Dodaj do ulubionych

Piecyk gazowy

11.01.19, 21:46
Byłam w sklepie odzieżowym. Sklep to za dużo powiedziane. Blaszak z ciuchami na bazarku. I tak sobie chodzę od budy do budy. I ku mojemu zdziwieniu KAZDY mial w środku piecyk z butla gazowa. I tak sobie myślę, że gdyby ta nieszczęsną butla wybuchła w.ktorejs z tych bud zabijając klientów i sprzedawców to by nikt kontroli w pokojach zagadek nie robił tylko by budy z ciuchami sprawdzali. Nie chcę napisac, że oberwało się niewinnym. Dobrze, że są kontrole ale butle gazowe są nie tylko w pokojach zagadek. Nawet u fryzjera taka widziałam. Przecież można to choćby na klimę wymienić.

Obserwuj wątek
    • taki-sobie-nick Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 21:48
      I tak sobie myślę, że gdyby ta nieszczęsną butla wybuchła w.ktorejs z tych bud zabijając klientów i sprzedawców to by nikt kontroli w pokojach zagadek nie robił tylko by budy z ciuchami sprawdzali.

Słusznie myślisz.

Ten fryzjer też w blaszaku czy co?
      • niktmadry Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 21:56
        Nie. Ten fryzjer to taki osiedlowy. Dużo o nim nie napiszebo umiejętności ma takie same jak lokal ale zdarzało mi się iść tam dzieciom końcówki podcinać. Stąd wiem.
        • taki-sobie-nick Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:01
          niktmadry napisał(a):

> Nie. Ten fryzjer to taki osiedlowy. Dużo o nim nie napiszebo umiejętności ma ta
          > kie same jak lokal

Wyszło mi, że umiejętności fryzjera są równe umiejętnościom fryzjerskim jego lokalu, czyli ZEROWE. Potem zrozumiałam. Ludzie, piszcie komunikatywnie!
    • biala_ladecka Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 21:51
      Ale kontrole nie dotycza piecykow. Nikt klientow w budach z ciuchami na klucz nie zamyka.

--
      Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
      • niktmadry Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 21:54
        Ale buda z ciuchami nie ma wyjścia ewaluacyjnego. Jak piecyk stoi blisko wyjścia to mi już hu hu nie wyjdziesz. Ogień się szybko rozprzestrzeni jak się ciuchy zaczną palić.
        Tak wiem, że pięć k nie musi stać przy wejściu ale piecyk stoi tam gdzie go sobie sprzedawca postawi. Przepisów na to brak.
        • pasquda77 Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 21:57
          Mam taki u siebie w sklepie , niestety...co do wymiany na klimę-koszt ok 2 tyś plus ok .400 zł więcej do prądu co miesiąc.Teraz już wiesz dlaczego ludzie używają tych piecyków?
            • fifiriffi Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:29
              niktmadry napisał(a):

> Mam klimę w sklepie. Sklep nie duży zatem klima sztuk 3. Więcej prądu mi ciągną
              > lodowki do piwa. A ile wygody. I nie boje się że wybuchnie.

sorry, ale ściemniasz

--
              "jest ujowo, ale stabilnie..."
        • biala_ladecka Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 21:59
          Ja piecykow nie bronie, zwracam tylko uwage, ze nie sposob ogrzewania jest przedmiotem kontroli.

--
          Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
          • niktmadry Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:17
            No wlasnie. A taki escape room w Koszalin nie działałby nadal. I czekał na tragedie. Moim zdaniem to było medialne posunięcie. Ale jeśli zapobiegli choć jednej tragedii to miało sens.
        • taki-sobie-nick Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:03
          niktmadry napisał(a):

> Może i dozwolone ale....
          > 5 nastolatek nie żyje a ten który tak dogrzewał lokal siedzi w areszcie.

Kupujesz w tych budach opisanych na początku wątku?

• niktmadry Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:07
            Jakie to ma snaczenie?
            Zaskoczę Cię. Raczej nie kupuje, ponieważ w sueciowkach jest taniej. Przed ciuchami są warzywa i ryby i to owszem kupuje. W wątku chodzi o to, że ogrzewanie piecykiem to nie tylko pokoje zagad k ale tylko im się oberwało przez jeden wypadek, który zdarzyć się mógł wszędzie.
            • taki-sobie-nick Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:15
              niktmadry napisał(a):

> Jakie to ma znaczenie?
              > Zaskoczę Cię. Raczej nie kupuje, ponieważ w sueciowkach jest taniej. Przed ciuc
              > hami są warzywa i ryby i to owszem kupuje.

Te warzywa też są ogrzewane piecykiem? Mnie jest wszystko jedno, jakie produkty kupujesz, chodzi o same blaszaki. Mogę wiedzieć, dlaczego warzywa i ryby kupujesz akurat tam? Bez urazy, na końcu powiem ci, o co mi chodziło.
              • niktmadry Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:23
                Warzywa nie są dogrzewane. Kupuje warzywa i ryby bo mam blisko. Ryby świeże bo przetworzone prosto z Mechalinek z połowu. Warzywa nie wiem skąd ale kupuje.
                  • taki-sobie-nick Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:30
                    niktmadry napisał(a):

> Przywożone.

Aha. Bo kombinowałam, że buty kupujesz, bo są tanie, a tanie być mogą, bo właściciel grzeje piecykiem... ale skoro są pazerni, to moja teoria upadła. tongue_out

• niktmadry Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:44
                      Kiedyś tak było, że te panie raz w tygodniu organizowały autokar do łodzi ( a piszę z Trójmiasta), tam się obkupywaly i sprzedawały to z 100 lub 150 procentowym narzutem. Trzeba było opłacić nudę, ochronę nocna, wyjazd ( a autokar był zapełniamy w połowie, żeby było miejsce na towar) i pewnie dlatego takie ceny. Tera nie wiem bo mnie to już nie interesuje. Pytalam gdy szukałam pomysłu na własny biznes. Ale na taki się nie zdecydowałam.

• taki-sobie-nick Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:13
                niktmadry napisał(a):

> Nie. Ale dlaczego teraz obrywają wszyscy właściciele escape room?

Bo TAM WŁAŚNIE zginęło pięć nastolatek. Gdyby wydarzenie miało miejsce u fryzjera, sprawdzaliby fryzjerów. Nie jest to logiczne, ale to tak działa.
                • fifiriffi Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:35
                  taki-sobie-nick napisała:

> niktmadry napisał(a):
                  >
                  > > Nie. Ale dlaczego teraz obrywają wszyscy właściciele escape room?
                  >
                  > Bo TAM WŁAŚNIE zginęło pięć nastolatek. Gdyby wydarzenie miało miejsce u fryzje
                  > ra, sprawdzaliby fryzjerów. Nie jest to logiczne, ale to tak działa.

nie sądzę... To inna kategoria... Chodzi o to,że w tych escape roomach nie masz wyjścia, bo o to tam chodzi,że masz sie postarać żeby wyjść... A w panice to już w ogóle nie wyjdzie. Dlatego sparwdzają wszystkie takie przybytki. Jesli by coś sie zdarzyło u fryzjera, np wybuchła taka butla z gazem (chociaz pełne nie wybuchają) to było by inne postępowanie.

--
              • saskia44 Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:17

> saskia44 napisał(a):
                >
                > >
                > > > Kupujesz w tych budach opisanych na początku wątku?
                > > >
                > > >
                > > Nie moglo tego zabraknac - rasowa ematka
                >
                > A wpadłaś w ogóle na to, dlaczego pytam?

Zapewne powodem jest jakis ukryty ale niezwykle wazny zwiazek tego pytania z przedmiotem watku.
                • taki-sobie-nick Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:19

> Zapewne powodem jest jakis ukryty ale niezwykle wazny zwiazek tego pytania z p
                  > rzedmiotem watku.

Zapewne. Potrafisz może wpaść na to, jaki? Czy nie potrafisz i dlatego się wyzłośliwiasz?
                  • saskia44 Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:24

>
                    > > Zapewne powodem jest jakis ukryty ale niezwykle wazny zwiazek tego pytan
                    > ia z p
                    > > rzedmiotem watku.
                    >
                    > Zapewne. Potrafisz może wpaść na to, jaki? Czy nie potrafisz i dlatego się wyzł
                    > ośliwiasz?

Pytanie czy ty potrafisz wpasc na to jaki?🤣🤣🤣🤣
                    Nie musisz odpowiadac.
            • niktmadry Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:14
              Tak wiem. Odpowiem jak nie ematka. Nie stać mnie na tę budy. Skąd oni te cenę biorą? 259 zł za sweterek przywieziony z magazynów z łodzi?W galeriach jest taniej.
              • taki-sobie-nick Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:16
                niktmadry napisał(a):

> Tak wiem. Odpowiem jak nie ematka. Nie stać mnie na tę budy. Skąd oni te cenę b
                > iorą? 259 zł za sweterek przywieziony z magazynów z łodzi?

Pazerni są. Sądziłam raczej, że jest tam tanio.
          • fifiriffi Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:31

> niktmadry napisał(a):
            >
            > > Może i dozwolone ale....
            > > 5 nastolatek nie żyje a ten który tak dogrzewał lokal siedzi w areszcie.
            >
            > Kupujesz w tych budach opisanych na początku wątku?

ale ty musisz byc zyebana...Jak kupuje, to wuj ci do tego???
            >
            >

--
            • saskia44 Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:36
              fifiriffi napisał:

> taki-sobie-nick napisała:
              >
              > > niktmadry napisał(a):
              > >
              > > > Może i dozwolone ale....
              > > > 5 nastolatek nie żyje a ten który tak dogrzewał lokal siedzi w are
              > szcie.
              > >
              > > Kupujesz w tych budach opisanych na początku wątku?
              >
              > ale ty musisz byc zyebana...Jak kupuje, to wuj ci do tego???
              > >
              W samo sedno fifiriffi. 👍
        • fifiriffi Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:37
          pasquda77 napisała:

> Przypominam nieśmiało , że mnóstwo ludzi ma w domu butle gazowe przy kuchenkach
          > gazowych , też zakazać?

które sa sprawdzane 3x w roku

--
            • gulcia77 Re: Piecyk gazowy 12.01.19, 15:02
              Jeśli masz gaz sieciowy - tak. Jeśli masz gaz z butli nie ma ŻADNYCH kontroli. Co więcej, w żaden sposób nie są regulowane i przestrzegane przepisy odnośnie instalacji do tego piecyka czy kuchenki. A wynalazki są przeróżne, na przykład zamiast przeznaczonego do tego celu węża, kawałek uciętego szlaucha ogrodowego, reduktory, które mają po 20 lat etc. O sprawdzaniu szczelności zapalniczką mogłabym opowiadać legendy.

--
              "Emancipate yourselves from mental slavery
              None but ourselves can free our minds"
      • niktmadry Re: Piecyk gazowy 11.01.19, 22:04
        Nie. Ale zastanawiają mnie kontrole we wszystkich pokojach zagadek w sytuacji gdy tych kontroli nie ma tam gdzie te butle z gazem są. Albo chociaż wytyczne typu: piecyk ma stać tak, żeby w razie pożaru nie można było wybiec z przymierzalni do drzwi. A nie swobodna interpretacja sprzedawcy gdzie mu wygodnie. Tam nie ma drugiego wyjścia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka