Dodaj do ulubionych

A nie wydaje wam się, że...

16.01.19, 10:48
owy chory psychopata na schiofrenię, został napuszczony i podburzony do takiego myślenia i czynu przez...ja mam taką obawę i to żenujące milczenie władzy. Nic się nie stało. Ignor.
Edytor zaawansowany
 • katja.katja 16.01.19, 10:54
  Nie.
  Co pewien czas prawdziwie chory psychicznie morduje ludzi. Za każdym razem jest to coś innego. Za świrem niestety nie nadążysz.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • jola-kotka 16.01.19, 11:00
  Jesli ktos nawet tak mysli to raczej nie bedzie o tym tutaj pisal.
 • kaka-llina 16.01.19, 11:02
  Oczywiście, że podburzony... I jeszcze bardzo skrupulatny i zorganizowany. Gazeciarz ciągłe zaklina rzeczywistość mimo faktów.
 • katja.katja 16.01.19, 11:08
  Fakty są takie, że 20 psychiatrów potwierdziło, że sprawca chorował na schizofrenię paranoidalną, a przed atakiem odstawił leki.
  Widzę, że "sztuczna mgła" dotyczy szerszego kręgu społeczeństwa i wcale mnie to nie cieszy.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • e-ness 16.01.19, 11:39
  Co nie zmienia faktu, ze ktoś mógł jego chorobę wykorzystać do swoich celów😏
 • katja.katja 16.01.19, 11:54
  Kto?

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • e-ness 16.01.19, 12:10
  A powinnam wiedzieć?
  Skoro Kaczyński doszukiwał się spisku w katastrofie smoleńskiej, to dlaczego teraz nie mogą pojawić się takie pytania?
 • grru 16.01.19, 12:12
  Mogą i są one równie potrzebne.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • lauren6 16.01.19, 11:54
  Póki co ani jeden biegły nie orzekł, że w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny.

  Nie kompromituj się tekstami o mgle.
 • katja.katja 16.01.19, 11:56
  Za to 20 psychiatrów jednomyślnie orzekło, że ma schizofrenię paranoidalną i odstawił leki. Nie wiem na jakim etapie wchodzi biegły z niepoczytalnością, ale nie było (chyba, że coś mnie ominęło) informacji o tym, że w chwili morderstwa był poczytalny (lub nie). Jeżeli już pojawiła się taka informacja to proszę o link.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • iwles 16.01.19, 12:41
  katja.katja napisała:

  > Nie wiem na jakim etapie wchodzi biegły z niepoczytalnością, ale n
  > ie było (chyba, że coś mnie ominęło) informacji o tym, że w chwili morderstwa b
  > ył poczytalny (lub nie). Jeżeli już pojawiła się taka informacja to proszę o li
  > nk.
  >


  Bieglych powoluje sie chyba dopiero na wniosek sadu.


  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • grru 16.01.19, 12:02
  A kto mówi o niepoczytalności? Sprawca może być poczytalny i może mieć też zaburzenia psychiczne. Na przykład depresja też jest zaburzeniem psychicznym i nie musi się wiązać z niepoczytalnością, a ma wpływ na zachowanie człowieka.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • aga_mon_ber 16.01.19, 13:44
  kaka-llina napisała:

  > Oczywiście, że podburzony... I jeszcze bardzo skrupulatny i zorganizowany. Gaz
  > eciarz ciągłe zaklina rzeczywistość mimo faktów.


  Jeśli masz jakieś podejrzenia, to to zgłoś, gdzie trzeba. Pisanina nic nie da a tak może zamkną osobę, która wariata podjudziła?
 • dzikka 17.01.19, 08:25
  No ja dzisiaj czytałam i taką wersje, że owszem był podburzony , ale przez kogo? Ano tego, kto miał interes czyli przez przeciwników partii rządzącej. Zaraz się dowiemy, że nie kto inny, tylko pewien pan ( ten od win wszelkich) zorganizował zamach i poświecił swojego kumpla aby zdyskredytować przeciwników politycznych....
 • dramatika 17.01.19, 08:50
  dzikka napisała:

  > Zaraz się dowiemy, że nie kto inny, tylko pewien pan ( ten od win wszelkich) zorgani
  > zował zamach i poświecił swojego kumpla aby zdyskredytować przeciwników polityc
  > znych....

  Totalna wywraca się o własne sznurówki, nie byłaby w stanie zrobić takiej akcji (vide kuriozalna obrona dzików). Jeśli już, to zrobiły to służby obcego państwa w celu dania pretekstu totalnej "opozycji" do dalszego szerzenia marksistowskiej agendy. Różne państwa miałyby w tym interes, więc ciężko stwierdzić czy to Ruscy, czy Niemcy, czy jeszcze ktoś inny.
  Była walka o demokrację, była walka o praworządność. A teraz będziemy walczyć z nienawiścią zgodnie z przesłaniem by człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem! ewentualnie by można było ludzkość zbawić, trzeba się najpierw z nią rozprawić, bo tylko z morza krwi i męczarń, narodzi się przecudna tęcza
 • araceli 17.01.19, 08:53
  dramatika napisał(a):
  > Totalna

  O proszę. Szydło z worka wypełzło.


  --
  Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
 • lauren6 17.01.19, 08:54
  > kuriozalna obrona dzików

  Dziki zostały ochronione przed wybiciem z rozkazu rządu PIS. Co w tym kuriozalnego?

  > teraz będziemy walczyć z nienawiścią zgodnie z przesłaniem by człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem!

  Nie bredź. Jedyne czego opozycja się domaga to przestrzegania prawa. Prawo nie jest przestrzegane jeżeli prokuratura umarza śledztwo w sprawie nawoływania do zabójstwa.
 • dramatika 17.01.19, 09:22
  lauren6 napisała:

  > Dziki zostały ochronione przed wybiciem z rozkazu rządu PIS. Co w tym kuriozaln
  > ego?
  Kuriozalne jest to, że mądrzy, sprawiedliwi i wolni od nienawiści polskojęzyczni Europejczycy rzucili się do obrony dzików przed eksterminacją przez krwiożerczy PiS by zaraz się dowiedzieć, że w zasadzie to Komisja Europejska, czyli władza właściwa, popiera zarówno samą eksterminację jak i jej skalę.
  A wystarczyło tylko sprawdzić, że takie Niemcy na przykład wybijają setki tysięcy dzików tylko w ramach prewencji.
  Osobiście wolałabym wierzyć, że za akcjami szermierzy pokoju i miłości w Polsce stoją jakieś obce służby, a nie sami Polacy, no ale akcja z dzikami niespecjalnie potwierdzałaby tę teorię przy założeniu oczywiście, że obce służby działają bardziej profesjonalnie niż przysłowiowy słoń w składzie porcelany.

  > Nie bredź. Jedyne czego opozycja się domaga to przestrzegania prawa. Prawo nie
  > jest przestrzegane jeżeli prokuratura umarza śledztwo w sprawie nawoływania do
  > zabójstwa.

  Ależ teraz nie chodzi już tylko o praworządność, ale o coś więcej - teraz będziemy walczyć z nienawiścią, by ludowi miast i wsi żyło się lepiej. Inauguracji tej walki dokonała sama Hanna GW słowami "jesteśmy na jakimś rozstaju; albo wybierzemy dobro, albo jakieś podkręcanie". No i oczywiście nie mamy wyjścia, musimy wybrać dobro, najlepiej poprzez szerzenie nienawiści do nienawiści. Trzeba wskazać kto jest nienawistnikiem i trzeba się z nienawistnikami rozprawić. A jak najłatwiej rozpoznać nienawistnika? To proste - nienawistnikiem jest każdy, kto się nie zgadza ze zdrową częścia ludzkości, która jest od nienawiści wolna.
 • lauren6 17.01.19, 09:35
  > A wystarczyło tylko sprawdzić, że takie Niemcy na przykład wybijają setki tysięcy dzików tylko w ramach prewencji

  Każdy kraj dokonuje prewencyjnych odstrzałów. Niemcy co roku odstrzeliwują więcej dzików niż Polacy, bo populacja dzika w Niemczech jest jakieś 2.5 raza wieksza niż w Polsce. Prosta matematyka, ale widać za trudna dla fanek PISu. PIS chciał urządzić dodatkowy odstrzał sanitarny, co by oznaczało, że oprócz dzików, które i tak co roku muszą być odstrzelone zabito by dziesiątki tysięcy innych. I z tego pomysłu PISiorki sie wycofały po fali protestów społecznych smile

  > teraz będziemy walczyć z nienawiścią, by ludowi miast i wsi żyło się lepiej.

  I słusznie. Z nienawiścią trzeba walczyć.
 • dramatika 17.01.19, 12:17
  lauren6 napisała:

  > I z tego pomysłu PISiorki sie wycofały po fali protestów społecznych smile

  To trzeba oprotestować, bo jest to działanie przeciwne zaleceniom Unii!
 • lauren6 17.01.19, 12:55
  Cały czas nie rozumiesz. Ale dlaczego mnie to nie dziwi? smile
 • echtom 17.01.19, 09:55
  > Kuriozalne jest to, że mądrzy, sprawiedliwi i wolni od nienawiści polskojęzyczni Europejczycy rzucili się do obrony dzików przed eksterminacją przez krwiożerczy PiS by zaraz się dowiedzieć, że w zasadzie to Komisja Europejska, czyli władza właściwa, popiera zarówno samą eksterminację jak i jej skalę.

  Upraszczasz. Mój udział w proteście był całkowicie apolityczny i wynikał z braku przekonania o skuteczności eksterminacji i zwykłego współczucia dla zwierząt.

  --
  "Czy więc poglądy zniuansowane są… śmieszne? Tak wynikałoby z wielu tekstów krytykujących symetryzm. Źródłem tego ośmieszania [...] jest, jak mi się zdaje, strach, że symetryści „rozwalą” wygodną polaryzację, w której wiadomo co i jak, a ich uważne spojrzenie przerzedzi szeregi osób gotowych na bezkompromisową walkę z tymi, którzy są samym złem – czyli albo z PiS-em, albo z obozem liberalnym."
 • grru 17.01.19, 09:56
  Dlaczego piszesz Niemcy normalnie a o Rosjanach Ruscy? Jeden okupant jest bliższy Twojemu sercu niż drugi?

  --
  Nadal jem gluten smile
 • grru 16.01.19, 11:23
  A do napadów z bronią na banki kto go podburzał? Agresywny psychol i bandzior i tyle.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • katja.katja 16.01.19, 11:28
  Który niestety pechowo "wstrzelił się" w tą konkretną imprezę. Podejrzewam, że cel nie był ważny, gdyby organizowali dożynki z lokalnym bezpartyjnym sołtysem celem ataku byłby sołtys.


  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • przystanek_tramwajowy 16.01.19, 11:31
  Nikt nie kwestionuję, że to psychol i wariat. Ale właśnie taki chory umysł, który szuka wroga, najlatwiej zmanipulować, wskazując mu taką osobę, na której może wyładować swoją frustrację i agresję.


  --
  A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
 • grru 16.01.19, 11:35
  I już widać, że smoleńska mgła i trotyl to jest sprawa uniwersalna, a nie związania z konkretną opcją polityczną...


  --
  Nadal jem gluten smile
 • araceli 16.01.19, 11:40
  grru napisał(a):
  > I już widać, że smoleńska mgła i trotyl to jest sprawa uniwersalna, a nie związ
  > ania z konkretną opcją polityczną...


  Oczywiście - po mordzie przypadkowo wykrzykiwał słowa, które wykrzykiwał.  --
  Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
 • grru 16.01.19, 11:45
  A co to ma wspólnego z teoriami spiskowymi? Owszem, są ludzie, którzy nienawidzą polityków. Jeśli mają zaburzenia, a do tego są przestępcami, mogą zaatakować. Co nie oznacza, że zabójca Marka Rosiaka był wyszkolony przez tajne służby i działał na zlecenie PO. I nie oznacza to, że w tym przypadku też mamy do czynienia z jakimiś tajemniczymi zdarzeniami.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • woman_in_love 16.01.19, 11:51
  Zabójca Rosiaka, strzelał na oślep. Wystrzelał cały magazynek, z czego spudłował i tak parę razy.
  Gdyby to było zaplanowane, to by strzelił raz czy dwa i zwiał.
 • grru 16.01.19, 11:53
  Jeśli idziesz do kogoś z bronią palną to znaczy, że masz plan. Bez planu to jest pijacka szarpanina i cios butelką. Więc on miał plan, tylko miał też słabe umiejętności.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • dziennik-niecodziennik 16.01.19, 11:55
  zalezy.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • woman_in_love 16.01.19, 12:01
  Aha, jasne.
 • grru 16.01.19, 12:06
  A nie? Ty sobie tak na co dzień chodzisz z pistoletem w torebce?

  --
  Nadal jem gluten smile
 • woman_in_love 16.01.19, 12:37
  tak
  z rewolwerem czarnoprochowym
 • grru 16.01.19, 13:06
  Bractwo kurkowe? smile

  --
  Nadal jem gluten smile
 • dziennik-niecodziennik 17.01.19, 09:29
  no mój mąż chodzi. zapewniam Cie ze nikogo nie zabije smile

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • araceli 16.01.19, 11:52
  grru napisał(a):
  > A co to ma wspólnego z teoriami spiskowymi?

  Odniosłam się do twojego odrzucania prawdopodobnej motywacji sprawcy słowami "psychol bandzior i tyle".

  > Co nie oznacza, że zabójca Marka Rosiaka był wyszkolony przez tajne służby i d
  > ziałał na zlecenie PO. I nie oznacza to, że w tym przypadku też mamy do czynien
  > ia z jakimiś tajemniczymi zdarzeniami.

  Chyba dokonałaś nadinterpretacji słów przedmówczyni - ona nie pisze o "tajemniczych zdarzeniach" tylko o tym, że słowa nienawiści padły na podatny grunt.


  --
  Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
 • grru 16.01.19, 11:56
  Pisze o konkretnej manipulacji i wskazaniu osoby. Moim zdaniem nikt mu żadnej osoby nie wskazywał. Gość miał swoje pretensje i tyle. Świat, a internet w szczególności jest pełen słów nienawiści, ale znakomita większość ludzi z tego powodu nie morduje. Więc przypuszczam, że ci co mordują, i tak by zabili.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • araceli 16.01.19, 12:01
  grru napisał(a):
  > Pisze o konkretnej manipulacji i wskazaniu osoby.

  A moim zdaniem bierzesz to zbyt dosłownie. Nie chodzi o osobę z imienia i nazwiska a "winnego". Tak jak poniżej Lauren pisze o motywacjach zradykalizowanych islamistów.


  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.
 • grru 16.01.19, 12:05
  Ok, widocznie źle zrozumiałam.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • lauren6 16.01.19, 11:58
  Teorie spiskowe mówią, że obce służby wyhaczyły tego recydywistę, przeszkoliły, dały do ręki nóż i cel.

  Jak widzisz o tej teorii spiskowej nie dyskutujemy. Mówimy o bardzo logicznym i prawdopodobnym ciągu zdarzeń, który już miał miejsce np. w Europie zachodniej.
 • jolie 16.01.19, 12:37
  Akurat zabójca Rosiaka chciał zabić Kaczyńskiego- mówił wprost, że go nienawidzi.
 • lauren6 16.01.19, 18:46
  Akurat zabójca Rosiaka miał spisaną listę osób do zabicia, na której byli ludzie z różnych opcji: m.in. Marta Kaczyńska, Leszek Miller, Stefan Niesiołowski. Jarosław Kaczyński podobno nie był numerem 1 na liście.
 • taki-sobie-nick 17.01.19, 00:26
  przystanek_tramwajowy napisał:

  > Nikt nie kwestionuje, że to psychol i wariat. Ale właśnie taki chory umysł, któ
  > ry szuka wroga

  No chyba że chory umysł nie szuka wroga, bo w swej chorobie ustalił sobie konkretnego. Nie mówię konkretnie o Stefanie W., bo nie znam się na jego świrze, to ogólna uwaga psychiatryczna.
 • mia_mia 16.01.19, 11:44
  No właśnie to co zrobił w niczym nie przypomina działań wariata, identyfikator, profesjonalny sprzęt, idealnie dobrany moment ataku, idealnie dobrane miejsce uderzenia. Mam nadzieję, że okaże się, że był błędnie zdiagnozowany i żaden z niego wariat, bardzo by mnie to uspokoiło.
 • lauren6 16.01.19, 12:01
  Przeczytaj mój post niżej. Zdiadnozowana choroba psychiczna nie jest równoważna ze stwierdzeniem niepoczytalnosci w chwili morderstwa. Wbrew temu co pisowskie trolle będą twierdzić.
 • katja.katja 16.01.19, 12:02
  Tak można powiedzieć o każdym morderstwie. Tak jak w przypadku dziewczynki zabitej siekierą. Też facet miał plan (wziął siekierę), zaatakował osobę bezbronną, był przygotowany (siekierę miał ukrytą w reklamówce, bo wiedział, że gdyby była na wierzchu od razu by ktoś zareagował).

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • taki-sobie-nick 17.01.19, 00:28
  mia_mia napisał(a):

  > No właśnie to co zrobił w niczym nie przypomina działań wariata, identyfikator,
  > profesjonalny sprzęt

  na działaniach wariata.

  Jeśli wydaje ci się (jak wielu osobom), że wariat nie potrafi planować i w ataku agresji kręci się najwyżej chaotycznie i bez celu, to zasadniczo się mylisz.

  Jaki profesjonalny sprzęt? Niedostępny, na przykład, w necie?
 • woman_in_love 16.01.19, 11:32
  1) rany były zadane profesjonalnie, w miejsca które były bardzo wrażliwe. Każda z ran mogła zabić i nie były to ciosy zadane przypadkowo. Ktoś go tego nauczył. Być może współosadzeni, może ludzie

  2) nóż też nie był kuchenny jak u wariata, tylko odpowiedni do takich "celów" desantowy: "są to wytrzymałe noże odporne na zginanie. Są tak skonstruowane, by wyrządzić jak największą krzywdę osobie zaatakowanej."

  3) zbrodnia mogła ona nastąpić w każdym innym momencie i miejscu, ale ten moment został wybrany idealnie:
  "moment został wybrany perfekcyjnie – z co najmniej dwóch względów. Tuż przed światełkiem do nieba wszyscy byli skupieni na ceremonii odliczania. To oczywiste. Ważniejsze jest jednak co innego: było mnóstwo jasno świecących, sztucznych ogni. Wiele osób podlegało zjawisku olśnienia, które – najprościej rzecz ujmując – polega na tym, że jeżeli czyjś wzrok zostanie poddany działaniu intensywnego światła, to osoba ta poza tym widzi bardzo niewiele lub nic. Znacie Państwo zjawisko olśnienia z prowadzenia samochodu w nocy, poza miastem. Przekładając na język ludzki – ryzyko adekwatnie szybkiej reakcji otoczenia zostało zminimalizowane."

  4) do tego podrobiony identyfikator

  5) To wszystko zostało zaplanowane, a sprawca został zidoktrynowany.

  I żadne płatne płacze gazeciarza aka katja katja tego nie zmienią.
 • solejrolia 16.01.19, 11:35
  Zdaje się, ze piszemy o tym samy tekście.

  --
  Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
 • grru 16.01.19, 11:41
  A Tupolewa nieprzypadkowo remontowano w Rosji i jeszcze go przebudowano, żeby więcej osób poleciało, a potem zaczął działać seryjny samobójca.

  Zaplanowanie i przeprowadzenie ataku nożem nie wymaga wiedzy tajemnej. Wymaga jedynie braku zahamowań, które normalnego człowieka powstrzymują przed zabójstwem. Bandzior takich zahamowań nie ma.
  Gdzie uderzać to się z YT nauczysz i ogólnodostępnych książek, można potrenować na manekinie. Noże są do kupienia w sklepach z militariami - też mam nóż desantowy, mam kilka noży do rzucania. Na imprezach masowych panuje taki bajzel, że wejście z identyfikatorem z domowej drukarki to nie problem.
  Ludzie chcą się czuć bezpiecznie, więc wolą wierzyć, że zabicie człowieka wymaga specjalnych umiejętności i jest trudne. A nie jest.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • dziennik-niecodziennik 16.01.19, 11:52
  "Zaplanowanie i przeprowadzenie ataku nożem nie wymaga wiedzy tajemnej. Wymaga jedynie braku zahamowań, które normalnego człowieka powstrzymują przed zabójstwem. Bandzior takich zahamowań nie ma.
  Gdzie uderzać to się z YT nauczysz i ogólnodostępnych książek, można potrenować na manekinie. Noże są do kupienia w sklepach z militariami - też mam nóż desantowy, mam kilka noży do rzucania. Na imprezach masowych panuje taki bajzel, że wejście z identyfikatorem z domowej drukarki to nie problem.
  Ludzie chcą się czuć bezpiecznie, więc wolą wierzyć, że zabicie człowieka wymaga specjalnych umiejętności i jest trudne. A nie jest."

  fakt...

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • katja.katja 16.01.19, 12:04
  Dokładnie, na nóż nie trzeba mieć pozwolenia, nie kosztuje majątku. Już prędzej gdyby miał broń palną bo tą zdobywasz albo na czarnym rynku albo legalnie (w jego przypadku by nie przeszło, nie dostałby pozwolenia), w tym przypadku musiałby mieć wspólnika, kogoś od kogo kupiłby/dostał broń.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • grru 16.01.19, 12:08
  Poza tym używanie noża jest stosunkowo proste technicznie. Broń palna za to daje możliwość zabicia z dystansu, co dla wielu osób jest łatwiejsze z punktu widzenia psychiki, ale też trzeba więcej trenować, żeby umieć jej skutecznie użyć. Z nożem można ćwiczyć w domu.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • katja.katja 16.01.19, 16:01
  I ile było razy o maltretowanych latami żonach, które w końcu w desperacji sięgnęły po zwykły, kuchenny nóż i jednym ciosem zabiły lub poważnie raniły męża. Jakoś nikt wtedy nie dywagował czy to nie dziwne, że drobna kobieta była jakoś specjalnie przygotowana technicznie do zabójstwa lub czy aby nie była wcześniej szkolona.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • osmycud8 17.01.19, 08:33
  Nie będę podawać zbyt wielu szczegółów. Sprawa była głośna. Znajomego zabił nożem nastoletni syn. Jeden cios prosto w serce, po chłopie. Widziałam zdjęcia twarzy pośmiertne. Takiego zdziwnia w życiu u nikogo nie widziałam
  🙁
 • morekac 16.01.19, 23:14
  Gość podobno jeszcze przed więzieniem był zafascynowany bronią.


  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • katja.katja 17.01.19, 08:48
  A przed więzieniem która partia rządziła co by na nią zrzucić winę?

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • gaskama 16.01.19, 18:30
  To, co piszesz jest przerazajace. Ja nie szlam tak dalego w przyuszczeniach. Uwazam, ze aktualna sytuacja polityczna i aktualnie rzadzacy sa wspolwinni tego morderstwa, takie mam zdanie ogladajac np. propagandowy dziennik od czasu do czasu, czytajac w polityce i w sieci. Zawsze czytam tez druga strone, to tez otwiea oczy,
  Ale teraz zakielkowalo ziarno watpliwosci. Dodam:
  6) wypuszczono go po napadzie na bank, mimo ze podobno jak tu ktos napisal 20 lekarzy zdiagnozowano chorobe psychiczna.
  7) Matka ostrzegala policje, ze moze byc niebezpieczny.

  To wszystko co najmniej daje do myslenia. Taka seria przypadkow?

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • morekac 19.01.19, 13:55
  Ad 6) nie mieli podstaw, żeby go nie wypuścic. Swoje odsiedział.
  Ad 7) policja coś tam pisała do słuzby więziennej, zdaje się, ale ile było przypadków, że ktoś zgłaszał swoje niepokoje i nikt nie widział najmniejszego powodu do zrobienia czegokolwiek?

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • wheels.of.fire 19.01.19, 12:53
  PiSowi by zależało, żeby opozycja miała politycznego męczennika?

  --
  Naszą drogą jest zawsze socjalizm!
 • solejrolia 16.01.19, 11:34
  Ja czytalam, dość mocny opis tego, że napastnik musiał być szkolony, że ciosy, sposób zadania oraz kolejność ciosów jest taka, że musiał ćwiczyć i to pod okiem fachowca, że ktoś owładnięty psychozą czy innym oblędem zadałby nawet kilkanaście ciosów, a ten zadał 3, z czego 2 tak celnesad że na scenie mówiąc do mikrofonu nie spieszył się, nie jąkał, wyrecytował dokładnie to co zamierzał, że nawet samo wejscie na tą scenę też było dokładnie przygotowane, że żadna kamera jego twarzy podczas samego ataku nie uchwyciła go na tyle dokładnie żebyśmy my go mogli zobaczyć...
  i tekst przeczytałam bardzo uważnie, ale nie będę linkować go, bo jednak nie chcę nakręcac spirali spiskowej, natomiast uważam, że COŚ W TYM JEST. I powinno to zostać zbadane bardzo, bardzo dokładnie.


  Moim zdaniem: chory? wariat?
  może i tak, ale działał z zimną krwią.  --
  Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
 • bazia8 16.01.19, 11:39
  Solejrolia, z tego co czytałam to atak był bardzo dokładnie sfilmowany przez kamerę TVN, obecną na scenie. Materiały nie zostały upublicznione, że względu na ich drastyczny charakter.

  --
  Jestem atrakcyjna i bardzo szczupla, mam bardzo dobry metabolizm (Cichociemno)
 • woman_in_love 16.01.19, 11:41
  i to przypadkowo. I tak działają ludzie psychicznie chorzy czy działający w afekcie. Ten zadał tylko konkretne, celne ciosy, a nie przypadkowe.
 • dziennik-niecodziennik 16.01.19, 11:47
  to ze nie działal w afekcie nie znaczy ze to nie wariat. wizja ze wariat to tylko ktos kto w dzikim szale rzuca sie na przypadkową osobę nie jest uzasadniona. człowiek chory psychicznie nie musi byc uposledzony i jak najbardziej ma mozliwosc przygotowania sie do popełnienia zbrodni.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • grru 16.01.19, 11:52
  W powszechnej opinii choroba psychiczna = niepoczytalność. Można być np. psychopatą i doskonale zaplanować nie tylko jedną, ale i całą serię zbrodni. Zresztą pytanie, czy w ogóle człowiek zdrowy psychicznie robi takie rzeczy.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • konsta-is-me 19.01.19, 12:18
  Dokladnie -ludziom sie wydaje ze on podjal decyzje w kilka sekund , poslugujac sie scyzorykiem.
  Albo ze skoro szalony to uposledzony i nie umialby zaplanowac.

 • lauren6 16.01.19, 11:48
  Podejrzewam, że zdecydowana większość więźniów to chorzy wariaci.
  Nie wiem o jakim tekście piszecie. Ja dzisiaj czytałam opinię psychiatrów. Zdiagnozowana schizofrenia w żadnym wypadku nie jest rownowazna że stwierdzeniem, że sprawca był niepoczytalny. U Breivika też zdiagnozowano schizofrenię i biegli stwierdzili, że jego choroba nie miała wpływu na to co zrobił. W chwili morderstwa był w pełni poczytalny i dlatego został skazany.

  Dlatego drażni mnie bagatelizowanie tego mordu przez osoby związane ze środowiskiem PIS. To nie było zabójstwo wariata, który zadźgał nożem przypadkową osobę. To była dobrze zaplanowana zbrodnia, akt politycznego terroryzmu.
 • katja.katja 16.01.19, 12:06
  Znamy się nie od dziś, z ręką na klawiaturze powiedz czy naprawdę uważasz mnie na popierającą środowisko PiS?

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • lauren6 16.01.19, 12:56
  W którym miejscu użyłam któregoś z twoich nickow?
 • bajgla 16.01.19, 15:41
  Też uważam, że coś w tym jest. I może się za dużo Homelandu naoglądałam, ale nie podejrzewam że był szkolony przez PIS, tylko przez R. Ale nie wiem czy mamy odpowiednie środki jako kraj, żeby to zbadać, po tym co z tajnymi służbami i wojskiem zrobił Antoni.
 • grru 16.01.19, 20:55
  O, już wątki rosyjskie się pojawiają smile

  --
  Nadal jem gluten smile
 • dziennik-niecodziennik 16.01.19, 11:36
  czy napuszczony i podburzony - to nie wiem. on juz wczesniej mial zatargi z prawe, wypłynęla jakas opinia kolegi ze miał ciezkie jazdy...
  ALE
  wine po czesci jednak ponosi dyskurs polityczny w naszym kraju. koles wie ze siedzial za napady na banki. wie ze faktycznie napadał na banki - sam powiedzial ze robił to zeby miec pieniadze, ktorych nie potrafił zarobic. wiec tekst wykrzyczany ze sceny ze "niewinnie siedział przez PO" moze byc pokłosiem narracji "wina PO, wina Tuska". i niekoniecznie ktokolwiek musiał akurat jemu osobiscie to wdrukowywac w głowe - po prostu wszedzie słyszał i tak przyswoił...

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • lauren6 16.01.19, 11:37
  Nie tylko Ty tak uważasz.

  Wielu komentatorów wskazuje na podobieństwa tego mordercy do zamachowców z Francji i Niemiec. Młodzi, niewykształceni mężczyźni, którzy nie mieli większych szans by w uczciwy sposób zarobić na życie na poziomie. Zradykalizowani recydywiści. W przypadku zamachowców z Europy zachodniej do radykalizacji doszło w meczetach, gdzie radykalni imamowie nawoływali do świetej wojny. W Polsce rolę imamow przejęło TVPis ramię w ramię ze skrajnie prawicowym organizacjami typu ONR czy MW.

  Póki władza dalej będzie tolerować narodowców, a jemateczki nie będą widziały nic zdrożnego w tym, że 11 listopada maszerują obok łysych łbów z falangą w tle, to w tym kraju nie będzie bezpiecznie. Obawiam się, że może dojść do eskalacji przemocy.
 • araceli 16.01.19, 11:48
  lauren6 napisała:
  > Zradykalizowani recydywiści.

  Siedzi zaburzony człowiek w więzieniu i bite 2 lata słyszy szczucie jakie to sądy za PO były złe. Efekt jest jaki jest.  --
  Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
 • dziennik-niecodziennik 16.01.19, 11:51
  a tu to masz zdecydowanie racje.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • bei 16.01.19, 11:51
  PiS to nie moja bajka, ale dla mnie to podobny mord

  www.tvn24.pl/raporty/mord-polityczny-w-biurze-pis,311
 • araceli 16.01.19, 11:54
  bei napisała:
  > PiS to nie moja bajka, ale dla mnie to podobny mord

  Podobny i niepodobny jednocześnie. Oba polityczne ale czy inspirowane? Tego bym nie powiedziała.  --
  Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
 • lauren6 16.01.19, 11:52
  A 5 dni przed zbrodnią słyszy, że prokuratura nie będzie ścigać MW za "akty zgonu". Adamowicz był pierwsza osobą na liście MW i został zamordowany. Przypadek?
 • morekac 16.01.19, 23:20
  To, co krzyczał po morderstwie, brzmiało tak, jakby przedawkował TVP. I Ziobrę.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • grru 16.01.19, 11:50
  A MW to kto wprowadził do życia publicznego i sejmu? Jakoś to nie przeszkadza tzw. opozycji klepać się po pleckach z [panem mecenasem, bo przecież teraz jest już fajny.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • lauren6 16.01.19, 11:52
  Kukiz?
 • grru 16.01.19, 11:58
  Giertych.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • lauren6 16.01.19, 12:03
  Giertycha nie lubię, nie rozumiem jego popularności w kręgach opozycji i nie chcę go widzieć na listach wyborczych z ramienia opozycji.

  Jedno co trzeba mu przyznać- za MW nie raz przepraszał.

  Obecnie narodowców do sejmu wprowadził Kukiz.
 • grru 16.01.19, 12:11
  A jak przepraszał to spoko. W sumie pan mecenas, który broni w głośnych procesach na pewno ma zdolności intelektualne krewetki i po prostu nie wiedział i nie rozumiał, z kim miał do czynienia. Wcale nie była to cyniczna zagrywka obliczona na zyski polityczne, nic a nic. No po prostu biedactwo się nie zorientowało, każdemu może się zdarzyć. Co to szkodzi go teraz lansować w GW w roli autorytetu.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • bei 16.01.19, 11:49
  Szaleniec, jakich wielu i ich działań nie przewidzimy. Siekiera w głowie dziecka, rozpędzone auto w tłumie, strzały i nóż w biurze poselskim itd. Musimy walczyć z nienawiścią, z podżeganiem, z hejtem, z chamstwem, z dawaniem przyzwolenia na wymienione. Kłamstwo powtórzone 100 razy brzmi jak prawda, nowego łatwiej nakręcić bo to już nie jego osąd a choroby, która nim włada.
 • martaesz 16.01.19, 11:58
  A ja mowę nienawiści słyszę od opozycji tylko i wyłącznie.
 • araceli 16.01.19, 12:02
  martaesz napisała:
  > A ja mowę nienawiści słyszę od opozycji tylko i wyłącznie.

  Przykład?


  --
  Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
 • martaesz 16.01.19, 12:08
  o to samo mogę cię poprosić , w przypadku mowy nienawiści o którą oskarzacie pis.
 • mdro 16.01.19, 12:15
  Przytoczyłam niżej, wiele innych przykładów jest w innych wątkach. A Ty w dodatku pisałaś "wyłącznie", więc się wykaż.

  --
  Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
 • bonzo21 19.01.19, 12:04
  Mamy tu polew
 • araceli 16.01.19, 12:18
  martaesz napisała:
  > o to samo mogę cię poprosić , w przypadku mowy nienawiści
  > o którą oskarzacie pis.

  Jak odpowiedz to napiszę. Czekamy smile


  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.
 • aerra 16.01.19, 12:48
  Poczytaj sobie cokolwiek co się ulewa z ust posłanki Pawłowicz.
  I tak mniej więcej 1/3 wypowiedzi Kaczyńskiego, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie związane z jego zmarłym bratem.
 • przystanek_tramwajowy 16.01.19, 12:03
  To idź lala do laryngologa, bo masz coś nie tak z uszami. Albo się umyj po prostu. wink

  --
  A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
 • martaesz 16.01.19, 12:12
  przystanek_tramwajowy napisał:

  > To idź lala do laryngologa, bo masz coś nie tak z uszami. Albo się umyj po pros
  > tu. wink
  >
  Riposta czerstwa jak przystanek tramwajowy.
 • lauren6 16.01.19, 12:05
  Niczego innego nie spodziewałam się po osobie, dla której Patryk Jaki to przystojny mężczyzna.
 • nolus 16.01.19, 12:14
  lauren6 napisała:

  > Niczego innego nie spodziewałam się po osobie, dla której Patryk Jaki to przyst
  > ojny mężczyzna.

  big_grin


  --
  "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
 • grru 16.01.19, 12:16
  A co ma wygląd do poglądów politycznych? big_grin Bywają przystojni faceci o kompletnie nieakceptowalnych poglądach.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • lauren6 16.01.19, 12:53
  Wiesz, są też panie, dla których Jarosław to najprzystojniejszy mężczyzna.

  Tak, poglądy polityczne czasami aż tak mocno walą w dekiel.
 • grru 16.01.19, 13:05
  Hmmm... są mężczyźni gustujący w intelektualnych amebach o glonojadzich ustach i to bez żadnych poglądów.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • wheels.of.fire 19.01.19, 12:58
  I zwykle tacy na dodatek lubią PO, bo to partia popularna wśród drobnej gangsterki i "wczasowiczów".

  --
  Naszą drogą jest zawsze socjalizm!
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:13
  www.wykop.pl/wpis/29245551/plus-jesli-tesknisz-za-panem-donaldem-tuskiem-gown/ różnie to bywa
 • nolus 16.01.19, 14:51
  grru napisał(a):

  > A co ma wygląd do poglądów politycznych? big_grin Bywają przystojni faceci o kompletn
  > ie nieakceptowalnych poglądach.
  >

  No w zasadzie to niby nic nie ma, ale jednak ma - u Jakiego jakoś dziwnym trafem i wygląd, i mowa ciała (ta przede wszystkim) i poglądy zespalają się w jedną, ciężką do strawienia masę. Uprzedzając tych, którzy zarzucają innym zbytnie zwracanie uwagi na wygląd np. - podejrzewam, że gdyby Jaki nie miał takich poglądów, jakie ma a przede wszystkim gdyby nie artykułował ich w taki sposób, w jaki je artykułuje, nie drażniłby całą 'resztą".Albo jeszcze gorzej...Jest tak irytujący, że jego poglądy nie są aż tak istotne - jakiej opcji politycznej by nie reprezentował, i tak byłby oceniany podobnie/tak samo, jako mało przekonujący, średnio godny zaufania, itd. "Body language" - chociaż sporo ludzi się z tego śmieje - jest bardzo ważny. Język, mowa ciała nie kłamią.
  --
  "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:16
  to bardzo subiektywne. Dla mnie np Trzaskowski to malowana lala, która strasznie nieudolnie odgrywa rólkę. Bardzo ma fałszywe gesty, spojrzenie. Ale mityguję się i próbuję zdać sobie sprawę, że to tylko projekcja moich poglądów.
 • grru 16.01.19, 20:57
  Co ciekawe Jaki w bezpośrednim kontakcie jest całkiem sympatycznym facetem, dobrze się z nim rozmawia, wypowiada się sprawnie i konkretnie, co u polityków nie jest takie częste. Przy czym ja z nim gadałam zawsze przez telefon, więc mowy ciała nie oceniam.

  --
  Nadal jem gluten smile
 • iwles 16.01.19, 12:10
  martaesz napisała:

  > A ja mowę nienawiści słyszę od opozycji tylko i wyłącznie.


  Poprosze konkretne cytaty.  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • mdro 16.01.19, 12:13
  Może włącz coś poza TVPiS? Kopiuję drobną część:

  Jarosław Kaczyński: „Panie marszałku przepraszam, ale ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie sobie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojej świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami” [podczas debaty sejmowej do posłów opozycji]

  Mariusz Błaszczak: „Prezydent Gdańska na nowo pisze historię naszego kraju, wpisując się w kłamstwa, wpisując się w retorykę, która była retoryką tych, którzy na Polskę napadli, a dziś jest retoryką tych, którzy próbują postawić znak równości między sprawcami a ofiarami, tych, którzy próbują zatrzeć swoje zbrodnie, zatrzeć pamięć o tym, czego złego dokonali” [porównanie słów Pawła Adamowicza do retoryki nazistów]

  Mariusz Błaszczak: „W Poznaniu kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych”. [o marszu równości w Poznaniu]

  Jacek Żalek: „Weźmy premiera Tuska. Folksdojcze to tradycja zdrady. […] Jeżeli się przyjmuje niemiecką narrację wybielania winy i przerzucania jej na Polskę. I polski premier jest zakładnikiem interesów niemieckich, i partia, która ma narrację czysto niemiecką […]” [podczas rozmowy w TVP o udziale Polaków w zbrodniach II wojny światowej]

  Marek Kuchciński: „My odbudowujemy dom – Polskę, w którym mieszka 38 milionów ludzi, prawda, a więc nie możemy odgrzybić, odszczurzyć, prawda, zastosować środków chemicznych, żeby raz-dwa wyremontować, tylko musimy, prawda jeszcze dbać o zdrowie obywateli” [na spotkaniu z wyborcami w Janowie Lubelskim]

  Poszukaj jeszcze wypowiedzi Pawłowicz czy Tarczyńskiego. I znajdź podobne z ust polityków PO, Nowoczesnej czy PSL.

  --
  Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
 • daniela34 16.01.19, 12:21
  Do tego gorszy sort i komuniści i zlodzieje oraz słynne zrozumienie P. Mazurek dla skopania leżącego bezbronnego czlowieka. Ale to przecież białe róże są symbolem nienawiści, więc może te wypowiedzi to z kolei język miłości
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:17
  która z tych wypowiedzi to mowa nienawiści?
 • iwles 16.01.19, 18:30
  wanda_co_nie_chciala_niemca2 napisał(a):

  > która z tych wypowiedzi to mowa nienawiści?

  Każda?  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:33
  czyli mowa nienawiści to po prostu każda krytyczna wypowiedź z ust przeciwników. Cenzura wiecznie żywa. Mowa nienawiści to nawoływanie DO CZYNÓW ZABRONIONYCH. Która nawołuje?
 • araceli 16.01.19, 18:36
  wanda_co_nie_chciala_niemca2 napisał(a):
  > czyli mowa nienawiści to po prostu każda krytyczna wypowiedź z ust przeciwników


  Nie - to SPOSÓB tej krytyki.
  --
  Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
 • edelstein 16.01.19, 13:28
  Doprawdy?to teraz Kryska Pawlowicz w opozycji jest?

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • tairo 16.01.19, 16:30
  Aha, mordy zdradzieckie i kanalie, spieprzaj dziadu i gorszy sort to takie urocze komplementy według ciebie.
  Dobrze wiedzieć.
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:21
  "mordy zdradzieckie" pojawiły sie w momencie, jak opozycja w sejmie skandowała "zadzwoń do brata". "Gorszy sort" zupełnie jasno odnosi Jarkacz do polityków donoszących na własny kraj za granicę (To, że to określenie wszystikie przyjęłyście do siebie to najlepszy dowód, że nie czytacie całości wypowiedzi, tylko gdaczecie oburzone po zdaniu wtyrwanym z kontekstu). "Spieprzaj dziadu to spektakularna wpadka. Jeśli to ostatnie to mowa nienawiści to 3/4 społeczeństwa powinno siedzieć big_grin Albo i całość big_grin
 • araceli 16.01.19, 18:32
  wanda_co_nie_chciala_niemca2 napisał(a):
  > "Gorszy sort" zupełnie jasno odnosi Jarkacz do polityków do
  > noszących na własny kraj za granicę

  Pierwsi to akurat donosili posłowie PiS (za PO) więc chyba nie do końca po czynach szedł ten podział.


  --
  Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
 • tairo 16.01.19, 19:09
  Tak, tak. Same komplementy, albo wpadki i nieporozumienia. Tak, masz rację.
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 20:47
  tak wiem że mam rację. Ale cieszę się że też to widzisz smile
 • hipinka 17.01.19, 12:25
  tak tak, moja racja jest mojsza niż twojsza smile
  bo wam przecież nikt nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne, wy potraficie koncertowo odwracać kota ogonem
  czy wyzywanie ludzi od zdrajców bądź też świń przy korycie jest też li i jedynie zwykłą krytyką?
  zapewne tak, o ile pada z waszych ust, bo niedoczekanie, jeśli w waszym kierunku. Wtedy to mowa nienawiści
 • livia.kalina 16.01.19, 22:35
  Żadna władza do tej pory, nie była „moją władzą”. Z żadną się nie identyfikowałem, żadna mnie nie zachwycała. Ale żadna, ŻADNA mnie nigdy w kółko tak nie obrażała. Tylko ta wyzywała mnie od ubeckich wdów ( wuj z tym, że mój jedyny mąż wciąż żyje i jest rocznik 74, to niby jakie ma mieć związki z ubecją?), byłam komunistką ( jestem ten sam rocznik co mąż więc wiadomo, jakie ja niby mogę mieć związki z PRL) i UWAGA złodziejką- choć w życiu nic nie ukradłam, a nawet nie zdażyło mi się raz bez biletu autobusem jechać. Ekspert tvpis- Sklepowicz, stwierdził, że „ by mnie nie wyruchał bo jestem za mało ładna”. To tak wulgarne, że nawet nie wiem, czy moderacja ze względu na opinię pana eksperta postu nie usunie. Serio to dla ciebie normalne słownictwo i inwektywy?
 • monia.i 17.01.19, 00:00
  Hmmm, "Zadzwoń do brata" a "mordy zdradzieckie" "zamordowaliście go" oraz, "kanalie". Serio, nie widzisz różnicy? Żadnej?
  Kiedyś Kaczyńskiemu współczułam, przez krótką chwilę. Teraz mam nadzieję, że szczątki sumienia nie pozwalają mu spać spokojnie.
 • janja11 16.01.19, 11:59
  Jeśli tak, to raczej się długo prawdy nie dowiemy.
  W każdym bądź razie osoba od lat lecząca się psychicznie, byłaby wygodnym narzędziem do dokonania takiej zbrodni.
  Osobista zemsta na PO? Jakieś mało prawdopodobne.
  Chociaż jak facet spędził prawie 6 lat w więzieniu, to miał czas na rozmaite przemyślenia.
  Już sam pomysł na wzbogacenie się poprzez okradanie banków, pokazuje, że miał na siebie kontrowersyjny pomysł.
 • bezludnawyspa11 16.01.19, 12:17
  Nie. Skompromitowanie Owsiaka, zabicie prezydenta i wmieszanie w to Tuska i PO. 3 bolączki za jednym zamachem: owsiak, tusk, Po i prezydent Gdańska.
  Ciężko uwierzyć, że jakiś psychol miał te same hmm bóle głowy, tym bardziej, że ani owiak, ani wosp, ani prezydent Gdańska ani nawet tusk czy po mu nic nie zrobili aż tak żeby go tak miało nakręcić.
  Z nieoficjalnych info policja bierze się za jego jakiś kolegów.
 • simply_z 16.01.19, 13:27
  hm no ale w takim razie..czy mimo wszystko nie obrociloby sie to niekorzysc PIS? przeciez to ich obwinia sie teraz o nakrecanie spirali nienawisci.
  Dziwna sprawa
 • taki-sobie-nick 17.01.19, 02:20
  bezludnawyspa11 napisała:

  > Nie. Skompromitowanie Owsiaka, zabicie prezydenta i wmieszanie w to Tuska i PO.
  > 3 bolączki za jednym zamachem: Owsiak, Tusk, Po i prezydent Gdańska.

  To nie znaczy, że wszystkie te osoby i kwestie miał na myśli.
 • bei 16.01.19, 12:15
  Nie wiem, co się z ludźmi dzieje☹️
  Ponad rok temu, gdy zapytałam bratowej, dlaczego głosowała na PiS, i czy jest zadowolona z wyboru- powiedziała- „ bo nie mogę patrzeć na te MORDY z PO i Nowoczesnej (w telewizji).
  Powiedziała to takim tonem, z takim wyrazem twarzy, ze utknął mi przed oczyma i zejść nie chce. Kobieta, która jest dobra, przyjazna, pomocna, gościnna. To z jaką frakcją polityczną sympatyzuje brat i bratowa dowiedziałam się bardzo przypadkowo. Drugi brat i ja rozmawialiśmy o naszych dzieciach i ich perspektywie rekrutacji w podwójnym roczniku.
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:23
  skandal! nie to co merytoryczne wypowiedzi na marszach KODU pań, które zapytane o antypatię do PiSu odpowiadaja "A bo to jest kurdupel" i to jest główny argument big_grin
 • araceli 16.01.19, 18:34
  wanda_co_nie_chciala_niemca2 napisał(a):
  > skandal! nie to co merytoryczne wypowiedzi na marszach KODU pań, które zapytane
  > o antypatię do PiSu odpowiadaja "A bo to jest kurdupel" i to jest główny argum
  > ent big_grin

  Nie kłam.  --
  Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 20:51
  www.youtube.com/watch?v=SCVgKEru7jY
 • livia.kalina 16.01.19, 22:42
  Albo jesteś propagandowym trollem albo dajesz sobie robić wodę z mózgu. Jeśli to pierwsze to pozostaje mieć nadzieję, że chociaż dobrze ci płacą jeśli to drugie to ogarnij się nieco i wyjdź poza pisowską propagandę. Od czasu reżimu PiS społeczne ruchy KOD , Obywatele RP i inni robią dzień w dzień świetną robotę- jest pełno spotkań aotorskich pisarzy, dziennikarzy, odczytów, kawiarenek dyskusyjnych. O Polsce, wolności, demokracji, Konstytucji, prawach człowieka, sytuacji w Polsce, Europie, na całym świecie. Takiego ożywienia intelektualnego nie było od lat. Nie wiem, gdzie mieszkasz ale w całej Polsce znajdziesz ich inicjatywy. Wystarczy internet, żeby znaleźć.
 • echtom 17.01.19, 08:17
  > jest pełno spotkań aotorskich pisarzy, dziennikarzy, odczytów, kawiarenek dyskusyjnych. O Polsce, wolności, demokracji, Konstytucji, prawach człowieka, sytuacji w Polsce, Europie, na całym świecie. Takiego ożywienia intelektualnego nie było od lat.

  Tja, normalnie Uniwersytet Latający. PO dwoi się i troi, by pokazać, że PiS jest największym zagrożeniem dla demokracji, ale najlepiej im wychodzi pokazywanie, że sami są partią polityków najmniej odpornych na porażki. Samozwańczy obrońcy demokracji są w istocie jej wrogami, bo od początku kwestionują uprawnienia demokratycznie wybranej władzy (demokracja demokracją, ale władza musi być po naszej stronie). Nie cierpię PiS, ale nie biorę udziału w politycznej awanturze opozycji, bo zgodnie z zasadami demokracji akceptuję wybór większości niezależnie od tego, czy się z nim zgadzam czy nie.

  --
  "Czy więc poglądy zniuansowane są… śmieszne? Tak wynikałoby z wielu tekstów krytykujących symetryzm. Źródłem tego ośmieszania [...] jest, jak mi się zdaje, strach, że symetryści „rozwalą” wygodną polaryzację, w której wiadomo co i jak, a ich uważne spojrzenie przerzedzi szeregi osób gotowych na bezkompromisową walkę z tymi, którzy są samym złem – czyli albo z PiS-em, albo z obozem liberalnym."
 • araceli 17.01.19, 08:25
  echtom napisała:
  > Tja, normalnie Uniwersytet Latający.

  Co się z tobą kobieto stało????? Podmienił ci ktoś nick??

  Idź zapal znicz.  > bo zgodnie z zasadami demokracji akceptuję wybór większości niezależni
  > e od tego, czy się z nim zgadzam czy nie.

  39% to większość? Aha.  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.
 • katja.katja 17.01.19, 08:25
  I ja też się niestety z Tobą zgadzam.
  Nie ma dla nas miejsca w Tej Polsce. Ani z prawa ani z lewa.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • araceli 17.01.19, 08:28
  echtom napisała:
  > bo zgodnie z zasadami demokracji akceptuję wybór większości niezależni
  > e od tego, czy się z nim zgadzam czy nie.


  W sumie to właśnie pięknie pokazuje jak praca u podstaw jest potrzebna ale osoby, które jej potrzebują jak widać są agresywnie i arogancko niezainteresowane uncertain  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.  --
  Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
 • livia.kalina 17.01.19, 12:18
  Wybór większości jest taki, że PiS NIE DOSTAŁ większości konstytucyjnej, żeby zmieniać Konstytucję więc mu tego robić nie wolno. A że łamać Konstytucji NIKOMU nie wolno, niezależnie od wyniku wyborów, to chyba tłumaczyć nie muszę?
 • echtom 17.01.19, 15:20
  > Wybór większości jest taki, że PiS NIE DOSTAŁ większości konstytucyjnej

  Dostał większość zwykłą, co PO (ani żadnej innej partii) dotąd się nie udało - może to tak boli opozycję?

  --
  "Czy więc poglądy zniuansowane są… śmieszne? Tak wynikałoby z wielu tekstów krytykujących symetryzm. Źródłem tego ośmieszania [...] jest, jak mi się zdaje, strach, że symetryści „rozwalą” wygodną polaryzację, w której wiadomo co i jak, a ich uważne spojrzenie przerzedzi szeregi osób gotowych na bezkompromisową walkę z tymi, którzy są samym złem – czyli albo z PiS-em, albo z obozem liberalnym."
 • araceli 17.01.19, 15:23
  echtom napisała:
  > Dostał większość zwykłą,

  Co wynika z ordynacji a nie z poparcia. Nie wypowiadaj się za innych co kogo boli.
  --
  Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
 • iwles 18.01.19, 09:46
  echtom napisała:

  > > Wybór większości jest taki, że PiS NIE DOSTAŁ większości konstytucyjnej
  >
  > Dostał większość zwykłą, co PO (ani żadnej innej partii) dotąd się nie udało -
  > może to tak boli opozycję?
  >


  Echtom, ja naprawde uwazalam cie kiedys za osobe myslącą, inteligentną. Pomyliłam sie.

  Ad rem: NIE, opozycję nie boli pelnia wladzy PiSu, ale to, co PiS z tą władzą robi.
  Po wyborach pomyslałam: czekają nas 4 lata religii smoleńskiej, pomnikow itp. A to okazuje sie byc najmniejszym problemem wobec pozostalych dzialan.
  Moze warto otworzyc oczy i uczy, zeby samemu obserwowac swiat?  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • nutella_fan 18.01.19, 10:38
  Dlaczego uważasz Echtom za osobę niemyśląca i nie inteligentną, tylko dlatego, że reprezentuje inne niż ty poglądy polityczne? To już jest blisko mowy nienawiści wink
 • araceli 18.01.19, 10:41
  nutella_fan napisała:
  > Dlaczego uważasz Echtom za osobę niemyśląca i nie inteligentną, tylko dlatego,
  > że reprezentuje inne niż ty poglądy polityczne?

  Dobija mnie ta retoryka. Pokazywanie ewidentnych luk w logice drugiej osoby nie ma nic wspólnego z takimi czy innymi poglądami politycznymi. Echtom nie rozumie pojęć, którymi się posługuje i tyle.  --
  Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
 • nutella_fan 18.01.19, 10:56
  To, że rozumie inaczej niż ty to znaczy że nie rozumie?
 • araceli 18.01.19, 11:22
  nutella_fan napisała:
  > To, że rozumie inaczej niż ty to znaczy że nie rozumie?

  Słowa mają swoje znaczenie. Jeżeli "rozumie", że krowa to koń, to źle rozumie.

  Każdy ma prawo do oceny. Ocena jest kwestią subiektywną, zdanie każdy ma swoje. Ale kwestia znaczenia słów subiektywna nie jest.


  --
  Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
 • echtom 18.01.19, 10:40
  > Echtom, ja naprawde uwazalam cie kiedys za osobe myslącą, inteligentną. Pomyliłam sie.

  Straszenie złym wilkiem zwanym PiS zawsze było główną strategią wyborczą PO. To, że w 2015 roku przestałam łykać tę bajkę, świadczy raczej dobrze o mojej kondycji umysłowej.

  --
  "Czy więc poglądy zniuansowane są… śmieszne? Tak wynikałoby z wielu tekstów krytykujących symetryzm. Źródłem tego ośmieszania [...] jest, jak mi się zdaje, strach, że symetryści „rozwalą” wygodną polaryzację, w której wiadomo co i jak, a ich uważne spojrzenie przerzedzi szeregi osób gotowych na bezkompromisową walkę z tymi, którzy są samym złem – czyli albo z PiS-em, albo z obozem liberalnym."
 • araceli 18.01.19, 10:42
  echtom napisała:
  > Straszenie złym wilkiem zwanym PiS zawsze było główną strategią wyborczą PO. To
  > , że w 2015 roku przestałam łykać tę bajkę, świadczy raczej dobrze o mojej kond
  > ycji umysłowej.

  Od paru lat panuje moda na kreowanie się na tką "niełykającą". Och jaka lepsiejsza. Znacznie słów, którymi się posługuje nie zna ale jest ponad wszystkich!  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.
 • dramatika 18.01.19, 11:16
  echtom napisała:


  > Straszenie złym wilkiem zwanym PiS zawsze było główną strategią wyborczą PO. To
  > , że w 2015 roku przestałam łykać tę bajkę, świadczy raczej dobrze o mojej kond
  > ycji umysłowej.

  Ja jako obrzydliwa symetrystka muszę tu dodać, że PiS, wobec braku innych możliwości, także uczyniło obecnie straszenie PO swoją główną strategią wyborczą.
 • echtom 18.01.19, 11:54
  > PiS, wobec braku innych możliwości, także uczyniło obecnie straszenie PO swoją główną strategią wyborczą.

  Zgoda, ale ja nigdy nie byłam wyborcą PiS, więc ich strategie wyborcze mnie nie interesują. Osobiście uważam, że każdy głos oddany w najbliższych wyborach na PiS lub PO jest głosem poparcia dla sztucznie napędzanej wojny polsko-polskiej. Wolę poczekać, aż dwa wrogie plemiona nawzajem się wytłuką albo opamiętają i scena polityczna wróci do normy.

  --
  "Czy więc poglądy zniuansowane są… śmieszne? Tak wynikałoby z wielu tekstów krytykujących symetryzm. Źródłem tego ośmieszania [...] jest, jak mi się zdaje, strach, że symetryści „rozwalą” wygodną polaryzację, w której wiadomo co i jak, a ich uważne spojrzenie przerzedzi szeregi osób gotowych na bezkompromisową walkę z tymi, którzy są samym złem – czyli albo z PiS-em, albo z obozem liberalnym."
 • tryggia 18.01.19, 23:17
  Jesteś moją wyborczą siostrą!
  Od wyborów samorządowych idę (frekwencja) i oddaję nieważny głos.

  --
  cndnvn
 • zona_glusia 18.01.19, 15:59
  echtom napisała:

  >
  > Straszenie złym wilkiem zwanym PiS zawsze było główną strategią wyborczą PO. To
  > , że w 2015 roku przestałam łykać tę bajkę, świadczy raczej dobrze o mojej kond
  > ycji umysłowej.
  Owszem było. Tylko zły wilk okazał się o wiele gorszy w rzeczywistości niż to, co mówiono.
 • nutella_fan 18.01.19, 10:36
  Nie ma reżimu PiS, zostali wybrani w demokratycznych wyborach przez społeczeństwo. Rozumem społeczeństwo głupie i nierozumne? Tja, takiego ożywienia intelektualnego nie było od lat.... Nie wiem czy śmiać się czy płakać, nieźle was zindoktrynowano.
 • araceli 18.01.19, 10:44
  nutella_fan napisała:
  > Nie ma reżimu PiS, zostali wybrani w demokratycznych wyborach przez społeczeńst
  > wo.

  Demokracja nie polega na tym, że jak ktoś zdobędzie 39% głosów w wyborach to wolno mu wszystko łącznie z łamaniem prawa czy demolką Konstytucji. Naprawdę tak ciężko zrozumieć tę podstawę?


  --
  Emigrancka troska o ojczyznę:
  araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
  black_halo: Na zlosc tobie spale.
 • owmordke 19.01.19, 12:52
  Hitler tez byl demokratycznie wybrany. A demokracja to rzady wiekszosci Z POSZANOWANIEM PRAW MNIEJSZOSCI. Inaczej to mamy panstwo tak jak z rysunku Mleczki o Pikusiu.

  goo.gl/images/kFV8w3
 • mdro 16.01.19, 12:19
  Jest jeszcze jeden aspekt tej pisowskiej "narracji" o chorym psychicznie - rodząca się nagonka na osoby z zaburzeniami psychicznymi. Zieliński już zaczął:
  oko.press/min-zielinski-zaczyna-nagonke-zatrzymajmy-ja-dajemy-glos-osobie-ze-schizofrenia-rodzinom-specjalistom/

  --
  Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
 • lauren6 16.01.19, 12:51
  Tak, wczoraj psychiatrzy apelowali w imieniu swoich pacjentów:
  wiadomosci.wp.pl/nie-stawiajmy-mordercow-i-osob-z-zaburzeniami-na-rowni-apel-psychiatrow-6338875113879169a
 • livia.kalina 16.01.19, 22:45
  To jest rodzaj narracji bardzo potrzebny do uzasadniania, że roszczeniowym, upolitycznionym niepełnosprawnym nic się nie należy bo ich protesty to jedynie odgórnie sterowany atak na przenajświętszą władzunię.
 • majaa 16.01.19, 12:24
  bezludnawyspa11 napisała:

  > owy chory psychopata na schiofrenię, został napuszczony i podburzony do takiego
  > myślenia i czynu przez...

  No śmiało... przez kogo?

  ja mam taką obawę i to żenujące milczenie władzy. Nic
  > się nie stało. Ignor.

  Że co???
  Widzę, że "teoria smoleńska" jest dla niektórych nad wyraz inspirująca...
 • piataziuta 16.01.19, 12:35
  Ależ chory ZOSTAŁ napuszczony i podburzony.
  Rząd używa tak intensywnego i populistycznego języka nienawiści, że do dużej części tumano-polaków to trafia, a następnie jest powtarzane z równie intensywną agresją - i to pomimo, że nie mają oni zdiagnozowanych chorób psychicznych.

  Jak destrukcyjny ta retoryka ma wpływ na społeczeństwo, widać przy każdej możliwej okazji - już nawet premiera spektaklu Teatru Powszechnego na podstawie dramatu Wyspiańskiego, jest pretekstem do stworzenia zamieszek z racami i ryjami z ONRu, czychających na widzów - PREMIERA SPEKTAKLU, rozumiesz?

  Gdybyśmy użyli merytoryki obecnego rządu, można byłoby powiedzieć, że "rząd ZAMORDOWAŁ Adamowicza".
  I żeby to powiedzieć, nie potrzeba do tego teorii spiskowej mówiącej, że ktoś z rządu namówił psychopatę. Rząd zadziałał na psychopatę z całą pewnością - tak czy inaczej.

  Dzisiaj rano pomyślałam, że skoro Adamowicz zginął, bo był "winny" przynależności do PO i wygrania ostatnich wyborów w drugiej turze, strach pomyśleć, co może się wydarzyć w przypadku innych, bardziej wpływowych polityków "winnych" wszystkiego złego w tym kraju.
  Godzinę później okazało się, że takie pogróżki już miały miejsce. uncertain
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:26
  Kandydatem PO był młody Wałęsa. Adamowicza PO to akurat spuściło po brzytwie i samie na niego napadali tuz przed i w trakcie kampanii.
 • araceli 16.01.19, 18:29
  wanda_co_nie_chciala_niemca2 napisał(a):
  > Kandydatem PO był młody Wałęsa. Adamowicza PO to akurat spuściło po brzytwie i
  > samie na niego napadali tuz przed i w trakcie kampanii.

  Nie kłam z tym napadaniem.


  --
  Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:35
  skąd. Na rękach go nosili. Z tej miłości zakazali mu startowania w wyborach w wyniku czego startował jako niezależny.
 • alpepe 16.01.19, 12:36
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • piataziuta 16.01.19, 12:53
  niesmak uncertain
 • majaa 16.01.19, 13:10
  Poważnie razi Cię to pytanie po tym, co napisałaś wyżej? Doprawdy osobliwe masz poczucie smaku.
 • lauren6 16.01.19, 13:20
  Doprawdy, w całej ten sprawie najważniejsze jest ile miał mieszkań. Może jeszcze ile miał par butów?

  uncertain
 • majaa 16.01.19, 13:53
  Nikt nie twierdzi, że najważniejsze.
  Ciebie też razi tylko post Alpepe, a Ziuty już nie?
 • piataziuta 16.01.19, 14:53
  >Poważnie razi Cię to pytanie po tym, co napisałaś wyżej? Doprawdy osobliwe masz poczucie smaku.

  Skoro nie ma dla ciebie różnicy, pomiędzy wyliczaniem ile ktoś miał mieszkań, w kontekście jego zamordowania (bo może jeśli miał ich dwadzieścia, to na morderstwo zasłużył?), a opisem rządowego języka nienawiści i jego konsekwencji, to ja nie mam pytań.
  Chyba, że sama powtarzasz ten rządowy bełkot i biegasz z krzyżem, i racami przy byle okazji, to czuj się przeze mnie słusznie obrażona. Ba, czuj się nawet bardziej, niż tam napisałam.
 • majaa 16.01.19, 15:21
  Ja także nie mam więcej pytań. To, co piszesz i w jaki sposób piszesz wystarcza aż nadto, żeby wyrobić sobie pogląd na twój temat. Jeśli wydaje ci się, że prezentujesz inny poziom niż ci, którymi gardzisz, to jesteś w błędzie. Bierzesz czynny udział w nakręcaniu tej spirali nienawiści. Szkoda, że nie zdajesz sobie z tego sprawy.
 • piataziuta 16.01.19, 17:33
  Wiesz, ludzie którzy są za wolnością człowieka, ci tolerancyjni - od zawsze byli pacyfistycznie nastawieni, "cierpliwi" i tolerowali bydło, świecąc przykładem.
  Jakoś na bydło to nie zadziałało do tej pory.
  Co więcej, jest coraz gorzej.
  Więc może daruj sobie swoje święte oburzenie, na rzecz jakichś bardziej konstruktywnych przemyśleń.
 • majaa 17.01.19, 13:11
  No tak, najlepsze rozwiązanie to na "bydło" reagować jeszcze większym "bydłem". To mają być te "konstruktywne przemyślenia"? Jeśli tak, to może sama sobie daruj.
 • sumire 16.01.19, 13:04
  Tak się tylko dopytam, bardzo dokucza ci wiatr hulający między uszami?
 • gaskama 16.01.19, 18:24
  Zatkalo mnie twoje pytanie.

  --
  "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
 • edelstein 16.01.19, 13:03
  Coz, od razu pisałam,ze jak na psychicznie chorego to on mial to zbyt dobrze zorganizowane.
  Prezydent Gdanska byl sola w oku PiSu.
  To nie jest pierwszy raz gdy "zaburzonych" wykorzystano w walce o wladze.Taki jeden Jan co zamordowal von Olsena tez zostal zmanipulowany.I tez uzyto wtedy noza. Przeciez tacy niestabilni psychicznie ludzie sa idealna bronia w rekach w miare inteligentnego czlowieka.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • e-ness 16.01.19, 13:38
  Nie zdziwię się jak w bliżej nieokreślonych okolicznościach zamachowiec odbierze sobie życie- przecież był chory będą glosic.
  Ta sprawa śmierdzi i to bardzo smierdzi .
 • taki-sobie-nick 17.01.19, 02:22
  "bo świr to umie się tylko tak miotać bez planu, jak zorganizuje, to NA PEWNO NIE ŚWIR!"
 • edelstein 17.01.19, 14:00
  Ten swir wlasnie dostal nowego prawnika i to nie z urzedu. Maja zamiar odwolywac sie od decyzji o aresztowaniu.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • taki-sobie-nick 18.01.19, 01:08
  Ten swir wlasnie dostal nowego prawnika i to nie z urzedu. Maja zamiar odwolywac sie od decyzji o aresztowaniu.

  Interesuje mnie głównie fakt, skąd ma prawnika nie z urzędu. To, że mają się zamiar odwoływać, NIE JEST dowodem zdrowia psychicznego.
 • katja.katja 18.01.19, 09:16
  Może ktoś z rodziny mu opłacił.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • wheels.of.fire 19.01.19, 13:02
  PiSowi by zależało, żeby opozycja miała politycznego męczennika?

  --
  Naszą drogą jest zawsze socjalizm!
 • raczek-nieboraczek 16.01.19, 13:26
  Grzegorz Braun bardzo ostrożnie wysnuł takie przypuszczenie.
 • aga_mon_ber 16.01.19, 13:42
  Naprawdę wierzysz, że przeciwnicy Adamowicza go napuścili? On się leczył od 14 roku życia i do końca życia powinni trzymać go w zamknięciu. Tymczasem go wypuścili. Gdyby trafiło na kogoś innego, niekonieczne na osobę z PO czy PIS, to ciekawe, czy nie przeszłoby to bez echa.
 • katja.katja 16.01.19, 16:08
  Tutejsze Panie w innych wątkach są za tym by takie osoby jak najbardziej dopuszczać do zdrowej części społeczeństwa już na etapie szkoły, inaczej to dyskryminacja, nawet jeżeli uczeń zagraża bezpieczeństwu fizycznemu innych zdrowych uczniów.
  A ile razy oberwało się Triss, która szczerze wspomniała, że w realu unika na ile może kontaktu z takimi ludźmi bo się ich boi, wylano na nią wiadro pomyj.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • lauren6 16.01.19, 18:51
  Masz na myśli schizofrenię? Diagnozuje się ją u osób powyżej 15 rż. Triss "błyszczy" w wątkach o dzieciach podstawowkowych, które mają mniej niż te 14-15 lat.

  Wnioski z dooopy.
 • katja.katja 16.01.19, 19:13
  Tak, ale czasem objawy widać wcześniej.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • lauren6 17.01.19, 08:51
  A czasem nie. Nie ma żadnych badań potwierdzajacych, że dzieci z opiniami lub orzeczeniami w podstawówce w dorosłym życiu mordują ludzi. Marny trolling.
 • katja.katja 18.01.19, 09:21
  Zależy jaka opinia i co wyprawiają w szkole. Większość największych klasowych łobuzów skończyła w więzieniu lub "w zawiasach" w życiu dorosłym, w lżejszych przypadkach jako pijaczkowie.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • dramatika 16.01.19, 17:03
  Jak rozumiem ta teoria spiskowa zakłada, że to siły związane z PiSem w połączeniu z narodowcami (wtf?) "zainspirowały" mordercę.
  Wszystko OK, tylko ta teoria lekko się nie spina. PiS sam miałby na siebie kręcić bicz? Przecież to byłoby do przewidzenia, że morderca wykrzykujący "bo PO" będzie idealnym pretekstem do rozpędzenia kolejnej histerii totalnej opozycji na temat mowy nienawiści, na dokładkę jeszcze z terroryzmem.
  No chyba że urodzi się z tego prewencyjne zamykanie świrów, bo "mogą" być groźni, a o tym, kto jest potencjalnie niebezpiecznym świrem zadecyduje "niezależny" psychiatra.
  No chyba że morderca zaatakował, bo ogólnie Polskę od 2015 toczy wiele nowotworów - upadek demokracji, praworządności, a teraz jeszcze terroryzm. Kto nie wierzył, to ma teraz dowód. Kto miałby mieć interes by sfabrykować taki dowód? Raczej niespecjalnie PiS.

  Moim zadaniem to atak chorego człowieka, ale jeśli już tworzyć jakąś teorię spiskową, to jedna jest moim zdaniem dość prawodpodobna. Mordercę mogły zainspirować siły, którym zależy, aby wojna polsko - polska cały czas trwała. Może te siły uznały, że ostatnio coś za spokojnie, że Polacy trochę mniej się między sobą żrą, co nie sprzyjałoby osłabianiu naszego kraju. A komu może zależeć na osłabianiu Polski? Cóż, może to być PiS, antyPiS jak i służby obcych państw. Tak czy inaczej cel został osiągnięty - dziś mignął mi artykuł w GW, że "noooo, to teraz na żadne porozumienie nie ma szans". Szczucie i podjudzanie można kontynuować.
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:29
  Jeśli już, to jakiż to tajemniczy cel miałby Kaczynski w mordowaniu Adamowicza? Żeby sobie kłopotów narobić w roku wyborczym? smile To juz bardziej Schetynie na rękę tongue_out Może tu powęszycie
 • princesswhitewolf 18.01.19, 23:30
  a Schetynie dlaczego na reke? Sugerujesz ze jacys ludzie beda glosowac na PO a nie PIS z powodu smierci Adamowicza?
 • echtom 16.01.19, 18:15
  to z rozmachem, złotko

  www.youtube.com/watch?v=XFnVy8SQvPQ
  Naprawdę nikomu nie przyszła do głowy najbardziej logiczna myśl, że zamach zorganizowała PO, by rzucić podejrzenie na PiS i nastawić przeciw nim opinię publiczną?

  --
  "Zdarza się, że osoby w wieku dwudziestu pięciu lat nie wiedzą, dlaczego studiują taki, a nie inny kierunek. Nie wiedzą, gdzie chciałyby pracować ani z kim się związać. W takich sytuacjach myślę sobie, że nawet Pan Bóg nie będzie wiedział, jakie marzenia ma im spełnić."
 • wanda_co_nie_chciala_niemca2 16.01.19, 18:30
  no właśnie. Zdaje się że to oni są beneficjentami tej sytuacji. PiSowi narobiło to kłopotów, pewnie jakby mogli to pierwsi by go wskrzesili.
 • nutella_fan 18.01.19, 10:41
  Otóż to. W kryminałach detektyw zwykle zastanawia sie, kto najbardziej skorzystał na zbrodni....
 • livia.kalina 17.01.19, 14:11
  Na prawackich forach akurat ta interpretacja świeci jak złoto. Wpadnie do nas elka, to może ją zapoda.
 • echtom 19.01.19, 11:19
  ktoś mógł po prostu wynająć zbira prywatnie i upozorować motyw polityczny.

  --
  "Czy więc poglądy zniuansowane są… śmieszne? Tak wynikałoby z wielu tekstów krytykujących symetryzm. Źródłem tego ośmieszania [...] jest, jak mi się zdaje, strach, że symetryści „rozwalą” wygodną polaryzację, w której wiadomo co i jak, a ich uważne spojrzenie przerzedzi szeregi osób gotowych na bezkompromisową walkę z tymi, którzy są samym złem – czyli albo z PiS-em, albo z obozem liberalnym."
 • olena.s 16.01.19, 18:35
  Został podpuszczony w tym sensie, w jakim PiS od lat dmucha w dutkę nienawiści. Jak opulwa sądy i sędziów, opozycję i cały sympatyczny drugi sort, jak szasta zdrajcami z jednej, a genetycznymi patriotami z drugiej, jak hołubi ksenfobów i rasistów, jak nie popiera ale rozumie etc., etc.
  Natomiast nie wierzę w teorie spiskowe, czyli w Kaczyńskiego nocą namawiającego gostka do zaatakowania prezydenta Gdańska. Z bardzo prostego powodu (nb tego samego, dla jakiego od pierwszego dnia, kiedy to rosyjskie wojska nie przekroczyły granicy wykluczam zamach w Smoleńsku) - całkowicie nieopłacalne działanie.
 • dramatika 16.01.19, 21:45
  olena.s napisała:


  > Natomiast nie wierzę w teorie spiskowe, czyli w Kaczyńskiego nocą namawiającego
  > gostka do zaatakowania prezydenta Gdańska. Z bardzo prostego powodu (nb tego s
  > amego, dla jakiego od pierwszego dnia, kiedy to rosyjskie wojska nie przekroczy
  > ły granicy wykluczam zamach w Smoleńsku) - całkowicie nieopłacalne działanie.

  Czytajcie i uczcie się - oto mowa miłości. Możemy się z niej dowiedziec, że autorka mowy uważa, że gdyby było to dla Kaczyńskiego opłacalne, to zleciłby zabójstwo.
 • araceli 16.01.19, 22:07
  dramatika napisał(a):
  > Czytajcie i uczcie się - oto mowa miłości. Możemy się z niej dowiedziec,

  Jakbyś ogarniała podstawy logiki to byś wiedziała, że ze zdania "z A wynika B" nie dowiadujesz się, że "z B wynika A".


  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.
 • olena.s 16.01.19, 23:11
  Ty bido umysłowa.... Ja nie wierzę w podstawową kwestię - motyw. A jak to słusznie zdefiniowała Agata Christie w zasadzie każdy człowiek jest zdolny do morderstwa przy odpowiednim motywie. Putin Takowego nie miał i PiS takowego nie miał. A o kwalifikacjach etycznych obu panów dyskursu nie prowadzę.
 • katia.seitz 16.01.19, 23:23
  Co do PiS-u, oczywiście, zgoda, ta sytuacja oczyiwcie nie jest dla nich korzystna. Ale ... ja bym całkiem nie wykluczała braku motywu w przypadku Putina. Destabilizacja Polski zawsze była i będzie mu na rękę. A dowodów na powiązanie organizacji skrajnie prawicowych z władzami Rosji jest sporo.
 • olena.s 16.01.19, 23:34
  Putin w Smoleńsku nie miał, moim zdaniem. Po pierwsze to było jednak w innej fazie działań destabilizacyjnych Rosji - osiem lat temu... Potencjalne ryzyko wysokie, a zysk - miałki. Nic się nie zawaliło, żadna rewolucja nie nastąpiła.
  Rosja z całą pewnością finansuje różne organizacje które dają szanse na destabilizacje zachodu, o Analitica żeśmy wszyscy czytali, o udziale troli petersburskich w podburzaniu i przekierowywaniu dyskusji nawet na temat szczepień też - więc tak, w takich sprawach bym spokojnie uznała, że to Kreml. Ale nie w mordowaniu polityka z minimalną szansą na reelekcję.
 • katia.seitz 17.01.19, 02:06
  A nie nie, ja nie o Smoleńsku, ja o Adamowiczu. Choc nie uważam tego za zbyt prawdopodobne, to jednak nie wykluczam takiej możliwości.
 • olena.s 17.01.19, 12:18
  ok
 • dramatika 17.01.19, 07:04
  A teraz to w zasadzie oskarżasz przeciwników PiS i Kaczyńskiego o to morderstwo - bo oni jak najbardziej mieli motyw, a przecież to tylko kwestia motywu, by być zdolnym do morderstwa.
 • olena.s 17.01.19, 12:18
  Nie kiziu. Nie oskrażam.
  Może powinnaś spróbować xanaxu?
 • dramatika 17.01.19, 13:37
  Jak rozumiem "bida umysłowa", "kizia", "spróbuj xanaxu" i prychanie w innym wątku to takie środki wyrazu (pełne miłości oczywiście). Wierzę, że dysponujesz całkiem pokaźnym ich wachlarzem, ale może dla odmiany zdobyłabyś się na mniej poetyckie, ale za to bardziej merytoryczne elementy wypowiedzi? Chyba że tutaj wachlarz skromniejszy.
 • olena.s 17.01.19, 17:05
  Ojejkusiu. Naprawdę do ciebie nie dociera merytoryka? Ta prosta instrukcja logiczne koleżanki powyżej też?
  Dobra, spróbuję uprościć, choć wielkiej nadziei na sukces nie mam. Ale niech tam.

  Z faktu, że X nie ma (wystarczajcego) motywu żeby popełnić dany czyn, nie wynika że:
  a) gdyby miał motyw to nie pohamowała by go moralność/lęk/poglądy i ów czyn by popełnił, ani że
  b) gdyby miał motyw to i tak pohamowałaby go moralność/lęk/poglądy i owego czynu by nie popełnił.
  Teraz jaśniej?
  To dalej.
  Stwierdzenie, że Y ma motyw nie oznacza ani że:
  a) y jest sprawcą, ani że
  b) każdy, kto ma motyw jest per se sprawcą.

  A xanaxu spróbuj - wszelkie twoje wypowiedzi, doskonale zbieżne z nickiem, są na męcząco wysokim c.
 • dramatika 18.01.19, 10:00
  olena.s napisała:


  > Stwierdzenie, że Y ma motyw nie oznacza ani że:
  > a) y jest sprawcą, ani że
  > b) każdy, kto ma motyw jest per se sprawcą.

  No ale to nie ja przecież uznałam wypowiedź pani Agaty Christie "w zasadzie każdy człowiek jest zdolny do morderstwa przy odpowiednim motywie" za słuszną.
 • olena.s 18.01.19, 10:21
  Problemy z logiką. Może ci pomoże, jak się wgłębię.
  Zdaniem wielkiej Agaty (moim zresztą też) każdy jest w zasadzie gotów do morderstwa - ale nie przy każdym motywie, przy każdej korzyści - tylko odpowiednim. Odpowiednim dla SIEBIE.
  Mogę ci podać swój przykład.
  Nie sądzę, żebym zabiła z chęci zysku. Z nienawiści. Z zazdrości. Na pewno nie z sadyzmu. Z lęku? Być może. Z zemsty za krzywdę dziecka? Może. W obronie życia dziecka? Bez żadnych wątpliwości.
 • dramatika 18.01.19, 11:07
  Reasumując, uspokajasz nas, że nie oskarżasz Kaczyńskiego o zlecenie zabójstwa z błahego (dla niego) powodu - to budujące. Nadal jednak niepokoi niepewność, czym mógłby być odpowiedni motyw dla Walczacych z Nienawiścią. Dokonany mord, spowodowany oczywiście nienawiścią, legitymizuje potrzebę natychmiastowej z nią walki na niespotykanym dotąd poziomie i niebezpodstawne byłoby przypuszczenie, że mamy tu do czynienia z odpowiednim motywem. O ile oczywiscie uważamy, że każdy jest zdolny do mordu, jak ma odpowiedni dla siebie motyw - i żeby było jasne - ja akurat się z tym nie zgadzam. Do tego przecież Walczący z Nienawiścią woleliby przecież, aby nienawiści nie było i nie musieli z nią walczyć, więc o żadnym motywie mowy być nie może, a tym bardziej odpowiednim.

  Zdrowo się tu kochana zapętliłaś i odnoszę wrażenie, że w zasadzie nie potrzebujesz oponenta w rozmowie, bo sama doskonale sobie radzisz z obalaniem własnych argumentów.
 • olena.s 18.01.19, 12:21
  Bełkot ideolo, plus znów się niezdrowo ekscytujesz.
  W mojej optyce politycy ze szczytów władzy a priori są amoralni, bo polityka z jej targiem wartościami, z jej zgniłymi kompromisami, intrygami jest amoralna i inna nie bywa. Czy są zdolni do zlecenia mordu? Naturalnie, wszak odpowiadają za służby specjalne, agencje wywiadowcze, armię, kontrwywiad etc.
  Toteż gdybym była niezależnym wszechświatowym prokuratorem naczelnym (a ten wątek stawia udzielających się w mniej więcej tej roli), to w przypadku śledztwa w sprawie mordu na polityku NATURALNIE zakładałabym również możliwość zlecenia, i wśród różnych wątków szukałabym także motywu potencjalnego zleceniodawcy.
  Ponieważ nie widzę motywu w postaci zysku dla PiS, to nie mam żadnej potrzeby, żeby wgłębiać się w dalsze rozważania, czy to dotyczące moralności jednostek, czy praktycznych możliwości wykonania takiego kroku.
  Czym byłby odpowiedni motyw dla kręgów, na które popluwasz, ale nie określasz ich precyzyjnie? Absurdalnie postawione pytanie - właśnie dlatego, że nie mówisz precyzyjnie i usiłujesz po prostu wrzucić do jednego worka wszystkich, którzy są ci ideologicznie obcy, czy będzie to robiąca na drutach ematka, aktywista z LO czy polityk z wyższych regionów władzy.
  Ale jeżeli spowoduje to u ciebie osłabienie napięcia, to chętnie przyznam, że w mojej ocenie przy odpowiednio wysokim zysku (pod tym pojęciem zakładam nie tylko własną korzyść ale też Wielką Wygraną dla reprezentowanych przez danego polityka idei, jakieś kluczowe być albo nie być) mało istotne jest to, z jakiego nurtu się dana osoba wywodzi.

 • dramatika 19.01.19, 10:25
  olena.s napisała:

  > Bełkot ideolo

  Jesteś mało spostrzegawcza, skoro nie widzisz, że z tego mordu uczyniono walkę ideologiczną, której skutek ma przynieść komuś wymierne korzyści. Idealny pretekst dla środowisk, które chcą wprowadzać prewencyjną cenzurę pod szczytnym hasłem walki z "mową nienawiści", jako że to ponoć właśnie pod wpływem mowy nienawiści człowiek dokonał mordu.

  I tak jak nie podoba ci się, że nie dookreślam kim są owe środowiska spekulując o ich motywach, tak już prawdopodobnie nie będzie ci przeszkadzać, że cenzura prewencyjna miałaby penalizować zniewagę właśnie niedookreślonego odbiorcy. Sama bowiem przyznajesz, że ciężko mówić o motywach jakiejś niedookreslonej grupy ludzi, tym bardziej ciężko byłoby stwierdzić czy ta grupa czuje się znieważona, czy nie. Czym innym jest spekulacja na forum na temat motywów niedookreslonej grupy ludzi, czym innym natomiast ustawowe penalizowanie ich zniewagi - w konsekwencji ktoś przecież będzie musiał uznaniowo za tę grupę zadecydować czy poczuła się znieważona. Kto będzie decydował o tym, co jeszcze nie jest zniewagą, a co już jest? Czy artystyczne środki wyrazu będą wyłączone spod cenzury ("wszyscy artyści to prostytutki", "coście, skurwysyny, uczynili z tą krainą")? Czy kara będzie mogła być złagodzona, jeśli zniewaga nastąpiła w wyniku prowokacji? Ten, kto będzie mógł o tym decydować będzie miał władzę nad społeczeństwem - jest o co walczyć.

 • olena.s 19.01.19, 12:06
  Dlaczego sądzisz, że mam ochotę dryfować w twoje obszary manii i pączkujących teorii spiskowych? Dla jasności - nie mam.
 • dramatika 19.01.19, 13:02
  olena.s napisała:

  > Dlaczego sądzisz, że mam ochotę dryfować w twoje obszary manii i pączkujących teorii spiskowych?

  jakich teorii spiskowych?

  www.wprost.pl/348679/PO-idzie-na-wojne-z-mowa-nienawisci
  Uzytkowniczka iwles w wątku obok, na moje pytanie czy celem jest ustawowy zakaz znieważania: "Tak. Chodzi o zniewazanie w przestrzeni publicznej niedookreslonego odbiorcy"

  Naczelny racjonalista RP też ma manię?
  jacektabisz.natemat.pl/181497,penalizacja-mowy-nienawisci-zrodzi-jedynie-wiecej-nienawisci-jesli-bedzie-naduzywana

 • iberka 16.01.19, 19:27
  Nie.
  Teoria spiskowa.

 • nickbezznaczenia 16.01.19, 20:50
  ÓW!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.