Dodaj do ulubionych

dużo czy mało? - wątek konsumpcyjny

11.02.19, 11:16
Na półce w łazience mam otwarte jednocześnie:
3 szampony
1 mydło w kostce
1 płyn do higieny intymnej
4 żele do kąpieli
Całość użytkują 4 osoby. Trzy z powyższych właśnie się kończą, starczy na 3-4 użycia.

Taki zestaw był u nas wczoraj zaczątkiem lajtowej wielopokoleniowej dyskusji rodzinnej - czy
to za dużo na raz, a może za mały wybór?

Edytor zaawansowany
  • verydry 11.02.19, 11:26
    W sam raz?
  • rejczel02 11.02.19, 11:28
    W sam raz. U nas na dwie osoby dwa szampony, dwa żele, jedno mydło w kostce i jeden żel do higieny intymnej. Dla mnie za dużo to powyżej jednej sztuki danego kosmetyku na osobę
  • alina460 11.02.19, 11:33
    Jak dla mnie to całkiem ok smile Zakładam, że każdy ma swój żel, a i prawie każdy szampon swojego użytkownika.
  • 35wcieniu 11.02.19, 11:32
    Chyba zależy. Jak każda z 4 osób uzywa innego żelu to wiadomo ze kazdy ma otwarty swój.
  • jola-kotka 11.02.19, 11:37
    Biorac pod uwage ze kazdy potrzebuje innego rodzaju takich kosmetykow to wychodzi mniej niz 1 na osobe bo szampony masz 3 to spokojnie mozesz 1 szampon dokupic 😀.
  • bo_gna 11.02.19, 12:01
    Może trochę za dużo tych żeli, bo po co? Chyba, że jest jakaś alergia. Za to jeden szampon moim zdaniem powinien być więcej, może jednej osobie jest obojętnie i nie rozkminia jaki ma rodzaj włosów.
  • hanusinamama 11.02.19, 12:31
    Ale co za róznica czy te 4 bedą uzywac 4 miseiace czy co meisiac kupować jeden nowy?
  • grru 11.02.19, 12:53
    Chodzi o to ile stoi na wierzchu. Oczywiście, że w sumie zużyjesz tyle samo. Ale robi się bałagan jak stoi na półce mnóstwo pootwieranych butelek.

--
    Nadal jem gluten smile
  • nenia1 11.02.19, 16:32
    Ja mam zamykane szafki, praktycznie nic nie stoi na widoku, oprócz mydła i z dwóch flakoników perfum.
  • memphis90 11.02.19, 17:45
    I przed kąpielą każdy sobie wyciąga z szafki mydła i szampony...? I potem ODKŁADA? U mnie po 2 dniach szafka byłaby pusta, a na wannie - wystawka...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • nenia1 11.02.19, 17:55
    Mydło jest na mydelniczce, mydła nie chowamy, w domu mam tylko dwie dorosłe osoby, wyciągam szampon, myję włosy, nakładam odżywki, chowam z powrotem, to zajmuje 2-3 sekundy, nie jest jakieś uciążliwe. Nie lubię rzeczy na wierzchu, od razu odkładam z powrotem. Miejsca mam dużo więc jak otworzę szafkę wszystko mam pod ręką.
  • bo_gna 11.02.19, 16:23
    ja wole rzeczy świeżo otwarte, nie lubię jak coś długo stoi i się kurzy, albo jak jest tysiąc butelek na wannie i co chwila coś spada, dwie napoczęte butelki na rodzine to chyba wystarczająco
  • grru 11.02.19, 12:02
    Mnie irytują te pootwierane żele pod prysznic, ale pogodziłam się z faktem, że mieszkanie pod jednym dachem z nastolatką ma pewne wady wink Jak dla mnie to wystarczyłoby otwierać jeden, zużyć, a potem następny, ale cóż...

--
    Nadal jem gluten smile
  • nolus 11.02.19, 12:58
    grru napisał(a):

> Mnie irytują te pootwierane żele pod prysznic, ale pogodziłam się z faktem, że
    > mieszkanie pod jednym dachem z nastolatką ma pewne wady wink Jak dla mnie to wyst
    > arczyłoby otwierać jeden, zużyć, a potem następny, ale cóż...
    >

Ja standardowo mam otwarte dwa, a czasem i trzy. I wszystkie sobie lajtowo zużywam, dlatego nie widzę tutaj problemu. Za to śmieszy mnie wymuszona gospodarność.

--
    "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
  • grru 11.02.19, 13:03
    Mieszkasz sama? No to luzik. A teraz wyobraź sobie, że 4 osoby otwierają sobie po trzy żele pod prysznic i lajtowo sobie zużywają... 12 butelek do samego mycia ciała.

--
    Nadal jem gluten smile
  • nolus 11.02.19, 13:12
    grru napisał(a):

> Mieszkasz sama? No to luzik. A teraz wyobraź sobie, że 4 osoby otwierają sobie
    > po trzy żele pod prysznic i lajtowo sobie zużywają... 12 butelek do samego myci
    > a ciała.
    >
    Ok, jestem w stanie przyjąć, że rzecz rozbija się o niepotrzebne zajmowanie miejsca zbyt dużą liczba artykułów kosmetycznych.

--
  • grru 11.02.19, 13:18
    A o co innego? Gdyby te butelki stały sobie w szafce a nie na brzegu wanny to nie ma problemu.

--
    Nadal jem gluten smile
  • iwoniaw 11.02.19, 13:29
    Za to śmieszy mnie wymuszona gospodarność.

Zwłaszcza że, powiedzmy sobie szczerze, to nie jest żadna gospodarność. Jaka jest niby finansowa korzyść z tego, że się zużywa np. na zmianę używane 2 żele w 2 miesiące zamiast 1 w miesiąc?

Ja też lubię używać żeli do mycia o różnych zapachach, w zależności od nastroju, zmęczenia, potrzeby orzeźwienia/odprężenia/wygrzania się itd. Nie widzę też ani pół powodu, dla którego jedna osoba w domu miałaby decydować "teraz wszyscy myjemy się żelem różanym, nie ma że ktoś otwiera cytrusowy i dwie butelki stoją" - niby czemu miałoby to służyć?

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • grru 11.02.19, 14:02
    A kto uważa to za gospodarność i twierdzi, że się mniej zużywa?

--
    Nadal jem gluten smile
  • bo_gna 11.02.19, 16:15
    serio żel cię orzeźwia, odpręża albo wygrzewa? myślałam, ze to tylko w reklamie
  • iwoniaw 11.02.19, 16:28
    No serio, zapach robi różnicę.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • kosmos_pierzasty 11.02.19, 12:06
    Wolę mieć wybór, poza tym w ten sposób zużywa się wolniej, a nie wyparowuje przecież.
  • kosmos_pierzasty 11.02.19, 12:08
    W sensie, że jedno opakowanie wolniej schodzi smile
  • eliszka25 11.02.19, 12:11
    Moim zdaniem ok. U nas jest podobnie. Szampony otwarte 3, bo jeden mój, jeden męża, a chłopaki używają tego samego. Żele pod prysznic też 3, bo tu z kolei ja z mężem mamy wspólny, najmłodszy taki dla dzieci, a starszy myje się olejkiem pod prysznic, bo ma bardzo suchą skórę. Myślę, że po sztuce na osobę jest spokojnie do zaakceptowania.
  • maslova 11.02.19, 12:14
    A co za różnica, czy kupię 4 żele, po jednym dla każdego członka rodziny, dajmy na to raz na miesiąc, czy będę musiała kupować jeden raz na tydzień?
  • 35wcieniu 11.02.19, 12:25
    Żadna, chodzi chyba o fakt że stoją i tworzą chaos.
  • maslova 11.02.19, 12:34
    Może to zależy od ilości miejsca w łazience
  • 35wcieniu 11.02.19, 12:36
    No może, ale zawsze 4 żele i 3 szampony będą tworzyły większy chaos niż 1. Wydaje mi sie ze o to w tym wątku chodzi.
    Chyba że nie, to nie wiem o co big_grin
  • iwoniaw 11.02.19, 12:37
    Jaki chaos? Każdy domownik ma swój kawałek półeczki/szafeczki i prawo do posiadania podstawowych kosmetyków odpowiadających potrzebom skóry/włosów. Nie wydaje mi się też, że możliwość używania żelu do mycia o ulubionym zapachu zamiast koniecznej unifikacji, że wszyscy w rodzinie muszą miętowy/różany, bo butelka jedna zamiast pięciu, to jakiś rozbuchany konsumpcjonizm. Zresztą nawet jedna osoba może używać mniej albo więcej specyfików do mycia i pielęgnacji - dopóki wszystkiego, co kupuje, używa i jej służy, to wszystko jest w porządku.

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • 35wcieniu 11.02.19, 12:52
    No ale o to chyba chodziło w wątku - przynajmniej ja to tak zrozumiałam. Że wygląda jakby bylo tego dużo, a w rzeczywistosci każdy ma po jednym.
    Przecież nikt nikomu nie odbiera prawa do posiadania kosmetyków big_grin big_grin
  • iwoniaw 11.02.19, 13:19
    Nie no, wiem, że nikt nikomu prawa nie odbiera - ale autorka pisze, że był i komentarz o "przesadzie" co do ilości otwartych kosmetyków w łazience (i nawet nie była to łazienka osoby komentującej, żeby jej to faktycznie wpływało na komfort używania przestrzeni zawalonej milionem szamponów) - moim zdaniem coś takiego może przyjść do głowy komuś, kto np. mieszka sam i swoją miarę przykłada do zwyczajów kilkuosobowej rodziny, nie patrząc na to, że tak naprawdę sam pewnie ma więcej pewnego typu rzeczy niż w takim "konsumpcyjnym" domu przypada na osobę. To coś jak komentarze singla, że ludzie kupują "całe wózki jedzenia" na np. 3 dni świąt (a że to jedzenie to dla 6 osób to szczegół) itp.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • 35wcieniu 11.02.19, 13:28
    Albo ktoś kto używa jednego żelu na całą rodzinę. Albo jednej kostki mydła.
  • iwoniaw 11.02.19, 13:36
    Owszem. Pytanie, dlaczego to robi. Jeśli dlatego, że wszystkim w domu to pasuje, a mniej rzeczy "na wierzchu" też jest dla nich wartością, to ok. Tylko po co przy tym oceniać inne potrzeby i ich zaspokajanie, które nikomu nie robią krzywdy?

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • mae224 11.02.19, 12:22
    Jeśli każdy zostanie zużyty do końca,to przecież żaden problem. Jak na dużą rodzinę, to moim zdaniem nie tak strasznie dużo. Ja na 3 osoby mam więcej, szampony mają różne funkcje, a gdzie odżywki, gdzie osobne żele do twarzy, gdzie żele do depilacji itd...
  • znowu.to.samo 11.02.19, 12:31
    Używasz mydła w kostce??? Ja od wieków używam tylko w płynie bo kostkowe syfi armaturę łazienkową,....

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • frey.a86 11.02.19, 12:47
    Ja też używam wyłącznie w płynie i co z tego, skoro mój mąż musi mieć w kostce i w dodatku ma w sumie aż 3 kostki - jedną na umywalce do rąk, drugą na wannie do mycia, a trzecią położył koło zlewozmywaka w kuchni. Zgadzam się, że brudzi cholerstwo strasznie. Ile ja bym dała, żeby zaczął używać mydła w płynie jak człowiek, ale nie, musi być kostka. Ehhh.
  • mebloscianka_dziadka_franka 11.02.19, 13:34
    Powiedz, żeby sprzątał syf, który robi mydłem w kostce, to szybko zmieni upodobania tongue_out
  • frey.a86 11.02.19, 13:42
    Oczywiście, że to on sprząta, ale kłopot w tym, że jemu wystarcza umycie umywalki raz na 3 dni, a osad widoczny jest już po jednym. Twierdzi, że nikt normalny nie myje umywalek codziennie, a wiele osób używa mydła w kostce i że przesadzam. I weź tu rozmawiaj z takim. tongue_out
  • aerra 11.02.19, 16:31
    Ja jestem normalna i myję umywalkę codziennie. Bo jak codziennie, to wystarczy przetrzeć (taką ściereczką do usuwania osadów i kamienia), a jak zostawisz na 3 dni, to już szorować trzeba.
  • czekoladazkremem 12.02.19, 07:30
    To jestem nienormalna - umywalki przecieram codziennie.
  • alina460 11.02.19, 12:54
    Ja też używam w kostce i po prostu dbam o to, żeby mydło nie budziło umywalki, m.in. dlatego używam podstawki pod mydło. Na umywalce mam także mydło w płynie. Co kto lubi. Osobiście czuję, że mydłem w kostce skuteczniej myje się dłonie, a ponadto nie zawiera tyle dodatków, co mydło w płynie.
  • alina460 11.02.19, 12:56
    P.S. Ale ja mam jedną kostkę tylko przy umywalce smile
  • basiastel 11.02.19, 13:45
    paskudne to mydło, że tak umywalkę budzi
  • memphis90 11.02.19, 17:48
    Pomysl, co robi z człowiekiem!

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • frey.a86 11.02.19, 12:45
    Zupełnie w normie, przecież trudno używać tego samego żelu pod prysznic czy szamponu, co facet. Dziecięce kosmetyki też są często inne niż te dla dorosłych.
  • nolus 11.02.19, 12:49
    Według mnie w sam raz, nie widzę tutaj specjalnej przesady.

--
  • brenya78 11.02.19, 12:50
    A facet to jakis inny stwor, ze zel i szampon musi miec inny?
  • frey.a86 11.02.19, 12:54
    A to nie zauważyłaś, że kosmetyki mają damskie i męskie zapachy? Ja nie zamierzam pachnieć jak facet. A szampon jemu wystarczy najtańszy, zresztą też o męskim zapachu, podczas gdy ja używam droższego, bo mam długie włosy, które potrzebują konkretnej pielęgnacji.
  • sumire 11.02.19, 13:04
    A jeśli ktoś lubi te bardziej męskawe zapachy?...
  • grru 11.02.19, 13:05
    Najzabawniejsze, że nie ma zapachów damskich. Są żele o zapachu np. waniliowym, czekoladowym, rumiankowym itp. I jeden "męski".

--
    Nadal jem gluten smile
  • frey.a86 11.02.19, 13:07
    grru napisał(a):

> Najzabawniejsze, że nie ma zapachów damskich. Są żele o zapachu np. waniliowym,
    > czekoladowym, rumiankowym itp. I jeden "męski".
    >

Ja mam żel pod prysznic z olejkiem różanym, a wcześniej miałam słodki migdał. Jak to nie są damskie zapachy, to nie wiem co jest wg ciebie damskie.
  • frey.a86 11.02.19, 13:05
    To używa bardziej męskawych zapachów, jaki problem. Większość kobiet woli chyba jednak damskie, bo gdyby było inaczej, to producenci kosmetyków dla kobiet już dawno zaczęliby je produkować w męskich zapachach, nie?
  • grru 11.02.19, 13:19
    Żele pod prysznic to nie są kosmetyki dla kobiet przecież.

--
    Nadal jem gluten smile
  • 35wcieniu 11.02.19, 13:20
    Ale żele z definicji nie są damskie lub męskie (chociaż się zdarzają). Ja używam neutralnych, nie jest napisane dla jakiej są płci.
  • frey.a86 11.02.19, 13:29
    A ja używam damskich zapachów, a mój mąż męskich. Neutralnych nie kupujemy. Wolno nam? wink
  • 35wcieniu 11.02.19, 13:38
    Wolno wam używac czego chcecie, ale żele nie są przypisane do płci. Cała gama typu aloesowe, oliwkowe, cytrusowe może być równie dobrze używana przez mężczyzn jak i kobiety.
  • jehanette 11.02.19, 14:48
    Obecnie używamy z mężem mydła oliwkowo-różanego. On smaruje się także kakaowym masłem shea po kąpieli, mnie po nim swędziała skóra. Uszczerbku na męskości nie odnotowano big_grin To że producenci wpychają nas w stereotypy, nie znaczy że słodki kokos czy inszy migdał jest damski, a śmierdzący żel w szarej (obowiązkowo) butelce męski. Facet też ma prawo umyć się czymś co ładnie pachnie, a niestety to wszystko co jest opisane jako "męskie" pachnie brzydko.
    Różnicowanie kosmetyków tego typu ma sens marketingowy li i jedynie. Ma napędzać sztucznie popyt i kreować potrzeby.

--
    Error 404
  • sumire 11.02.19, 17:43
    A niekoniecznie pachnie brzydko. Swego czasu regularnie chłopu podkradałam kosmetyk typu 3 w 1 (tak, wiem, o zgrozo), bo nie dość, że moje włosy o dziwo reagowały nań lepiej niż na moje drogie szampony, to jeszcze zapach mi się ogromnie podobał.
    Ale ja generalnie uważam, że kobiety są robione w bambuko przez przemysł kosmetyczny. I sama niestety padam tego ofiarą, bo gdy spojrzę na moją łazienkę, to naprawdę nie wiem, po co mi tyle wszystkiego.
  • mikams75 11.02.19, 13:05
    Mojemu mezowi jest obojetne, co postawie, to bedzie uzywac, ale ja juz jestem wybredna, a niektore meskie zele pachna pieknie, ze sama uzywam smile Niestety zapach z zelu nie utrzymuje sie na skorze, to tylko przyjemnosc podczas brania prysznica i krotko po, jak lazienka pachnie.
  • maggi9 12.02.19, 08:43
    U mnie tak samo - co postawię to mąż zużyje. Obojętnie czy to "silny żel dla prawdziwego faceta" czy "babski różowy żel o zapachu truskawki" big_grin
    To potem na skórze i tak nie pachnie więc nie ma problemu. Szampon tak samo - ja kupuję, on używa.
    Zresztą ja sama czasem używam męskiego antyperspirantu bo wydaje mi się, że lepiej działa. Pachnie tylko wprost z opakowania, po użyciu zapachu jakby nie czuć, zresztą i tak używam perfum.

W tej chwili mam otwarte chyba 4 szampony - bo jeden regenerujący, drugi fioletowy niwelujący żółte tony, trzeci nadający objętości a czwarty coś tam, nie pamiętam. Do mycia ciała olejek i pianka do tego peeling do ciała i żel do higieny intymnej i mycia twarzy (w jednymwink)
    Wszystko zużyję, nic nie wyrzucę więc nie ma problemu. Ja lubię mieć wybór, umyć włosy raz tym, raz tym. I to jest ok. Niefajne jest raczej otwieranie 10 butelek wszystkiego a potem wyrzucanie połowy bo się znudziło albo zepsuło.
    A czy otwierasz jedną butlę czy trzy a i tak wszystko zużywasz to już, moim zdaniem, żadna różnica.
  • mikams75 12.02.19, 11:34
    moj maz to nawet lubi kokosowy smile
    inne zapachy rowniez mu nie przeszkadzaja, jedyne co to niezbyt lubi z olejkami; z szamponami to niestety ale moje wlosy tak maja, ze musza miec odmiane, po prostu po kilku myciach jednym szamponem zaczynaja zle wygladac.
    Zazwyczaj tak jest, ze jak jakis szampon mnie nie pasuje, to pasuje mojej corce (zupelnie rozne wlosy mamy) i odwrotnie, a jak nikomu nie pasuje, to przelewam do pojemnika na mydlo a corka zuzywa mydla w duzych ilosciach, wiec sie szampon nie zmarnuje.
    Roznica w nadmiarze tylko jest taka, ze zajmuja miejsce, a ja lubie puste przestrzenie smile Nie trzymam wiec calej kolekcji na wierzchu.
  • mebloscianka_dziadka_franka 11.02.19, 13:38
    Bez przesady, po spłukaniu nie będzie czuć tego zapachu przecież. Gdyby człowiek tak pachniał po myciu żelem, to by nie trzeba dezodorantów, ani perfum uzywać tongue_out
  • grru 11.02.19, 12:59
    A co się dzieje po użyciu tego samego żelu pod prysznic co facet? smile Używamy niejednokrotnie tego samego, nie zauważyłam negatywnego wpływu ani na mnie ani na niego.

--
    Nadal jem gluten smile
  • frey.a86 11.02.19, 13:02
    Pachnie się męskim żelem pod prysznic lub męskim szamponem. Podziękuję, wolę damskie zapachy.
  • grru 11.02.19, 13:04
    Nie toleruję kosmetyków do mycia, które zostawiają wyczuwalny zapach.

--
    Nadal jem gluten smile
  • frey.a86 11.02.19, 13:08
    A ja nie tylko toleruję, ale wręcz lubię. Jak ktoś używa bezzapachowych to przecież problem go nie dotyczy.
  • brenya78 11.02.19, 12:49
    Nie znioslabym tyle durnostrojek. 3 szampony na 4 osoby? 4 zele do kapieli? Masakra. Po co to? I jeszcze do tego mydlo?
    Plynu do higieny intymnej nie uzywam, bo mnie po nim szczypie.
  • jehanette 11.02.19, 12:53
    Wg mnie ok, choć ja mam 1 żel i szampon dla obojga dorosłych. Za to mamy odżywkę.

--
    Error 404
  • czekoladazkremem 11.02.19, 12:58
    Moi dwaj panowie nie używają szamponów, kupują żele trzy w jednym, każdy ma swój. Ja używam swojego szamponu i nawilżającego mydła albo olejku, mam suchą skórę. No i mydło w płynie. Wszystko.
  • helka.pentelka 11.02.19, 12:58
    Pokolenie starsze (mama) uznało, że przegięłam z ilością. Nastolatki były zrozpaczone, że mały wybór, bo tylko 2 żele damskie i nie w ich guście.
    Mimo tego impreza udana i wszyscy nocujący się wykąpali wink
  • brenya78 11.02.19, 14:09
    "Nastolatki były zrozpaczone, że mały wybór, bo tylko 2 żele damskie i nie w ich guście. "

Rozpieszczone te nastolatki...
  • memphis90 11.02.19, 17:50
    W sensie nie przywieźli własnego mydla...?

--
  • mikams75 11.02.19, 13:02
    wg mnie akurat,
    ja mam (niestety) wiecej, zawsze mnie cos podkusi i kupie cos dodatkowego, zapachy mi sie szybko nudza, wiec lubie sie myc raz tym, raz czyms innym, generalnie kosmetykow mam nadmiar i nie umiem z tym skutecznie walczyc. Jedyne co, to staram sie trzymac jak najmniej na wierzchu, wiec bajzlu wielkiego nie generuje.
  • huexido 11.02.19, 13:43
    Za dużo o 1 żel big_grin
    U mnie 1 szampon, 1 żel użytkują 3 osoby (syn, mąż i ja), szampon z yves-rocher, żel isana z olejkami, zapach neutralny, ginie pod perfumami.
  • nenia1 11.02.19, 16:31
    Dla mnie w sam raz, aczkolwiek płynów aż tylu naraz nie otwieram, ale ogólnie kosmetyków do mycia i pielęgnacji ciała mam dość dużo i to otwartych na raz, podobnie z kremami, w tej chwili używam 4 różnych kremów, szampony dla siebie mam 3 otwarte, stosuję płodozmian, czasem zależy to od potrzeb, czasem od nastroju, dopóki się nie psuje i nie wyrzucam nie widzę problemów w różnorodności.
  • edelstein 12.02.19, 12:16
    3osoby
    4szampony,3odzywki i dwa zele.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.