Dodaj do ulubionych

Wiosna juz jest :)

03.02.19, 15:31
Właśnie Biedron ogłosił. Mówił bardzo ładnie i same fajne postulaty, mile dla ucha, porywające wręcz momentami, ale....obawiam się ze utopijne dość. No i tak bez szczegółów to można przeróżne mile fantazje snuć.
Niemniej życzę mu powodzenia i trzymam kciuki. Od czegoś trzeba zacząć wietrzenie w naszym kraju.
Obserwuj wątek
        • malia Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 16:19
          Ale jak sobie przypomnę inne obietnice, to też mi się wydawały nierealne, sądziłam, że prędzej piekło zamarznie niż ktoś wprowadzi swoje pomysły w życie. I co? Piekło grzeje, a my mamy co mamy.
          On daje trochę nadziei.
        • damartyn Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 17:17
          kosmos_pierzasty napisała:

> No... Trochę nierealnie. Ale moooże smile W sumie różne dziwne i niespodziewane r
          > zeczy już się w polityce działy.

Zdecydowanie powiało wiosennym populizmem. Zobaczymy czy z tej maki będzie chleb.
        • oqoq74 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 16:30
          No zdaje się, że jako prezydent Słupska też obiecywał różne rzeczy i jednak nie wszystko zrealizował.
          Mnie nie podoba się, że mówi wprost, że wystartuje do wyborów europejskich, żeby pociągnąć listę, a potem nie chce przyjąć mandatu i startować do wyborów krajowych. Nie podoba mi się takie postępowanie i tyle.
          • szarsz Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 16:52
            A moim zdaniem to bardzo w porządku. Nie w porządku zrobił poprzednio, gdy startował do rady miasta, zdobył potężną liczbę głosów i wtedy ogłosił, że rezygnuje. Teraz wiesz, co będzie i że Twój potencjalny głos rozłoży się między jego ludzi. Zresztą tak robi wielu polityków o znanych nazwiskach.
              • szarsz Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 17:09
                Ale na wyborach samorządowych byłaś? Bo jakoś nie widziałam wtedy oburzonych wątków: kandydat na prezydenta startuje do rady miasta? Czy tylko Biedroniowi nie wolno?

Jeśli jego nazwisko na liście ma się przełożyć na poprawę wyniku i więcej mandatów w PE, to gdzie tu widzisz instrumentalne traktowanie?

I nie rozumiem, polityk ma nie promować swojego ugrupowania? To co ma promować? PiS?
                • oqoq74 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 17:17
                  Powiem więcej, swego czasu sama startowałam w wyborach samorządowych i plagą tych wyborów było (przy ówczesnym sposobie głosowania na listę), że startujący na burmistrza, czy wójta, startowali też na radnego, by pociągnąć listę. W ten sposób z ich listy do rady wchodzili ludzie, którzy w danym okręgu zdobyli mniej punktów niż ci z innej listy. I zawsze takie postępowanie mi się nie podobało. Uważam, że to bazowania na niskiej świadomości społecznej.
                  Owszem traktuje instrumentalnie, bo gdyby nie jego start to jego ugrupowanie zyskałoby dużo mniej głosów i może mało bądź wcale mandatów. To jest wykorzystywanie niewiedzy i niskiej świadomości ludzi. Jak on zrezygnuje, to na jego miejsce może wejść z jego listy ktoś, kogo wcale nie chciałabyś poprzeć. Proste.
                  Ależ oczywiście, że powinien promować. Ale nie w taki sposób.
              • nangaparbat3 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 18:55
                Jesli mowi o tym otwarcie to jest jak najbardziej w porządku.

--
                "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
          • asia-loi Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 17:02
            oqoq74 napisał(a):

> Mnie nie podoba się, że mówi wprost, że wystartuje do wyborów europejskich, żeby pociągnąć listę, a potem nie chce przyjąć mandatu i startować do wyborów krajowych. Nie podoba mi się takie postępowanie i tyle.

Mnie się też nie podoba, że wystartuje w wyborach do UE i zrezygnuje z mandatu.

--
            Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
            Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
            • nangaparbat3 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 18:59
              Ale co mu sie nie uda? Przejąć wladzę? Na pewno nie. Ale wejsc do sejmu - moze sie udac. I byloby dobrze.

--
              "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
                  • nangaparbat3 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 19:22
                    Te postulaty tylko wyznaczaja kierunek, nie wejda w zycie, to oczywiste. Ale moga wplywac na ostateczne decyzje sejmowej wiekszosci.

--
                          • nangaparbat3 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 19:46
                            To bedzie inny sejm. Przedtem dwie kampanie. Inne partie moga pod wplywem Biedronia zmieniac wlasne programy czy przynajmniej hasla. Zobaczymy. Czasem zdarzaja sie rzeczy niezwykle.

--
                            • oqoq74 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 19:50
                              Oczywiście pożyjemy, zobaczymy... nie mniej, ja uważam, że za dużo się nie zmieni. Zamiast Nowoczesnej może wejdzie Wiosna.
                              Kampanie dwie i podwójna ilośc głupot wygadywanych przez polityków.
                              • malia Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 20:25
                                Jasne, jasne, wszyscy źli, wszyscy popełniają błędy, najlepiej nie głosujmy, bo każdy ma jakąś rysę.
                                Nikt nie jest dość dobry, żaden program.
                                Co lub kto jest dla ciebie godnym tego byś oddala swój cenny głos? Jakieś nazwisko, kierunek, idea?
                                • oqoq74 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 21:16
                                  Ale mogę mieć swoje zdanie? Czy nie? Czy może mam mówić, że mnie Biedroń zachwyca, skoro nie zachwyca?
                                  Pisałam wyżej, że mam problem, bo w tej chwili nie wiem na kogo głosować.
                            • szarsz Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 20:11
                              > Inne partie moga pod wplywem Biedronia zmieniac
                              > wlasne programy czy przynajmniej hasla

Już zmieniają. Vide PO, które w tym swoim świeżutkim liberalizmie obyczajowym jest kompletnie niewiarygodne. Wypuścili Trzaskowskiego do badania gruntu, a z drugiej strony chcieli wcisnąć Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia... Nie żeby Sutryk z Dutkiewiczem stawiającym kapliczki aow byli mało konserwatywno katoliccy.

Biedroń jest cholernie potrzebny, bo wrzód nabrzmiał i czas go przeciąć. Byle nie zmarnował swojego kapitału.

Dla mnie i tak najważniejsza z jego zalet to dyscyplina fiskalna.
    • tanebo2.0 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 17:48
      A oto postulaty natemat.pl/262899,co-obiecal-biedron-na-konwencji-zalozycielskiej-wiosny

--
      Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
    • esperantza Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 17:57
      Miło się słuchało ale ja nie wiem jak to sfinansowac. Sama likwidacja funduszu kioscielnego nie wystarczy. Ja mam poczucie niedosytu i obawy ze mój potencjalny głos będzie zmarnowany (tak jak zmarnował się kiedy głosowałam na Nowoczesna).
    • gumijagody Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 17:59
      Najpierw trzeba pisuary odsunąć od władzy z oczywistych powodów, a potem negocjować resztę. Postulaty Biedronia popieram, ale przekreślił swoje osiągnięcia i gra teraz do bramki Pisu, dla mnie jest skreślony
        • nangaparbat3 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 19:20
          Nieprawda. Zapominacie o ludziach, ktorzy patrzec juz nie moga na popis. Czesc z nich przestala glosowac, czesc oddala głos na Kukiza. Mnostwo ludzi naprawde ma juz dosc popisowego towarzystwa i lepiej by glosowali na Biedronia niz w ogole. A Wielka koalicja niech sie serio bierze do roboty by zapracowac na prawdziwych zwolennikow a nie tylko przeciwnikow pisu.

--
          • thebeat Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 19:33
            Wiem, sama znam ludzi z moim zdaniem poprzestawianymi priorytetami, którzy przy calym syfie, jaki zrobil pis są przede wszystkim obrażeni na opozycję. Cos na zasadzie, że mąż mnie bije, a ja zamiast sie rozstać i kopnac go w d... wezmę sobie młodego kochanka w ramach odskoczni i się zobaczy.
            • zona_glusia Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 20:01
              Trudno nie być obrażonym na PO po ich głosowaniach w sprawach kobiet, patrząc na Schetynę i jak już inni związani z PO nawołują, żeby nie rozpoczynać "wojny z Kosciołem" (w ostatnich dniach artykuł na Gazeta. pl czy w Wyborczej pana z thinktanku PO)
              • grru Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 21:07
                Koalicja nadal nie potrafi zrozumieć, że bycie antypisowską szowinistyczną konserwą na klęczkach to dla wielu przeciwników PiS zdecydowanie za mało.

--
                Nadal jem gluten smile
                • szarsz Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 21:57
                  Jakbyś nie zauważyła PiS już od paru ładnych lat korzysta z focha społecznego. Właściwie mamy dwóch zwycięzców: PiS i kk. A ja mam dość obydwu, bo kościół stał się tak pazerny na kasę i władzę, jak nigdy. Głosując antypis głosuje jednocześnie na kk. A tego nie zdzierżę.
                  • thebeat Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 23:20
                    Głosowanie na Biedronia odbiera głosy antypisowi i ani troche nie osłabia pisu. Jeśli dla kogoś to cena warta zagłosowania z przekonania, a nie z rozsądku, to oczywiście ma prawo. Ale sama uwazam, że pis jest zbyt groźny i szkodliwy, żeby pozwolić mu rządzić przez następne 4 lata. Jak bym nie lubila częsci PO i w zasadzie całego KK.
                    • szarsz Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 23:38
                      Ja, nie głosując na po, nie odbieram im mojego głosu, bo nigdy go nie mieli. A kościół cierpliwie zwiększa swoje wpływy, więc głosując na nich nawet nie utrwalam ich władzy, tylko pozwalam na jej przejmowanie.
                      • thebeat Re: Wiosna juz jest :) 04.02.19, 10:56
                        Nie wydaje mi się, żeby Biedroń miał dostać głosy tylko dotychczas niegłosujących. Poza tym oczywiście można głosować z motywacji "nie lubię kościoła" na partię, ktora w najlepszym przypadku ma szanse być trzecia, więc jej postulaty pozostaną postulatami. A poźniej meczyć się z m.in. patologicznie kościelnym pisem przez kolejne cztery lata. Ja tutaj sensu nie widzę.
                        • szarsz Re: Wiosna juz jest :) 07.02.19, 06:45
                          Miałabyś rację, gdyby każdy dotychczasowy rząd nie był kościelnie patologiczny. Przypominam, że to po dopuściła do glosowania wpisanie całkowitego zakazu aborcji do konstytucji. I wielu tych głosów nie zabrakło.
                          • thebeat Re: Wiosna juz jest :) 07.02.19, 12:03
                            Cały czas probuję przekazać, ze dla mnie priorytetem jest odsunięcie od władzy szkodliwego na wielu polach pisu. Największe szanse na to ma zjednoczona opozycja i naprawde wolę kościelne, ale cywilizowane PO, posiadające jakieś kadry i nazwijmy to partyjne zdrowie psychiczne, niż kościelny, patologiczny pis składający się z miernot działających pod wodzą szaleńca. Mnie to odpowiada o wiele bardziej niż zostawienie pisu przy władzy, ale zrobienie sobie fajnie na samopoczucie oddaniem głosu na sprawną PRowo partię, której deklaracje dot. aborcji i kościoła wprawdzie pokrywają się z moimi oczekiwaniami (bo socjalne już nie), ale i tak nie zostaną wprowadzone w życie. Casus Palikota na którego zagłosowałam kiedy byłam młodsza i mniej praktyczna.
                            • szarsz Re: Wiosna juz jest :) 07.02.19, 12:43
                              I ja Ciebie rozumiem. A potem wchodzę na wiadomości i czytam, że senatorowie po chcą święta w rocznicę pielgrzymki jpii do Polski. W wyborach samorządowych poparli Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. To za po oddaliśmy kościołowi szkoły i zaczęliśmy wliczac ocenę z religii do średniej. Zależność od Watykanu jest postępująca i wygrana po tylko ten stan pogłębi.
    • wheels.of.fire Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 18:02
      Tak, bo małżeństwa homoseksualne które dotyczą mniej niż 1% społeczeństwa są szalenie istotne. Z tym miesiącem czekania do lekarza to jakaś utopia. Partia "pasywnych".

--
      Naszą drogą jest zawsze socjalizm!
    • livia.kalina Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 18:49
      Postulaty przepiękne ale mam poczucie, że "sukces" w polityce osiągają nie idealiści a jedynie populiści, zarządzający strachem i nienawiścią do "obcych", którzy za plecami wyborców zbijają miliardowe majątki, spółki skarbu państwa obsadzają swoimi i tworzą ogromną machinę propagandową.

--
      super_hetero_dyna:
      "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
        • livia.kalina Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 19:07
          Nie wiem. Nie udaję- ja nie mam gotowych rozwiązań na wszystko. Może za stara już jestem, może zbyt rozgoryczona, tym co dzieje się w mojej pięknej Polsce.

--
          super_hetero_dyna:
          "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
      • nangaparbat3 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 19:12
        Czasem wygrywaja idealisci. W rzadzie Mazowieckiego ze strony Solidarność byli ludzie, ktorzy nigdy nie liczyli na przejecie wladzy.

Konwencja byla znakomita. Powialo swieżością, wiosną wlasnie. Do mnie najbardziej przemowily slowa o tym, zeby ojczyzna nie byla juz wiecej krwia i blizna, ale skrzydlami. Taka prosta metafora, a w naszej sytuacji - genialna.
        Goraco zycze Wiośnie wejscia do Sejmu.

--
      • 1elka26 Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 19:44
        Mieszanka Leppera ubranego w ładny garnitur z jaskiniowym antyklerykalizmem Palikota plus brak programu - czyli przenosimy się w lata 20-te XX wieku do Rosji radzieckiej.
        Najbardziej przerazające jest to, ze tacy ludzie jak Biedroń mają swoich zwolenników. Na szczęście to tylko margines.
    • ghrtth Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 23:37
      Pierwszy raz od lat mam poczucie, że wreszcie jest partia, na którą chętnie oddam głos i której wizja państwa i społeczeństwa zgadza się w 100% (no ok, poza szczególikami wink ) z moją! Super!
      • ghrtth Re: Wiosna juz jest :) 03.02.19, 23:56
        Uczucie, że wreszcie w polityce jest ktoś z mojej bajki jest na tyle świetne, że przestaje ręczyć za swój obiektywizm big_grin Kto wie, może gdyby Robert chciał trzasnąć sobie dwie wieże w Warszawie, wolałabym oszukiwać samą siebie, że to tak z czystej uczciwości big_grin Dzięki czemu wreszcie zrozumiałam twardy elektorat PiS-u. Biedroń łączy wink
        • bramstenga Re: Wiosna juz jest :) 04.02.19, 09:06
          Ciekawe, na ile wystarczyłoby Ci entuzjazmu, gdyby przyszedł rachunek za te wszystkie obietnice z kosmosu (typu 500+ na pierwsze dziecko, darmowy Internet i komunikacja publiczna czy minimalna emerytura) i trzeba byłoby je opłacić z WŁASNYCH podatków (ten temat RB ominął, przypadek?). (Nie, sama likwidacja Funduszu Kościelnego nie wystarczy).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka