Dodaj do ulubionych

Najmniejszy "apartament" w Krakowie

14.02.19, 10:40
next.gazeta.pl/next/7,151003,24456094,najmniejszy-apartament-swiata-jest-w-krakowie-ma-2-5-metra.html
Dostaję klaustrofobii od samego patrzenia na te zdjęcia. Koszmaru estetycznego dopełnia ta wściekle niebieska fototapeta z palmami.

Ale na bookingu apartament ma ocenę 8.6. Czyli ktoś płaci za noclegi w tym miejscu i jest zadowolony. Ja nie dałabym rady spać w takiej klicie, ale jak widać - co kto lubi.
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 14.02.19, 10:51
    E tam najmniejszy. A hotele kapsułowe? big_grin
  • szara_w 14.02.19, 10:51
    o jenyś, jak wiezienna cela, a palma wygląda jak wielka miotła... Też poczułam falę szleństwa, kiedy spróbowałam sobie wyobrazić pobyt w czymś takim.
    I jeszcze to jest po prostu brzydkie... przygnębiajace... w takiej dziupli powinny być tylko jasne kolory!

--
    "Ucz się czekać, bo albo zmienią się rzeczy, albo twoje serce"
  • janja11 14.02.19, 11:06
    Powierzchnia w celi mieszkalnej, przypadająca na jednego skazanego, powinna wynosić nie mniej niż 3m2.
    Toto z Krakowa się nie spełnia tego minimum.
  • heca7 14.02.19, 13:47
    Powiedziałabym karcer.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • biala_ladecka 14.02.19, 10:52
    Ja też jestem zaskoczona, że tam wchodził w grę jakiś architekt. Szok estetyczny!

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • biala_ladecka 14.02.19, 10:54
    Dodam, że opcja robienia herbaty w toalecie jest dla mnie nie do zaakceptowania, nawet gdyby nocleg kosztował 15zł, a obiekt miał 10.0

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • thaures 14.02.19, 10:54
    Mnie, gdy oglądałam wczoraj zdjęcia, zastanowił ten prysznic nad ubikacją. Na jedną noc? Czemu nie. Dłużej bym tam chyba nie wytrzymala- ale ze względu na brak okna. Chyba. Bo może od razu po wejściu brakloby mi powietrza.
  • bigzaganiacz 14.02.19, 11:03
    a, zastanowił ten prysznic nad ubikacją. Na jedną noc? Czemu nie.

ktos leje kolo kibla a ty sie potem w tym prysznicujesz, czemu nie
  • dyzurny_troll_forum 14.02.19, 13:32
    bigzaganiacz napisał(a):

> ktos leje kolo kibla a ty sie potem w tym prysznicujesz, czemu nie

Na jachtach jest to powszechne rozwiązanie - bierzesz prysznic siedząc na kiblu.

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • bigzaganiacz 14.02.19, 14:31
    Na jachtach jest to powszechne rozwiązanie - bierzesz prysznic siedząc na kiblu.

w jakichs krypach z lat 70tych to i moze tak jest
  • dyzurny_troll_forum 14.02.19, 14:36
    bigzaganiacz napisał(a):

> Na jachtach jest to powszechne rozwiązanie - bierzesz prysznic siedząc na kiblu
    > .
    >
    > w jakichs krypach z lat 70tych to i moze tak jest

Na najnowszych Bavariach 49....

ale z kim ja i o czym...

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • bigzaganiacz 14.02.19, 14:55
    Na najnowszych Bavariach 49....

nie nie wiem

www.firstyacht.com/Yachts/YachtDetails?yachtCode=2839&model=Bavaria%2049%20(5Cab)

ale z kim ja i o czym...

no wlasnie
  • aandzia43 14.02.19, 13:52
    bigzaganiacz napisał(a):

> a, zastanowił ten prysznic nad ubikacją. Na jedną noc? Czemu nie.
    >
    > ktos leje kolo kibla a ty sie potem w tym prysznicujesz, czemu nie

Ktoś leje pod prysznicem a ty się potem prysznicujesz, czemu nie? Skąd wiesz kto mieszkał przed tobą w hotelu i czy obsługa dokładnie posprzątała łazienkę (bez kibla centralnie pod deszczownicą)? wink

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • bigzaganiacz 14.02.19, 14:26
    Ktoś leje pod prysznicem a ty się potem prysznicujesz, czemu nie? Skąd wiesz kto

takie swieze splukane woda to troche cos innego niz zaschniete
  • lauren6 14.02.19, 14:48
    Ktoś po robieniu dwójki użył szczotki do kibla, a Ty się później prysznicujesz i woda z fekaliami ze szczotki spływa ci po stopach.

Czemu nie?
  • berdebul 14.02.19, 11:04
    Bidet w wersji z myciem głowy wink
  • bigzaganiacz 14.02.19, 11:07
    na to nie wpadlem , mozna sie bidetowac sluchawka od prysznica , i jeszcze sobie herbate zrobic
  • maslova 14.02.19, 12:00
    A nawet się napić podczas "posiedzenia" big_grin
  • heca7 14.02.19, 13:50
    To był chyba kabaret Nowaki- mąż mówi do żony (na zarzut czemu piana w klozecie jest): bo jak namydlam głowę to mi się siku chce big_grin

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • jak_matrioszka 14.02.19, 13:27
    Mnie też brak okna odstrecza. Raz w Bergen trafiliśmy na nieco wiekszy pokój w hotelu, też bez okna w ścianie, za to ze szklanym sufitem, przez który ludzie mieli możliwość popatrzeć wprost na łóżko. Weszliśmy, zmeczeni po drodze, ja padłam na plecy na łóżko i spojrzałam prosto w oczy jakiegoś faceta! Szok na trzy sekundy, a Książe Małżonek tylko "pilnuj bagaży, ja ide załatwić nowy pokój" i znikł. Wściekła jak osa założyłam z powrotem buty i poszłam za nim, a kiedy wreszcie go znalazłam, to zza rogu zdażyłam usłyszeć "ja jestem spokojny, i dlatego ja tu jestem, a nie moja żona... jeżeli ten nowy pokój nie bedzie lepszy, to bedzie sie pani miała okazje sama przekonać!" Wypadłam zza tego rogu warczac "spokojnie?!?", a Książe od razu "mamy nowy pokój, kochanie, już mamy nowy pokój!" i blokuje mi dostep do recepcjonistki 😂 Nowy pokój okazał sie być lepszy, ale w drodze do niego jeszcze zdażyłam sie dowiedzieć, że jakby co, to sa inne hotele tej sieci w mieście i sie przeniesiemy, jeśli zajdzie potrzeba ☺
    Okno z widokiem na gwiazdy fajna rzecz, ale nie wtedy, kiedy leżac na łóżku samemu stanowi sie atrakcje dla innych.
  • aandzia43 14.02.19, 13:41
    O razy, ludzie zaglądali wam do pokoju z dachu czy z holu? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić architektonicznego rozwiązania umożliwiające wgląd publiki w cudze łóżko wink

--
  • jak_matrioszka 14.02.19, 14:02
    Z dachu, okno było sufitowe, a obok to nie wiem, mógł być taras(?). Mocno sie nie przyjrzałam, bo wyobraź sobie że docierasz do hotelu, zmeczona droga zrzucasz buty i tak jak stoisz padasz na łóżko, a nad łóżkiem szklana tafla na 2x2 i jakiś facet patrzy w dół, podczas gdy Ty patrzysz w góre... Nawet łazienki w tym przybytku nie zdażyłam zobaczyć, Książe twierdzi, że klaustrofobiczna to mało powiedziane, ponoć aby usiaść na kiblu, trzeba było zostawić drzwi otwarte, bo miejsce na nogi było na korytarzu. Łóżko dwuosobowe, wiec metraż wiekszy niż w tym apartamencie 😁
  • aandzia43 14.02.19, 14:25
    Mniemam iż okno dla gawiedzi było jedynym oknem w "apartamencie"?

--
  • jak_matrioszka 14.02.19, 14:42
    Jedynym. Ale była atrapa na ścianie i zasłony, żeby pomieszczeniu nadać wyglad normalnego pokoju.
  • aandzia43 14.02.19, 13:37
    thaures napisała:

> Mnie, gdy oglądałam wczoraj zdjęcia, zastanowił ten prysznic nad ubikacją. Na j
    > edną noc? Czemu nie. Dłużej bym tam chyba nie wytrzymala- ale ze względu na bra
    > k okna. Chyba. Bo może od razu po wejściu brakloby mi powietrza.

Okno (czy raczej okienko) jest koło łóżka. Nie wiemy tylko czy wychodzi na dwór, czy na klatkę schodową. A może do sąsiada? wink

--
  • heca7 14.02.19, 13:55
    Okna nie ma, o czym wspominają w artykule. Podejrzewam, że te mleczne przeszklenia wychodzą na korytarz.

--
  • aandzia43 14.02.19, 13:59
    Nie mleczne przeszklenia tylko okienko u wezgłowia łóżka. Ostatnie zdjęcie. Jeśli to nie okienko to może ktoś mnie oświeci co to jest ta dziura ze szkłem w białej ramie?

--
  • jak_matrioszka 14.02.19, 14:04
    Ozdoba. Ramka z oświetleniem led, udaje okno. W tym pokoju hotelowym o którym napisałam powyżej też chyba coś takiego było, i zasłony udrapowane wokół smile
  • aandzia43 14.02.19, 14:33
    O w mordę, moja wyobraźnie skromna jest jednak i nie poczęłaby takiego pomysłu.

--
  • zasiedziala 14.02.19, 10:58
    Ale ktoś miał pomysł na biznes. Ciekawe kiedy powstanie najbrzydszy apartament na świecie albo najmniej bezpieczny wink

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • maslova 14.02.19, 12:00
    > Ciekawe kiedy powstanie najbrzydszy apartament na świecie albo najmniej bezpieczny wink

Ten apartament mógłby startować w każdej z tych kategorii.
  • profes79 14.02.19, 11:08
    I cena 80-90 złotych za nocleg; no ok, niby blisko centrum ale dokładasz maksymalnie drugie tyle i da się w promieniu kilometra czy dwóch znaleźć normalny nocleg w normalnych warunkach...A jak kogoś nie stać to sa hostele które oferują warunki i tak dalece przewyższające tę klitkę...

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • sumire 14.02.19, 11:11
    Jest popyt, jest podaż. Hotele kapsułowe są coraz popularniejsze, to ktoś sobie wymyślił kapsułowy "apartament". Ja bym w tym nie spała - już mi nawet nie chodzi o przestrzeń, to jest paskudne - ale za taką cenę w centrum Kraka raczej trudno znaleźć nocleg w czymś innym niż wieloosobowa sala, więc nie dziwię się, że mają klientów.
  • bigzaganiacz 14.02.19, 11:19
    jest paskudne - ale za taką cenę w centrum Kraka raczej trudno znaleźć nocleg w czymś innym niż wieloosobowa s

znalazlem w 10 sekund co najmniej 30 propozycji pokoju za 20 euro na startm miescie
  • lauren6 14.02.19, 11:56
    Na bookingu jest sporo propozycji za 70-100 zł. Koszmarek, z zalinowanego przeze mnie artykułu, w wybranym terminie był już zarezerwowany.
  • maslova 14.02.19, 12:03
    Przypuszczam, że ludzie zamawiają ten apartament z czystej ciekawości, aby doświadczyć, jak to jest mieszkać przez jakiś czas w takiej klitce. Ciekawe, czy któryś z klientów zarezerwował ten pokój powtórnie, czy są to raczej jednorazowe przygody wink
  • sumire 14.02.19, 12:12
    Wątpię. Mogę zrozumieć motywację, bo czasami chcesz przekimać się gdzieś tanio, ale też nie chcesz ganiać do łazienki przez pół piętra - a to jest ciasne (skrajnie), ale "własne", w tym sensie, że masz na tych niespełna 3 metrach wszystko, co ci niezbędne. No i ciekawość swoje robi, na pewno. Nie sądzę, żeby ktoś to z musu wynajmował, choć przypuszczam, że to jest nisza do zagospodarowania w naszej branży turystycznej.
    Z drugiej strony czytałam kiedyś entuzjastyczny reportaż pana, który zabrał rodzinę do Japonii i wszyscy nocowali przez 2 tygodnie (!) w kapsułowym hotelu, i pan był wniebowzięty (nie wiem, jak rodzina).
  • maslova 14.02.19, 12:05
    Apartament nie dość, że jest przeraźliwie mały, to jeszcze koszmarnie urządzony. Wystrój powoduje, że robi wrażenie jeszcze mniejszego, niż jest. Samo patrzenie na zdjęcia powoduje u mnie duszności, a nie mam klaustrofobii i nawet lubię małe pomieszczenia.
  • cruella_demon 14.02.19, 13:05
    W sumie żeby się przespać, obleci. Centrum, tanio i jest "łazienka". Natomiast zastanawiam się, co kierowało dekoratorem przy wyborze tak okropnej kolorystyki i tej koszmarnej palmy, pijany był, czy co?
  • aandzia43 14.02.19, 13:21
    Ot, ciekawostka. Można się przekimać trzy noce w trakcie zwiedzania miasta, czemu nie. Tylko czemu takie ciemne kolory w tej dziupli?

--
  • kasiabing 14.02.19, 13:31
    Jednak mam klaustrofobię. Jak tylko sobie wyobrażałam, że miałabym tam spać to już mi się duszno zrobiło.
    Gdzieś czytałam komentarz, że siedząc na kiblu można umyć skarpetą całe mieszkanie 😂
  • aandzia43 14.02.19, 13:57
    Tak sobie pomyślałam, że może przerobię swoje kilkadziesiąt metrów kw. na kilka takich mieszkalnych szaf i zacznę zarabiać wink

--
  • jak_matrioszka 14.02.19, 14:26
    A sama gdzie bedziesz mieszkać? Weź wywal graty z piwnicy i tam urzadź przytulna kawalerke wink
  • iwoniaw 14.02.19, 14:31
    Tak sobie pomyślałam, że może przerobię swoje kilkadziesiąt metrów kw. na kilka takich mieszkalnych szaf

big_grin

Ja właśnie ostatnio powiedziałam do męża - po obejrzeniu kolejnej wspanialej oferty teoretycznie x-pokojowego, a praktycznie (x-1)-pokojowego mieszkania, w którym kuchnia znajdowała się ZAWSZE w pokoju (dla niepoznaki zwano to aneksem), że w sumie gdybyśmy w obecnym mieszkaniu do kuchni wstawili sofę, to byłby jeszcze jeden pokój, a bez przeprowadzki big_grin Telewizor mógłby zawisnąć nad lodówką, wtedy moznaby to nawet nazwać "salonem". big_grin Z wyobraźnią współczesnych projektantów dzieje się coś bardzo, bardzo złego - takich rzeczy jak w dzisiejszych "apartamentach" nie widziałam w życiu nawet w blokach z wielkiej płyty budowanych za PRL-u.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • mid.week 14.02.19, 13:58
    cena jakby nie od tej koncepcji...
  • feniks_z_popiolu 14.02.19, 14:03
    Natomiast najmniejsza wiila to chyba Dom Kereta w Warszawie, kiedyś można było się przespać, teraz już tylko zwiedzać
  • majenkir 14.02.19, 14:11
    Czy ktos mi wytlumaczy ta palme??
    Zrozumialabym jeszcze Sukiennice czy Bazylike, jak ktos lubi taka estetyke, ale PALMA?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • profes79 14.02.19, 14:14
    Po prostu komuś palma odbiła jak to projektował - temu co w tym nocuje zresztą też wink

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • lauren6 14.02.19, 14:58
    Proste. Jak przyjeżdżasz latem i gotujesz się w nieklimatyzowanej klicie bez okien to patrzysz na fototapetę i wyobrażasz sobie, że jesteś na Bali.
  • iwoniaw 14.02.19, 15:10
    Gdzie podmuch bryzy? wink

Ciekawe, czy się tam da zmieścić walizkę/plecak (nie wstawiając jej do sedesu), jeśli ktoś w podróży z bagażem większym niż podręczny?

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • bigzaganiacz 14.02.19, 15:21
    Ciekawe, czy się tam da zmieścić walizkę/plecak (nie wstawiając jej do sedesu), jeśli ktoś w podróży z bagażem większym niż podręczny?

patrzac na zdjecia nie , z podrecznym tez problem
    mozna polozyc na stole w kuchni ale caly zajmuje mikrofala
    pod stolem ale znowu tam jakis stolek z ktorym potem nie wiadomo co zrobic i musialby stac w salonie , ewentualnie zostawic pod drzwiami ale nie wiem czy dobrze widze czy ten apartament nie jest z mdf bo jesli tak to bedzie sie pieknie palilo i raczej zastawianie dzwi nie jest najlepszym pomyslem
  • jak_matrioszka 14.02.19, 15:33
    Bagaż, za dodatkowa opłata, przechowasz u sasiadów wink
  • heca7 14.02.19, 15:27
    iwoniaw napisała:

> Gdzie podmuch bryzy? wink
    >

Odkręcasz zimną wodę w prysznicu big_grin

--
  • bigzaganiacz 14.02.19, 15:22
    Proste. Jak przyjeżdżasz latem i gotujesz się w nieklimatyzowanej klicie bez okien to pa

to jest apatament z funkcja sauny
  • kropkacom 14.02.19, 14:57
    Taki apartament jest w ramach: spróbuje coś innego, nowego. No naprawdę nie trzeba być zawsze tak zasadniczym. W końcu nikt nikomu nie każe tam mieszkać na stałe.
  • lauren6 14.02.19, 15:01
    > No naprawdę nie trzeba być zawsze tak zasadniczym. W końcu nikt nikomu nie każe tam mieszkać na stałe.

Jak byś przeoczyła napisałam:

"Ja nie dałabym rady spać w takiej klicie"

a nie:

"Ja nie dałabym rady mieszkać w takiej klicie".

Wiem, że uwielbiasz się czepiać moich postów, ale rób to z sensem.
  • kropkacom 14.02.19, 15:40
    Wzięłaś to zbyt osobiście. Niepotrzebnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka