Dodaj do ulubionych

Tatuaże na widoku - dla innych, nie dla siebie

18.02.19, 17:37
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,164031,24456744,kiedys-wytatuowanie-sobie-plecow-czy-szyi-to-byl-wyczyn-dzisiaj.html#s=BoxOpLink
Tak jak gazeta.pl nie lubię, tak ten artykuł mi się podoba. Kiedyś dziary robiło się dla siebiei np. można było wydać kasę na orła na klacie, by oddać hołd ojczyźnie. Dziś młodzi traktują dziary jak inwestycję, która ma być widoczna i robić wrażenie w towarzystwie, bo przecież za to płacą. Trzeba wszak szpanować w modnych, lewackich knajpkach:
Kiedyś wytatuowanie sobie ręki, pleców czy szyi to był wyczyn, dzisiaj młodzi od tego zaczynają, bo trzeba dobrze wyglądać na placu Zbawiciela czy na Koszykach.

Albo myślenie dziewczyny bez żadnego zawodu w tym stylu:
U 40-letniej Magdy zaczęło się od róży na przedramieniu. Po kilku latach była gotowa na kolejny tatuaż. - Jestem matką, nie jestem nigdzie zatrudniona, więc o uwagi w pracy się nie martwię.

Biorą takie 500+ i wydają na tatuaże np. na szyi lub dłoniach, bo pracować i tak nie zmierzają lub szczytem ich możliwości jest praca u ajenta Żabki. Nie każdy ma predyspozycje by wykonywać pracę np. kreatywnego grafika w agencji reklamowej. Rozumiem jednak, że jeśli panna całe życie ma świecić dekoltem i lać piwo w robotniczym barze, to chce sobie osłodzić gorzką przyszłość. A przecież nigdy nie wiadomo, czy nie trafi się komuś praca np. rzecznika prasowego jakiejś instytucji. O ile przedramię się zakryje, to tatuaży na łysej głowie raczej chłop nie będzie mógł non stop pod czapką ukrywać.
Nie widzę nic złego, ale kiedyś najbardziej widoczne miejsca tatuowali sobie "zaawansowani", dziś od tego się zaczyna bo tatuaż to ma być szpan który mają widzieć wszyscy.

--
Naszą drogą jest zawsze socjalizm!
Edytor zaawansowany
  • aankaa 18.02.19, 17:53
    Mąż nie lubi tatuaży, więc jak mu powiedziałam, że chcę zrobić kolejny, to tylko przewrócił oczami - opowiada. Jej synowie proszą ją, żeby zrobiła zdjęcie swoich tatuaży, bo chcą pochwalić się w szkole

wygląda na to, że tylko pan ma olej w głowie

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • grru 18.02.19, 18:35
    A co za różnica, czy widoczny tatuaż to ten, od którego się zaczyna czy piąty z kolei? A szpanuje się i w lewackich i w prawackich knajpach tak samo. Aha, rzecznicy prasowi miewają tatuaże.

--
    Nadal jem gluten smile
  • wheels.of.fire 18.02.19, 19:40
    Ale niekoniecznie mają je na twarzy czy palcach.

--
  • grru 18.02.19, 20:26
    Owszem, ale mają np. na przedramionach i specjalnie się z tym nie kryją.

--
    Nadal jem gluten smile
  • wheels.of.fire 18.02.19, 21:17
    Przez większość czasu noszą jednak koszulę z długim rękawem, jeśli ich praca polega na regularnych spotkaniach z różnymi podmiotami.

--
  • grru 18.02.19, 22:16
    Niekoniecznie.

--
    Nadal jem gluten smile
  • wheels.of.fire 19.02.19, 17:31
    Wyobrażasz sobie rzecznika Orlenu, który na wizjiw przemawia z tatuażem? Niejaka Bugała miała być rzecznikiem Orlenu. Wszystko można powiedzieć, o njej ale nie to że ma dziary w widocznych miejscach.

--
  • kkalipso 18.02.19, 20:01
    Mam gdzieś za co ludzie sobie robią tatuaże i gdzie, czasem zerknę jeśli widzę na pięknym ciele i profesjonalnie zrobiony, większość jednak mi przypomina że dobrze zrobiłam nie decydując się na jakikolwiek.

--
    https://bi.im-g.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
  • aankaa 18.02.19, 20:18
    czasem zerknę jeśli widzę na pięknym ciele i profesjonalnie zrobiony
    ===
    a po ... latach zostanie tylko "profesjonalnie zrobiony" big_grin

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • wheels.of.fire 18.02.19, 21:18
    A Twoje ciało po latach wiecznie będzie piękne? wink

--
  • semihora 18.02.19, 22:08
    >>>a po ... latach zostanie tylko "profesjonalnie zrobiony"

Boziu... Aż się prosi, żeby wkleić ten znany obrazek ze starszą paniusią bez tatuażu, co to jest z niej "spoko du.a, bierę" oraz takąż samą paniusią z tatuażem, która to dla odmiany jest "pasztetem".

Po latach to wszyscy będziemy nieco mniej urodziwi, niezależnie od tatuażu, silikonu w cyckach albo czegokolwiek innego. Ty też, serio, nawet jeśli twe ciało jest nieskażone tuszem suspicious

Aż dziw, że trzeba takie oczywiste rzeczy tłumaczyć.

--
    Nie mam serca do pilności, do piękności, do świętości - to zbyt wyszukany stan!
  • maslova 18.02.19, 22:58
    Niby tak, ale jednak na ogół z wiekiem zmienia się gust i styl. Raczej niewiele 60-70 latek nosi dżinsy z przetarciami, miniówki czy bluzki tak krótkie, że odsłaniają brzuch. To, co wygląda atrakcyjnie na 20-30 latce, niekoniecznie będzie dobrze wyglądać na emerytce. Dotyczy to również tatuaży.
  • zla.m 18.02.19, 23:26
    Między momentem, kiedy robi się tatuaż, a wiekiem pani z obrazka (jakieś 80+) jest zwykle 40, jak nie 60 lat, podczas których zmienić się może wszystko, z gustem włącznie. I to, co wygląda super, gdy ma się lat 25, może naprawdę szpecić/przypominać o wieku, gdy lat tych jest powiedzmy 47, a wciąż ma się ochotę wyglądać super. Biorąc pod uwagę te 2 rzeczy - zmienność gustu i podkreślane przez tatuaż starzenie się ciała, nigdy nie chciałam mieć tatuażu. Ale nie uważam, że mój punkt widzenia jest najlepszy dla wszystkich na świecie i nie oceniam ludzi po tym, że tatuaż mają. Nie przeszkadza mi to, nie uważam za patologię, niektóre mi się nawet podobają.

--
    Pracuję z naprawdę wspaniałymi ludźmi. Są godni zaufania, uczciwi,
    nigdy nie powodują problemów. Zupełnie tam nie pasuję.
  • princy-mincy 18.02.19, 20:21
    Nie ma tatuażu, ale gdybym miała to dla siebie, niezależnie od tego czy na widoku czy nie.
    Tatuaże i ich historia u innych raczej mnie nie interesują.
  • wheels.of.fire 18.02.19, 21:20
    Ale to ambitne i głębokie, zarwać dziewczynę na tatuaż. Jeśli ktoś robi tatuaż, z myślą że polepszy sobie samoocenę i pewność siebie oraz innym zaimponuje, strzela sobie w stopę.

--
  • wheels.of.fire 18.02.19, 21:21
    Sorry, nie tu to miało trafić.

--
  • princy-mincy 18.02.19, 23:54
    Hahaha, serio znasz kogoś, kto wyrwał dziewczynę tylko na tatuaż?
  • wheels.of.fire 19.02.19, 07:35
    To Hanusinamama o tym pisała.

--
  • hanusinamama 18.02.19, 20:41
    Jejesiu a tobie znowu żal żope ściska ze jakis koles zarwie babke na tatuaż. Zrób sobie. Nie takie drogie...no ale boli. Człowieku masz wieczny żal żopy.
  • alpepe 18.02.19, 20:51
    o, wielbicielka tatuaży? co masz, delfinka na kostce?

--
    Achse des Guten
  • hanusinamama 18.02.19, 22:12
    Nie mam ale innym niebronie. A józek wiecznie więdnie z rozpaczy na forum ze ktos coś ma i tym imponuje innym. Jak ktoś chce to sobie moze i wieloryba wytatuować, na serio mnie to rybka.
  • wheels.of.fire 18.02.19, 22:56
    Imponować to można czymś poważnym.

--
  • hanusinamama 18.02.19, 23:48
    NO dawaj czym? Jednej imponuje facet ktory tanczy jak Travolta, innej koles w sportowym samochdzie a jeszcze innej tatuąze. Co cie to obchodzi...
  • wheels.of.fire 19.02.19, 07:34
    Panna co leci tatuaże? Zbyt poważna i głęboka to ona nie jest (chyba, że "głęboka" w innym kontekście).

--
  • grru 18.02.19, 22:22
    A co ma jedno do drugiego? Ja doceniam ładne tatuaże u innych, a sama nie mam.

--
    Nadal jem gluten smile
  • wheels.of.fire 18.02.19, 21:22
    Ale to ambitne i głębokie, zarwać dziewczynę na tatuaż. Jeśli ktoś robi tatuaż, z myślą że polepszy sobie samoocenę i pewność siebie oraz innym zaimponuje, strzela sobie w stopę.

--
  • maslova 18.02.19, 21:26
    Tak samo ambitne i głębokie, jak próby zarwania dziewczyny na własne M-3
  • wheels.of.fire 18.02.19, 21:31
    A czy ja to chciałem robić? Ja szukam jednak głębszych wartości, ale fakt. odpowiedzialność i jakaś tam zaradność, dążenie do czegoś, zaliczają się do tego.

--
  • hanusinamama 18.02.19, 22:16
    Jakich to głebszych wartosci szukasz? Bo pisałes ze musi być super laska. Co jeszcze? Nie warto z takim wiecznym żalem do swiata to zadna myśląca sie nie zainteresuje. Zebys wyglądał jak młody bóg to z taką mentalnoscią to ci jedynie dmuchana lala zostaje...zadna nie wytrzyma z meczy-żopą.
  • wheels.of.fire 18.02.19, 22:58
    Ja pisałem o jakiejś super lasce? Pisałem jedynie, że wygląd i pociąg fizyczny się jednak liczą.

--
  • hanusinamama 18.02.19, 23:49
    Czyli ci jednak wyglad imponuje Tobie moze duzy biust komus innemu tatuaż...co za róznica.
  • wheels.of.fire 19.02.19, 17:30
    Wiesz, co innego urok osobisty, co innego szpan. A na same duże cycki, to może Ty lecisz jak Ci się podobają spasione bogacze z cyckami jak u kobiety, jak pustakiem nie jestem.

--
  • beneficia 18.02.19, 21:40
    Nie wiem, jakiego rodzaju osoby dowolnej płci dają się "zarwać na tatuaż".
    Chyba głęboko siedzące w zawodzie i potrafiące docenić kunszt.
  • hanusinamama 18.02.19, 22:19
    Wg jÓzka kobiety są tępe bo lecą na innych a nie na niego. Zapewne wiec lecą na:samochód, grubośc portfela, wygląd koksa albo tatuaże...taki sam bełkot jak "czemu inni są bogatsi a ja nie"..
  • hanusinamama 18.02.19, 22:13
    A jak jest ambitnie i głeboko (sic!!!) wyrwać dziewczyne Józek? Chcesz innych uczyć jak rwać poderwać dziewczynę ? serio?
  • wheels.of.fire 18.02.19, 23:00
    Mówię tylko, że jeśli miałbym kobiecie imponować tatuażem to byłoby to puste.

--
  • hanusinamama 18.02.19, 23:52
    NO tak wiec lepiej wiecznie marzyc o mega głebokim zainteresowaniu wnętrzem Józka...jak chcesz. Moj mąz jest inteligentnym facetem z poczuciem humoru, ma empatie i naprawde duża wiedzę ktorą mi imponuje...ale na lisco boską jak go poznałąm to o tym nie wiedziałam. Zwróciłam uwage na niesamowity uśmiech i ten usmiech zwrócił moją uwage. tak samo mzoe wzrócic uwage tatuaż. Najpierw zwracamy na kogos uwage a potem dostrzegamy "głebie" Józek. Jak ty jestes taki malkontent to żadnej babki twoja "głębia" nie zainteresuje bo zanim ja pozna ucieknie z krzykiem.
  • wheels.of.fire 19.02.19, 07:39
    Wiecznie gadasz, że jestem malkontentem, tak jak kiedyś się przyczepiłaś do oceniania kobiety pod względem podejścia do seksu. Nie wiesz jaki jestem na co dzień. A ja jestem typem ironicznego kpiarza, często nawet dość złośliwego.

--
  • semihora 18.02.19, 21:55
    Typowy bełkot Józka...

--
    Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka