Dodaj do ulubionych

Emigrantki na ratunek forum

11.02.19, 08:40
Nie wypada forum w biedzie opuszczać, wiec może dla rozrywki potłumaczycie kilka lokalnych dowcipów o miłości miedzysasiedzkiej?
Norwedzy o Szwedach:

Szwedzcy naukowcy twierdza, że Szwedzi pochodza od małp. Małpy stanowczo zaprzeczaja!

Dlaczego Szwedzi siedza na kiblu przy otwartych drzwiach?
Żeby ich nikt przez dziurke od klucza nie podgladał.

Jak zatopić szwedzka łódź podwodna?
Zanurkować i zapukać.

Norweg spotyka Szwedke że świnia na smyczy. "Skad ja masz?" pyta. Wygrałam w bingo, odpowiada świnia.
Edytor zaawansowany
  • tanebo2.0 11.02.19, 08:48
    17 blondynek stoi przed dyskoteką.
    Jeden bramkarz do drugiego:
    -Dlaczego one nie wchodzą?
    -bo wiedzą, że trzeba mieć 18 żeby wejść...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • jak_matrioszka 11.02.19, 08:59
    Rozmawia dwóch Norwegów:
    - Za 4000 bedzie wojna norwesko-szwedzka.
    - A z jakiego powodu?
    - Oni w końcu zrozumieja te dowcipy, które o nich opowiadamy...

Szwedzi sa tak leniwi, że dopiero po miesiacu od wypadku odkrywaja, że sa sparaliżowani od szyi w dół.

Ślepy Norweg, głuchy Duńczyk i Szwed na wózku znaleźli złota rybke i podzielili miedzy siebie jej trzy życzenia. "Ja widze!" mówi Norweg, "a ja słysze!" odpowiada Duńczyk, "patrzcie chłopaki, nowe kółka!" krzyczy Szwed.
  • profes79 11.02.19, 09:04
    Jak zatopić norweski okręt podwodny?
    Zanurkować i zapukać

Jak zatopić drugi norweski okręt podwodny?
    Zanurkować i zapukać. Norweski marynarz otworzy właz żeby powiedzieć "o nie, drugi raz nie damy się nabrać".

Jak zatopić szwedzki okręt podwodny?
    Obsadzić go norweską załogą.

Szwedzki zając biega w pobliżu granicy z Norwegią. Spotyka norweskiego zająca, który ucieka do Szwecji.
    – Dlaczego tak biegniesz?
    – W Norwegii jest polowanie na łosie.
    – Ale przecież ty nie jesteś łosiem.
    – Powiedz to Norwegom…

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • jak_matrioszka 11.02.19, 09:13
    Dlaczego Szwedzi chodza z rekami w kieszeniach?
    Nie chca żeby ktoś zobaczył, że maja palce różnej długości.
  • katja.katja 11.02.19, 13:19
    Dobre, w końcu jak równość to równość big_grin

--
    Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
  • kaka-llina 11.02.19, 09:55
    Zając co nie jest łosiem zdecydowanie wygrywa!!!!
  • chatgris01 11.02.19, 12:03
    Ja to znałam w wersji z kastrowaniem wielbłądów big_grin
  • asia.sthm 11.02.19, 10:28
    Na cmentarzu w Norwegii rozbil sie helikopter - do tej pory znaleziono juz 350 zabitych.

--
    Stop! Latać tylko prawą stroną
  • asia.sthm 11.02.19, 10:32
    Norweg, ojciec trojga dzieci, mowi do zony: - Wiecej dzieci juz nie miejmy, bo co czwarte dziecko rodzace sie na tej planecie, to Chinczyk.

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • echtom 11.02.19, 10:36
    big_grin

--
    "Co mówi o naszym społeczeństwie fakt, że generuje ono wybitnie niskie zapotrzebowanie na utalentowanych poetów i muzyków, ale za to nieskończone na prawników korporacyjnych? (Odpowiedź: gdy 1% populacji rozporządza większością bogactwa, to co nazywamy „rynkiem” odzwierciedla to, co ów 1%, i nikt inny, uzna za potrzebne czy ważne.)"
  • jak_matrioszka 11.02.19, 11:30
    Na pogrzebie Norweg pyta Szweda "kto umarł?". "Nie jestem pewien, odpowiada Szwed, ale chyba ten w trumnie.

Szwedzi i Norwedzy konkuruja w łowieniu ryb pod lodem. Norwedzy wyciagaja rybe za ryba, a Szwedzi nic. W końcu jeden ze Szwedów idzie popatrzeć konkurentów, po chwili wraca i krzyczy: oni wywiercili dziure w lodzie!
  • pade 11.02.19, 11:40
    Uwielbiam kawały o Norwegach i Szwedachbig_grin
    Dzięki za umilenie przedpołudniasmile

--
    Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych.
    — Carl Jung
  • jak_matrioszka 11.02.19, 12:46
    Do baru w wiosce na dalekiej północy wchodzi obcy i zamawia kieliszek białego wytrawnego. Tubylcy ścisneli sie w rogu wewnatrz lokalu i patrza na niego nieufnie, bo od kiedy kościoł zamknieto wiele lat temu, nikt w okolicy wina nie pija. Barman chcac rozładować sytuacje podpytuje przyjezdnego
    - A skadeś panocku?
    - A z Oslo.
    - A czym Ty sie zajmujesz?
    - A inseminatorem jestem.
    -A kto to taki, inseminator?
    - A taki gość, co próbuje zwierzetom hodowlanym pomóc zejść w ciaże - żartuje przybysz.
    - Chłopaki, wszystko w porzadku, to jeden z nas - krzyczy bartender do miejscowych.
  • pade 11.02.19, 13:44
    big_grinbig_grinbig_grin

--
    — Carl Jung
  • hanusinamama 11.02.19, 12:59
    A ja nigdy nie słysząłam...boskie
  • hanusinamama 11.02.19, 12:57
    Aaaaaaaaaaaaa to dobre smile
  • ginger.ale 11.02.19, 21:41
    creepy :]

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • heca7 11.02.19, 09:07
    😁
    Ciekawe z kogo śmieją się w Kanadzie i USA. I kto śmieje się z Polaków?

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • chatgris01 11.02.19, 09:11
    Z Polaków to chyba głównie Amerykanie (polish jokes).
  • reveiled 11.02.19, 09:59
    "Z Polaków to chyba głównie Amerykanie (polish jokes)."
    Ciekawa jestem czy to prawda i na ile to powszechene. W Kanadzie nigdy sie z tym nie spotkalam, w ciagu licznych wyjazdow do USA (a przez rok tez tam studiowalam) tez nie. Natomiast kiedys napisalam na blogu, ze spotkalam sie z subtelna dyskryminacja z powodu akcentu, i pewna Amerykanka zlozyla mi wyrazy wspolczucia lamentujac, ze "niektorzy po prostu mysla, ze Polacy sa mniej inteligentni" - ale ja nigdy sie z tym wprost nie spotkalam, raczej z pewnym lekcewazeniem imigrantow ogolnie, takim nieprzemyslanym zachowaniem wskazujacym, ze rozmowca uwaza, ze obcy akcent oznacza slaby angielski (nie sprawdza sie w moim przypadku, skonczylam anglistyke w Kanadzie z bardzo wysokimi ocenami i uczylam angielskiego w kanadyjskim liceum), a to z kolei oznacza ogolne nierozgarniecie...
  • reveiled 11.02.19, 09:50
    W Kanadzie smieja sie z Newfoundlanczykow (Kanadyjczykow z prowincji Newfoundland).
  • reveiled 11.02.19, 09:52
    I z Amerykanow czasem tez.
  • cauliflowerpl 11.02.19, 09:51
    O co chodzi z tym ratunkiem forum? Cos przegapilam w podrozy bedac?
  • jak_matrioszka 11.02.19, 09:53
    Forum jest w zapaści, trzeba reanimować poprzez rozruszanie wink
  • cauliflowerpl 11.02.19, 09:57
    Aaah ok.
    A to ja odwrotnie, caly weekend poza domem i nic nie pisalam. Poprawie sie smile
  • echtom 11.02.19, 10:34
    Rzuć parę fajnych dowcipów o Hiszpanach i sąsiadach smile

--
    "Co mówi o naszym społeczeństwie fakt, że generuje ono wybitnie niskie zapotrzebowanie na utalentowanych poetów i muzyków, ale za to nieskończone na prawników korporacyjnych? (Odpowiedź: gdy 1% populacji rozporządza większością bogactwa, to co nazywamy „rynkiem” odzwierciedla to, co ów 1%, i nikt inny, uzna za potrzebne czy ważne.)"
  • cauliflowerpl 11.02.19, 15:35
    Wiekszosc zartow o sasiadach to o Francuzach i ich kapitulacji podczas II Wojny Swiatowej, nuda.
    Sa zarty o Baskach, ale trzeba znac kontekst: Baskowie sa bardzo silni, gadaja w charakterystyczny sposob (duzo przeklinaja), sa ludzmi wsi przywiazanymi do tradycji i w ogole sa najlepsi na swiecie.

- Patxi, kupiles sobie Fiata 500?
    - skad wiesz?
    - niesiesz go na plecach jak plecak
    - a kuzwa, zapomnialem pasy odpiac

Lezy na oddziele noworodkow trojka dzieci. Pierwsze mysli:
    - mam niebieskie skarpetki, wiec chyba jestem chlopcem
    Drugie: Mam rozowe skarpetki, to chyba jestem dziewczynka
    Trzecie: ja to chyba jestem Baskiem, bo mam takie wielkie jaja, ze nie widze skarpetek

W wojsku:
    - Na ramie bron!!!.... Te, Ty z Bilbao, zostaw ten czolg!

Spotyka sie dwoch Baskow.
    - Patxi, skad wracasz
    - ano widzisz, bylem kupic 200 owiec, 50 krow, 100 kóz i 20 ton drewna
    - to zes sie w tym roku pospieszyl z robieniem szopki noworocznej

- Patxi, ja Ci mowie, ja to jestem taki dumny z bycia Baskiem...
    - Ty? Przeciez Ty sie w Walencji urodziles
    - no tak, ale my, Baskowie, rodzimy sie gdzie nam sie podoba

Wraca dwoch Bilbaions z popijawy.
    - Patxi, a jakbysmy tak poplywali w Nerwionie na golasa jak dawniej?
    - taaa, stanie mi i sobie pokalecze ptaka o kamienie na dnie
    - to moze plywaj na plecach?
    - to sobie go zlamie o most w Deusto.
  • jak_matrioszka 11.02.19, 15:44
    Coś czuje, że lubie Basków wink
  • heca7 11.02.19, 16:54
    Ci Baskowie to są jak Chuck Norris big_grin

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • cauliflowerpl 11.02.19, 16:57
    O-o-o! Coś w tym stylu big_grin
  • cauliflowerpl 11.02.19, 17:01
    Zresztą, tak już na serio... kiedyś to opiszę osobno w wątku podróżniczo-rowerowym, ale tak na szybko:
    Herri-kirolak - czyli "wiejskie sporty" to tutaj znana tradycja, kultywowana przy okazji wszelkich świąt.
    A wygląda to tak:
    www.youtube.com/watch?v=AsdKxbXsP3k
    (no i oczywiście "pelota", czyli granie w squascha bez rakiet, gołymi ręcami, jak na Basków przystało wink )
  • heca7 11.02.19, 17:38
    Dobrze dowiedzieć się czegoś nowego smile

--
  • claudel6 11.02.19, 22:40
    boskie są! big_grin
  • cauliflowerpl 12.02.19, 07:19
    - Jaki jest największy dowód pokory Jezusa Chrystusa?
    - Urodził się w Betlejem, a przecież mógł w Bilbao big_grin
  • kosheen4 12.02.19, 10:41
    kalafior przestan z tymi dowcipami bo podczytuje je nielegalnie w pracy i co czytam jakis o Hiszpanach to prawie parskam

--
    Mecz Real Madryt-Surreal Madryt zakończył się wynikiem 1:ryba.
  • obrus_w_paski 12.02.19, 11:10
    Boskiesmile w ogóle to uwielbiam baskowsmile nie wiem czy kojarzysz serial la que se avecina? Dość niskich lotów i sama rzadko oglądam, ale z tej sceny z bohaterka z kraju baskow się zawsze śmieje, czasem tak do męża mówię big_grin „(...) que te voy a doblar”
    www.telecinco.es/laqueseavecina/temporadas/temporada-07/t07xc06-un-deposito-bancario-un-alzamiento-de-bienes-y-una-rumana-chantajista/Edurne-emborracha-Amador-lleva-cama_2_1732005119.html
    (Niestety nie znalazłam pociętej i skróconej sceny na YouTube, tylko ta)

cauliflowerpl napisała:

> - Jaki jest największy dowód pokory Jezusa Chrystusa?
    > - Urodził się w Betlejem, a przecież mógł w Bilbao big_grin
  • eliszka25 11.02.19, 10:01
    W jednym z banków w Zurychu podchodzi do okienka klient i mówi, że chciałby założyć konto i wpłacić pieniądze. Bankier pyta:
    - Jaką kwotę chciałby pan zdeponować?
    Klient szeptem:
    - Trzy miliony
    Na co bankier odpowiada:
    - Może pan mówić głośno. W Szwajcarii bieda nie jest powodem do wstydu.

Trzy dziewczynki w wieku wczesnoszkolnym rozmawiają na temat, skąd się biorą dzieci. Mała Angielka mówi:
    - U nas bocian przynosi dzieci.
    Mała Francuzka odpowiada:
    - U nas mama i tata kładą się razem do łóżka i za 9 miesięcy jest dzidziuś.
    Mała Szwajcarka na to:
    - U nas w każdym kantonie jest inaczej.

Pięciu Niemców próbuje przejechać przez szwajcarską granicę w audi quatro. Zatrzymuje ich straż graniczna.
    - Nie możecie wjechać. Quatro znaczy cztery, a wy jesteście w pięciu.
    Niemcy odpowiadają, że w papierach samochodu jest wyraźnie napisane, że może przewozić do pięciu osób i żądają rozmowy z przełożonym. Celnik na to:
    - Nie da rady, on właśnie rozmawia z małżeństwem, które chce wjechać fiatem uno.

Piekło, to miejsce, gdzie gotują Anglicy, Włosi kierują ruchem, a Szwajcarzy robią programy rozrywkowe dla telewizji.
  • heca7 11.02.19, 10:06
    Szwajcarzy wygrywają big_grin

--
  • echtom 11.02.19, 10:32
    big_grin

--
  • martishia7 11.02.19, 10:38
    To o pochodzeniu dzieci - świetne!
  • pade 11.02.19, 10:42
    Supersmile
    Dawno, ba, bardzo dawno nie śmiałam się w głos czytając ematkęsmile

--
    — Carl Jung
  • kropkacom 11.02.19, 10:46
    Mieszkaniec Pragi pije wodę z fontanny na rynku w Brnie. Podchodzi lokales i miejscową gwarą mówi: Nie pijcie tej wody, bo sikają do niej Cyganie. Na to facet: Ja jestem z Pragi i was w ogóle nie rozumiem. Lokales: mówiłem abyście pił wodę pomału, bo zimna.
  • kropkacom 11.02.19, 10:48
    Skąd wiadomo, że Polak nie poszedł jeszcze do nieba? Na niebie nadal jest Wielki Wóz.
  • heca7 11.02.19, 12:45
    big_grin
    Zaraz mi się przypomina- Przyjedź do Polski. Twój samochód już tu jest wink

--
  • chatgris01 11.02.19, 12:50
    Mnie się na to (z samochodem) zawsze kojarzy majątek pradziadków wink
  • kura17 11.02.19, 11:13
    w niemczech (u mnie) smieja sie z polakow i z ludzi z ostfriesland (czesc niemiec sasiadujaca bezposrednio z holandia, nad morzem polnocnym - moj maz stamtad pochodzi)

dlaczego w osfriesland ludzie ciagle sie smieja w czasie burzy?
    bo mysla, ze ktos im zdjecie robi.

co to jest polski triathlon?
    przyjsc na basen, poplywac i odjechac rowerem.

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • snakelilith 11.02.19, 12:55
    Ja znam też kilka dowcipów o ludziach z Ostfriesland. np.

Frislandczycy piszą do Chińczyków:
    Wypowiadamy wam wojnę. Mamy 143 żołnierzy i 2 czołgi.
    Chińczycy odpowiadają:
    Przyjmujemy wypowiedzenie wojny. Mamy 5 milionów żółnierzy i 500tys. czołgów.
    Na to Frieslandczycy:
    Niestety musimy się z wojny wycofać, nie mamy wystarczającej ilości łóżek dla wszystkich jeńców wojennych.

• afro.ninja 11.02.19, 11:14
    A co chodzi z tym ratowaniem forum>??
  • jak_matrioszka 11.02.19, 11:51
    Nie pytaj tylko ratuj wink
  • znowu.to.samo 11.02.19, 12:52
    Niektórzy tu twierdzą że rzekomo foru umiera....

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • ailia 13.02.19, 22:19
    znowu.to.samo napisała:

> Niektórzy tu twierdzą że rzekomo foru umiera....
    >

Już mu "m" zjadło...
  • rekreativa 11.02.19, 11:16
    Wiele dowcipów, które już podałyście, krąży w Portugalii jako dowcipy o ludziach z Alentejo (taki region).
    Np. ten o braku drzwi w kublu, żeby ich nikt nie podglądał przez dziurkę od klucza, albo że czekają przed kinem w 17-stu na 18-tego, bo film od 18.
    Ludzie z Alentejo, z którego zresztą pochodzi moja teściowa, uważani są w Portugalii za nieco powolnych umysłowo i bardzo leniwych wieśmenów smile

Po czym rozpoznać wśród piratów pirata z Alentejo?
    Ma opaskę na obu oczach.

Dlaczego ludzie z Alentejo nie piją zimnego mleka?
    Bo im się krowa do lodówki nie mieści.

Dlaczego ludzie z Alentejo wstają o świcie?
    By mieć więcej czasu na nicnierobienie.

--
    "Życie jest jak taniec transwestyty - wszystko ładnie, pięknie, a tu nagle ch...j"
  • pade 11.02.19, 13:43
    big_grin

--
    — Carl Jung
  • mysiulek08 11.02.19, 11:46
    Chiliczyk i Argentynczyk sprzedadza wlasna matke, ale tylko Chilijczyk ja dostarczy
  • znowu.to.samo 11.02.19, 12:56
    Duńczycy o nielubianych Szwedach: po czym można poznać że jesteś w Szwecji??? Kiedy krowy wydają się piękniejsze od kobiet...

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • kura17 11.02.19, 13:02
    > Duńczycy o nielubianych Szwedach: po czym można poznać że jesteś w Szwecji???
    > Kiedy krowy wydają się piękniejsze od kobiet...

moj znajomy (polak) zawsze tak mowil o holandii ...

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • ingryd 11.02.19, 13:07
    Belgowie zazdroszczac amerykanom î rosjanom podbojow przestrzeni kosmicznej, oglosili wszem î wobec ze pracuja nad programem wyladowania na ksiezycu. Gdy probowano im wytlumaczyc ze jest to niemozliwe ze wzgledu na wysokie temperatury, odpowiedzieli :
    Nieszkodzi, polecimy w nocy.

Jak sprawic zeby belg zwariowal ? Zamknac go w okraglym pomieszczeniu î powiedziec ze schowano w kacie frytke.

Kto wynalazl lodzie podwodne ?
    Belgowie, probujac skonstruowac zwykla lodz.

Francuzi maja setki tych blag o belgach, niestety najlepsze czesto sa gra slow, ktore w innych jezykach traca komizm.
  • ingryd 11.02.19, 13:09
    Oczywiscie chodzi o program wyladowania na sloncu w pierwszym dowcipie uncertain
  • chatgris01 11.02.19, 13:15
    ingryd napisała:

> > Francuzi maja setki tych blag o belgach, niestety najlepsze czesto sa gra slow,
    > ktore w innych jezykach traca komizm.

Na przykład o badaniu alkomatem big_grin
    (dlaczego wtedy ściągają okulary).
  • ingryd 11.02.19, 13:36
    2 verres de moins
    Moja ulubiona, po mundialu :
    Przychodzi belg do fryzjera î mowi :
    Une coupe de monde svp smile )))))
  • jak_matrioszka 11.02.19, 14:18
    Żarty słowne sa moja ulubiona kategoria smile
    Ingen er mere "hemma" enn en svenske i Sverige.
    Nikt nie jest bardziej ""hemma" niż Szwed w Szwecji.
    Po szwedzku "hemma" -> być w domu, po norwesku "hemma" -> niedorozwiniety.
  • asia.sthm 11.02.19, 15:06
    Niestety moj ulubiony dowcip o Norwegach zupelnie nie da sie przetlumaczyc.
    – Vet du, vad norrmannen sa, som blev skjuten i pannan?
    – Nej?
    – Det var nära ögat.

-Wiesz co Norweg powiedzial jak dostal strzal w czolo?
    -Nie?
    -To bylo blisko oka.
    (brzmi idiotycznie po polsku, cos w rodzaju "o mały włos!" i byloby nieszczescie )
    Mnie juz nawet smieszy to "blisko oka" ale wy pewnie popukacie sie w czolo.

--
    http://1.bp.blogspot.com/-P2HXVmRDoW4/VYrC3IqVzPI/AAAAAAAAB6o/0VKo6vEbt6I/s1600/linia_ozdobna.gif
  • jak_matrioszka 11.02.19, 15:15
    Mnie czesto wogóle śmieszy jak słysze szwedzki, a równocześnie niemożebnie imponuje jak ktoś to potrafi wymówić. W brydżu wziecie ostatniej lewki siódemka karo co mój szwedzki partner głośno anonsuje big_grin
  • asia.sthm 11.02.19, 15:25
    Tak, siodemki uczylam sie pare lat zeby przy wymawianiu nie czerwienialy mi uszy.
    Kiedy dostalismy pierwszy stacjonarny numer telefonu, to moj maz negocjowal: _Nie, nie, nie, nie moze byc siodemek bo moja zona takiego numeru w zyciu nikomu nie poda. (stare czasy, wybrany numer uzgadnialo sie telefonicznie z zywa osoba obslugi)

--
  • jak_matrioszka 12.02.19, 18:40
    asia.sthm napisała:
    "Kiedy dostalismy pierwszy stacjonarny numer telefonu, to moj maz negocjowal: _Nie, nie, nie, nie moze byc siodemek bo moja zona takiego numeru w zyciu nikomu nie poda."

No i od wczoraj chodzi za mna obraz wraz z dźwiekiem, jak Szwedzi podaja komuś numer typu XXX XX 777 (XXX XX *uj *uj *uj) 😂
  • asia.sthm 12.02.19, 19:07
    No ale Polacy musza to slyszec zeby bylo smiesznie. Co ja sie tu nameczylam! Teraz juz mnie nie rusza zaden *uj big_grin
    Bez mrugniecia tez powiem: Sjuttiosju sjösjuka sjömän på sjunkande skeppet Shanghai sköttes av sju sköna sjuksköterskor.

--
  • karola2122 12.02.19, 20:05
    asia.sthm napisała:

> No ale Polacy musza to slyszec zeby bylo smiesznie. Co ja sie tu nameczylam! Te
    > raz juz mnie nie rusza zaden *uj big_grin
    > Bez mrugniecia tez powiem: Sjuttiosju sjösjuka sjömän på sjunkande skeppet Shan
    > ghai sköttes av sju sköna sjuksköterskor.
    >

Przesłuchałam to na translit.google

Oni naprawdę tak mówią??? big_grin big_grin big_grin

A gdzie są te "s"? smile
  • asia.sthm 12.02.19, 21:42
    > A gdzie są te "s"?

po sasiedzku w Norwegii. big_grin

my mamy *uj

--
  • jak_matrioszka 11.02.19, 15:07
    Ach, i moje ulubione zdanie w dialekcie z Trondheim "Æ e i a æ å" big_grin Sześć wyrazów, sześć liter, ani jednej współgłoski smile
  • asia.sthm 11.02.19, 15:18
    Å, æ e i A æ å!

Zachwycajace.
    Widzialam cale sudoku tylko z waszymi samogloskami .

--
    - Jezusicku, Jendrek, psecie ty mas ciupaske w plecach!
  • jak_matrioszka 11.02.19, 15:24
    Ja zmieniałam szkołe wielokrotnie, ale zawsze byłam przydzielana do A wink
  • aerra 11.02.19, 18:31
    I co to znaczy?
  • jak_matrioszka 11.02.19, 18:34
    Ja też chodze do A (klasy).
  • ingryd 12.02.19, 10:15
    Belgowie pieknym za nadobne francuzom :

Dlaczego francuzi chodza z czopkami zawieszonymi na szyji ?
    Bo lekarz kazal im zawiesic leczenie.

Dlaczego autostrady francuskie nie sa oswietlone ?
    Poniewaz francuzi uwazaja sie za wielce oswieconych.

Jak zabic francuza ?
    Strzelac 10m nad jego glowa ?
    Dlaczego ?
    Bo tam trafisz w jego kompleks wyzszosci (w jego ego)
  • majenkir 11.02.19, 14:22
    Kawaly o Ameryce

1) Ilu Amerykanow potrzeba, zeby wypelnic Grand Canyon?
    - Pięciu

2) Jaka jest roznica miedzy USA a mlekiem?
    Jest zostawisz mleko na 300 lat, rozwinie sie w nim kultura.

3) America big_grin

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • jak_matrioszka 11.02.19, 14:26
    Ile Trondheimczyków trzeba, żeby zmienić żarówke?
    Pieciu: jeden wchodzi na stół i trzyma żarówke, a czterej siadaja wokół i pija aż sie pokój zacznie krecić wink
  • snakelilith 11.02.19, 15:13
    jak_matrioszka napisała:

> Ile Trondheimczyków trzeba, żeby zmienić żarówke?
    > Pieciu: jeden wchodzi na stół i trzyma żarówke, a czterej siadaja wokół i pija
    > aż sie pokój zacznie krecić wink

A ile karaluchów trzeba, by zmienić żarówkę?
    Tego jeszcze nie wiadomo. Bo jak już ją wkręcą i zapali się światło, to czmychają tak szybko po kątach, że nie da się policzyć. big_grin
  • jak_matrioszka 11.02.19, 15:15
    😂
  • ginger.ale 11.02.19, 21:53
    big_grin

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • chicarica 11.02.19, 15:32
    Piękne, opowiem w pracy big_grin big_grin big_grin

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • jak_matrioszka 11.02.19, 17:26
    Siedzi dwóch facetów w jacuzzi, jeden sie przyglada i mówi
    - Ależ Ty masz duże stopy!
    - To dlatego, że jestem leśniczym, czesto chodze po lesie i sie wyrobiły - odpowiada drugi.
    Chwila ciszy, i pierwszy znów:
    -Ależ Ty masz duże dłonie!
    - To dlatego, że jestem leśniczym, czesto ścinam drzewa siekiera i sie wyrobiły - odpowiada cierpliwie drugi.
    Znów chwila ciszy, po czym pierwszy mówi
    - Ty chyba za czesto nie sikasz...
  • cauliflowerpl 11.02.19, 17:30
    A o Francuzach to mi się taki podoba:

Siedzą w okopach Hiszpanie i Francuzi, ciemno, nie widać, kto zacz, nie wiadomo, czy strzelać, czy może swój... Mówi Hiszpan do Hiszpana: słuchaj, załatwimy ich. Znasz ty jakieś popularne imię francuskie?
    - Znam, Francois.
    Hiszpan krzyczy:
    - FRANCOIS!!!
    - OUI? wychyla się z okopu Francuz. PUM, dostał kulkę w głowę.

Za chwilę powtórka.
    - FRANCOIS!!!
    - OUI?? PUM, kulka.
    I znów.
    - FRANCOIS!!!
    - OUI? Pum, kulka w głowę.
    Wkurzyli się Francuzi, mówi jeden do drugiego: słuchaj, załatwimy ich tak samo. Znasz jakieś popularne imię hiszpańskie?
    - znam, zawołaj: Paco.
    - PACO!!!!!!
    - FRANCOIS?????
    - OUI!!!
    PUM!!!
  • echtom 11.02.19, 18:18

--
  • maaria33 11.02.19, 19:05
    Jezus Chrystus był Irlandczykiem. Nigdy nie miał stałej pracy. Mieszkał z rodzicami do 33 roku życia. Wierzył, że jego matka jest dziewicą, a jego matka wierzyła, że on jest Bogiem.
  • echtom 11.02.19, 19:44
    Jezus był czarny:

1. Mówił do wszystkich „bracie”
    2. Lubił Gospel
    3. Nie miał uczciwego procesu

--
  • maaria33 11.02.19, 19:58
    Tamten dowcip był bardziej o Irlandczykach niz o Jezusie wink
  • echtom 11.02.19, 20:16
    Ten jest bardziej o Afroamerykanach wink

--
  • maaria33 11.02.19, 20:31
    Ach wink to mnie mało śmieszy, że Afroamerykanie są czarni i lubią gospel. Bardziej mnie smieszy 33 latek nie ma stałej pracy, mieszka z rodzicami, uważa, ze jego matka jest dziewicą a ona traktuje go jak Boga wink
  • jak_matrioszka 11.02.19, 19:13
    Trønder na widok murzyna pijacego cole "co, kolor uzupełniasz?".
  • echtom 11.02.19, 21:26
    Anglicy o sobie:

Pewien starszy dżentelmen imieniem George, zapalony golfista, wciąż potrafił bardzo mocno uderzyć piłkę, ale miał już problem, by zobaczyć, dokąd poleciała.
    Któregoś dnia jego przyjaciel mówi:
    - Znalazłem dla ciebie partnera do gry. Ma na imię Tom, jest w twoim wieku, ale ma sokoli wzrok.
    Dwaj starsi panowie poszli na pole golfowe. George mocno uderzył piłkę i pyta Toma:
    - Widziałeś, dokąd poleciała?
    - Tak. Ale zapomniałem.

--
  • yuka12 12.02.19, 00:45
    Nawet jeżeli ktoś gdzieś coś rzuci to raczej półgębkiem cicho na boku (czego raczej się publicznie nie pisze). Brexit i podziały z nim związane nie sprzyjają śmianiu się z innych nacji w jednym kraju. Należy do tego dodać zaszłości historyczne i polityczną poprawność. Może osoby pracujące w bardziej międzynarodowym gronie będą znały jakieś dowcipy.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • profes79 12.02.19, 08:44
    An Englishman, Scotsman, Welshman and yer man Paddy Irishman were captured while fighting in a far-off foreign land, and the leader of the captors said, “We're going to line you up in front of a firing squad and shoot you all in turn. But first, you each can make a final request.”
    The Englishman responds, “I'd like to hear ‘God Save The Queen' just one more time to remind me of the auld country, played by the London All Boys Choir with Morris Dancers Dancing to the tune.”
    The Scotsman replies, “I'd like to hear ‘Auld Lang Syne’ just one more time to remind me of the auld country, with Highland dancers skipping gaily to the tune.”
    The Welshman answers, “I'd like to hear ‘Men Of Harlech’ just one more time to remind me of lovely Wales, sung as if by the Treorchy Male Voice Choir.”
    Paddy says quickly, “I'd like to be shot first.”

Znam tę samą wersję dowcipu tyko Irlandczyk domaga się występu Riverdance a Anglik żąda bycia pierwszym w kolejce smile

Anglik, Irlandczyk i piękna kobieta podróżują pociągiem. Gdy ten wjeżdża do tunelu, daje się słyszeć odgłos pocałunku po czym trzask policzka. Gdy pociąg wyjeżdża z tunelu Anglik i panienka siedzą ze skonsternowanymi minami, myśląc sobie:
    Anglik: no tak, Paddy skorzystał a ja oberwałem
    Panienka: no tak, Anglik po ciemku pocałował Irlandczyka zamiast mnie i oberwał
    Irlandczyk: w następnym tunelu znowu dam Anglikowi po pysku

Dwóch Anglików, dwóch szkotów i dwóch Irlandczyków rozbiło się na bezludnej wyspie. Nie minął miesiąc, a Irlandczycy zbudowali gorzelnię, Szkoci sprzedawali whisky w pubie a Anglicy pili w dwóch przeciwległych końcach pubu bo nikt ich sobie we właściwy sposób nie przedstawił...

An Englishman and a Scotsman were playing golf when the Englishman's ball hit Paddy, knocking him out cold. When Paddy came to, he said to the Englishman, "My injury will cost you five thousand pounds in compensation." "But I said fore," said the Englishman. "I'll take it," said Paddy.
    (nieprzetłumaczalne - fore to okrzyk ostrzegawczy, że ktoś znajduje się na torze lotu piłki ale równocześnie wymawia się to bardzo podobnie do angielskiego "four" czyli "cztery" smile

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • asia.sthm 12.02.19, 09:18
    > Nie minął miesiąc, a Irlandczycy zbudowali gorzelnię,...

Na wlasne oczy widzialam jak dwoch Finow zbudowalo sobie saune na Saharze.
    To bylo na campie robotnikow przy trybach wiertniczych ropy. Dopoki byl jeden Fin, strasznie cierpial - kiedy zatrudnili drugiego raz dwa wspolnym trudem zbudowali saune. Slowo honoru.
    Wiekuista prawda: gdzie dwoch Finow, sauna musi byc.

--
  • kosheen4 11.02.19, 19:58
    O szkockich kobziarzach:
    Why do pipers walk while they play? To get away from the noise.

--
    Mecz Real Madryt-Surreal Madryt zakończył się wynikiem 1:ryba.
  • echtom 11.02.19, 22:27
    Fajne. Sygnaturka jeszcze lepsza smile

--
  • rekreativa 12.02.19, 13:17
    Dobre big_grin

--
    "Życie jest jak taniec transwestyty - wszystko ładnie, pięknie, a tu nagle ch...j"
  • obrus_w_paski 11.02.19, 20:24
    Ach, moi biedni Katalończycy:

- Co robi Katalończyk jak mu zimno?
    - Podchodzi bliżej do farelki
    - A co robi jak mu bardzo zimno?
    - Włącza farelkę

- wiesz jak wymyślono miedziana nić?
    - Dwój Katalończyków biło się o dwucentowa monetę

Katalończyk na łożu śmierci szepce:
    - Roser, zono kochana; gdzie jesteś?
    - Jestem tutaj mężu, obok ciebie
    - I mój syn Jordi, gdzie jest?
    - Tu jestem ojcze, obok ciebie
    - I moja córka Montse?
    - Tu jestem ojcze
    - Wiec skoro wszyscy tutaj jesteście, dlaczego pali się światło w kuchni?

Katalończyk spotyka kolega, który niedawno się ożenił i pyta:
    - gdzie jest twoja obrączka ?
    - W tym tygodniu nosi ja moja żona

Katalończyk odwiedza swojego kolegę i widzi, ze ten zdziera tapetę ze ścian. Pyta:
    - co, robisz remont?
    - Nie, wyprowadzam się.
  • cauliflowerpl 11.02.19, 20:36
    Światło w kuchni wymiata big_grin
  • echtom 11.02.19, 21:11
    Katalończycy to tacy Szkoci? smile

--
  • obrus_w_paski 11.02.19, 23:26
    Trochę są skąpi faktyczniesmile przynajmniej co których znam- jeden kolega notorycznie narzeka przy płaceniu w restauracjach i zawsze ma tn sam tekst „ludzie, ale wy się zgadzacie na taka cenę? Przecież to jest zdzierstwo!”- mowa o cenach, które są wyraźnie zaznaczone w menu i zamawiając i zjadając danie ewidentnie się na te cenę zgadzamy. Kiedyś z nim dyskutowalismy, teraz każemy mu siedzieć cicho i płacić. Co ciekawe facet bardzo bogaty, ze świetna praca, świetnym domem z basenem, z widokiem na morze, itp.

echtom napisała:

> Katalończycy to tacy Szkoci? smile
    >
  • maslova 11.02.19, 21:29
    > Katalończyk na łożu śmierci szepce:
    - Roser, zono kochana; gdzie jesteś?
    - Jestem tutaj mężu, obok ciebie
    - I mój syn Jordi, gdzie jest?
    - Tu jestem ojcze, obok ciebie
    - I moja córka Montse?
    - Tu jestem ojcze
    - Wiec skoro wszyscy tutaj jesteście, dlaczego pali się światło w kuchni?

To jest dowcip o moim mężu!!! 😀😀😀
  • borem.lasem 11.02.19, 21:43
    I o mnie 😅
  • karola2122 12.02.19, 20:11
    maslova napisała:

> > Katalończyk na łożu śmierci szepce:
    > - Roser, zono kochana; gdzie jesteś?
    > - Jestem tutaj mężu, obok ciebie
    > - I mój syn Jordi, gdzie jest?
    > - Tu jestem ojcze, obok ciebie
    > - I moja córka Montse?
    > - Tu jestem ojcze
    > - Wiec skoro wszyscy tutaj jesteście, dlaczego pali się światło w kuchni?
    >
    > To jest dowcip o moim mężu!!! 😀😀😀

Znam taki o Żydach, ale tam się kończy: "a kto został w sklepie?"

Nie śmieszyło mnie to uncertain
  • lellapolella 11.02.19, 20:50
    Cudowny wątek, dziewczynysmile)

--
    Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego. George Bernard Shaw
  • claudel6 11.02.19, 22:47
    to u nas odpowiednikiem tego są kawały o Rosjanach. albo raczej nieśmiertelne "Rusek, Niemiec i Polak". pamiętacie jakieś?
  • maaria33 11.02.19, 22:47
    Off top. Mnie z tej serii dowcipów dzisiaj jednak najbardziej podobał się ten o Belgach karmiacych chlebem samolot. Taki ciepły!

I przypomniała mi się historia prawdziwa, to znaczy z autobiografii Liv Ullmann. Kiedy jej córka była mała, nie chciała wieczorem zostawic roweru na podwórku, bo rowerowi będzie smutno samemu. Liv jej wytłumaczyła, że to przedmiot, któremu nie może byc smutno, bo nic nie czuje. Maszyna, urządzenie. Uspokojona córka zasnęła. A Liv nie bardzo , wierciła się w łóżku, aż w koncu wstała, wyszła po rower i wprowadziła go do domu. smile
  • karola2122 12.02.19, 20:12
    maaria33 napisała:

> Off top. Mnie z tej serii dowcipów dzisiaj jednak najbardziej podobał się ten o
    > Belgach karmiacych chlebem samolot. Taki ciepły!
    >
    > I przypomniała mi się historia prawdziwa, to znaczy z autobiografii Liv Ullmann
    > . Kiedy jej córka była mała, nie chciała wieczorem zostawic roweru na podwórku
    > , bo rowerowi będzie smutno samemu. Liv jej wytłumaczyła, że to przedmiot, któ
    > remu nie może byc smutno, bo nic nie czuje. Maszyna, urządzenie. Uspokojona cór
    > ka zasnęła. A Liv nie bardzo , wierciła się w łóżku, aż w koncu wstała, wyszła
    > po rower i wprowadziła go do domu. smile

Słodkie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.