Dodaj do ulubionych

Z czym robicie

29.01.19, 23:56
zupę ogórkową? Z ziemniakami czy z makaronem?
Edytor zaawansowany
  • czarniejszaalineczka 29.01.19, 23:59
    team ziemniaki

--
    słuchaj rózico,
    ona nie słucha...
    za durzo kurzu
    wlajzło jej w ucha.
  • cruella_demon 29.01.19, 23:59
    Oczywiście, że z ziemniakami. Nigdy nigdzie nie spotkałam się z ogórkową z makaronem. Dopiero z ematki dowiedziałam się, że w ogóle ktoś tak jada. Dla mnie takie zestawienie brzmi obrzydliwie.
  • net.mynia 30.01.19, 00:04
    Moja mama i babcia robiły ogórkową z ziemniakami i z makaronem smile pamiętam z dzieciństwa ten smak uncertain dlatego jakoś mnie odpychało zawsze od tej zupy. Ostatnio jadłam u koleżanki z ziemniakami i nawet mi posmakowała. Z makaronem była mdła. A wspomniana mama i babcia podawały ogórkową w ten sposób: Na talerz nakładały utłuczone ziemniaki, na to makaron i zalewały zupą. Tak, obrzydliwe, wiem.
  • alpepe 30.01.19, 00:11
    Masz rację. Ale z drugiej strony ciekawe.

--
    Achse des Guten
  • mrs.solis 30.01.19, 00:20
    Ciezko mi sobie wyobrazic i wyglad i smak takiej zupy. Dziwactwo jakies zeby ziemniaki i makaron mieszac razem.
  • ga-ti 30.01.19, 00:00
    Z ziemniakami!
  • alina460 30.01.19, 00:05
    Z ziemniakami, oczywiście smile
  • boo-boo 30.01.19, 00:06
    Ogórkowa z makaronem ? Ziemniaki albo ryż- w zależności od chęci.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • maslova 30.01.19, 00:09
    Z ziemniakami. Choć zdarzało mi się jeść z ryżem, ale zdecydowanie wolę z ziemniakami właśnie.
  • alpepe 30.01.19, 00:10
    W życiu nawet nie widziałam ogórkowej z makaronem, nie lubię z ryżem, dla mnie tylko z ziemniakami.

--
    Achse des Guten
  • jak_matrioszka 30.01.19, 00:17
    Ja też nie widziałam, z ziemniakami w kostke krojonymi lubie. Reszta warzyw też w kostke.
    Kiedyś ryż był taki dziwnie rozgotowany, nie paćka, tylko ziarna osobno, ale jakby tłuczone tongue_out Nie przepadałam za tym.
  • chocolatemonster 30.01.19, 00:12
    Team ziemniaki ale, na prosbe corki, robilam tez z ryzem.
  • damartyn 30.01.19, 00:26
    z domu znam z ziemniakami lub z ryżem. Sama gotuję tylko z ziemniakami ale dla mnie najistotniejsze jest, żeby ogórki było pokrojone w drobną kostkę, a nie starte. Taka zupa ma dla mnie zupełnie inny smak, chociaż i tak nigdy nie jest taki jak ta z dawnych lat kiedy ogórek kiszony był prosto z beczki dębowej, ech.
  • smiechupara 30.01.19, 06:32
    Z ziemniakami
  • saskia44 30.01.19, 07:12
    Robie rzadko, glownie jak dzieciom sie przypomni i wlasnego przepisu. Robie zawsze z piersiami z kurczaka i warzywami, a ogorki kiszone z dzialki meza i przez niego kiszone, innych nie uzywam. Nie zaciagam smietana, tak robili rodzice i reszta rodziny dlatego nigdy tej zupy nie jadlam (jak kazdej z dodatkiem mleka, smietany jogurtu itp). Oczywiscie zupa ta byla z ziemniakami (nawet nie slyszalam o wersji z makaronem czy ryzem i nie mam zamiaru probowac). Ziemniaki (nie duzo) ppkrojone w mala kostke i wrzucone pod koniec.
  • rosapulchra-0 30.01.19, 06:38
    Z ziemniakami, czasami z ryżem.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • anika772 30.01.19, 07:07
    Ziemniaki. Uwielbiam makaron, ale nie w zupie ogórkowej.
  • frey.a86 30.01.19, 07:37
    Tylko i wyłącznie z makaronem, z ziemniakami mi w ogóle nie smakuje. Ew. Może być z danymi kluskami.
  • slonko1335 30.01.19, 07:37
    ziemniaki i ryż

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • kosmos_pierzasty 30.01.19, 07:37
    Z ziemniakami.
  • aqua48 30.01.19, 07:52
    Z ryżem - taką najbardziej lubię. Czasami z ziemniakami.
  • jolie 30.01.19, 08:08
    Tylko ziemniaki (ale nie za dużo). Nie znam opcji ryż czy makaron.
  • mebloscianka_dziadka_franka 30.01.19, 08:53
    Moja mama robiła zamiennie obie i jeszcze była wersja z ryżem. smile Wszystkie smaczne, ale najlepsza chyba z ziemniakami.
  • bialeem 30.01.19, 09:07
    Z ziemniakami oczywiście, a ogórki nie tarte tylko krojone w drobniutką kosteczkę.
    W ogóle nie ma co się zastanawiać. To nie żurek czy pomidorowa (chociaż tu też mam silne przekonanie, że pomidorową z ryżem jadają dziwacy)
  • kanga_roo 30.01.19, 09:19
    z ziemniakami w kostkę. oraz z podsmażoną, pokrojoną w kostkę kiełbaską (dla mięsożerców) i dużą ilością koperku (dla roślinożerców).
    bez kawałków warzyw
    bez kawałków ogórka
    bez ryżu/makaronu
    bez śmietany
  • ficus_carica 30.01.19, 09:22
    Z ryżem.

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła