Dodaj do ulubionych

Co lepiej wychodzi waszym

10.02.19, 17:30
facetom, niż wam?
U mojego:
- lepiej robi naleśniki ( mi nie wychodzi ciasto, taka sierota jestem )
- lepiej smaży wątróbkę ( jak by mu mniej pryskała )
- lepiej smaży ryby
- zawiesza firanki

Po mimo tego, że mogłabym to zrobić, to lepiej wychodzi to jemu i tak się u nas przyjęło, że to robi on. A u was jak jest? Jest coś, co wolicie zlecić partnerowi bo waszym zdaniem lepiej to wykona?
Obserwuj wątek
    • bi_scotti Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 17:38
      Byl zdecydowanie lepszy w opiece nad dziecmi gdy byly male; mial wiecej cierpliwosci, byl bardziej easy-going, bardziej creative w wymyslaniu zabaw, sam przy tym mial bez porownania wiecej fun & joy smile Perfect papa!
      Poza tym jest lepszy (cierpliwszy!) w porzadnym doczyszczaniu jakichs miejsc, ktore doczyscic trzeba - wszystkie corners, listwy, trudno-dostepne cos tam - on cierpliwie doczysci do blysku, ja ... wstyd powiedziec ... odpuszczam prawie bez walki wink
      Przez cala szkole dzieci robil podobno duzo lepsze kanapki na lunches niz ja ... hmmm ... no comments wink
      W ogole jest lepszym human being niz ja, juz dawno sie z tym pogodzilam tongue_out Cheers.

--
      "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
      Leonard Cohen
    • malia Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 17:39
      Mycie podłogi w piwnicy big_grin tzn w przejściu z garażu do domu. Nie cierpię myć podłóg a tam szczególnie, na ogół mąż myje wszędzie.
      Lepiej mu wychodzi pieczenie mięsa, robienie grzanego piwa i drinków.
      Usiłuję mu wpoić, że jest niezastąpiony w sprzątaniu, ale słabo mi idzie. Tzn naprawdę sprząta lepiej, szybciej i dokladniej, ale nie daje się wmanewrować w to, że sam ma sprzątać.
    • kkalipso Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 17:45
      Mój nie gotuje, całkiem dobrze grilluje ale to nie to samo.
      Najlepiej mu wychodzi budzenie starszej do szkoły, przygotowanie, odprowadzenie.
      Młodszej taśmowanie pampersa bo jak ja to zrobię to za chwilę z gołą pupą latatongue_out
      Zabawa z dziećmi.
      Spacery z dziećmi.
      Usypianie.
      Wszystkie sprawy papierkowe załatwia w tempie błyskawicznym, nie wiem więc dlaczego mnie szefem zwą w rodzinietongue_out

--
      https://bi.im-g.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
    • net.mynia Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 17:46
      O tak, przypomniałyście mi big_grin lepiej sprząta, doczyszcza. Ostatnio jak myłam kuchenkę to już nie miałam siły myć w tych zakamarkach, a on mówi, że trzeba użyć więcej siły i tarł dzielnie i doczyścił smile to samo jest w łazience, nienawidzę szorować, ojej uncertain
    • ficus_carica Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 17:55
      Lepiej sprząta, bo jest pedantem, a ja nie.
      Lepiej mu się wstawało w nocy do dzieci.
      Ma lepszą koncentrację niż ja, ale za to ja jestem szybsza.

--
      kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
      i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
      nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
    • piataziuta Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 18:03
      Zawsze jest lepiej gdy on gotuje i sprząta, bo ja nie lubię tego robić. tongue_out

Istnieje też grupa czynności, w której nie możemy się porównać, bo ja nigdy tego nie robię, a są to: wyrzucanie śmieci, mycie samochodu, gotowanie jajek poche, smażenie omletów, pieczenie mięsa, rozliczanie pitów, mycie wanny.

Lepiej też ode mnie pływa, zna się na fizyce i jeździ na rowerze.

• bi_scotti Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 19:00

> Lepiej wykonuje polecenia wink

Typowe smile Seriously. Sa badania na ten temat. Mezczyzni sa bardziej "posluszni", latwiej godza sie na hierarchie i wykonywanie polecen. Dlatego np. facetom wiezniom latwiej jest wyjsc z wiezienia wczesniej "za dobre sprawowanie" niz kobietom. My jestesmy bardziej "rebellious" i czesciej podwazamy/kwestionujemy polecenia szczegolnie uzasadniane klasycznym "bo tak". Life.

--
        "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
        Leonard Cohen
    • boo-boo Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 18:54
      Jest jedna potrawa, którą robi lepiej.
      Ma więcej "cierpliwości" do dzieci.
      Odkręcanie słoików idzie mu lepiej niż mnie big_grin

--
      "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
          • 1matka-polka Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 20:30
            Ja sie pytam, czy on slabszy. Bo jesli silniejszy, to wszystkie silowe czynnosci wykona lepiej (lepsze wyczucie i kontrola dzieki wiekszek sile) i szybciej od ciebie.

