Dodaj do ulubionych

Odkurzacz za 8 tysięcy z pokazu

07.02.19, 20:53
Właśnie rozmawiałam ze znajomą, której rodzice poszli na pokaz i wrócili do domu z odkurzaczem i umową kupna tegoż. Zapłacili zaliczkę, dostali cudo, a w domu znajoma znalazła ten sam odkurzacz za 600 zł. Powiedziała, że jutro idą na policję. Ostrzegajcie rodziców przed takimi okazjami - odkurzacze, garnki, kołdry, urządzenia pseudomedyczne.

--
dziecko to nie chwilowa zachcianka- dziecko to czlowiek, zobowiazanie na dziesiątaki lat-jak mozesz?
to tak jakby odwrocic sytuacje- ty nie chcesz a maz przegryza gumki...co czujesz? /by mearuless/
Edytor zaawansowany
  • kotomama 07.02.19, 20:55
    Chcącemu nie dzieje sie krzywda.

--
    - Poproszę Marlboro w miękkiej.
    - 15,50 zł.
    - Albo dorzuci mi pani jeszcze honor i godność Polaka.
    - Proszę, razem będzie 515,50 zł
  • aankaa 07.02.19, 21:01
    z czym na policję ?
    że dorośli ludzie kupili i przepłacili ?

jak znajoma taka biegła to niech pędzikiem odkurzacz zapakuje i odeśle korzystając z opcji zwrotu kupna poza siedzibą przedsiębiorstwa

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • jowita771 07.02.19, 21:15
    Ja też jej doradziłam, żeby odkręcili umowę, ale ona powiedziała, że idą na policję. Zresztą, na policji im pewnie powiedzą, że mogą odstąpić od umowy, pokaz był poza siedzibą firmy.

--
    dziecko to nie chwilowa zachcianka- dziecko to czlowiek, zobowiazanie na dziesiątaki lat-jak mozesz?
    to tak jakby odwrocic sytuacje- ty nie chcesz a maz przegryza gumki...co czujesz? /by mearuless/
  • grru 07.02.19, 21:25
    Jak kupi dżinsy a potem na Zalando znajdzie je taniej to też na policję pobiegnie? big_grin

--
    Nadal jem gluten smile
  • katja.katja 08.02.19, 09:49
    Jak nie oderwała metki to może zwrócić do 3 miesięcy. Ja kiedyś przez 2 miesiące zimy do sklepu (tam nie trzeba ściągać ubrania wierzchniego) chodziłam w płaszczu Zalando, który potem odesłałam. Potraktowała to jako niewielką walkę z państwem, które wypłaciło bliskiemu i to po walce groszowe odszkodowanie za roboty.

--
    Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
  • grru 08.02.19, 12:12
    Czytaj ze zrozumieniem - w internetowym może, w sklepie stacjonarnym nie może zwrócić towaru, bo znalazła gdzieś tańszy.

--
    Nadal jem gluten smile
  • aankaa 07.02.19, 22:50
    policji będzie d..ę truła, że rodzice nieogarnięci
    dajcie tym ludziom zająć się pracą, do której zostali powołani

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • heca7 07.02.19, 21:01
    Po prostu nie chodzić na pokazy. Co ich tam ciągnie?

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • ichi51e 07.02.19, 21:22
    Znajoma/znajomy ktory pod plaszczykiem spotkania towarzyskiego robi te pokazy (za co dostaje np zestaw nozy za 1000 za zlotowke) moja mama ma taka znajoma niestety czasem okazuje sie ze spotkanie towarzyskie jest z atrakcjami...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • heca7 07.02.19, 21:26
    Pożegnalabym się z taką znajomą na stałe.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • grru 07.02.19, 21:03
    A co konkretnie ma zrobić policja? Przypominam, że od blisko 30 lat mamy uwolnione ceny i nie ma cen urzędowych. Możesz tę samą rzecz oferować w cenie dwukrotnie wyższej niż konkurencja i nie jest to przestępstwo.
    Natomiast państwo zawarli umowę poza siedzibą firmy, co daje im prawo do wypowiedzenia jej w terminie 14 dni. Niech to zrobią i oddadzą odkurzacz i tyle.

--
    Nadal jem gluten smile
  • kochamruskieileniwe 07.02.19, 21:06
    Policja to nic tu nie zrobi.
    Szybciutko należy odstąpić od umowy - jeżeli pokaz był organizowany w jakieś sali, a nie w siedzibie firmy.
  • taki-sobie-nick 07.02.19, 22:44
    kochamruskieileniwe napisała:

> Policja to nic tu nie zrobi.
    > Szybciutko należy odstąpić od umowy - jeżeli pokaz był organizowany w jakieś sa
    > li, a nie w siedzibie firmy.

A jeśli w siedzibie to co, z ciekawości?
  • kochamruskieileniwe 07.02.19, 23:23
    Jeżeli w siedzibie przedsiębiorstwa - wówczas nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w terminie 14 dniowym
    Tu więcej (trzeba rozwinąć tematy):
    uokik.gov.pl/faq_umowy_zawierane_na_odleglosc.php#faq1256
  • taki-sobie-nick 07.02.19, 23:25

> Jeżeli w siedzibie przedsiębiorstwa - wówczas nie przysługuje prawo odstąpienia
    > od umowy bez podania przyczyn w terminie 14 dniowym.

Dziękuję.

A właściwie dlaczego nie przysługuje, wiesz może?
  • majenkir 08.02.19, 02:07
    > Jeżeli w siedzibie przedsiębiorstwa - wówczas nie przysługuje prawo odstąpienia
    > od umowy bez podania przyczyn w terminie 14 dniowym

Ale przyczyna jak najbardziej jest wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • grru 08.02.19, 08:53
    Nie, to że znalazłaś kupiony towar u innego sprzedawcy w lepszej cenie nie jest podstawą do odstąpienia od umowy.

--
    Nadal jem gluten smile
  • zuleyka.z.talgaru 08.02.19, 09:06
    Nie musi podawać przyczyny.
  • grru 08.02.19, 09:09
    Odpowiadałam na post, ze może odstąpić nawet jak zakup był w siedzibie firmy, bo jest przyczyna. No w takiej sytuacji nie może, bo cena to nie jest przyczyna.

--
    Nadal jem gluten smile
  • boo-boo 07.02.19, 21:12
    Moi na szczęście wszelkiego rodzaju zaproszenia mają głęboko gdzieś.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • lauren6 07.02.19, 21:17
    Towar kupiony na tego typu pokazach można zwrócić bodajże w ciągu 14 dni od zakupu. Niech zwrócą zamiast angażować policję.
  • kochamruskieileniwe 07.02.19, 21:18
    jezeli pokaz był poza siedziba firmy.
  • grru 07.02.19, 21:26
    Te firmy mają siedzibę w postaci zarejestrowanego adresu, a nie miejsca na pokazy.

--
    Nadal jem gluten smile
  • zuleyka.z.talgaru 08.02.19, 09:07
    Tym lepej.
  • profes79 07.02.19, 22:54
    "Policja nic nie zrobi".
    Oj zrobi, zrobi. Takie firmy kantują na wszystkim - zaczynając od dyktowania paskarskich cen po liczne problemy przy zwrocie towaru. Pierwszym krokiem może być rzeczywiście porada "oddać" natomiast wszelkie doświadczenia mówią, że nie jest to takie proste bo te firmy żyją z takich wałków.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • damartyn 08.02.19, 00:11
    W tym wszystkim to ludzi żal, Ci akurat mają córkę , która im pomoże, a inni starsi ludzie nabijani w butelkę?
  • minniemouse 08.02.19, 03:09
    Zaraz, a czy w ogóle polskie prawo zabrania sprzedaży jakiegokolwiek odkurzacza za cenę poł-, jedno-, dwu-, trzy- ... itd.., - wyższą?
    bo jeśli nie, to nikt tu prawa nie złamał. nikt nie popełnił przestępstwa.
    Dorosły konsument świadomie zgodził się kupić oferowany towar za X cene, a sprzedawca za X sumę złotych świadomie tenże sprzedał.
    Bo obecnie rynek działa na zasadzie "consumer beware" - "konsumencie uważaj!".

To dzisiaj wręcz obowiązek konsumenta wiedzieć iż ma wszelki wybór kupić to samo lub podobny produkt taniej, lub przynajmniej sprawdzić czy ten sam/podobny produkt nie jest dostępny gdzie indziej taniej - bo informacja jest tak łatwo i powszechnie dostępna.

Przestępstwo to by było gdyby sprzedawano produkt kradziony, zepsuty, bez licencji, podrabiali markę itp.
    a tu chyba tak nie było, została tylko narzucona dodatkowa, blisko 100% marża na towar. co w przypadku malej domokrążnej firemki moze być nawet uzasadnione:- male obroty, ceny wysokie.
    IMO jedynie co tu się da to odmówić/zrezygnować z kupna. O ile już nie zapłacili. jeśli zapłacili, to, hm, maja szanse powołać sie na warunki i termin oddania "14 dni od zakupu". i teraz pytanie jakie warunki musza być spełnione aby moc oddać. nie każda firma honoruje "a bo się rozmyśliliśmy" "a bo znaleźliśmy taniej"..
    i nic dziwnego, bo jak sprzedaże nie są wysokie to od masowego przyjmowania z powrotem po prostu mogą zbankrutować. każdy broni swoich interesów jak moze.

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • minniemouse 08.02.19, 03:13
    aaa, sorry marża z 600 na 8000 to by było jakieś 13 x więcej.
    w trakcie pisania nie wiem czemu wydawało mi sie ze odkurzacz był za 1200 zł.
    cóż, czasami wyłazi ze mnie ta złośliwa babcia 😂

Minnie

--
    https://i.imgur.com/wgQWifz.gif
  • jowita771 08.02.19, 07:09
    Kiedyś pracowałam w miejscu, gdzie odbywały się takie pokazy, firmy wynajmowały sale. Raz przyszła roztrzęsiona starsza pani, która dwa dni wcześniej kupiła garnki i chciała zadzwonić do sprzedawcy i poprosić o anulowanie umowy, ale nie mogła się dodzwonić na numer, który miała podany, więc przyszła zapytać, jak się może z nimi skontaktować. Powiedziałam kobiecie, żeby w żadnym wypadku nie prosiła przez telefon, bo się zorientują, że nie zna swoich praw, to ją oszukają, że zrezygnować z garnków nie może. W urzędzie miejskim siedzi miejski rzecznik konsumenta, dałam jej dokładny adres, powiedziałam, do której pracuje. Mam nadzieję, że poszła.
    Raz inny pan zadzwonił powiedzieć, że syn go zabiera do siebie, a on ma zaproszenie na pokaz i zadzwonił tam, a pani mu powiedziała, że musi przyjść, jak wcześniej potwierdził. I starszy pan zadzwonił zapytać, jakie są kary, jak nie przyjdzie. Powiedziałam mu, że żadnych kar nie ma, taka firma nie może naliczyć mu żadnej kary, może przyjść albo nie przyjść, to jest dobrowolne.
    Raz jakiś facet przyszedł zapytać, co to za badania, bo ma takie zaproszenie, czy to są takie prawdziwe badania, jak w szpitalu. Powiedziałam mu, co to za badania i co może z nimi zrobić.

--
    Nie o te Hiny chodziło
  • katja.katja 08.02.19, 09:52
    No co Ty? Powiedziałaś naprawdę starszemu Panu, że te badania może sobie wsadzić w dupę?

--
    Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
  • jowita771 08.02.19, 13:33
    Tak tego nie ujęłam. Powiedziałam inaczej, ale starszy pan zrozumiał tak, jak napisałaś.

--
    wraz z osiągnięciem pozycji pt. żona, kobieta nabywa +30 kg, zamienia seksy look na rozciągniętą podomkę, ma wałki na głowie i monotonnie brzęczy kup ziemniaki, kup ziemniaki. /triss_merigold6/
  • lot_w_kosmos 08.02.19, 05:53
    Jeśli byli na pokazie, który odbywał się w jakimś hotelu, tudzież innym domu kultury, to była to transakcja poza suedzibą firmy, jest traktowana więc jak zakup przez internet.
    Jest 10 dni na odstąpienie od umowy.

Jeśli się mylę, proszę o poprawienie mnie.
  • lot_w_kosmos 08.02.19, 05:54
    Albo 14 dni.
  • fasol-inka 08.02.19, 09:19
    odkurzacze Rainbow wróciły? big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka