Dodaj do ulubionych

No właśnie, zajęcia dodatkowe

06.01.19, 11:16
Macie realnie w szkole Waszych dzieci ofertę takich zajęć, bezpłatnych?
U mnie wszystko płatne, prowadzone przez zewnętrzne firmy.
Niby są też organizowane przez szkołę, ale średnio po 15 miejsc a dzieci w szkole niemal półtora tysiąca. Nie ma szans się dostać.
Nie mamy też w naszej dzielnicy domu kultury, w którym byłyby zajęcia w atrakcyjnej cenie.
Wszystko to minimum 130 zł miesięcznie (sport, plastyka) do 200-300 za angielski, programowanie.
A już nauka pływania 450 zł miesięcznie!
Mogę wiadomo nie posyłać ale wtedy świetlica od 7.30 do 12.45 kiedy się zaczynają lekcje lub od 12 do 17 a tam zupełnie nic nie organizują.
Edytor zaawansowany
  • memphis90 06.01.19, 11:40
    Tylko płatne. Starsze klasy mają podobno kolka tematyczne. Np w zeszłym roku klasy 4 mialy kółko teatralne (córka wyczekiwala nowego roku szkolnego, żeby się zapisać) , w tym roku kółka już nie ma sad

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • little_fish 06.01.19, 12:00
    Szkoła publiczna do której chodziły moje dzieci miała tylko bezpłatne zajęcia - jakieś kółka przedmiotowe, językowe, plastyczne, sportowe - z dostaniem się nie było problemu. Teraz chodzą do niepublicznej - bezpłatne przedmiotowe w starszych klasach (na pewno chemiczne, matematyczne, geograficznei polonistyczne) dla wszystkich wokalne, teatralne i chyba plastyczne. Płatne (50 zł miesięcznie) - judo, piłka nożna, kucharskie. Nie pamiętam czy taneczne jest płatne, ale chyba też nie.
  • slonko1335 06.01.19, 12:03
    Kółka są bezpłatne. Niestety większość na które chcieliby chodzić odbywa się w czasie gdy mają lekcje.

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • kochamruskieileniwe 06.01.19, 13:07
    Szkoła podstawowa, przedmieście Warszawy klasy I-III, (wyzej ofert nie rozpatrywałam - wiem, że są zajęcia), szkoła - po dwie lasy na każdym poziomie, raczej nie ma w nich p 25 osób. Bardziej ok.20.
    - zajęcia plastyczne,
    -klub malego odkrywcy,
    -zajęcia taneczne,
    -kawiarenka naukowa
    - szachy (w świetlicy, ale może przyjść, tzn zapisać się każdy)
    - coś w typie sks (j.w),
    - kurs kroju i szycia (j.w)
    - język niemiecki (j.w)

Dom Kultury - 3 w dzielnicy.
    Najbliższy - modelarstwo, język chiński i niemiecki, zajęcia taneczne, wokalne, nauka gry na instrumencie, kuchnia typu pieczenie chleba itp., ceramika.
    Lekcje języka - cena ok 12-15 zł 45 min.
    Lekcje muzyki - 35 - 45 zł za godzinę lekcyjną.
    Innych cen nie znam....

Inne zajęcia - są różne. Część dotowana przez dzielnicę. Np część UKS
    Pływnie (UKS) 190 zł za miesiąć, zajęcia 3xw tygodniu po 60 min pływania,
    piłka nożna, judo - też UKS

Język angielski - szkoła językowa w dzielnicy. Zajęcia płatne semestralnie ok 1000 zł za semestr. 32 lekcje godzinne, 2x w tygodniu. Szkoła odbiera/przyprowadza dzieci z/do szkoły macierzystej.

Oerta w mojej dzielnicy całkiem niezła, choć sama dzielnica ma różne notowania.
  • whitney85 06.01.19, 13:21
    To w takim razie moja dzielnica jest wyjątkowo kiepska.
    Do domu kultury musiałabym wozić do sąsiedniej.
    U nas w szkole jest po 7 klas równoległych.
  • kochamruskieileniwe 06.01.19, 15:15
    Ale zapewne notowania w rankingach, gdzie chciałby ktoś zamieszakać ma wyższe wink. I dojazdy lepsze.
    Faktem jest, że dużo mogę zarzucić dzielnicy, wktórej mieszkam obecnie. Ale nie zajęcia dla dzieci... (Inne plusy też widzę).
    To już mje rodzime Śr,odmieście i Żoliborz wypadają (chyba) ciut gorzej. Na pewno pod względem domów kultury!
  • whitney85 06.01.19, 15:31
    Właśnie Śródmieście, Wola i Bielany mają całkiem niezła ofertę. Jak jest z drugiej strony rzeki to nie wiem wiele ale Białołęka się fajnie rozwija. Ponoć jest więcej miejsc w przedszkolach publicznych niż chętnych.
  • agata_abbott 06.01.19, 16:26
    450 pływanie? Córka chodzi do szkółki i tyle to my na semestr płacimy (zajecia co tydzień, po pół godziny - bo maluchy tyle realnie wytrzymują).

--
    teoriachaosu.blog/
  • grrru 06.01.19, 22:25
    Są kółka przedmiotowe, szachy, zajęcia sportowe pozalekcyjne. Poza tym w okolicznych domach kultury jest sporo i Pałac Młodzieży to wiadomo, bogata oferta tylko trzeba o miejsce powalczyć.

--
    Nadal jem gluten smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka