pojęcia jest dla mnie wyobrażanie go sobie jako tępawego urzędnika mierzącego bezrefleksyjnie calówką...
  • asia-loi 04.01.19, 22:37
    a2-a napisał:

> Jeśli ktoś nie życzy sobie w swoim domu księdza, to i nie życzy sobie Chrystusa, a tylko Jezus jest Drogą do Nieba.

Czyli zdecydowana większość ludzi na planecie Ziemia nie pójdzie do nieba, ponieważ nie są katolikami tylko wyznawcami innych religii i wierzą w innych bogów. wink

--
  • a2-a 04.01.19, 23:11
    Zbyt daleko wysnuty wniosek, zwłaszcza że kolęda dotyczy tylko katolików.

--
  • malia 05.01.19, 16:06
    W takim razie cale rzesze katolików z innych państw nie pójdą do nieba, bo kolęda tam nie istnieje.
  • myq1 05.01.19, 16:11
    Ludzie bezzębni, żeby nie wiem jacy pobożni byli, do nieba się nie dostaną, bo jest powiedziane:
    Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Biedacy nie będą mieli czym zgrzytać, więc się nie zakwalifikują. wink
  • cauliflowerpl 05.01.19, 16:23
    W niebie ten płacz i zgrzytanie zębów ma być????
    O, to ja dziękuję, w ogóle nie chcę tam iść.
  • myq1 05.01.19, 17:02
    Chciałam napisać "w piekle", ale numer. 😈
  • cauliflowerpl 05.01.19, 17:07
    To nic. Właśnie wymyśliłaś, jak uniknąć piekła!
  • myq1 05.01.19, 17:29
    To niestety nie mój pomysł, po prostu powtórzyłam. Kiedyś chyba w Przekroju ukazał się wierszyk kończący się słowami: czym by w piekle zgrzytała? Nie pamiętam tytułu ani autora, wujek G. nie odpowiada. Może ktoś podpowie?
  • joanna05 07.01.19, 09:28
    a2-a napisał:

> Kto nie chce przyjąć księdza po kolędzie, to i nie chce iść do Nieba.
    > Logiczne.
    >
    Do katolickiego? A w życiu! Z tymi wszystkimi świętymi, księżmi, aniołkami? Jeszcze czego! Specjalnie bym nagrzeszyła, aby tylko tam na pewno się nie dostać.
  • stephanie.plum 04.01.19, 16:52
    dobry człowieku, jak chcesz się dzielić wiarą, to nie wystarczy wrzucić temat na forum.

trzeba jeszcze się zniżyć i raczyć porozmawiać z osobami, które na twój post odpowiadają.

chyba, że wyobrażasz sobie, że jesteś tą niewidzialną ręką, która napisała "mane, tekel, fares" i... zero odzewu.

--
    idę tam, gdzie idę
  • a2-a 04.01.19, 23:13
    Tak jak ksiądz na kolędzie smile staram się słuchać co innym leży na wątrobie, a wiarą chętnie podzielę się na swoim forum.
    Zapraszam smile

--
  • koronka2012 04.01.19, 17:00
    Nie przyjmuję kolędy, bo nie mam chęci na wysłuchiwanie bzdur, które napawają mnie irytacją/pustym śmiechem.
    Kwestia niebo/piekło mnie wali

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.