Dodaj do ulubionych

Badania na nfz

13.02.19, 19:15
Po tutejszych watkach zdecydowalam sie zapisac dziecie to ortodonty, bo stomatolog zwraca uwage na zgryz tete-a-tete, tak zeby zdarzyc zanim skonczy 12lat. Caly wczorajszy dzien spedzilam na dzwonieniu w obrebie 100km i nic, brak terminow na wizyte, nie rejestruja. Porazka.
Dzis dla odmiany probowalam umowic kolonoskopie w znieczuleniu... pomijajac brak miejsc do konca roku to nie znalazlam w calym wojewodztwie opcji zrobienia tego badania w znieczuleniu ogolnym, nawet jesli jestem zdecydowana zaplacic za to znieczulenie.
I wez tu dbaj o zdrowie...
Placi czlowiek skladki a jak przychodzi co do czego to wszystko prywatnie 😩

--
"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
Edytor zaawansowany
  • mildenhurst 13.02.19, 19:20
    Będę szczera. 12 lat i próba korekty zgryzu? Do siebie miej pretensje. Obudziła się.
  • solejrolia 13.02.19, 19:26
    Przestań. Nie znasz wszystkich faktów. Czasem to nie jest ani proste, ani zależne od kogokolwiek.

Ja idę z 17latką, i co, i pstro. A na wizytę u ortodonty umówione jesteśmy tak, żeby podczas pierwszej konsultacji mogła wejść do gabinetu nasza stomatolog, bo tego sytuacja wymaga.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • milka_milka 13.02.19, 19:27
    Wiesz, generalnie stały aparat zakłada się często, gdy zakończy się wzrost kostny, ok. 16 roku życia.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • karola2122 13.02.19, 22:07
    milka_milka napisała:

> Wiesz, generalnie stały aparat zakłada się często, gdy zakończy się wzrost kost
    > ny, ok. 16 roku życia.
    >

Mylisz się. Zakłada się kiedy już są wszystkie zęby stałe. 12-13 lat - jak najbardziej.

A wzrost kostny kończy się później - u dziewczyn ok. 18; u chłopaków, jeżeli się nie mylę, nawet 21.
  • hanusinamama 13.02.19, 22:24
    Ale czesto dzieci w tym wieku nie maja jeszcze wszystkich stałych. U mnie w rodzinie zeby wypadaja bardzo pózno. Moj pierwszy jak miałam 9, moja córka 7 i jak narazie jeden jedyny. Ja sama mam 35 lat i 4 zeby mleczne (plus zawiazki stałych). NOsiłam aparat taki na noc i miałam załozony jak miała 16 lat, pomogł.
  • joanna_poz 14.02.19, 15:22
    stały zakłada się nawet, kiedy dziecko ma uzebienie mieszane - jeszcze mleczne i już stale.
    moj syn tak miał/ ma (nadal).
    pierwsze stałe, które mu wylazły wylazły tak krzywo, że az się boję wyobrazać, jak wyglądaloby jego uzębienie, gdybym czekała na wyjście wszystkich stałych.
  • thaures 13.02.19, 19:34
    mildenhurst napisała:

> Będę szczera. 12 lat i próba korekty zgryzu? Do siebie miej pretensje. Obudziła
    > się.

Mój syn w wieku 12 lat poszedł do ortodonty. Wcześniej go odsyłano. I co? Jesteś mądrzejsza od lekarzy?
  • lianis 13.02.19, 19:58
    A gdzie ja napisalam, ze dziecko ma 12 lat?
    Poki co ma 8

--
    "Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
  • hanusinamama 13.02.19, 22:25
    Jezusie ma 8 i nie mozna zapisać w ciagu 4 lat do ortodonty na nfz? Jakas paranoja. MOja ma 7 i dopiero jej jeden ząb wypadł...skad ja mam teraz wiedziec czy za 5 lat bezie potrzebować korekty?!!!
  • memphis90 14.02.19, 19:03
    No własnie się o to rozchodzi... Mój ma 8 i prawie przegapiłam, bo wizyta za rok, aparat za kolejne 4 lata - i już będzie miał 13, więc się nie należy...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • lianis 14.02.19, 21:05
    Podejrzewam, ze w ciagu 4 lat da sie zapisac, ale na aparat czeka sie kilka lat i trzeba miec go przed 12 urodzinami, jesli w tym roku juz brak miejsc, to w przyszlym bedzie mial juz 9 lat. u mlodego wlasnie wychodza dwojki i juz maja problem bo opieraja sie na dolnych zamiast zachodzic, nam sie bedzie klaniac korekta zgryzu, choc jeszcze niadawno dentystka mowila, ze jak stale zaczna wychodzic to moze samo sie naprostuje

--
  • hanusinamama 14.02.19, 22:08
    BO znam przypadki ze sie samo naprostowało. Trzeba pozekać 3-4 miesiace po wyjsciu bo zeby mogą zmienic ułożenie. (wejsc na poprawny tor). Widze ze ewentulanie bede chodzic prywatnie trudno....
  • hanusinamama 13.02.19, 22:22
    A tu jak zwykle wiesz lepiej. Sa dzieci ktorym bardzo pózno wychodzą stałe zeby. MI np pierwszy zab wypadł jak miałam 9 lat....co mozna wczesniej prostować? proste mleczaki?
  • szczesliwa_lolla 14.02.19, 21:49
    moja 13 latka ma jeszcze 12 zębów mlecznych, a pomocy ortodontycznej będzie wymagać. kiedy? jak wypadną mleczaki.... 18 lat pewnie bedzie miala
  • hanusinamama 14.02.19, 22:10
    Ja tak miałam. Miałam 16 lat i dostałam aparat zakładany na noc (tak naprawde nosi sie i w dzien). BO miałam jeszcze mleczne. Plus jest taki ze mam 36 lat i nie mam ubytków. Dentysta powiedział ze mam rodzinnie mocne zeby ( moja mama prawie 60 i to samo) ale tez im pózniej wychodzą zeby u dziecka tym są mocniejsze.
  • hanusinamama 14.02.19, 22:11
    A i moja mam nadal ma wszystkie swoję zeby ( i 2 mleczne) raczej nam sztuczna szczęka nie grozi smile
  • bei 15.02.19, 10:55
    Często wada wychodzi w późniejszym wieku, moja znajoma bardzo dba o uzębienie dzieci, lekarze rozsiewali wątpliwości, ze to co ją niepokoiło to fizjologia, tak ma być, trzeba czekać do diagnozy aż do garnituru zębów stałych. Na trójkę dzieci u jednego zdiagnozowano wadę zgryzu w wieku 13 lat, a z rodzeństwa niby rokowało najlepiej.
  • solejrolia 13.02.19, 19:21
    Kolonoskopia- informacja z wczoraj: Szpital powiatowy, ze znieczuleniem za miesiąc, a bez znieczulenia- szybciej.
    W prywatnej klinice (ale NFZ) około 2,5 miesiąca.
    Ortodonta- dziś umawiałam: niestety prywatnie- za 3 tygodnie.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • solejrolia 13.02.19, 19:29
    A, jeszcze, w szpitalu powiatowym koszt znieczulenia to 200zł. W prywatnej klinice (nie na NFZ) koszt 350zł.

--
  • solejrolia 13.02.19, 19:29
    A, jeszcze, w szpitalu powiatowym koszt znieczulenia to 200zł. W prywatnej klinice (nie na NFZ) koszt 350zł.

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • lianis 13.02.19, 19:59
    Obdzwonilam szpitale i brak terminow do konca roku, a do tego nie robia w znieczuleniu

--
  • milka_milka 13.02.19, 19:26
    W szpitalu kolonoskopię zrobisz bez problemu ze znieczuleniem.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • karme-lowa 13.02.19, 19:30
    Jakie województwo? Na kolonoskopię w znieczuleniu na NFZ czekałam 1,5 miesiąca. Tyle samo na gastro w znieczuleniu.
  • milka_milka 13.02.19, 19:36
    Mazowieckie.
    Pewnie, że trzeba poczekać, ja też czekałam, ale ja zapisuję się z wyprzedzeniem, bo robię kontrolne nie na ostatni dzwonek.

--
  • karme-lowa 13.02.19, 19:39
    To było do autorki. Czemu mnie telefon drzewka nie ogarnia?
  • lianis 13.02.19, 20:00
    W 3miescie nie ma takiej opcji, jedynie w mswia jak przyjde ze skierowaniem do szpitala i sie poloze to moge sobie doplacic za znieczulenie

--
  • dominika9933 13.02.19, 20:11
    To zależy od miasta, województwa, trzeba to wziąć pod uwagę. To bardzo się różni. Powodzenia życzę. A może jest możliwość sprawdzania na bieżąco czy nie zwolnił się jakiś termin?
  • anoreska 13.02.19, 22:19
    W Wejherowie robią w znieczuleniu gastro i kolonokopię w Oddz Wew , trzeba mieć skierowanie z POZ na Oddział z uzasadnieniem badania w znieczuleniu ( silny ból podczas poprzedniego badania , zrosty brzuszne - po innych zabiegach )
  • anoreska 13.02.19, 22:20
    W Stermedzie w Wejherowie robią prywatnie , znieczulenie ok 350 PLN .
  • lianis 14.02.19, 21:09
    Nie wiem czy mi lekarz da skierowanie do szpitala na kolonoskopie w znieczuleniu. Poza tym zalatwia to w ciagu jednego dnia, czy trzeba sie polozyc na min 3, zeby im sie zwrocilo?
    Prywatnie to generalnie wszedzie mozna zrobic w znieczuleniu i terminy sa krotkie, ale wtedy trzeba placic za znieczulenie i za badanie z opisem, czyli ok 1000zl.

--
  • grru 13.02.19, 20:22
    Zamiast dzwonić w ciemno sprawdź sobie na stronie kolejki nfz

--
    Nadal jem gluten smile
  • lianis 13.02.19, 20:40
    Z tym to jakas sciema, bo dzwonilam do nfz, pani mi podawala numery do przychodni od najkrotszych kolejek, a potem po zadzwonieniu do przychodni dowiadywalam sie ze brak terminow na ten rok. Dodatkowo nfz nie ma informacji gdzie robia w znieczuleniu

--
  • dominika9933 13.02.19, 20:46
    W Krakowie też, to co na stronie NFZ, niekoniecznie zgadza się z rzeczywistością. Niestety, nieraz lepiej podzwonic. Co do terminów operacji, to mogę doradzić, że warto się odwołać, jeśli są argumenty, od wyznaczonego terminu; udało mi się przyspieszyć termin operacji o kilka miesięcy. Powodzenia.
  • sabciasal 15.02.19, 09:50
    zadzwon wiec do nfz znowu i to powiedz. wyślą kontrole i zmuszą jednostkę do podawania prawdziwej informacji albo przyjęcia w terminie. muszą tylko wiedzieć.
  • tol8 13.02.19, 20:40
    To pewnie nie Wrocław, bo jedno i drugie jest na wyciągnięcie ręki

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • alfa36 13.02.19, 21:05
    Nas rozłożył choróbstwa. Najpierw syn, teraz ja. W żadnym przypadku żaden lekarz nie zająknął się o badaniu, zanim poda antybiotyk. Pomijając, że do laryngologa z synem musiałam iść prywatnie, bo nie było szansy dostać się na NFZ. U młodego laryngolog kazała podać od razu antybiotyk. Na kontroli (tu już na NFZ) stwierdziła, że trzeba podać jeszcze inny antybiotyk (wstrzymałam się, zrobię młodemu crp i rozmaz). U mnie z kolei rodzinny kazał się wstrzymać z antybiotykiem, ale ponieważ samopoczucie się pogarszalo, to najpierw sobie crp. Wyszło podwyższone. Antybiotyk już wzięłam. Wczoraj bolały mnie zęby. Stomatolog wysyłał na tomograf (200 zł). Tak na szybko chorowanie to jakieś 500 zł, w tym 350 badania). Owszem, to mój wybór. Mogłam nie iść do laryngologa z dzieckiem, tylko szukać pediatry w przychodni. Mogłam nie robić TK zatok ani crp....
  • zabka141 13.02.19, 21:16
    Moglas naprawde nie robic, chyba ze syn ma oddawna problemy laryngologiczne. Mieszkm w Niemxzech, nie mamy zadnego problemu z dostepem do lekarzy, ale lekarze tez tak nie marnuja funduszy i czasu na crp, badania krwi, specjalistow przy zwyklej chorobie, itd.
  • alfa36 13.02.19, 21:28
    Antybiotyki w ciemno?
  • berdebul 13.02.19, 22:38
    Nie, po wywiadzie. Jeżeli po X dniach nie ma poprawy, stan pacjenta się pogarsza, pojawia się ból w konkretnych miejscach, powiększyły się węzły chłonne itd to raczej antybiotyk.
  • zabka141 14.02.19, 15:12
    Nie w ciemno, lecz po badaniu lekarskim.
  • alfa36 14.02.19, 17:08
    No ok🙂 swego czasu, jak miałam wątpliwości, co do zasadności antybiotyków przepisywanych synowi w przychodni wzywalam do domu innego pediatrę (prywatnie). Z reguły okazywało się, że antybiotyk nie byl potrzebny. Czasem mam wrażenie, że ta łatwość przepisywania antybiotyków nie skończy się dka nas dobrze ☹️
  • berdebul 14.02.19, 21:52
    Chodziłam (bo zawsze były do niej miejsca...) do internistki, która drugą specjalizację miała z pediatrii. Zawsze wychodziło się od niej z antybiotykiem.
    Zmieniłam lekarza i jest lepiej, mniej antybiotyków, inaczej prowadzone leczenie i widzę poprawę.
  • karol_379 13.02.19, 21:49
    Na kolonoskopię na NFZ czeka się 2-3 tygodnie
  • sundace46 14.02.19, 15:46
    karol_379 napisał:

> Na kolonoskopię na NFZ czeka się 2-3 tygodnie

Może u ciebie. Polska to nie tylko twoje miasto.
  • lianis 14.02.19, 21:06
    W znieczuleniu? Gdzie? Daj numer telefonu, dojade

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka