Dodaj do ulubionych

Pogrzeb Olszewskiego.

16.02.19, 17:12

Wiem ze nie doczekam sie odpowiedzi, ale dlaczego na pogrzebie zabraklo bylych prezydentow i premierow?

--
alicia033 napisała:

> Znowu łżesz, nędzny katolu
Edytor zaawansowany
  • bywalec.hoteli 16.02.19, 17:32
    Przecież oni nocą obalili rząd Olszewskiego... bo chciał robić dekomunizację

--
    Gorące pozdrowienia od Bywalca Hoteli! smile
  • mdro 16.02.19, 17:41
    Nie kłam. Mniejszościowy rząd Olszewskiego upadł, bo był nieudolny, a rzutem na taśmę radziecki jeszcze agent wpływu Macierewicz skompromitował ideę lustracji, rzucając fałszywe oskarżenia o współpracę na takie osoby jak np. Chrzanowski.

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • livia.kalina 16.02.19, 17:43
    Jacek Kurski, jak jeszcze nie był na garnuszku Kaczyńskiego, to twierdził, ze Kaczyński na obaleniu rządu Olszewskiego bardzo skorzystał:
    www.wprost.pl/327090/Kurski-Kaczynski-skorzystal-na-upadku-rzadu-Olszewskiego

A przyszedł na pogrzeb. Inna sprawa, że czekał na niego cały kościół ludzi- rodzina Olszewskiego, teoretycznie najważniejsza osoba w państwie- prezydent z małżonką. To pewnie ewenement na skale światową- taki afront dla prezydenta.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • mdro 16.02.19, 17:49
    Kaczyński się spóźnił? Co za buc...

Nb. Macierewicz podobno mówił, że Olszewski był największym polskim politykiem po 1945. Co za afront dla Kaczyńskiego!

--
  • livia.kalina 16.02.19, 17:52
    To wciąż zemsta za Miśka.

--
    super_hetero_dyna:
  • mama.nygusa 16.02.19, 18:08
    Nie rozumie, kaczynski sie spoznil na pogrzeb?
    Jesli tak to strasznie chamskie.

--
    alicia033 napisała:

• ficus_carica 16.02.19, 18:40
    Nie pierwszy raz się spóźnił.

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
  • berber_rock 16.02.19, 19:39
    Ale o kim piszesz? Kto niby tego nie rozumie?
  • livia.kalina 16.02.19, 19:54
    Literówka.

--
    super_hetero_dyna:
  • muchy_w_nosie 17.02.19, 08:32
    Oni to chyba mają w genach, ten pierwszy też się mocno spóźnił na samolot.
  • mdro 16.02.19, 17:42
    A ktoś ich zaprosił? Poza tym skąd wiesz, że nie było? W TVPiS nie pokazali?

--
  • mama.nygusa 16.02.19, 18:07
    Od zawsze na tym forum czytalam, ze na pogrzeby sie nie zaprasza.I w zyciu zwyklym rowniez sie tego nie praktykuje.Co to za zarzut!

--
    alicia033 napisała:

• betty_bum 16.02.19, 17:48
    Bo to nie pogrzeb, a więc polityczny pewnej partii.
  • mama.nygusa 16.02.19, 18:05
    Nie lubisz kuzynki swojej, a zmarla jej matka, ktora lubilas i szanowalas, idziesz na pogrzeb czy nie?
    na pogrzeby sie chodzi dla otoczenia czy dla zmarlego?
    Olszewski byl premierem.
    Na pogrzeb jaruzelskiego nawet komorowski poszedl, bo wypadalo czy chcial?

--
    alicia033 napisała:

• iwoniaw 16.02.19, 18:17
    Na pogrzeb jaruzelskiego nawet komorowski poszedl

To tak jak duda na pogrzeb olszewskiego - Komorowski był wówczas urzędującym prezydentem, Duda jest obecnie - na pewne pogrzeby (np. zmarłych byłych przedstawicieli władz w randze prezydenta, marszałka Sejmu czy premiera) chadzać powinni. Osoby nie pełniące obecnie żadnych funkcji już sobie mogą pozwolić na robienie tego, co chcą.

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • ga-ti 16.02.19, 18:20
    Zmarł ojciec mojego kolegi, widziałam go kilka razy w życiu, na pogrzeb poszłam ze względu na kolegę.
    Więc z tymi motywacjami to różnie bywa.
    Ale w tej sytuacji po prostu wypada.
  • iwoniaw 16.02.19, 18:25
    W sytuacji, w której kolega głosi po wszystkich odpustach, że jesteś kanalią i zdrajczynią, to jednak na pogrzeb jego ojca IMO nie za bardzo wypada się pchać, nawet jeśli z samym ojcem nie byłaś skonfliktowana. Co innego jak cię wysyła dawny zakład pracy tegoż ojca jako delegację z wieńcem.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • mildenhurst 16.02.19, 18:34
    I tu mamy paradoks. Macierewicz wyciągnął teczki na członków rządu Olszewskiego i dlatego Wałęsa wycofał poprawcie.
  • iwoniaw 16.02.19, 18:48
    Olszewski do końca swych dni popierał Macierewicza i uważał, że powinien zostać na stanowisku szefa MON. Krytykował pomysł, by Kaczyński został premierem zastępującym Szydło (co wiele osób sugerowało jako dobre wyjście) - taką opcję nazwał "zwycięstwem opozycji". Tekst Macierewicza na dzisiejszym pogrzebie o "najwybitniejszym polityku polskim po 1945 roku" ani spóźnienie szeregowego posła Jarosława nie były przypadkowe.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • betty_bum 16.02.19, 18:23
    A kto powiedział, że żyjący premierzy i prezydenci lubili i szanowali zmarłego w ostatnich latach? Jakoś nie kojarzę jego wypowiedzi potępiających to co się dzieje od ponad trzech lat w kraju.
  • mildenhurst 16.02.19, 18:32
    - Niech ta wielka tragedia, jaka wydarzyła się w Gdańsku, stanie się przyczynkiem do wielkiego pojednania, zgody i wzajemnego przebaczenia między Kaczyńskim, a Tuskiem i Wałęsą, jak również między innymi politykami - apeluje Jan Olszewski. Po zamordowani Adamowicza.
  • livia.kalina 16.02.19, 18:38
    czy na dzisiejszym pogrzebie było jakieś nawiązanie do tych pięknych słów?

--
    super_hetero_dyna:
  • mildenhurst 16.02.19, 18:45
    Co Ci nie pasuje. Olszewski zmarł. Kto miał nawiązywać. Nie zapomnijmy, że mecenas Olszewski skutecznie występował jako obrońca szarych członków Solidarności i to pro pulico bono. W zasadzie po odejściu z rządu tylko tym się zajmował. Zaszczepił też taki styl synowi. Mało?
  • iwoniaw 16.02.19, 18:49
    Olszewski zmarł. Kto miał nawiązywać.

Sugerujesz, że organizatorzy pogrzebu potraktowali zmarłego instrumentalnie i zamiast wspominać to, co dla niego było ważne, lansują się i swoje koncepcje?

--
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • betty_bum 16.02.19, 18:50
    Taki Giertych swoich czasów, zobaczymy albo nasze dzieci kto po nim
    zaplacze.
  • livia.kalina 16.02.19, 18:50
    Jak to "co mi nie pasuje"? Spytałam, czy ktoś w mowach pogrzebowych do tych słów (pięknych) nawiązał? Czego w tym pytaniu nie rozumiesz? To przecież pochwała.

--
    super_hetero_dyna:
  • asia_i_p 16.02.19, 18:52
    Niemało. Jednak Tuska nazywał zdrajcą, a Wałęsę konfidentem i nigdy tych słów nie odwołał. Trudno więc, żeby czuli się pożądanymi gośćmi na jego pogrzebie. Jest różnica między złożeniem hołdu zmarłemu w uznaniu dla jego obiektywnych zasług, chociaż go nie lubiłaś, a złożeniem hołdu, kiedy zmarły nie lubił ciebie i jawnie to deklarował. W tym drugim przypadku przychodzenie na pogrzeb może być uznane za nietakt.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • mama.nygusa 16.02.19, 18:58
    A Kopacz, marcinkiewicza, komorowskiego i innych jak nazwal?

--
    alicia033 napisała:

• asia_i_p 16.02.19, 19:18
    Komorowskiego "twarzą klęski" i "żałosnym widokiem", Kopacz "osobą z obozu peerelowskiego" (bo śmiała nazwać 4 czerwca Dniem Wolności). O Marcinkiewiczu rzeczywiście nic nie znalazłam.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • hummorek 16.02.19, 19:03
    Synowi?
  • mama.nygusa 16.02.19, 18:55
    Jakie mialo byc to nawiazanie? brak tuska, walesy, komorowskiego?

Olszewski do końca swych dni popierał Macierewicza.
    No coz byl jego przyjacielem, to jednak nie powinno byc przyczyna braku na pogrzebie bylych prezydentow i premierow! Myle sie?

--
    alicia033 napisała:

• betty_bum 16.02.19, 19:04
    Mylisz się
  • aankaa 16.02.19, 21:49
    uważasz, że na każdym pogrzebie byłego premiera (nb kiepskiego) powinni zjawiać się wszyscy byli prezydenci/premierzy ?

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • wheels.of.fire 16.02.19, 23:52
    Za Olszewskiego zaczęła się ruszać gospodarka. Gdyby wtedy mógł dokończyć swoją misję, może Polska dziś byłaby w innym, lepszym miejscu.

--
    Naszą drogą jest zawsze socjalizm!
  • aankaa 16.02.19, 23:56
    a za Gierka wybudowali pierwszą drogę szybkiego ruchu

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • wheels.of.fire 17.02.19, 00:11
    Tak, wiem, dobre imię takich TW jak Boni dla Ciebie najważniejsza big_grin

--
  • aankaa 17.02.19, 00:23
    nie, no są jeszcze prawi i sprawiedliwi
    jak Kryże albo Piotrowicz

--
  • wheels.of.fire 17.02.19, 01:28
    PO i PiS mają w swoich szeregach postkomunistów. Jednak Jan Olszewski to nie PiS. To był człowiek z przedwojennymi zasadami, mąż stanu.

--
  • hummorek 17.02.19, 00:02
    No nie wiem...
  • morekac 17.02.19, 12:50
    Z całym szacunkiem, ale Olszewski był premierem raptem przez pół roku i w tym czasie jakoś niespecjalnie zajmował się gospodarką. Tyle tylko, ile musiał, w dodatku przez te 6 miesięcy było dwóch ministrów finansow.
    Jego rząd zajmował się innymi sprawami, głównie utrzymaniem dość wątłej koalicji wszystkich ze wszystkimi (ach, ten miliard partii w parlamencie i te awantury w Sejmie i z Wałęsą - za młody jesteś, by pamiętać), oraz teczkami. Zaś po ich ujawnieniu okazało się, że 8 ministrów i 3 wiceministrów figurowało w nich jako tajni współpracownicy (część z nich została potem oczyszczona z jakichkolwiek zarzutów, ale na pierwszy rzut oka nie wyglądało to dobrze).
    Słowem: rząd Olszewskiego raczej się potknął własne nogi i obalił niż został obalony.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • nangaparbat3 16.02.19, 19:05
    Może wiedzieli, że będzie przemawiać Antoni?
    Nie widziałam pogrzebu, ale mama mi opowiadała, że jego przemówienie było czysto polityczne, absolutnie nie na miejscu.
    Za to pięknie podobno ksiądz zakończył uroczystości w katedrze.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • mama.nygusa 16.02.19, 19:16
    Tez nie widzialam pogrzebu, ale jakie znaczenie ma na pogrzebie kto przemawia i co mowi?

--
    alicia033 napisała:

• iwoniaw 16.02.19, 19:40
    jakie znaczenie ma na pogrzebie kto przemawia i co mowi?

No, rzekłabym, że zasadnicze.

--
  • mama.nygusa 16.02.19, 19:50
    Serio, ma to jakiekolwiek znaczenie na pogrzebie?Nie wiedzialam.
    Dla mnie nie ma zadnego.Raz bylam na pogrzebie gdzie ksiadz gadal od rzeczy, ale spoko dalo sie przezyc.

Komorowskiego "twarzą klęski" i "żałosnym widokiem", Kopacz "osobą z obozu peerelowskiego" (bo śmiała nazwać 4 czerwca Dniem Wolności). O Marcinkiewiczu rzeczywiście nic nie znalazłam.
    No p[apatrz jak panstwo pamietliwi, i jak latwo ich urazic big_grin. jacieniemoge

Chyba znow zaglosuje na pis

--
    alicia033 napisała:

• iwoniaw 16.02.19, 19:52
    Serio, ma to jakiekolwiek znaczenie na pogrzebie?Nie wiedzialam.

No to już wiesz.

Chyba znow zaglosuje na pis

A głosujże sobie, kogo to obchodzi big_grin

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • morekac 16.02.19, 20:43
    To nie chodzi o urażanie, a raczej o założenie, że zmarły może niekoniecznie życzyłby sobie tych osób na swoim pogrzebie. I być może nie życzyłaby ich sobie rodzina.
    Tak samo uważam, że dobrze, że politycy PiSu nie pchali się na pogrzeb Adamowicza i dobrze, że ci, którzy tam dotarli, uszanowali wolę wdowy i nie pchali się do pierwszego rzędu.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • morekac 16.02.19, 20:45
    No i Kaczyński raczej też nie okazał zmarłemu szacunku, spóźniając się na uroczystości. Wręcz przeciwnie.

--
  • 1unia4 16.02.19, 20:54
    Ale on się nie spóźnił
    Oglądałam.
  • livia.kalina 16.02.19, 20:56
    przyszedł przed, czy po prezydencie?

--
    super_hetero_dyna:
  • 1unia4 16.02.19, 21:01
    Po prezydencie.Czyli spóźnił się na pogrzeb ?
    Myślałam że spóźnić się -to przyjsc po rozpoczęciu
  • livia.kalina 16.02.19, 21:08
    z rozpoczęciem czekali na niego. Nie na prezydenta. Prezydent czekał na Kaczyńskiego.

--
    super_hetero_dyna:
  • 1unia4 16.02.19, 21:11
    Nie.Byl PRZED oficjalną godzina rozpoczęcia mszy.Skad wy bierzecie te afery😆
  • livia.kalina 16.02.19, 21:16
    Przeszedł ostatni i usiadł w pierwszym rzędzie (przed premierem ). Ostatni powinien przyjść prezydent. To jest OSTENTACYJNE pokazywanie kolejności dziobania.

--
    super_hetero_dyna:
  • taniarada 16.02.19, 21:22
    livia.kalina napisała:

> Przeszedł ostatni i usiadł w pierwszym rzędzie (przed premierem ). Ostatni powi
    > nien przyjść prezydent. To jest OSTENTACYJNE pokazywanie kolejności dziobania.
    > Naczelnik Polski przychodzi ostatni i siada pierwszy .Dziwne że tego nie zauważyłaś ?🤩
  • livia.kalina 16.02.19, 21:24
    A jak definiujesz "naczelnika"? Kolega Tw Ryszarda?

--
    super_hetero_dyna:
  • morekac 16.02.19, 21:16
    Któraś tu pisała, że czekali na niego z rozpoczęciem. Być może wpadł w ostatniej chwili, na minutę ciszy dla uczczenia pamięci Adamowicza w parlamencie też się "spóźnił", więc akurat taka informacja w jego przypadku jest normalna.

--
  • 1unia4 16.02.19, 21:19
    No skoro "któraś tu napisała "- to tak musiało być 😆.Ja dla odmiany oglądałam i widziałam jak wpadał zdyszany i ostentacyjnie pokazywał "kolejność dziobania"😂
  • livia.kalina 16.02.19, 21:22
    No to pytam: czy przyszedł przed prezydentem i siedział za najważniejszymi ludźmi w państwie? czy przyszedł ostatni i siedział przed premierem?

--
    super_hetero_dyna:
  • 1unia4 16.02.19, 21:24
    Przyszedł PO prezydencie ,a PRZED oficjalną godziną rozpoczęcia mszy
  • livia.kalina 16.02.19, 21:27
    Czyli się spóźnił bo powinien przyjść przed prezydentem. Chyba, że go nie szanuje.

--
    super_hetero_dyna:
  • 1unia4 16.02.19, 21:32
    😂😂😂😂😂😂Nooo jest dokładnie tak jak twierdzisz
  • livia.kalina 16.02.19, 21:34
    Te emotikonki to jakiś atak epilepsji? Może aż tak tego nie przezywaj? Kaczyński ma teraz o wiele większe kłopoty niż kompromitowanie Dudy i Morawieckiego.

--
    super_hetero_dyna:
  • 1unia4 16.02.19, 21:36
    😂😂😂😂😂😂😂
  • livia.kalina 16.02.19, 21:37
    Migalskiego:
    "Migalski przywołał też sytuację z mszy pogrzebowej Jana Olszewskiego, która jego zdaniem obrazuje, kto rządzi w Polsce. - Przyszli już wszyscy goście urzędowi, włącznie z parą prezydencką i marszałkiem Sejmu, siedzącymi w pierwszym rzędzie. Wszyscy czekali na Jarosława Kaczyńskiego, który wszedł w ostatnim momencie, nie przywitał się z nikim i usiadł w pierwszym rzędzie obok pary prezydenckiej. Za nim siedział marszałek Senatu, premier. W sensie ustrojowym to jest postawienie wszystkiego na głowie - uznał politolog. Zgodził się z nim Dudek, który przyznał, że "to oddaje rzeczywistą hierarchię władzy w Polsce". Migalski stwierdził, że rola jaką odgrywa Jarosław Kaczyński, "z punktu widzenia ustrojowego jest szkodliwa dla państwa, dlatego, że po prostu lider zwycięskiej partii powinien być premierem. (www.tvn24.pl)"

--
    super_hetero_dyna:
  • 1unia4 16.02.19, 21:40
    Skoro tak zanalizowali w TVN-to tak musi być.
    Spóźnił się,nie przywitał i źle usiadł
  • nickbezznaczenia 16.02.19, 21:38
    Liwio, może jednak odczep się od osób chorych.
    Twój komentarz był po prostu niegrzeczny.
    Czegoś takiego się po Tobie nie spodziewałam .
  • 1unia4 16.02.19, 21:41
    A ja się spodziewałam 😁
  • livia.kalina 16.02.19, 21:43
    I wszystko z miłości do pissmile taką nieskończoną i całkowicie szalona miłość to ja szanuję! wink

--
    super_hetero_dyna:
  • 1unia4 16.02.19, 21:47
    A miłość do pisu wnioskujesz po?
    Bo obejrzałam i wiem kiedy przyszedł ,a nie wierzę w jakieś bzdury "bo się spóźnił "
    Nie -przeszedł przed godziną rozpoczęcia. Dla mnie się nie spóźnił. Koniec
  • livia.kalina 16.02.19, 21:50
    W przypadku najważniejszych osób w państwie, w oficjalnych uroczystościach, decyduje protokół, zasady i przepisy. Dokładnie jest ustalone kto, kiedy, przed kim, w jaki sposób. To decyduje o powadze państwa- jak specjalna (prawna) pozycja sztandaru, godła, hymnu itd.

--
    super_hetero_dyna:
  • aankaa 16.02.19, 23:58
    livia.kalina napisała:

> W przypadku najważniejszych osób w państwie, w oficjalnych uroczystościach, dec
    > yduje protokół, zasady i przepisy. Dokładnie jest ustalone kto, kiedy, przed ki
    > m, w jaki sposób. To decyduje o powadze państwa- jak specjalna (prawna) pozycja
    > sztandaru, godła, hymnu itd.

to chyba protokół zmienili albo się z nim nie zapoznali

--
  • livia.kalina 16.02.19, 21:43
    Próbuję zinterpretować taki wybuch emocjonalny jako wyładowanie elektryczne. Nie chciałam nikogo urazić.

--
    super_hetero_dyna:
  • nickbezznaczenia 16.02.19, 21:45
    Ale to zrobiłaś. crying
  • livia.kalina 16.02.19, 21:47
    To bardzo, bardzo Cie przepraszam. Postaram się to zapamiętać.

--
    super_hetero_dyna:
  • taniarada 16.02.19, 21:25
    livia.kalina napisała:

> No to pytam: czy przyszedł przed prezydentem i siedział za najważniejszymi ludź
    > mi w państwie? czy przyszedł ostatni i siedział przed premierem?
    >
    W jednej sekundzie masz odpowiedź.Magia jakaś czuwa nade mną .🤣
  • livia.kalina 16.02.19, 21:33

Od końca lutego polskich dominikanów zaczną obowiązywać wewnętrzne przepisy dyscyplinujące ich publiczne „niefortunne sformułowania”, „polityczne zaangażowanie” czy wyrządzającą krzywdę „krytykę innych osób”.
    www.tygodnikpowszechny.pl/dominikanie-walcza-z-hejtem-157510?fbclid=IwAR2S_UG-z8fmKaverSABGVob8ObWjT5KOM8Cn00QvH5igVchpJYXlJoUivE
    Może i za tych z jasnej góry się wezmą? Skończy sie fantazjowanie o aborcji żony....

--
    super_hetero_dyna:
  • morekac 16.02.19, 21:40
    No, ja nie oglądałam, bo miałam inne, ważniejsze dla mnie zajęcia. To, że Kaczyński się spóźnił, uznałam za wystarczająco prawdopodobne.
    A późniejsze relacje to już skrótowe były.

--
  • taniarada 16.02.19, 21:04
    Nie rozliczeni TW,ubecja ,esbecja ,towarzysze PZPR.Prywatyzacja majątku.Resortowe bachory.Dwa razy Kwaśniewski wybierany na prezydenta.Z niejasną przeszłością.Mieli odrobinę wstydu i nie przyszli .Bardzo dobrze.
  • livia.kalina 16.02.19, 21:07
    TW Ryszarda, Tw Wolfganga i Tw Nonparela i ich przyjaciół nie było?

--
    super_hetero_dyna:
  • j_malec 17.02.19, 08:26
    TW Balbina widać nie ma tego wstydu, bo pojawiła się na pogrzebie.
  • wheels.of.fire 16.02.19, 21:46
    Jan Olszewski to był człowiek wielkiego formatu, zakorzeniony w przedwojennej inteligencji i najważniejsze co mu zawdzięczamy, to że wojska rosyjskie usunięty zostały całkowicie i na terenie ich baz nie powstały spółki rosyjskich służb. Spoczywaj w pokoju, wielki patrioto i mężu stanu!

--
  • iwoniaw 16.02.19, 21:57
    Przestań wypisywać głupoty o zmarłym, wywodził się z robotniczej rodziny o lewicowych tradycjach, a nie żadnej "przedwojennej inteligencji".

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • wheels.of.fire 16.02.19, 23:26
    Pisałem, że był w niej mentalnie zakorzeniony i był jej spadkobiercą, jeśli chodzi o zasady i stosunek do drugiego człowieka. Patrzył z troską na obywatela.

--
  • iwles 17.02.19, 22:32
    wheels.of.fire napisał:

> Pisałem, że był w niej mentalnie zakorzeniony i był jej spadkobiercą
    >

Skąd ty to wiesz? Wyobraźnia ci podpowiada?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • kropkaa 17.02.19, 17:34
    Usunięcie wojsk i baz było zasługą Wałęsy.
    Lecha Wałęsy.
  • wheels.of.fire 17.02.19, 18:07
    Wałęsa to tylko podpisał z upoważnienia rządu, dodatkowo o mały włos by nie doszło do tego że na terenie baz by powstały "polsko-rosyjskie spółki". Gdy Olszewski mówił o drodze do NATO, obóz Wałęsy o NATO-bis z Rosją.

--
  • kropkaa 17.02.19, 19:53
    I on l to wszysko w te pół roku zrobił 🤔
  • 1elka26 17.02.19, 20:15
    To był pogrzeb wielkiego Polaka, człowieka dla którego takie pojęcia jak honor i patriotyzm nie były pustymi pojeciami. Człowiek który nie miał problemów z polskością.
    Nie dziwię się więc, że ludzie którzy symbolizują "nocną zmianę" nie chcieli pojawić się na pogrzebie.
    Premier Olszewski pozostawił nam wszystkim swój testament w postaci tych słów:

"Mój rząd był pierwszym, który chciał odsłonić dawne, tajemne powiązania ludzi, którzy z własnej woli weszli w ostatnich latach do organów nowej władzy. Uważam, że naród polski powinien mieć poczucie, że wśród tych, którzy nim rządzą, nie ma ludzi, którzy pomagali UB i SB utrzymywać Polaków w zniewoleniu. Uważam, że dawni współpracownicy komunistycznej policji politycznej mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa wolnej Polski. Naród powinien wiedzieć, że nieprzypadkowo właśnie w chwili, kiedy możemy oderwać się ostatecznie od komunistycznych powiązań, stawia się nagły wniosek o odwołanie rządu. ".

Swoistym chichotem historii jest ogłoszona akurat teraz decyzja o wyborczej koalicji SLD z Platformą. PRL powraca - dawni towarzysze z PZPR, jawni i tajni funkcjonariusze aparatu po 30 latach ponownie łączą się.
    Wkrótce dojdzie do takiej sytuacji że Frasyniuk wraz z towarzyszami Millerem i Cimoszewiczem znajdą się na wspólnej liście.
    Miał rację Czarzasty gdy w ten sposob zwrócił się do Frasyniuka:

"Żeście komunistów pokonali? Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li".

Teraz też ponownie dogadali się. Jak bardzo aktualne są nadal słowa premiera Olszewskiego - "to, czyja będzie Polska, to się dopiero musi rozstrzygnąć" -.
  • morekac 17.02.19, 20:37
    Olszewski też był przy Okrągłym Stole. I obaj Kaczyńscy. Pawłowicz też była. Bierecki także.Tak, oni wszyscy tam byli. Oni negocjowali i wchodzili w układy ze stroną partyjną, czasem bardzo skutecznie (co widać po Jarosławie K. - nawet przejął partyjną sekretarkę i esbeckich prezesów firmy). Więc się już tak pisiaczki na te okrągłostołowe układy nie oburzajcie, bo własnymi ręcami ten stół robiliście.

--
  • 1elka26 17.02.19, 21:50
    Masz rację - byli. Dlaczego? O tym także mówił premier Olszewski:

"Że w grze jest coś więcej, że w grze jest pewien obraz Polski, jaka ona ma być. Może inaczej – czyja ona ma być. Jest Polska, była Polska przez czterdzieści parę lat – bo to jednak była Polska – własnością pewnej grupy. Własnością z dzierżawy, może nawet raczej przez kogoś nadanej. Po tym myśmy w imię racji, własnych racji politycznych, zgodzili się na pewien stan przejściowy. Na kompromis, na to, że ta Polska jeszcze przez jakiś czas będzie i nasza, i nie całkiem nasza. I zdawało się, że ten czas się skończył. Skończył się wtedy, powinien się skończyć, kiedy uzyskaliśmy władzę pochodzącą z demokratycznego, prawdziwie demokratycznego wyboru"

Niestety - "nocna zmiana" nie potrafiła uszanować prawdziwie demokratycznego wyboru. Powiązania i układy, jak to brutalnie określił A. Gwiazda " Dlatego jeśli już, to mogę tylko powtórzyć to określenie, że przy Okrągłym Stole spotkali się oficerowie prowadzący ze swoimi TW. I w dużej mierze to się pokrywa." - ponownie okazały się silniejsze niż rozliczenie się z przeszłoscią i budowa silnej, prawdziwie demokratycznej Polski.
  • iwles 17.02.19, 22:29
    Macie okazje zrobic porzadek ze wszystkimi TW w swoich szeregach. Pytanie: kiedy zobaczymy efekty?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • morekac 17.02.19, 23:38
    Byli, byli , a teraz wszyscy udają niewinne dziewice.
    Dla mnie premier Olszewski nie był jakimś nadzwyczajnym mężem stanu, raczej nie nadawał się na premiera w czasach, gdy w Sejmie było z miiard partii, w tym Polska Partia Przyjaciół Piwa i szalała tam Anastazja P. Przecież ten cały parlament bardziej przypominał (sami się domyślcie co) niż czcigodne ciało ustawodawcze. Co chwila odwoływali rząd, utrzymanie się rządu przez jakiś czas wymagało chyba zdolności akrobatycznych.
    Dobrze pamiętam ten czasy, raczej mnie nie nawrócisz.

--
  • 71tosia 18.02.19, 00:24
    To moze uchyl rąbka tajemnicy kto prowadził np. Kaczyńskich i Olszewskiego skoro 'przy Okrągłym Stole spotkali się oficerowie prowadzący ze swoimi TW'?
  • kropkaa 19.02.19, 00:06
    Przestań farmazony pleść.
    Nie oglądałam tej szopki, bo dla mnie przekaz był jasny - ma być bardziej niż na pogrzebie Pawła Adamowicza. Pogrzeb prezydenta Gdańska oglądaliśmy i płakaliśmy, było przepięknie (poza kazaniem), tego wydarzenia nie odnotowaliśmy w kalendarzu.

A tow. Piotrowicz był?
  • 71tosia 17.02.19, 20:27
    Olszewski pochodzil z robotniczej rodziny o socjalistycznych korzeniach o czym otwarcie mowil. Mial piekna karte w okresie PRLu broniac w sądach opozycjonitow, byl współautorem statusu solidarności ale jego działalność jako polityka w III RP to raczej pasmo klęsk, slaby premier skłócony ze wszystkimi przez pól roku, ledwo kilku procentowe poparcie w wyborach prezydenckich, rozbijanie innych partii (między innymi PC) i zakładanie nowych partyjek... Trochę mnie dziwa te PIS-owskie hołdy i te opowiesci ze dzieki Olszewskiemu wstąpiliśmy do NATO i UE wink
  • livia.kalina 17.02.19, 20:43
    Jan Olszewski to również Powstaniec Warszawski. Był łącznikiem jako czternastolatek! Niezwykła, bohaterska karta w życiorysie.

--
    super_hetero_dyna:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.