Dodaj do ulubionych

Michel Quoist o idealej matce

11.01.19, 08:22
"Moim największym odkryciem, mówi Bóg, jest moja Matka. Brakowało mi jej i dlatego ją stworzyłem. Sprawiłem, że powstała, zanim powstałem w jej łonie. Teraz jestem człowiekiem takim, jak wszyscy inni. Nie muszę nikomu niczego zazdrościć, bo sam też mam Matkę. Brakowało mi jej. Moja Matka nosi imię Maryja, mówi Bóg. Jej dusza jest czysta i pełna wdzięku. Jej ciało jest dziewicze i przeniknięte takim światłem, że nigdy nie mogłem oderwać od niej oczu, przestać jej słuchać i podziwiać. Moja Matka jest tak piękna, że wszystkie piękności nieba nie były mi bliższe od niej. Wiem, mówi Bóg, co znaczy przebywać w objęciach aniołów: a jednak, wierzcie mi, brakowało mi matczynych ramion!"(Michel Quoist).

Piękne, prawda?

Cytat pochodzi z: opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/md_femkat.html

--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Edytor zaawansowany
  • feel_good_inc 11.01.19, 08:30
    Więc z tym urojonym dziewictwem to tak wiesz, nie teges...

--
    Sygnaturka wykonała nieprawidłową operację i nastąpi jej zamknięcie.
  • z_lasu 11.01.19, 08:31
    Ciało matki jest dziewicze. Aha. Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach. Widziano także osła...
  • czarniejszaalineczka 11.01.19, 08:38
    ohyda

--
    słuchaj rózico,
    ona nie słucha...
    za durzo kurzu
    wlajzło jej w ucha.
  • cosmetic.wipes 11.01.19, 08:40
    Kazirodztwem trochę zaleciało 😃

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • z_lasu 11.01.19, 09:01
    Bardziej niż trochę. Moje pierwsze skojarzenie to kompleks Edypa.
  • madamewu 11.01.19, 08:49
    Ktoś jeszcze chciałby się zwierzyć, jak rozmyśla o dziewictwie swojej matki i nie może oderwać od niej oczu?

--
    Time flies like an arrow, fruit flies like a banana.
  • z_lasu 11.01.19, 09:45
    😂
  • fawiarina 11.01.19, 12:37
    Też to czytałam z pewnym takim obrzydzeniem..
  • mrs.solis 11.01.19, 14:39
    Ja tez.
  • morekac 11.01.19, 08:55
    Brzmi jak tekst człowieka zakochanego w kobiecie, nie jak tekst człowieka kochającego matkę. Jest wtraźny podtekst seksualny.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • mebloscianka_dziadka_franka 11.01.19, 09:10
    Tak to jest jak próbuje się podzielić na trzy jeden byt. I potem jest ojciec, który jest synem i jeszcze duchem świętym, który płodzi sam siebie...
  • aandzia43 11.01.19, 10:01
    morekac napisała:

> Brzmi jak tekst człowieka zakochanego w kobiecie, nie jak tekst człowieka kocha
    > jącego matkę. Jest wtraźny podtekst seksualny.
    >
    Normalka, brzmi jak zakonnice wzdychające do Jezusa wyraźnie rozpalone erotycznie. Banda zje..w pokrętnie kanalizująca swoje popędy.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • same-old_mona 11.01.19, 09:13
    Fuj, obleśne.
  • amsterdama 11.01.19, 09:22
    A2, weź poczytaj, zrób coś dobrego, jeśli masz taką potrzebę, ale daj już spokój z tymi tekstami na forum. Jestem osobą wierzącą, ale niewiele rzeczy mnie tak irytuje jak religijny ekshibicjonizm.
  • atoness 11.01.19, 09:30
    Mój syn w wieku lat trzech oznajmił, że jestem taka piękna, że nie może na mnie patrzeć. Teraz już naprawdę nie wiem co o tym myśleć.
  • alpepe 11.01.19, 10:06
    hahaha

--
    Achse des Guten
  • mamtrzykoty 11.01.19, 10:56
    I słusznie, bo jakby patrzył, to mógłby się w tobie zakochać i miałby ogromny problem.
    Mądry dzieciak!
  • atoness 11.01.19, 11:18
    Właśnie! Wtedy tak na to nie spojrzałam. A teraz aż mnie dreszcz przeszył. Jest dobrze.
  • iwles 11.01.19, 09:45
    a2-a napisał:

> " Matka. Brakowało mi jej i dlatego ją stworzyłem.

Człowiek , który stawia siebie ponad Boga ?
    Wiesz lepiej, co Bóg myślał i co czuł ????

I ty to nazywasz "pięknem"?
    oj pycha przez ciebie przemawia i arogancja. Grzeszysz....

• aandzia43 11.01.19, 09:56
    Nie, egzaltowane i szkodliwe. Matka nie jest dziewicą, matka to KOBIETA z krwi i kości, pełny człowiek. Ten żeński eunuch którego poczęły mizogińskie mózgi niedojrzałych emocjonalnie facetów zwany Matką Boską nijak pełnowymiarowej kobiety nie przypomina.

--
  • czarniejszaalineczka 11.01.19, 10:03
    10/10

--
    słuchaj rózico,
    ona nie słucha...
    za durzo kurzu
    wlajzło jej w ucha.
  • alpepe 11.01.19, 10:46
    Bardzo piękne, pokazuje, do czego prowadzi brak normalnego życia seksualnego.

--
    Achse des Guten
  • fawiarina 11.01.19, 12:38
    big_grin w rzeczy samej!
  • mamtrzykoty 11.01.19, 10:54
    Piękne??
    Raczej okropne i obrzydliwe.
    Tak jakoś z kompleksem Edypa mi się kojarzy.
  • alpepe 11.01.19, 11:24
    Ależ tego jest cała masa w piśmiennictwie świętych katolickich. Jakoś trzeba sublimować pociąg seksualny.

--
    Achse des Guten
  • starczy_tego 11.01.19, 11:34
    to nie jest piękne, to jest niepokojące uncertain
  • katja.katja 11.01.19, 14:00
    Idealna matka to - matka jedynaka, który młodo zmarł i sam nigdy nie założył własnej rodziny, w dodatku zaszła w ciążę będąc wczesną nastolatką? Raczej kiepsko...

--
    Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
  • maslova 11.01.19, 17:01
    Istnieją źródła mówiące o tym, że Jezus miał dzieci.
  • aandzia43 11.01.19, 17:10
    maslova napisała:

> Istnieją źródła mówiące o tym, że Jezus miał dzieci.

Oraz ze matka Jezusa miała poza nim inne dzieci. Ale co poradzisz na seksualne odpały grupki zboczeńców.

--
  • ichi51e 11.01.19, 17:10
    i rodzenstwo

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • asia.sthm 11.01.19, 14:34
    Fuj, wcale nie piekne - to wytwor bardzo chorej wyobrazni ....ale pisarzowi wszystko wolno nawet kiedy mu peron odjedzie.
    Az sprawdzilam z jakiej planety ten Michel Quoist - ksiadz i plodny tworca .
    Wsrod wybrana bibliografii
    Dzienniczek dorastającej dziewczynki,
    jakos mnie nie dziwi. A2, czytales to dzielo?

ttps://pl.wikipedia.org/wiki/Michel_Quoist
    --
    - Halo, pralnia?
    - Sralnia,k... Ministerstwo Kultury, słucham.(podobno autentyczne)
  • alpepe 11.01.19, 14:46
    krwa, jaki zbok

--
    Achse des Guten
  • a2-a 11.01.19, 14:46
    Czytałem inną, Rozmowy o miłości: lubimyczytac.pl/ksiazka/54915/rozmowy-o-milosci i gorąco polecam.

--
  • asia.sthm 11.01.19, 14:58
    Nie, dziekuje nie skorzystam, wystarczyl mi ciutek recenzji:
    "Autor zastosował niecodzienną formę literacką. Jest to historia o tym, jak młody człowiek odwiedza regularnie mędrca, który powoli wprowadza go w odkrywanie miłości."
    Niech sie wprowadzaja do wypeku - nie dla mnie ten sznur samochodow. Brrr.

--
    Stop! Latać tylko prawą stroną
  • katja.katja 11.01.19, 16:20
    Owym mędrcem jest oczywiście ksiądz?

--
    Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
  • a2-a 11.01.19, 17:33
    Ja sobie zdania nie wyrabiam na podstawie recenzji, wolę sam zapoznać się z tematem.

--
  • jowita771 11.01.19, 15:07
    Co też ten ksiądz wie o życiu dorastających dziewczynek i skąd?

--
    wraz z osiągnięciem pozycji pt. żona, kobieta nabywa +30 kg, zamienia seksy look na rozciągniętą podomkę, ma wałki na głowie i monotonnie brzęczy kup ziemniaki, kup ziemniaki. /triss_merigold6/
  • maadzik3 11.01.19, 15:16
    dobre pytanie

--
    I like work. It fascinates me. I sit and look at it for hours.
  • alpepe 11.01.19, 15:18
    Nieważne, czy coś wie, co się nafantazjował, to jego.

--
    Achse des Guten
  • beneficia 11.01.19, 20:47
    No, jeśli coś wie, to bardzo niedobrze.
  • mrs.solis 11.01.19, 14:38
    Na ogol, zeby zostac matka trzeba najpierw uprawiac sex, a pozniej nastepuje porod i wtedy nie pozostaje nawet wspomnienie dziewictwa.
  • jdylag75 11.01.19, 15:22
    Wyobrażacie sobie analogiczne wynurzenia dziewczyny o ojcu?
  • ichi51e 11.01.19, 17:07
    dlaczego dl dziecka jest istotne dziewictwo matki???

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • czarniejszaalineczka 11.01.19, 17:13
    incele tak już mają

--
    słuchaj rózico,
    ona nie słucha...
    za durzo kurzu
    wlajzło jej w ucha.
  • a2-a 11.01.19, 20:43
    ichi51e napisała:

> dlaczego dl dziecka jest istotne dziewictwo matki???
    >

Bo dziewictwo to znak wyjątkowości.

--
  • beneficia 11.01.19, 20:48
    Po porodzie to z całą pewnością.
  • vasaria 11.01.19, 20:57
    Dziewictwo (czy prawictwo wink ) to brak doświadczeń seksualnych - w pewnym wieku norma, w pewnym wieku odchył - wyjątkowości w tym nie ma żadnej.
  • owmordke 12.01.19, 17:34
    Dla normalnego czlowieka dziewictwo nie ma zadnej wartosci. Katolicki fetysz dziewictwa to efekt prania mozgu od kolyski.
  • a2-a 12.01.19, 18:18
    E, tam...

--
  • morekac 12.01.19, 20:25
    Dziewictwo jest sprawą zasadniczo jednorazową, bycie empatycznym, ciepłym (i jakie jeszcze tam zalety powinna mieć matka) przez kilka czy kilkanaście lat wychowywania dziecka jest znacznie ważniejsze.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • a2-a 12.01.19, 20:58
    A jak matka ma wymienione cechy, ale np. jest narkomanką, alkoholiczką lub złodziejką?
    Dziewictwo jest symbolem czystości i niewinności, czyli bezgrzeszności.

--
  • gryzelda71 12.01.19, 21:02
    A czystość i niewinność to najlepsze cech matki?
  • a2-a 12.01.19, 21:57
    Tak

--
  • gryzelda71 13.01.19, 17:23
    W sumie masz rację. Ważne,zeby raczki myła i była niekaralnasmile
  • morekac 12.01.19, 22:01
    Matka musi być czysta, z tym się zgadzam. Ojciec zresztą też. Zachowanie higieny jest wskazane przy małych dzieciach, chociaż też nieprzesadne, bo smarkacze podobno alergii dostają od nadmiaru sterylności.

--
  • morekac 12.01.19, 21:25
    Pijaczka czy narkomanka najczęściej utraciła wszelkie uczucia i tylko wódka ją interesuje, nie dzieci.
    Czystość i niewinność zapewne jest zaletą w przypadku funkcjonariuszy KK, ale rodzice to przede wszystkim muszą umieć ochronić swoje dzieci, ubrać je, nakarmić i wychować, nie zaś klęczeć godzinami w modlitwie. Naiwność, którą często niektórzy rozumieją pod pojęciem niewinności, nieczęsto idzie z tym w parze. Z życiem niestety trzeba się mierzyć, nie zaś trwać bezczynnie w modlitwie jako niewinna lelija, która nie wie, skąd biorą się dzieci, a zło świata pozostaje jej zupełnie obce.

--
  • a2-a 12.01.19, 22:01
    Dziecko uczy się od rodziców, czystości i niewinności także, aby w życiu poradziło sobie ze złem tego świata.
    Proste...

--
  • morekac 12.01.19, 22:13
    Aha. Można uczyć się bycia dobrym i prawym człowiekiem, ale da się być mentalną dziewicą do końca życia.

--
  • katja.katja 13.01.19, 11:28
    Aby poradzić sobie ze złem Tego świata raczej potrzebne są cechy całkowicie odwrotne od niewinności big_grin

--
  • satur13 11.01.19, 18:02
    To są psychotyczne urojenia bardzo chorego człowieka, takie rzeczy należy jak najszybciej leczyć, i to przymusowo.
  • anberte1 11.01.19, 18:30
    obrzydliwe to.
    a kto wie kto tam za klawiaturą siedzi? może a2-a to pedofil ?
  • vasaria 11.01.19, 18:58
    Też mam takie wrażenie, ze on się tymi wątkami emocjonalnie (albo i nie emocjonalnie ... bleh) na tym forum brandzluje. Zasadniczo, ten cały a2-a czy jak on tam ma, to obleśny religijny zbok ! Fuj !
  • milva24 11.01.19, 19:02
    U Ciebie też nie wiadomo kto siedzi.
  • rosa-fira 11.01.19, 19:36
    Fascynujące. A co mówią lekarze?
  • chicarica 11.01.19, 21:51
    Tak, tak, idealna i dziewica, a jednocześnie matka. Potem się dziwić że mają whore madonna syndrome.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • a2-a 11.01.19, 22:49
    Niektórzy się dziwią, bo nie wiedzą że to jest tajemnica wiary, cud...ale i także świętość dla katolików.

--
  • alpepe 11.01.19, 23:27
    Ale czy wiesz, że dogmat o dziewictwie Maryi pochodzi bodajże z XIX wieku?

--
    Achse des Guten
  • a2-a 11.01.19, 23:54
    Na płaszczyźnie wiary, to co najistotniejsze w sensie dogmatycznym, istnieje niezmiennie od zarania dziejów. Ogłoszenie dogmatu, tylko oficjalnie potwierdza daną prawdę.

--
  • daisy 12.01.19, 19:11
    O jezu, kolejny do wygaszenia...

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • a2-a 12.01.19, 19:45
    Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen

--
  • gryzelda71 12.01.19, 20:12
    nie pomoże
  • a2-a 12.01.19, 20:59
    Zawsze pomaga.

--
  • gryzelda71 12.01.19, 21:03
    Nie tym razem.
  • a2-a 12.01.19, 21:55
    gryzelda71 napisała:

> Nie tym razem.

Nie tylko tym razem, ale za każdym razem.

--
  • czarniejszaalineczka 13.01.19, 11:32
    a rozmawiales o tym z psychiatra ?

--
    słuchaj rózico,
    ona nie słucha...
    za durzo kurzu
    wlajzło jej w ucha.
  • a2-a 13.01.19, 14:11
    Proszę Pani, ja wiem że nie każdy kto nie szanuje dziewictwa zaraz musi być pedofilem, ale jeśli dziewictwo kogoś mierzi, to może faktycznie powinien udać się po poradę...

--
  • gryzelda71 13.01.19, 14:48
    To idź,po porade.
  • morekac 13.01.19, 16:26
    Dla większości ludzi w pewnym wieku dziewictwo, zwłaszcza zaś dziewictwo własnej matki, nie ma większego znaczenia. Może być nieznaczną zaletą albo wadą, ale jego znaczenie jest znikome w porównaniu z innymi wadami czy zaletami danej osoby. No, chyba że ktoś jest nastolatkiem z myślami opętanymi seksem i/lub zachowaniem czystości. Normalnym ludziom takie zafiksowanie jednak mija, bo dociera do nich, że nie jest to najistotniejsza cecha człowieka i życie jest zbyt skomplikowane, by robić sobie z tego fetysz.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.