--
            "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
            Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
              • 1matka-polka Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 23:11
                Owszem ma, kiedy musisz uzyc calej swojej sily, zeby cos podniesc, wyciagnac, przekrecic, utrzymac na jednej wysokosci a trzesa ci sie rece i nogi, to nie bedziesz precyzyjna, ani dokladna.

--
                "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
                • 1matka-polka Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 23:12
                  A ktos silniejszy od ciebie podniesie ten sam ciezar jedna reka i bedzie nim manipulowal w dowolnej plaszczyznie...

--
                  "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
                • boo-boo Re: Co lepiej wychodzi waszym 11.02.19, 12:38
                  A ja twierdzę, że nie ma.
                  Mój chłop jest silniejszy ode mnie ale piłki podczas gry w siatkę nie potrafi tak zagrać jak ja bo sama siła nie wystarczy.

--
                  "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
        • piataziuta Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 20:14
          do skręcania mebli, czy użycia pompy albo piły spalinowej nie potrzeba siłacza
          osoba ćwierć sprawna fizycznie dałaby sobie radę, a co dopiero zdrowa kobieta

nie zwalaj swoich fizycznych dysfunkcji na płeć, bo to nie ma nic do rzeczy
          wystarczy trochę sportu, a będzie ci w życiu lepiej
          • 1matka-polka Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 20:33
            Skrecam meble dosyc czesto (wynajmuje mieszkania) jednakowoz ostatnio nie podnioslam z podlogi szafy, ktora moj stary dzwignal jedna reką. Tak ze, teges...Podobnie z ciezka pila i pompa, do czegokolwiek ona mialaby sluzyc.

--
    • 1matka-polka Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 19:26
      Lepiej wierci dziury, maluje sufity, naprawia krany, zaklada gniazka i lampy, naprawil pralke, ktora ja rozkrecilam i nie mialam sily skrecic, lepiej odkreca sloiki, nosi ciezkie rzeczy, rabie, kopie, scina zywoploty. Ogolnie dziwny jest.

--
      Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
      Mark Twain
    • clk Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 19:28
      To u mojego tez smazenie ryb.
      Ogarnianie domu - on uporządkowany i ma na wszystko miejsce, u mnie miejsce się znajduje przypadkiem.
      Wszystko co związane z autami i motorem i okołodomowymi AGD które odmawiają współpracy
    • asia_i_p Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 20:00
      Ma złotą rękę do każdej elektroniki, to nie ma nic wspólnego z wykształceniem informatycznym ani z umiejętnościami - po prostu elektroniczne urządzenia go lubią. Ja włączam, nie działają, on włącza, działają.
      Lepiej gotuje gulasz.
      Lepiej rezerwuje wczasy - ja się nabieram na informacje ze strony, on starannie sprawdza na przykład w google photos i wychwytuje pewne problemy.
      Pomimo nieśmiałości lepiej potrafi się kłócić, jeśli trzeba - kiedy próbowali dowodzić, że źle zarezerwowaliśmy urodziny córki i nie wpuścić nas do kręgielni, załatwił sprawę w 10 minut. Chociaż tutaj, w Trzebnicy, pomaga mu płeć, niestety.
      Lepiej strzyże niż ja.
      Ma lepszy kontakt z przypadkowymi ludźmi - ja to nazywam syndromem Ani z Zielonego Wzgórza, natychmiast mu się zaczynają zwierzać. W sumie nie zazdroszczę.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    • stwory_z_mchu Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 22:01
      Lepiej ogarnia kasę, rachunki i rzeczy papierologiczne, których musimy dopilnować.
      Wszystko, co wymaga asertywności.
      Tankowanie samochodu (nienawidzę tego robić). Mycie, naprawy, przeglądy.
      Pilnuje, kto z rodziny ma kiedy urodziny lub imieniny.
      Wszystko, co można zoptymalizować.

--
      Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
      • asia_i_p Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 22:49
        Przypomniało mi się, że kiedy córka była mała, ja nigdy nie umiałam czytać "tak jak tata". Nawet kiedy się starałam "robić głosy" tak jak on, on robił lepsze.

--
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    • jolie Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 22:22
      Sporo rzeczy, ale pierwsze, co przyszło mi na myśl - lepiej ode mnie zasypia, nawet wybudzony w nocy - przykłada głowę do poduszki i znowu śpi. Może spać na kamieniu. Zazdroszczę.
    • boogiecat Re: Co lepiej wychodzi waszym 10.02.19, 22:28
      A wiecie tak szukam i szukam, i dochodze do wniosku, ze moj facet jest lepszy ode mnie w seksie oralnym, nie urzadzamy zawodow, ale mam powazne przeslanki zeby tak myslec😀

--
      Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka