Dodaj do ulubionych

Piękna skóra

11.01.19, 20:18
Nie zliczę ile już kremów i specyfików kupiłam. Mam mieszana cerę. Czasem pojawi się pryszcz na brodzie czy czole. Policzki suche z plamami i łuszczyca się skóra zima. Czoło się błyszczy. Dramat. Jedyny krem który jako tako pomaga to elobaza krem lekki. Stosuje pod makijaż i na noc gruba warstwa i wtedy jest ok. Ale zacznę smarować przeciwzmarszczkowy czymś czy retinol dam czy inne coś z ordinary np to od razu mam sucha skórę na prawym policzku.
Jakiś pomysł na pielęgnację przeciwzmarszczkowa w tej sytuacji..?
Edytor zaawansowany
  • chatgris01 11.01.19, 20:25
    Olej z konopi albo olejek arganowy, zamiast kremu na noc.
  • ardiss1 11.01.19, 20:28
    Olejek arganowy tez używam. Ale czy on działa na zmarszczki ?
  • chatgris01 11.01.19, 20:29
    Tak, ma działanie przeciwzmarszczkowe.
  • mysiulek08 11.01.19, 20:31
    olejek z rosa mosqueta, ale jakosc musi byc doskonala czyli olejek gesty, pachnacy cieplo mniej wiecej prazonym ziarnem, kolor w kierunku pomaranczowego

i galaretka asta lift
  • ardiss1 11.01.19, 20:38
    Mysiulku a gdzie taki olejek różany znaleźć ? Podpowiesz proszę ? Bo to mnie zainteresowało bardzo. .
  • snakelilith 11.01.19, 20:44
    Dostaniesz w The Ordinary. Zwykle kupowałam innej marki, ale ten ma dobrą cenę i jakościowo jest taki sam.
  • ardiss1 11.01.19, 20:48
    O dzięki. Ostatnio nawet tam na niego zerkałam.
  • mysiulek08 11.01.19, 20:52
    W Polsce czy w Europie pojecia nie mam, sprobuj ten polecany przez Snake, moze bedzie ok
  • ardiss1 11.01.19, 20:58
    Tak zrobię. Dzięki. Chyba rzeczywiście katuje skórę retinolami itd. I ciągle nawilzam bo mi się wydaje ze pomoże. A może tu tłuszczy brakuje jak pisze Snake poniżej.
  • ardiss1 11.01.19, 20:44
    I jeszcze ważne. .. ze jak się smaruje czymkolwiek to piecze. Tak jakbym miała miliony małych ranek na twarzy. Trwa to chwile 2-3 sekundy pewnie i mija.
  • snakelilith 11.01.19, 20:49
    To znaczy, że używasz za lekkiej pielęgnacji. Za dużo wody, za mało chroniącego tłuszczu. Olejek na noc i nawet maleńska kropla do kremu stosowanego na dzień nie zaszkodzi i ukoi skórę. Zimą cera produkuje mniej sebum, efektem mogą być podrażnienia, wysuszenie, a nawet gwałtowne reakcje jak świecenie się miejsc na twarzy (skóra próbuje się ratować nadprodukcją sebum) i trądzik.
  • snakelilith 11.01.19, 20:56
    I wywal tą elobazę. Ten krem zawiera wazelinę. Daje poczucie złudnego ukojenia, bo to olej mineralny, ale zakleja pory i długoterminowo pogarsza jej stan.
  • ardiss1 11.01.19, 20:59
    Ok. Tak zrobię. Kupię ten olejek. Dzięki wielkie.
  • agnieszkas72 11.01.19, 21:05
    W Biedronce bywa rewelacyjny krem półtłusty z masłem kakaowym - bez oleju mineralnego. Nadaje się pod oczy, na twarz, na ręce i usta. Kosztuje 5 zł.
  • frey.a86 11.01.19, 21:06
    Ja mam podobną cerę i nigdy nic nie pomagało, aż do niedawna. Zmieniłam całkowicie sposób pielęgnacji i teraz stosuję rano hydrolat+kwas hialuronowy 3% plus krem BB, a wieczorem demakijaż olejkiem nacomi+byle jaki krem na bazie wody+ retinol. Działa i skóra przestała się błyszczeć na nosie i czole, ale też nie łuszczy się przy skrzydełkach nosa jak kiedyś. Nie wiem co mi pomogło, podejrzewam retinol albo ten olejek (wcześniej używałam płynów micelarnych). Ty piszesz, że po retinolu zmian nie ma, więc może spróbuj demakijażu olejem, może będzie akurat.
  • ardiss1 11.01.19, 21:35
    Jedno co zauważalne to różnice między demakijazem mleczkiem a woda z żelem. Po wodzie pieczenie jest większe. Wiec jakby potwierdza się chyba ta wersja ze w sumie to za mało tłuszczu jej dostarczamy.
  • ardiss1 11.01.19, 21:38
    A po retinolu nie trzeba filtrów? Chyba że w BB po prostu je masz. Kwas hialuronowy tez rozważałam ale po tym co napisala Snake to ten olejek bardziej do mnie przemawia.
  • mebloscianka_dziadka_franka 11.01.19, 21:24
    Ja mam tłustą cerę i non stop zaczerwieniona i piekącą. Niby smarowałam się nawilżającym kremem, ale nic to nie dawało. W końcu się poddałam i zaczęłam smarować Cetaphilem jakimś ultra nawilżającym, który też jest lekko tłustawy. I problem zniknąl, wprawdzie się świecę, ale i tak się wcześniej świeciłam, więc różnicy nie ma w tym względzie, a teraz przynajmniej skóra wygląda lepiej, nie piecze, nei jest zaczerwieniona, a nawet o dziwo zaskórniki wydają się byc mniej widoczne, za to wyskakują mi pryszczyki niestety tongue_out Nie rozwiązało to moich problemów z cerą, no ale nie jest już odwodniona i tłusta, tylko tłusta big_grin Więc możesz spróbować, jeśli się boisz smarować takim kremem tłuste części twarzy, to chociaż na policzki i suche miejsca sobie zaaplikuj.
  • chatgris01 11.01.19, 21:35
    Przy pryszczykach i na tłuste partie skuteczny jest właśnie olej z konopi www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/olej-konopmy-wlasciwosci-i-zastosowanie-w-kosmetyce-aa-Dzzc-d6Hb-6SwG.html
  • mebloscianka_dziadka_franka 11.01.19, 21:49
    I to taki zwykły olej, jak do jedzenia? smile
  • chatgris01 11.01.19, 22:04
    Tak. Ja kupuję właśnie spożywczy, tłoczony na zimno, w sklepie bio, w buteleczkach 250 ml, bo wychodzi dużo taniej niż w dziale kosmetycznym, a to to samo. Przelewam po trochu do malutkiej buteleczki z pompką, a tę większą trzymam w lodówce.
    Bardzo ładnie mi koi podrażnienia (mam cerę normalną, ale wrażliwą-retinolem się tak załatwiłam).
  • mebloscianka_dziadka_franka 11.01.19, 22:10
    Może spróbuję w końcu z tymi olejami... Dzięki za informacje smile
  • aaa-aaa-pl 11.01.19, 21:41
    Olej plus kwas hialuronowy na zwilżoną twarz.Kwas bez dodatkow, 2 %. Olej z opuncji.Nigdy nie miałam tak łasnej cery( mam 45 lat, każy twierdzi, że to niemożliwe).
  • mebloscianka_dziadka_franka 11.01.19, 21:51
    Rano i wieczorem ten olej z kwasem hialuronowym? I po nim kwasy?
  • ardiss1 11.01.19, 21:53
    A miałaś takie problemy jak ja ? Kurcze dużo rad i które wybrać 😀
  • aaa-aaa-pl 11.01.19, 23:10
    Ogólnie miałam nadwrażliwą cerę. Olej z kwasem mieszam na dłoni ( odrobina kwasu i 2-3 kropelki oleju). Nakładam na zwilżoną( ważne !) skórę.
    Od kiedy odstawiłam kremy ( wiekszość z nich to woda z parafiną/ wazeliną) - jest dobrze.
  • ardiss1 11.01.19, 23:20
    A ten kwas hialuronowy to jakiś konkretny ? Gdzie go kupić? Może bym połączyła olejek z rozy z tym kwasem właśnie..
  • mysiulek08 11.01.19, 23:27
    W Ordinary tez kupisz
  • snakelilith 11.01.19, 23:30
    Z The Ordinary. wink Ale tak naprawdę nie wiem, czy to dobry produkt. W każdym razem zabacz u nich na stronie pod zakładką Hydrators and Oils mają tam zarówno 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil jak i Hyaluronic Acid 2% + B5.
  • aaa-aaa-pl 11.01.19, 23:40
    Ja kupuję na stronie esent.Jest dobry, nie uczula.Kiedyś kupiłam z Manufaktury( ma dodatki) - i niestety uczulił mnie.
  • ardiss1 12.01.19, 07:26
    No i gra gitara! Dzięki wielkie. Juz wiem co robić.
  • eliszka25 11.01.19, 23:44
    Mam wrażenie, że opisałaś moje problemy sprzed kilku lat. Miałam tak samo, póki nie trafiłam na krem hydra zen z lancome. Używałam go przez kilka lat, ale później „ulepszyli” recepturę i już nie było dobrze. Poprzedniej zimy przypadkowo odkryłam kremy z tej serii

www.yves-rocher.pl/riche_creme

To są kremy na bazie olejków. Dla mojej skóry to jest ukojenie. Przestała piec, zniknęły zaczerwienienia i uczucie ściągnięcia rano. No i jest też działanie przeciwzmarszczkowe. Na lato krem jest dla mnie za ciężki, ale zimą rewelacja. Same olejki u mnie się nie sprawdzały, za to ten krem działa idealnie. Teoretycznie jest przeznaczony dla starszych kobiet, ale najwyraźniej moja skóra jest stara 😉. W każdym razie polecam wypróbowanie zwłaszcza kremu na noc i maseczki. Za namową konsultantki ze sklepu, raz w tygodniu nakładam maseczkę na twarz jak krem przed pójściem spać i zostawiam na całą noc. Moja skóra, zwłaszcza na policzkach, jest mi za to wdzięczna.
  • ardiss1 12.01.19, 07:26
    Dzięki. Na razie spróbuję z olehukiem i kwasem. Ale krem tez sobie zapiszę
  • aaa-aaa-pl 12.01.19, 09:25
    Niektórzy chwalą kwas ze stronki " zróbsobie krem".
    Ten potrojny.
    Pamiętaj, że skóra musi być wilgotna( wpda/ tonik/ hydrolat). Kwas z olejem mozna wymieszać na dłoni.Można też położyć ( wklepać) kwas i na to nałozyć olej.Ja preferuję preferuję pierwszą metodę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.