Dodaj do ulubionych

Przewrócił pomnik ks Jankowskiego w Gdansku

21.02.19, 07:02
m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/90158-przewrocili-pomnik-ks-jankowskiego-i-wszystko-wrzucili-do-internetu-upadek-symboliczny-widzicie-to-jako-pierwsi
Trzech mężczyzn przewrócił. Już ich zatrzymali. Miasto ani kościół nie usunęli wcześniej pomnika mimo petycji.
Edytor zaawansowany
  • tymianek21 21.02.19, 07:15
    a ja tak sobie myślę że może byłoby lepiej gdyby pomnik został, ale zakryty jakąś szmatą. Teraz niedługo zapomną o nim jeśli zostanie wywieziony a tak pomnik zakryty, powiewająca płachta, zostający w pamięci na zawsze i jego winy.
  • tymianek21 21.02.19, 08:00
    dopisuję po przerwie. Mój mąż uważa że też powinien zostać, ale zasłonięty i oblany jakąś farbą. To robiłoby większe wrażenie i skłaniało do pamięci o jego grzechach!
  • babcia.stefa 21.02.19, 09:30
    Ale takie coś jednak szpeci.

--
    "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
    asmarabis
  • tymianek21 21.02.19, 09:59
    ale przypomina! usunięty pomnik wg.mnie spowoduje że niedługo ludzie zapomną.
  • lauren6 21.02.19, 08:10
    Zachowali się przyzwoicie. Brawa dla tych panów.
  • livia.kalina 21.02.19, 09:12
    Nawet nie mogę sobie wyobrazić jakim źródłem cierpienia musiał być dla ofiar Jankowskiego ten pomnik. Straszne.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • makurokurosek 21.02.19, 10:40
    Tu się nie zgodzę. Idąc tym tokiem myślenia dochodzimy do anarchii. Pomnik powinien zostać usunięty ale przez władze miasta . Tu wielki minus dla władz miasta i kościoła, ich opieszałość jest jednoznacznym przyzwoleniem na ukrywanie pedofilii.
  • lauren6 21.02.19, 11:11
    Anarchia i zbydlęcenie obyczajów to stawianie pomników pedofilom.
  • zona_glusia 21.02.19, 16:24
    Na usprawiedliwienie władz miasta można podać argument, że od śmierci prezydenta Adamowicza trochę trwa stan zawieszenia.
  • mamablue 21.02.19, 09:25
    Wstrząsające dla mnie. Wygląda jakby go na smyczy trzymali tym sznurkiem. A sprawa przestępstw seksualnych osoby z pomnika jest dowiedziona?
  • z_lasu 21.02.19, 09:40
    Obalenie pomnika wstrząsające? Dla mnie bardziej wstrząsające jest, że taki pomnik stanął.
  • mamablue 21.02.19, 09:48
    z_lasu napisała:

> Obalenie pomnika wstrząsające?

Symbolika nagrania.
  • przystanek_tramwajowy 21.02.19, 09:54
    Samo podejrzenie powinno być powodem do tego, żeby pomnik zniknął.

--
    A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
  • taniarada 21.02.19, 10:04
    przystanek_tramwajowy napisał:

> Samo podejrzenie powinno być powodem do tego, żeby pomnik zniknął.
    >
    Podejrzenie piszesz.To patrz ilu polityków powinno zniknąć i ty też
  • przystanek_tramwajowy 21.02.19, 10:10
    Ja jestem podejrzana o pedofilię? Chyba oskarżę cię o zniesławienie. Instytucja, którą reprezentujesz, zapłaci mi ogromne odszkodowanie. smile

--
    A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
  • livia.kalina 21.02.19, 12:26
    To zastanawiające jak się wściekle miotasz w obronie pedofila. Czegoś się obawiasz?

--
    super_hetero_dyna:
  • taniarada 21.02.19, 09:52
    Bydlaki.A teraz koszta naprawy i więzienie.
  • agrypina6 21.02.19, 10:00
    Jesteś idiota? Pomnik takiego ścierwa nigdy nie powinien stanąć.
  • przystanek_tramwajowy 21.02.19, 10:01
    W środowisku ojczulka taniarada bydlakiem jest ofiara pedofila a nie pedofil.

--
  • lauren6 21.02.19, 11:08
    W tym środowisku małe dzieci są zalotne i same oczekują, żeby facet pchał im łapę w majtki. Taniarada pewnie też tak uważa i codziennie musi walczyć z pokusami.
  • maslova 21.02.19, 12:14
    > Taniarada pewnie też tak uważa i codziennie musi walczyć z pokusami.

A tam, zaraz musi.
  • angazetka 21.02.19, 10:10
    Bydlaki, bo?
  • hanusinamama 21.02.19, 10:14
    Bydlak to jest dorosła osoba krzywdząca dzieci, sekta bydlaków to ci ktorzy o tym wiedzieli ale milczeli...zeby kasa nadal płyneła na KK. To są bydlaki....
  • arwena_11 21.02.19, 10:21
    Tylko podobno wiedziało więcej osób - nawet obecni politycy. Rozumiem, że ich też określasz tym mianem?
  • angazetka 21.02.19, 10:23
    Jeśli wiedzieli - tak.
  • arwena_11 22.02.19, 08:36
    No wiedzieli. Był ostatnio jakiś dokument, gdzie wypowiadali się obecni politycy i ci dawniejsi. To była tajemnica poliszynela w tamtym środowisku.
  • dyzurny_troll_forum 21.02.19, 10:36
    taniarada napisał(a):

> Bydlaki.A teraz koszta naprawy i więzienie.

Jeszcze trzeba obalić kilku janów pawłów oraz kilku zimnych lechów...

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • iwles 21.02.19, 10:40

taniarada napisał(a):

> Bydlaki.A teraz koszta naprawy i więzienie.

Mam nadzieję, że dokładnie taki los spotka waszego prezesa, prezydenta, premiera i cały rząd.
    I że najpierw poniosą koszty naprawy Polski.

A co do pomnika: bardzo dobrze, że poleciał, to zupełnie tak jak z pomnikami Lenina czy Stalina - na nic innego nie zasłużyły.

• 1elka26 21.02.19, 11:13
    Masz jakieś dowody, czy też tak sobie beztrosko bredzisz?
    Zadziwiające jak osoby głoszące hasła tolerancji, demokracji, obrony praworządności wręcz zieją nienawiścią.

Nic dziwnego, ze "ludzie honoru" pozostali praktycznie bezkarni.
  • iwles 21.02.19, 11:36

czemu mnie nie dziwi, że wybielasz pedofila ?
    Współodpowiedzialność - to najłagodniejsze określenie na takich, jak ty. Inne - prawdziwsze, jest zbyt dosadne, ale mam nadzieję, że domyślisz się.

• 1elka26 21.02.19, 12:12
    Dlaczego wcale mnie nie dziwi, ze oskarżasz nie mając dowodów? Jakie to typowe dla tzw."obrońców demokracji".
    Mam nadzieję, że państwo skutecznie zareaguje na ten akt lewackiego terroryzmu, a sprawcy tego aktu wandalizmu poniosą stosowną karę zgodnie z art. 261 kodeksu karnego.
    Instytucje typu "inspekcja robotnicza-chłopska" wymierzająca doraźną sprawiedliwość istniała w latach PRL, a także w ZSRR.
    Gratuluję wzorców. To jest naprawdę interesujące pojmowanie praworzadności, zapewne zgodnie z "zasadami europejskimi" a może raczej radzieckimi".
    Ach, ta tęsknota za PRL.
  • clara.veritas 21.02.19, 13:01
    Czy tymi samymi słowy lżyłeś obalających 30 lat temu pomniki Lenina i Dzierżyńskiego i też domagałeś się "kosztów naprawy i więzienia"?
  • taniarada 21.02.19, 10:07
    Aktywiści Obywateli RP. Do kicia.Niech poznają tam pedofilię.Amen.
  • przystanek_tramwajowy 21.02.19, 10:11
    Ale z ciebie kołtun niedouczony. Ty w ogóle rozumiesz słowo "pedofilia"? To nie jest dobrowolny seks między drosłymi braciszkami, praktykowany w twoim zgromadzeniu.

--
  • mama-ola 21.02.19, 10:09
    W Gdańsku wszyscy znajomi prałata wiedzieli, jakie życie seksualne prowadzi. Bywali u niego na plebani, spotykali się z nim i mieli świadomość, że wykorzystuje dzieci (z tym to się może jeszcze krył) i nastolatków (tu już się nawet niespecjalnie krył). Wiedzieli też zwykli ludzie, np. u mnie w domu się o tym mówiło. Ale Jankowski był Solidarności potrzebny jako symbol. I jako ten symbol dostał pomnik i dorobiono mu więcej zasług niż miał. Bo do stoczni został na siłę wypchnięty przez SB (współpracował) jako że to była jego parafia. Donosił na stoczniowców. Potem jednak Solidarność przerobiła tego księdza na symbol, odrzucając z legendy wszystko, co złe, bo potrzebowała mitów, a świetnie się nadawał do tego ksiądz jako że komuna walczyła z Kościołem.
    Na 100% dla NIKOGO w gdańskim ratuszu ostatnie oskarżenie księdza o pedofilię nie było zaskoczeniem. Nie usuwają pomnika, bo tego się bez wyroku sądu nie robi i tyle. Będzie wyrok - to usuną.
  • triss_merigold6 21.02.19, 10:20
    Potrzebny był jako przekaźnik nierejestrowanej kasy, która przez parafię Św. Brygidy płynęła z zagranicy na tzw. wspieranie Solidarności.
  • mama-ola 21.02.19, 10:18
    Zablokowałam sobie taniąradę - nie widzę żadnego jego postu! Jak ja lubię blokować wink Polecam.
  • angazetka 21.02.19, 10:23
    Ten krok przede mną, ale tak, zablokowałam 1elkę26 i jest pięknie smile
  • taniarada 21.02.19, 10:40
    angazetka napisała:

> Ten krok przede mną, ale tak, zablokowałam 1elkę26 i jest pięknie smile
    Siebie też zablokujcie ,kasujcie niewygodną prawdę.Do tego parę nicków założyć i życie w swoim realu piękne.Łatwo jest rzucać oskarżenie z neta na wszystkich .Amen nie miałem przyjemności.
  • makurokurosek 21.02.19, 10:49
    Można dyskutować nad tym do czego może prowadzić samowolka, ale na temat pedofilii nie ma o czym dyskutować. Tylko pedofil jest w stanie tłumaczyć innego pedofila, tylko pedofil umniejsza krzywdzie jaką drugi pedofil wyrządził dziecku. Nie ma znaczenia czy pedofilem jest król, ksiądz, sąsiad zgwałcenie dziecka jest czynem tak okropnym i obrzydliwym i nie ma dla niego usprawiedliwienia.
    Skoro znajdujesz usprawiedliwienie dla pedofila to znaczy, że sam z tego czerpiesz przyjemność.
  • lauren6 21.02.19, 11:09
    Mam zablokowaną i elkę i tego starego oblecha taniaradę. Polecam blokować pisowskie i pedofilskie trolle.
  • lelija05 21.02.19, 10:32
    Powinien zostać z tablicą, na której byłoby napisane co robił.

--
    Wiedźmy nikt tu nie widział od lat.Podobno wykończyła ją ostatecznie na dobre para dzieciaków, które uciekły z domu.-Dzisiejsza młodzież-mruknął Rincewind.-Moim zdaniem to wina rodziców-oświadczył Dwukwiat.
  • taniarada 21.02.19, 10:34
    lelija05 napisała:

> Powinien zostać z tablicą, na której byłoby napisane co robił.
    >
    A co robił?
  • boo-boo 21.02.19, 12:22
    No tak...tobie nie robił to pewnie nie jest możliwe.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • bistian 21.02.19, 10:39
    lelija05 napisała:

> Powinien zostać z tablicą, na której byłoby napisane co robił.

Taki leżący też byłby niezły. Dorobić solidne ogrodzenie i zostawić ku pamięci
  • lelija05 21.02.19, 10:43
    Racja.

--
    Wiedźmy nikt tu nie widział od lat.Podobno wykończyła ją ostatecznie na dobre para dzieciaków, które uciekły z domu.-Dzisiejsza młodzież-mruknął Rincewind.-Moim zdaniem to wina rodziców-oświadczył Dwukwiat.
  • annajustyna 21.02.19, 10:40
    Dla mnie szok, ze na cokole staly znicze i lezaly kwiaty sad.
  • 1elka26 21.02.19, 11:06
    Bolszewizm wiecznie żywy.
    Tak bardzo krzyczycie o praworządności, ale popieracie samosądy? Są jakieś dowody na to, że ks. Jankowski jest winny zarzucanych mu czynów? Dowody a nie informacje typu "wszyscy wiedzieli".

Praworzadnośc w wykonaniu tzw. "obrońców demokracji" . Po prostu żenada.
  • diona78 21.02.19, 12:25
    A jakie byś chciała dowody czynów pedofilskich? Są zeznania pokrzywdzonych.
  • livia.kalina 21.02.19, 12:30
    Obawiam się, że ci obrońcy pedofila, taniarada i elka, to by bardzo chcieli popatrzeć.

--
    super_hetero_dyna:
  • diona78 21.02.19, 12:54
    No chyba że tak.
  • myq1 21.02.19, 13:03
    Obejrzałam filmik i czuję się usatysfakcjonowana.
    Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku.

--
    Nie idź w Polskę. Pojedziesz do Rygi.
    St.J.Lec
  • 1elka26 21.02.19, 12:58
    No cóż, jezeli jedynym argumentem jest chamstwo, to nie ma miejsca na dyskusję.

• iwles 21.02.19, 13:06

1elka26 napisał(a):

> No cóż, jezeli jedynym argumentem jest chamstwo, to nie ma miejsca na dyskusję.

mam nadzieję, że dotrzymasz słowa i zamilkniesz.

• 1elka26 21.02.19, 15:18
    Jak pewnie zauważyłas chamski wpis do którego odnosiłam się został skasowany.
    Pomówienia i insynuacje okraszone chamstwem oraz podlane dobrze przyprawionym sosem nienawiści - to nie moja domena. Tak więc pomyliłaś adres.
  • bistian 21.02.19, 15:20
    1elka26 napisał(a):

> Jak pewnie zauważyłas chamski wpis do którego odnosiłam się został skasowany.
    > Pomówienia i insynuacje okraszone chamstwem oraz podlane dobrze przyprawionym s
    > osem nienawiści - to nie moja domena.
    Tak więc pomyliłaś adres.

I znowu mam tekst na sygnaturkę. Jesteś niesamowita wink
  • iwles 21.02.19, 16:31
    1elka26 napisał(a):

> Jak pewnie zauważyłas chamski wpis do którego odnosiłam się został skasowany.

Ktory?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • livia.kalina 21.02.19, 18:31
    Już go nie ma więc go nie widziszwink. Elka to taki łgarz, że słowo prawdy nie jest w stanie mu przejść przez klawiature. Jest zaprogramowany wyłącznie na kłamstwa.

--
    super_hetero_dyna:
  • malia 21.02.19, 11:07
    Bo ludzie mają klapki na oczach. Na wszystko. Oni nie słyszeli, nie widzieli, nie wiedzą.
    Ostatnio miałam okazję rozmawiać w szerszym, specyficznym gronie. Nie do uwierzenia jest jak można być odciętym od wszystkiego. Totalnie wszystkiego. Nie to, że tych lubię i im wierzę, a tym nie. Oni nie wiedzą NICZEGO. Wytłumaczenie - bo ich nie interesuje. I może o takim Jankowskim słyszeli, może nie, ale jak to, ksiądz, pomnik ma, to trzeba go dekorować jak kapliczkę.
  • alpepe 21.02.19, 11:08
    Tak się zastanawiam, czy pan Dośla, który komentował sprawę, jest pedofilem?

--
    Achse des Guten
  • livia.kalina 21.02.19, 15:57
    Pra2da, że takue pytanie się narzuca?

--
    super_hetero_dyna:
  • aankaa 21.02.19, 11:59
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24477458,aktywistom-grozi-grzywna-lub-ograniczenie-wolnosci-pomnik-ks.html#s=BoxOpCzol5

jeśli panowie dostaną grzywnę to ciekawa jestem ile godzin zajmie warszawiakom i gdańszczanom zbiórka na FB big_grin

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • iwles 21.02.19, 12:27

obstawiam minuty smile

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • taniarada 21.02.19, 13:33
    aankaa napisała:

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24477458,aktywistom-grozi-grzywna-lub-ograniczenie-wolnosci-pomnik-ks.html#s=BoxOpCzol5
    >
    > jeśli panowie dostaną grzywnę to ciekawa jestem ile godzin zajmie warszawiakom
    > i gdańszczanom zbiórka na FB big_grin
    >
    Super napisane.Grzywna to mało .Trzeba go jeszcze postawić.uż nocą policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonanie aktu wandalizmu na pomniku ks. Henryka Jankowskiego w Gdańsku. Grozi im grzywna lub kara ograniczenia wolności. Publicznie do tego czynu przyznali się trzej mieszkańcy Warszawy: Konrad Korzeniowski, Rafał Suszek i Michał Wojcieszczuk.Czekam jak kiedyś twój obalą.
  • zona_glusia 21.02.19, 16:21
    Taka zbiórka, o ile mi wiadomo, jest sprzeczna z prawem. Myślę, że aktywiści podjęli świadomą decyzję, że poniosą wszystkie konsekwencje.
  • araceli 21.02.19, 16:26
    zona_glusia napisał(a):
    > Taka zbiórka, o ile mi wiadomo, jest sprzeczna z prawem.

I tak i nie. Nie można za kogoś zapłacić kary. Ale zebrać kasę i dać darowiznę jak jak najbardziej tak.

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • aankaa 21.02.19, 20:53
    Zgodnie z ustawą o podatku od spadków i darowizn osoby „obce” należą do tzw. III grupy podatkowej, a więc kwota wolna od podatku wynosi zaledwie 4902 zł. Stawka podatku od nadwyżki tej kwoty wynosi 20%.

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • araceli 21.02.19, 21:45
    A to jakiś problem? Kwota wolna wynosi 4902 na darczyńcę.

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • tanebo2.0 21.02.19, 12:01
    Dobry początek...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • 1elka26 21.02.19, 15:20
    A jeszcze lepszy koniec.
    Nie ma zgody na wandalizm ani na nie poparte dowodami pomówienia.

"Miasto wycofuje się z wcześniejszych deklaracji i pomnik ks. Jankowskiego za sprawą determinacji społecznego komitetu, ma wrócić na swoje miejsce. O sprawie poinformował dziennikarz Onetu Piotr Olejarczyk.

Okazuje się jedynie, że pomnik jest uszkodzony. Przed ustawieniem na miejscu musi przejść naprawę."

trojmiasto.onet.pl/gdansk-wycofuje-sie-z-wczesniejszych-deklaracji-pomnik-ks-jankowskiego-wraca-na-swoje/w1xk10h
  • tanebo2.0 21.02.19, 16:22
    Prawda o chytrych pedofilach wychodzi na jaw. Burzenie kościołów przez Polaków jest kwestią czasu.

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • malia 21.02.19, 15:30
    Właściwie teraz mogą go postawić, czy położyć, nie ma znaczenia. Jak myślicie, będą go pilnować 24/dobę?
  • myq1 21.02.19, 15:41
    Pomnik to tylko kamień lub metal. Fetyszyści będą go czcić, normalni ludzie odwracać głowę ze wstrętem. Ale sama widziałam, jak taki jeden modlił się pod takim wysokim przedmiotem. Neopogaństwo?

--
    Nie idź w Polskę. Pojedziesz do Rygi.
    St.J.Lec
  • livia.kalina 21.02.19, 16:00
    Bałwochwalstwo.

--
    super_hetero_dyna:
  • taniarada 21.02.19, 16:17
    Super że to opublikowali .natemat.pl/264635,korzeniowski-suszek-wojcieszczuk-to-oni-obalili-pomnik-jankowskiego
  • malia 21.02.19, 16:30
    A czemu mamy nie wiedzieć? Przecież oni się nie kryli z tym co robią.
    A jeśli chcesz poczytać coś jeszcze to też coś mam ( strona 8 szczególnie). Super, że to opublikowali, polecam każdemu.
    nielekajciesie.org.pl/wp-content/uploads/2019/02/Report_POLISH.pdf
  • livia.kalina 21.02.19, 18:28
    Tania rada różne rzeczy robi w ukryciu i w głowie mu się nie mieści, że istnieją na świecie odważni uczciwi mężczyźni.

--
    super_hetero_dyna:
  • zona_glusia 21.02.19, 16:34
    Przecież ci ludzie poczekali na policję i otwarcie się przyznali.
  • zona_glusia 21.02.19, 16:31
    To była pierwsza wiadomość jaką usłyszałam zaraz po przebudzeniu. I pomyślałam, że to dobrze, że pomnik już nie stoi. Martwi mnie trochę, że to nie miasto oficjalnie zrobiło.
  • taniarada 21.02.19, 21:27
    Że pomnik wraca na stare miejsce.A zadymiarze z RP z zarzutami.Artykuł 42 konstytucji.Alleluja.
  • hummorek 21.02.19, 21:36
    Jesteś obleśny.
  • kosheen4 21.02.19, 21:36
    Spoko spoko. Wielu pomników broniono, stawiano na nowo, przydzielano straż, ale w rezultacie w pewnym momencie znikały.
    Katabas też zniknie. Wspomnisz moje słowo smile

--
    Mecz Real Madryt-Surreal Madryt zakończył się wynikiem 1:ryba.
  • makurokurosek 21.02.19, 21:42
    Nie sądzę aby na tym się skończyło, trudno akceptować pomnik pedofila.
  • triismegistos 22.02.19, 08:40
    W sumie to dobrze, takie działania tylko przyspieszają dzień, kiedy kościoły w Polsce spłoną smile

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • bistian 22.02.19, 08:55
    taniarada napisał(a):

> Że pomnik wraca na stare miejsce.A zadymiarze z RP z zarzutami.Artykuł 42 konst
    > ytucji.Alleluja.

Art. 42. Zasada odpowiedzialności za czyn karalny
    1.
    2.
    3. Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu.

Tylko, w jaki sposób zamierzasz stosować ten artykuł? Chcesz skazać zmarłego? smile
    A pomnik, jak pomnik, może się nie podobać, bo niesie jakieś treści, które są dla wielu nieakceptowalne. Wraca wtedy do fundatora. Gdyby pomnik został zabrany choćby gdzieś do parku kościelnego, awantury by nie było. A teraz jest wandalizm, pomnik wróci, ale i tak zniknie, tylko w złej atmosferze

--
    1elka26:
    Pomówienia i insynuacje okraszone chamstwem oraz podlane dobrze przyprawionym sosem nienawiści - to nie moja domena

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka