Dodaj do ulubionych

Materac jak deska! BRW czy sa zwroty?

18.02.19, 08:26
Kupilismy materac z black red white i nie da sie na nim spac. Zasnac sie nie da. Bola plecy przy lezeniu.
Nie znam sie na tym. Prosilam o wygodny porzadny materac. Kobiety polecily ten. Katastrofa!
Dzis spalismy 2 noc. Ja na koldrze i podkladam poduszke pod brzuch bo spie na boku. Tak bolal mnie krzyz. Na plecach tez sie nie da bo wypycha tylek do przodu i krzywi plecy.
Maz mowi ze jest ok ale pierwszy dzien tez mowil ze twardy.
Doczytalam ze ma twardosc h3. Ja waze 46 kg a maz pod 80 kg. Nikt nam w sklepie o tym nie powiedzial.
Co robic??? Nie da sie na tym spac!
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 18.02.19, 08:30
    Może być też tak że to kwestia gwałtownego przejscia z jednego materaca na drugi. Ja tak kiedyś miałam z kanapą, myślałam że umre po takim spaniu, wszystko mnie bolało (a nie mam nic przeciwko twardym podłożom). Po tygodniu uznałam że jest najwygodniejsza na świecie, więc może daj mu czas.
    A zwroty pewnie są, ale już go używacie, więc gorzej, ale regulamin na pewno coś o tym mówi.
  • tanebo2.0 18.02.19, 08:32
    H3 jest od 80 kg. H2 do 80. Na H2 twojemu mężusiowi będzie niewygodnie...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • alpepe 18.02.19, 08:37
    Ja uwielbiam twarde materace, a śpię na brzuchu, tym, że sama mam piankowy, bo mi taki najbardziej podszedł w ikea, a moja córka ma ze sprężynami, też z ikea, niby i ten i ten twardy, ale ja wolę swój, ona swój, czyli materac wasz jest, jaki jest, nie podchodzi ci najwidoczniej, powinnaś mieć inną miękkość, bo jesteś widocznie mała i lekka.

--
    Achse des Guten
  • ewbal 18.02.19, 08:41
    W temacie zwrotów się nie wypowiem, ale my mamy łóżko kontynentalne z twardym materacem i dokupiliśmy taki top jysk.pl/sypialnia/topmaterace/gold/topmaterac-180x200-gold-t30-szary
    Jesteśmy bardzo zadowoleni
  • triismegistos 18.02.19, 08:52
    Podejrzewam, że nie da się zwrócić, co niby sklep miałby zrobić z używanym materacem?

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • berdebul 18.02.19, 08:56
    Ikea przyjmuje zwroty materacy.
  • triismegistos 18.02.19, 09:39
    Zadziwiające... Ciekawe czy trafiają do sprzedaży czy na straty...

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • frey.a86 18.02.19, 09:53
    Chyba do sprzedaży. Ja mam materac z Ikei, kupiliśmy właśnie że względu na możliwość ewentualnego zwrotu. Do 90 dni możesz "testować" i jak Ci nie pasuje, to oddajesz i płacisz tylko za transport. Warunek jest, że zwracany materac ma być idealnie czysty, stąd wnioskuję, że oni je potem sprzedają. Nie wiem do końca jak to działa, bo wyleżany przez kogoś materac z pianką memory to nie jest coś, co chciałabym kupić, no ale nasz był nówką. smile
  • 35wcieniu 18.02.19, 09:56
    Pianka memory też na wieki wieków nie zapamiętuje wink
    A materace owszem, sprzedają ponownie, jak są jakieś ślady to w dziale przecen/wyprzedaży czy jak to tam się u nich nazywa.
  • frey.a86 18.02.19, 10:00
    Ok, ale jak płacę 2 tys. za materac to chce nowy, a nie wyleżany. Te oddane mam nadzieję, że są po prostu przeceniane.
  • 35wcieniu 18.02.19, 10:27
    Nadzieję to i ja mam, ale pewności jakoś nie smile
  • kosheen4 18.02.19, 10:36
    W każdej IKEI w jakiej byłam, widziałam kącik z przecenionymi rzeczami - zwroty albo lekko uszkodzone z ekspozycji. Można je kupić taniej, chętni są.

--
    Mecz Real Madryt-Surreal Madryt zakończył się wynikiem 1:ryba.
  • berdebul 18.02.19, 08:56
    Sprawdź warunki zwrotu. Przy takiej różnicy masy powinniście mieć dwa materace, o rożnych twardościach.
  • ololla 18.02.19, 08:57
    W BRW nie ma zwrotów. Szczególnie towarów używanych.
    Piszesz,że kobieta polecała - nie sprawdziliscie sami? Nie kładła Was na nim?
    Btw tak jak pisze 35wcieniu - potrzebujecie czasu na przyzwyczajenie się do nowego podłoża.
    Jeśli po dwóch tyg nie będzie poprawy to pozostaje tylko dokupienie toppera lub wymiana materaca.
    P.S. jaki to model materaca?
  • betty_bum 18.02.19, 09:40
    Jeśli kupisz niewygodne buty to sklep je przyjmie po kilku dniach chodzenia, bo ktoś zapewniał, że są wygodne?
  • droch 18.02.19, 10:12
    Dobry sklep - oczywiście, co w tym dziwnego? A w wersji minimum umożliwi wymianę.
  • triismegistos 18.02.19, 10:24
    I co potem ten dobry sklep zrobi z używanymi butami? Podstepnie wciśnie je jako nówkę?

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • 35wcieniu 18.02.19, 10:25
    Pewnie utylizuje, ale w Polsce nie słyszałam o sklepie, który tak robi. W Stanach wiem że to częściej spotykane.
  • dyzurny_troll_forum 18.02.19, 10:28
    35wcieniu napisał(a):

> Pewnie utylizuje, ale w Polsce nie słyszałam o sklepie, który tak robi. W Stana
    > ch wiem że to częściej spotykane.

W Stanach to jest rynek konsumenta. Klienta się szanuje!
    A tu mówimy o Polsce.... I w dodatku o dość podłej firmie w Polsce....

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • triismegistos 18.02.19, 10:30
    Jeśli mają marże, które starczają na utylizację takiego towaru....

--
  • betty_bum 18.02.19, 10:39
    Nie podłej a jednej z najtańszych, która zarabia na ilości, a nie jakości.
  • dyzurny_troll_forum 18.02.19, 10:48
    betty_bum napisał(a):

> Nie podłej a jednej z najtańszych, która zarabia na ilości, a nie jakości.

Ja widziałem tę ich jakość! Jest gdzie na poziomie totalna tragedia. IKEA przy tym to ekskluzywny sklep z designowymi kąskami znanych projektantów. Nie rozumiem ludzi, którzy to kupują....

--
  • betty_bum 18.02.19, 10:56
    Napisałam, że zarabiają na ilości, a nie jakości, więc coś pochrzaniłeś, chociaż ja nawet jestem uprzywilejowana na tle populacji, bo dla mnie wszystko ponad beton to wygodne łóżko.
  • dyzurny_troll_forum 18.02.19, 11:01
    betty_bum napisał(a):

> Napisałam, że zarabiają na ilości, a nie jakości, więc coś pochrzaniłeś,

No i właśnie ja nie ogarniam komu wciskają tę ilość.....

--
  • betty_bum 18.02.19, 10:37
    Wskażesz mi taki dobry sklep, który przyjmuje używane buty? Chciałabym tam zrobić zakupy.
  • droch 19.02.19, 01:15
    To byłaby reklama. Ogólnie powiem, że dotyczy to branży outdoorowej. Czyli szpilki na wesele - odpadają big_grin
  • lot_w_kosmos 19.02.19, 05:47
    A co przyjmują? Kapcie z barana?
  • droch 19.02.19, 10:12
    Jeśli uważasz, że branża outdoorowa to handel kapciami z barana, no cóż... big_grin
  • bigzaganiacz 18.02.19, 11:36
    Dobry sklep - oczywiście, co w tym dziwnego? A w wersji minimum umożliwi wymianę.

Foot Locker reserves the right to refuse items that are returned after the 28 days period or that are not in the same condition you received them in.

pokaz ten dobry sklep ktory wymieni uzywane buty bo cos nie moge znalezc
  • fajnedziewcze 18.02.19, 11:24
    A ja proponuje do kupic toper I bedzie po klopocie.
  • buszujaca.w.zbozu 18.02.19, 11:28
    Widzialam takie na allegro za ok. 200 zl. Wystarczy?
    Nie jestem bogata stad brw. Nie oczekiwalam cudow. Jedynie zeby dalo sie w miare wygodnie spac.
  • lidek0 19.02.19, 06:21
    Ludzi średnio zamożnych nie stać na kupowanie w takich sklepach jak BRW, kupują tam, gdzie sprzedaje się same materace i dobrze je dobierze a nie tam gdzie masz wszystko. Ja materac dobierałam w profesjonalnym sklepie z materacami, kosztował sporo ale oboje z mężem mamy problemy z kręgosłupem więc wolałam nie ryzykować i nie wyrzucać w błoto pieniędzy.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • buszujaca.w.zbozu 18.02.19, 11:30
    Ile cm ma miec ten toper? Wystarczy 4 cm czy 6?
  • buszujaca.w.zbozu 18.02.19, 11:53
    allegro.pl/oferta/materac-nawierzchniowy-160x200-visco-nakladka-7543933624?reco_id=ada7ab75-3369-11e9-819c-000af7f64110&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017
  • muchy_w_nosie 18.02.19, 19:19
    Z siostrą kupowałyśmy też w brw, polecałam siostrze twardy sprężynowy - mam taki i ikei.
    Siostra chciała tylko taki byleby był. Wziełyśmt chyba naj, naj, naj ... sporo kosztował isiostra bardzo zadowolona. Mi przyszło spać na nim jednej nocy ... powiem, że mój ikeowski przy tamtym to chyba powinien mieć oznaczenie bardzo miękki.
    Tamten jest jak decha! Ale wizualnie piękny ;P
  • lot_w_kosmos 19.02.19, 05:45
    Zanim się kupi materac, trzeba mocno o tym poczytać, trzeba się położyć, dowiedzieć i przemyśleć.
    Babka się nie znała, a wy jej zaufaliscie.... Jakby powszechnie nie było wiadomo, że personel sklepów w obecnych czasach zmienia się jak w kalejdoskopie i mało która firma doszkala swoich ludzi..... Dziewczyna gadała trzy po trzy, a wy jak te cielątka poszliscie za nią.

Sama piszesz, że poczytałas dopiero po zakupie i spaniu..... Nie możesz mieć do nikogo pretensji. Kupiłaś na własne życzenie konkretny towar, podpisalas jakieś tam zlecenie dostawy, przyjelas do domu.

Jak materac za 6 stów to spoko, sprzedaj za 200 na olxie. I nie płacz a kup sobie drugi.

Jak materac za 1600 zł, to kłopot większy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka