Dodaj do ulubionych

Kupiłem polskie białe wino wytrawne

22.01.19, 19:22
I faktycznie ma chłodny, zimny, dość surowy i tzw zielony charakter. Nie ma mocno owocowego profilu.
Doceniam kunszt i bardziej naturalną produkcję, ale jest zdecydowanie mało wyraziste, podchodzące pod wódkę. Profil jest bardzo prosty, nie ma tutaj owocowych nut charakterystycznych również dla długo dojrzewającego sera

--
Naszą drogą jest zawsze socjalizm!
Edytor zaawansowany
  • afro.ninja 22.01.19, 19:29
    Kiedyś kupiłam polski wytrawny cydr, ponad 30 dychy za butelkę. Gorszego sikasa nigdy nie piłam. Myślałam, że będzie podobny do francuskiego, a tu totalny zonk.
  • lot_w_kosmos 22.01.19, 20:10
    Ja się kiedyś skusilam na polwytrawne od Palikota za 12 zeta.
    Gotowalam obiad i popijałam.
    W połowie gotowania nie umiałam trafić łyżką do garnka a z buźki mi ziało chyba siarką, że mąż zaszedł oblukać, co zaś porabiam i naprędce się oddalił.... wink
  • wheels.of.fire 22.01.19, 20:13
    Ale to było na pewno z Polski, czy Palikot był tylko dystrybutorem zagranicznego wina?

--
  • lot_w_kosmos 22.01.19, 22:23
    Wyprodukowano w Biłgoraju wink czy gdzie tam miał fabrykę wink
  • una_mujer 22.01.19, 21:24
    Ja piłam ostatnio białe spod Szczecina z winnicy pana Turnaua (chyba brat Grzegorza). Naprawdę niezłe było: świeże, lekko mineralne, cytrusowe. Powoli zaczynamy też mieć wina, które da się pić...
  • wheels.of.fire 23.01.19, 22:11
    Tylko pewnie kosztowało z 80 zł za butelkę?

una_mujer napisała:

> Ja piłam ostatnio białe spod Szczecina z winnicy pana Turnaua (chyba brat Grzeg
    > orza). Naprawdę niezłe było: świeże, lekko mineralne, cytrusowe. Powoli zaczyna
    > my też mieć wina, które da się pić...

--
  • bialeem 22.01.19, 21:27
    Większość polskich białych jest nowa, świeża i cytrusowa. Za mało słońca na słoneczne cytrusowanie. Co nie zmienia faktu, że są dobre polskie wina. Niestety wciąż się nie zgadza cena do jakości. Moje ulubione dom-bliskowice kosztuje tyle co dobra crianza, a jak mam do wyboru, to jednak hiszpańskie wygrywa w cuglach.
  • wheels.of.fire 22.01.19, 21:35
    Tak, mają coś w sobie z cytrusów i są mało słoneczne.
    A co do masówki z Hiszpanii, to diabeł wie jak ja robią. To równie dobrze może być po prostu sfermentowany sok, a nie prawdziwy moszcz.

--
  • impala 22.01.19, 21:56
    przed świętami (ostatnimi) robiłam alkoholowe zakupy i kupiłam w Lidlu (czyli dyskoncie) wino 20-letnie!!! za cos około 20 zeta! Doskonałe! palce lizać....
    Potem pojechalam dokupic (po nowym roku) i ciągle było!
    No...cud miód w gębie. Nie wiem czy jeszcze jest
    Wytrawne czerwone ale nie bardzo "garbnikowate" (nie lubię), doskonałe do żarcia (no...i nie tylko, zalezy od ilości wypitego wcześniej...).
    Naprawdę polecam.
    Nazwy nie pamiętam, hiszpańskie, czarna etykieta ze złotymi mazajami.
    Ale...
    po poszukiwaniach znalazłam! oto ono
    Agramont Gran Reserva, Navarra DO
  • impala 22.01.19, 21:58
    co do "polskich win" to tylko miody pijam....
  • wheels.of.fire 22.01.19, 22:06
    Wydaje się pyszne, ale czerwonych już nie pijam, od kiedy przeczytałem że przebarwiają zęby.

--
  • impala 22.01.19, 22:22
    mnie zęby przebarwiają płukanki antybakteryjne do zębow (i nie tylko mnie, to zwyczajowa "przypadłosć" tego rodzaju specyfikow), bez alkoholu w dodatku (czyli zero przyjemnosci).
    Niestety, dentystka "kazała" stosować.
    Tak że ...wino to naprawdę pikuś...trzeba po prostu czyścic zęby. U dentysty najlepiej. Raz na poł roku. + stosować pasty wybielające.
    ps. zęby przebarwia także herbata i kawa.
  • nowaczek1 24.01.19, 13:36
    Na etykiecie jest rocznik 2010, więc nie 20-letnie, tylko 8-letnie (przed świętami). Choć to i tak nieźle za 25 zł.
  • inguszetia_2006 22.01.19, 22:12
    Witam
    Czyli nie polecasz, tak? Można prosić o szczegóły - producent, rocznik etc. Polskich win nie kupuję, ale chciałabym spróbować, tyle że jak mam kupić wódkę o smaku wina to dziękuję;-P
    Pzdr.
    Ing
  • wheels.of.fire 22.01.19, 22:31
    Polka ze Srebrnej Góry.

--
  • wheels.of.fire 22.01.19, 22:31
    2017 rocznik.

--
  • filga 24.01.19, 10:58
    A zielonogórskie? Niezłe, zwłaszcza białe, ale ceny mają ...
  • wheels.of.fire 24.01.19, 18:52
    Niestety wydajność jest u nas zupełnie inna, niż w cieplejszych krajach. Wyższe ceny są więc zrozumiałe.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka