Dodaj do ulubionych

Macie dość pracy

03.02.19, 21:06
i zwalniacie się ,żeby np przez pół roku odpocząć,pobyc w domu nabrać sił, wysypiac sie.? Zrobilibyście to?
Edytor zaawansowany
  • kotomama 03.02.19, 21:08
    Zrobiłam tak. 8 miesięcy przerwy. Dobrze mi to zrobiło.

--
    Polska pod rządami PiSu jest jak nawalony Janusz na weselu.
    Wszystkich potrąca, oblewa wódką, wyjada z talerzy, beka, wymiotuje, depcze po butach,
    rechocze jak żaba i jest przekonany, że ludzie schodzą mu z drogi, bo go zaczęli szanować.
  • milva24 03.02.19, 21:08
    Nie zrobiłabym tego bo mnie na to nie stać.
  • verydry 03.02.19, 21:11
    Tak
  • akseinga3 03.02.19, 21:14
    Gdyby finanse i pozycja na rynku pracy pozwolily to jak najbardziej tak.
  • malia 03.02.19, 21:19
    Nie stać mnie na taki luksus.
  • foringee 03.02.19, 21:21
    JEśli finansowo bym ogarnęła to nawet na 2 lata bym sobie przerwę zrobiła.

--
    <"Wszystko co zrobisz dla innych wbrew sobie ,wyjdzie Ci kiedyś bokiem">
  • clk 03.02.19, 21:21
    Tak zrobiłabym to na miesiąc. Potem wystarczy. Ale urlopu nikt mi nie da na miesiąc a nawet jeśli, nie będę miała więcej urlopu w roku.
  • jematkajakichmalo 03.02.19, 21:23
    Mam koleżankę, która od lat 2-3 lata max pracuje i potem robi rok przerwy. Przez ten rok dostaje kasę z bezrobocia (ale to nie pl), dużo jeździ i zwiedza, mąż dobrze zarabia więc może sobie na to pozwolić.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • stwory_z_mchu 03.02.19, 21:24
    To zależy, chyba wolałabym poszukać innej pracy, która mi pozwoli na taki oddech i przejść z jednej do drugiej, ewentualnie z niewielką przerwą.
    W pierwszej i drugiej ciąży kwitłam z przymusu w domu i uważam, że brak pracy jest do kitu - na początku tej ciąży jeszcze jakoś funkcjonowałam, ale jakoś szybko wpadłam w okropny marazm (mimo planów i słomianego zapału, czego ja teraz nie będę miała czasu porobić!) - może i się wysypiam, ale co z tego, jak mam wrażenie, że dni mijają mi zupełnie bezproduktywnie. Chyba należę do ludzi, którzy bez pracy świrują smile Po poprzedniej ciąży i macierzyńskim prawie na kolanach błagałam, żeby mnie gdzieś przyjęli smile

--
    Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
  • sfornarina 04.02.19, 09:46
    Mam tak samo. Teoretycznie pracować nie muszę, praktycznie- bez pracy świruję. Z braku laku wolałabym kible czyścić niż bez pracy siedzieć. Dwa tygodnie urlopu raz na jakiś czas sa super, pod warunkiem że mogę się nachodzić po górach, pojeździć albo inaczej intensywnie energię spożytkować smile

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • anka_z_zielonymi 03.02.19, 21:25
    Zrobiłam. Miałam rok przerwy. Było super😏
  • echtom 03.02.19, 21:28
    Zrobiłam coś w tym rodzaju 14 lat temu, tzn. brałam zlecenia, ale przez ponad rok nie pracowałam na etacie. Wtedy miałam "pełną chatę", więc ten mój pracowy luz był z korzyścią dla całej rodziny. Teraz mieszkam sama, niedawno wzięłam 2 tygodnie urlopu, żeby się wyspać i posiedzieć w domu, i szybko stwierdziłam, że to nie był dobry pomysł.

--
    "Czy więc poglądy zniuansowane są… śmieszne? Tak wynikałoby z wielu tekstów krytykujących symetryzm. Źródłem tego ośmieszania [...] jest, jak mi się zdaje, strach, że symetryści „rozwalą” wygodną polaryzację, w której wiadomo co i jak, a ich uważne spojrzenie przerzedzi szeregi osób gotowych na bezkompromisową walkę z tymi, którzy są samym złem – czyli albo z PiS-em, albo z obozem liberalnym."
  • wheels.of.fire 03.02.19, 22:00
    To szybko te swoje dzieci pogoniłaś z domu, co?

--
    Naszą drogą jest zawsze socjalizm!
  • echtom 04.02.19, 00:16
    Co znaczy "szybko"? Twoim zdaniem jaki wiek jest odpowiedni?

--
    "Czy więc poglądy zniuansowane są… śmieszne? Tak wynikałoby z wielu tekstów krytykujących symetryzm. Źródłem tego ośmieszania [...] jest, jak mi się zdaje, strach, że symetryści „rozwalą” wygodną polaryzację, w której wiadomo co i jak, a ich uważne spojrzenie przerzedzi szeregi osób gotowych na bezkompromisową walkę z tymi, którzy są samym złem – czyli albo z PiS-em, albo z obozem liberalnym."
  • solejrolia 03.02.19, 21:28
    Nie. Nie zwolnilabym sie, wystarczy kilkudniowy urlop

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • 35wcieniu 03.02.19, 21:33
    Mogłabym zrobić ale tylko gdybym miała już ogarniętą nową pracę. Nieposiadanie pracy jest najbardziej stresującą mnie rzeczą w życiu, nie wypoczęłabym przez te pół roku nie wiedząc co dalej i czy znajdę nową robotę.
  • nastjaa 03.02.19, 21:40
    Gdyby mnie było stać to zrobilabym rok lub dwa przerwy.
  • foringee 03.02.19, 21:42
    Znajoma zrobiła sobie wolne na 3 lata (problemy rodzinne). Ale pracowała w korpo i zaoszczędziła wcześniej kupę kasy i zwyczajnie bez problemu żyła z oszczędności.

--
  • foringee 03.02.19, 21:43
    a jak dopiero się zastanawiasz, to póki co sobie kup i pij codziennie www.ziolowyzakatek.sklep.pl/polecana_przy_depresji_eko_ekspresowa.html

--
  • asia-loi 03.02.19, 21:43
    Muszę pracować, ponieważ nie mam innego źródła dochodu.
    Po takiej przerwie trudno wrócić na rynek pracy, choć to też zależy od branży i regionu.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • volta2 03.02.19, 21:51
    tak, właśnie minęło 10 lat, najszczęśliwszych moich lat.
    dzieci zadbane, mamuśka zachwycona życiem i facetem który to wszystko ze spokojem sponsorował
  • anorektycznazdzira 03.02.19, 21:53
    Tak.
    Pod warunkiem oczywiście, że mam na to kasę. Nienawidzę biedować mimo, że mogę zarobić.
    Myślę, że gdybym miała kasę to byłoby fajnie, ale takie pół roku u mnie to pewnie max, zatęskniłabym później za robotą, bo ją lubię.

--
    medal ma dwie strony: dobrą i nienajgorszą- Murakami
  • jehanette 03.02.19, 21:57
    Marze o tym. Musialabym jednak wygrac w totka. No i raczej staralabym sie o urlop bezplatny wink

--
    Error 404
  • princesswhitewolf 04.02.19, 01:03
    Nie. Biore urlop wtedy
  • mamablue 04.02.19, 07:55
    I ja również. Dziwny pomysł taka przerwa od życia bez powodu.
  • little_fish 04.02.19, 09:15
    Nie od życia, a od pracy. Przecież praca to nie jest całe życie!
  • pade 04.02.19, 16:21
    mamablue napisała:

> I ja również. Dziwny pomysł taka przerwa od życia bez powodu.

big_grin

Rozbawiłaś mnie.
    Dla mnie praca musi mieć sens, a nie tylko przynosić zysk. To raz, dwa, praca nie równa się życie. Jest jedynie jego częścią. Dla szczęściarzy, którzy lubią to co robią, mają fajnych szefów, lub sami sobie są szefami i nie zarzynają się za bardzo, to dość znacząca część życia. Dla pozostałych - niekoniecznie (i nie ma w nich żadnej winy).
    Właśnie mam zamiar zrobić sobie przerwę od pracy na jakiś czas.

--
    Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych.
    — Carl Jung
  • sfornarina 04.02.19, 16:32
    > Właśnie mam zamiar zrobić sobie przerwę od pracy na jakiś czas.

Daj znać za jakiś czas, czy jakość życia Ci się poprawiła i czy jesteś szczęśliwsza smile

--
  • pade 04.02.19, 16:52
    Jestem na zwolnieniu od ponad miesiąca i bardzo mi się poprawiłasmile

--
    Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych.
    — Carl Jung
  • thaures 04.02.19, 01:07
    Miałam taki rok, jestem nauczycielem, więc płatny. Było super- tak przez dwa miesiące, potem coraz bardziej wpadałam w dół. Tym bardziej, że posypało się w pracy i nie było wiadomo do czego wrócę. Też miałam plany co zrobię, jak to będę ten urlop spędzać. Bzdura. Ani lepiej nie było posprzątane, ani ugotowane, ani nie zaczęłam ćwiczyć.
    A powrót do pracy po takim czasie był ciężki.
  • leni6 04.02.19, 08:15
    Nie, jeśli by mnie praca meczyla do tego stopnia to poszukałabym innej pracy, ewentualna przerwę mogłabym przeznaczyć na doszkolenie.
  • czekoladazkremem 04.02.19, 08:24
    Zrobiłabym sobie bez wahania - marnujemy życie, łażąc do pracy. Zrobić sobie przerwę na kilka lat - pozwiedzać świat, popracować nad sobą, nauczyć się nowego języka, spotykać częściej z przyjaciółmi, popielić w ogrodzie, wyjść spokojnie z psem na spacer....ehhh, ale na to trzeba mieć duuuużo środków płatniczych. Kocham swoją pracę, ale naprawdę wolałabym spędzać czas na innych zajęciach.
  • simply_z 04.02.19, 10:24
    ale nie stac cie na to, wiec pracujesz..
  • sfornarina 04.02.19, 14:38
    Czekolada, tylko tak Ci się wydaje.
    Z własnego doświadczenia wiem, że osoby, które mają pomysł na życie i dużo chcą robić, robią to niezależnie od tego, jak długie godziny pracują. Jak również znam wiele osób, które czas mają i wzniosłe marzenia, a mimo tego dni spędzają na sofie, przed telewizorem i czytając romansidła, a życie im ucieka przez palce.
    Podróżować przez kilka lat nie będziesz. Pielenie ogródka za trzydziestym razem z kolei będzie śmiertelnie nudne, znajomi żyją własnym życiem i uwierz mi, wcale nie będą się z Tobą dużo częściej widywali niż obecnie.
    Pracować nad sobą możesz niezależnie od pracy, to samo z nauką języka czy spacerami, jak masz motywację. A jak motywacji nie masz, to bez pracy też się na długo nie zmotywujesz, to tak nie działa. To tak, jakbyś mówiła, że chcesz biegać, a nie masz czasu. Jeśli naprawdę chcesz biegać, czas znajdziesz, choćby 20 minut tuż przed wieczornym prysznicem. A jeśli chce Ci się tak średnio, to więcej czasu naprawdę nie założy za Ciebie butów na nogi i nie wygoni na jogging big_grin
    A długie spacery z psem, możliwe o każdej porze dnia i nocy, w pewnym momencie spowszednieją i będą takim samym obowiązkiem jak są obecnie.

--
  • sortfort 04.02.19, 18:04
    Niekoniecznie. Jeśli nie ma siły po pracy na dodatkowe rzeczy- a może być tak jeśli praca ciężka, w kiepskich godzinach i nie satysfakcjonująca- to robiąc sobie wolne od pracy, można wtedy właśnie zrobić coś żeby ruszyć z miejsca- intensywne kursy języka(ja np wolę typowe kursy zewnętrzne a nie z internetu), można na spokojnie zadbać o nowe wyposażenie domu albo zaprojektowanie i zrobienie ogrodu, zmianę garderoby albo rozkręcenie własnego hobby typu szycie torebek, zrobienie sobie kursu doszkalającego bez spinki, że musi być po 18tej jak już wykończona z pracy wyjdziesz, albo w sobotę rano jak marzy ci się by pospać choć jeden dzień dłużej, i można też wreszcie wyjechać na 3 tygodniowe lub dłuższe wakacje.
    W mojej pracy nie ma mnie kto zastąpić - bez zatrudniania dodatkowej osoby, mam samodzielne stanowisko a pewne rzeczy musza być zrobione w terminie, nikt oprócz mnie tego nie robi. I nigdy nie byłam w związku z tym na urlopie dłuższym niż 10 dni. Znajomi mają prace gdzie bez problemu ich czynności zrobi inna osoba, mają zastępstwo w ramach firmy. Więc możliwości urlopowe mają zupełnie inne i np raz do roku wyjeżdżają na miesięczne wakacje zwiedzać trekingowo egzotyczne dalekie kraje.
    Na ogół człowiek który jest w pracy która go męczy, traci energię i nie ma jej też na rozwój poza pracą. Jak ktoś jest energetyczny i tam biega, tam się uczy, tam się szkoli - to m.inn. też dlatego że nie tkwi w pracy która go męczy tylko zmienia na takie gdzie będzie miał luz lub będzie ona wg jego zainteresowań i chętnie do niej chodzi.
    Doba ma 24 godziny i tego się nie przeskoczy.
  • chocolate-cakes 04.02.19, 08:44
    Nie stać mnie na to. Mogłabym ewentualnie pracować jakiś czas na pół etatu. Ale od półtora roku mam nową pracę i naprawdę odżyłam smile
    Nie mam potrzeby brać pół roku wolnego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.