Dodaj do ulubionych

Smart tv, duży ekran. Jak żyć emamo?

24.02.19, 14:04
Przyszła z wizytą kuzynka z mężem i się zdziwili, że nie mamy smart tv. Jakbym ku... łazienki nie miała uncertain Z własnych wizyt po rodzinie i znajomych widzę, że w większości domów rzeczywiście jest tv z dużym ekranem, na którym ciągle leci muza i jakieś teledyski, chyba z youtube. Dla mnie wynalazek odmóżdżający człowieka, zagłuszacz myśli. Cały czas włączony.
Powiedzcie drogie światowe emamy, czy to już tak wszędzie gra to cholerstwo bez przerwy? Czy nie ma domów, w których spędza się czas w ciszy albo słucha muzy BEZ obrazków? Czy spełniają się futurystyczne wizje człowieka sterowanego przez maszyny?
Edytor zaawansowany
  • tola1990 24.02.19, 14:08
    Eee, nie wszędzie
  • aamarzena 24.02.19, 14:13
    Ka nie mam smart tv. Tzn mogę puścić teledyski z YouTube przez xboxa, ale nie widzę potrzeby. Radio włączam głównie w samochodzie, w domu czasami, kiedy sprzątam. Tv włączamy kiedy chcemy coś obejrzeć.
    Ale nie wydaje mi się, by włączony non stop telewizor to był jakiś znak czasów. Znam domy, w których "od zawsze" (od kiedy tv zawitał pod strzechy) telewizor jest włączony, niezależnie od tego czy ktokolwiek go ogląda. Inni mają radio włączone od rana do nocy, coby sobie brzęczało w tle. Po prostu niektórzy tak mają.
  • srubokretka 24.02.19, 14:17
    U mnie tak nie jest.
    Znam niestety 2 dzieci, ktore bez wlaczonego duzego ekranu noca nie potrafia spac. Jest to dla mnie nowosc, wiec jeszcze sie mocno dziwie.

>Czy spełniają się futurystyczne wizje człowieka sterowanego przez maszyny?

Zdecydowanie tak, niekoniecznie za pomoca duzego ekranu.
  • mamablue 24.02.19, 15:14
    Nie no, to z dziećmi pierwsze słyszę. Szok.
  • truscaveczka 24.02.19, 15:48
    Z mojego balkonu widzę pokój dziecięcy w sąsiednim bloku. Nie że się przyglądam, ale tam zawsze widać wielki migający ekran i to przyciąga wzrok automatycznie. Ten telewizor miga z samego rana, miga kiedy idę spać. Nie łapię tego. No ale nie mój cyrk, nie moje małpy.

--
    Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą. /Agatha Christie/
  • srubokretka 24.02.19, 15:58
    Mama tak dzieci przyzwyczajala do zycia od urodzenia. non stop wlaczony tv byl rozwiazaniem na niespodziewane halasy, ktore moga dziecko wybudzic. Jest to wersja, ktora uslyszalam juz kilka lat temu, ale czy to jest prawda ciezko mi ocenic. Dziwie sie jednak od niedawna, odkad zobaczylam to na wlasne oczy. Wczesniej myslalam, ze jest to praktykowane tylko sporadycznie.
    Dziecko starsze od kilku lat jest na tabletkach na adhd.
  • ginger.ale 24.02.19, 16:45
    Przedziwny pomysł.

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • pyza-wedrowniczka 24.02.19, 14:18
    Ja w ogóle nie mam telewizora. Jak bardzo chcemy obejrzeć film mamy rzutnik i głośniki do laptopa, ale używamy rzadko. Dziecku bajki puszczamy bezpośrednio na laptopie. Brak telewizji sprawia, że oglądam to, co sama świadomie wybiorę, nie leci nigdy nic przypadkowego.
  • kosmos_pierzasty 24.02.19, 15:23
    pyza-wedrowniczka napisała:

Brak telewizji sprawia, że oglądam to, co sama świadomie wybiorę, ni
    > e leci nigdy nic przypadkowego.

Bo jak się ma telewizję, to z ekranu wychodzi zamaskowany pan z bronią, przystawia ją do skroni i mówi: "oglądasz jak leci, albo cię zabiję" tongue_out
  • truscaveczka 24.02.19, 15:51
    Dokładnie tak big_grin
    Bo jak wiadomo w tv są tylko "ukryte prawdy" i msze, nie? A jak ktoś ma już telewizor, to ani jednej książki w domu tongue_out

Poza tym nie każdy ma warunki na projektor tongue_out

--
    Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą. /Agatha Christie/
  • heca7 24.02.19, 14:21
    Nie mam smart tv. Jak już chcemy coś z YT to odpalalmy xboxa. Telewizor nie jest tez włączony cały dzień. Szczerze mówiąc w tygodniu włączamy go wieczorem.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • mid.week 24.02.19, 14:25
    u mnie służy do puszczania kominka z YT. Nie czuje sie nim odmóżdżona 🙂
  • mamablue 24.02.19, 15:18
    Że co? Jakiego kominka?
  • mid.week 24.02.19, 17:55
    wlacz YT wpisz kominek, fireplace to zobaczysz
  • taki-sobie-nick 24.02.19, 22:50
    mamablue napisała:

> Że co? Jakiego kominka?

Wirtualnego. Pisząca nie ma kominka i to jest taka namiastka.
  • kotomama 24.02.19, 14:27
    Smart TV jak kazde urządzenie ma przycisk on/off. Nawet te nie smart to mają.
    Oczywiście emama zacznie dorabiać do tego ideologię oraz uzasadniać dlaczego czegoś nie ma.
    Mój smart ma aplikację do Netflixa, HBO, Spotify, Youtuba, ikonki do konsol. Jest bardzo przydatny w uzyciu.

--
    - Poproszę Marlboro w miękkiej.
    - 15,50 zł.
    - Albo dorzuci mi pani jeszcze honor i godność Polaka.
    - Proszę, razem będzie 515,50 zł
  • truscaveczka 24.02.19, 15:53
    Dokładnie tak. Ja rozważam przystawkę robiącą smart tv ze zwykłego po to, żeby netfliksa odpalić, bo na kompie jest mniej wygodnie.

--
  • verydry 24.02.19, 14:28
    Hmm.. To u nas wręcz przeciwnie. Od kiedy mamy smart tv (będzie już z pięć lat chyba), praktycznie nie oglądam telewizji. Za to oglądam netflix, hbo go, player tv, iplę i kiedy mam ochotę na muzykę - youtube.
  • mamablue 24.02.19, 15:16
    Post nie jest o oglądaniu tv, tylko o wciąż włączonym ekranie z rozrywką wszelaką, typu muza, filmy, itp
  • iwles 24.02.19, 23:15
    Ale zeby tv wciąż był włączony nie potrzebny jest ani smart, ani wielki ekran. Co ma jedno do drugiego?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • madame_edith 24.02.19, 14:31
    Mam smart tv i włączam jak chce cos obejrzec. Dziwy panie... 😁
  • mamablue 24.02.19, 15:17
    A widzisz, w wielu domach gra non stop. Jako element wystroju wnętrza.
  • verydry 24.02.19, 15:44
    Może chodzi o kiepski wystrój wnętrz i jego rekompensatę?
    Ja mam tak ładnie, że wystarczy nam lampienie się w kominek, albo sobie w oczy wink
    Dzieci jakiś czas temu coś tam bredziły o kupnie tv do ich sypialni, ale zrobiliśmy wielkie hahahha i temat padł.
    W naszej sypialni też tv nie mamy. Czasem na projektorze (mamy taki tablet z funkcją projektora) pykniemy jakiś serial po seksie, ale to się nie sprawdza. Najczęściej tak nas seks wykańcza, że któreś z nas odpada i potem musimy albo jedno z nas nadrabiać, albo drugie opowiadać fabułę tongue_out
  • lauren6 24.02.19, 16:49
    W wielu domach gra non stop również tradycyjny telewizor.

Uzależnienie od telewizji nie ma nic wspólnego ze smart tv. Wyciągacie w tym wątku wnioski wyssane z palca.
  • leni6 24.02.19, 17:06
    Moi rodzice mają tradycyjny telewizor i też gra non stop, nie widzę związku pomiędzy smart tv a bez przerwy włączonym telewizorem.
  • madame_edith 24.02.19, 18:11
    Wiem, tez tego nie pojmuje, ale nie ma to raczej nic wspolnego z tym czy smart czy nie smart. Jak ktos ma takie potrzeby to wszystko bedzie ogladal.
  • eliszka25 24.02.19, 14:32
    Sama wielkość telewizora naprawdę nie ma nic wspólnego z tym, jak często on gra. Mamy duży telewizor, nie gra bez przerwy, choć jest zarówno ekranem podłączonego do niego komputera, ekranem dla play station i nintendo oraz zwykłym telewizorem. Na dużym ekranie dużo wygodniej się ogląda filmy czy gra. Telewizji jako takiej w ogóle nie mamy. Oglądamy filmy na netflixie. Założę się, że w domach, w których aktualnie non stop coś leci na smart tv, wcześniej bez przerwy grał zwykły telewizor.
  • mary_lu 24.02.19, 14:38
    U mnie posiadanie gorszego telewizora niż najgorszy patol na ulicy to już tradycja rodzinna. Wiele razy zdarzało się, że jakieś dziecko prawie ze łzami w oczach pytało, czy mamy taki tv bo jesteśmy bardzo biedni.

Teraz cała rodzina jest wyposażona w ogromne i dość nowe telewizory, bo siostra kupiła mieszkanie od faceta, który mieszkał z z partnerką i w każdym pomieszczeniu miał dwa odbiorniki - jeden dla siebie, drugi dla niej. Do nowego lokalu zaplanował większy i nowszy sprzęt, więc „stary” zostawił. Moje dziecko do xboxa ma teraz 60 calowego samsunga... reszta odbiorników, w tym nasze poprzednio już archaiczne plazmy, kurzy się, chyba nic nowego nie kupimy przez najbliższe 20 lat.
  • kosmos_pierzasty 24.02.19, 15:19
    U mnie TV jest wyłączany, włączany jest po to, by obejrzeć film.

Mnie też drażni TV grający "w tle".
  • mamablue 24.02.19, 15:22
    Nawet trudno to nazwać tłem. Mieszkania małe, ekrany duże, przytłaczające.
  • kosmos_pierzasty 24.02.19, 15:26
    Dlatego użyłam cudzysłowu - bo tak niektórzy mówią, dla mnie to też nie żadne tło. Aczkolwiek fakt, że w małym mieszkaniu z dużym TV nie byłam - w niektórych domach leci, ale i tak przeszkadza. Przyznam, że jak uznam, że wypada, to po prostu pytam, czy można wyłączyć.
  • nenia1 24.02.19, 15:27
    Nie ma to jak demonizowanie...jeżeli nie panujesz nad sprzętem w domu, to faktycznie lepiej go nie mieć.
    I nie widzę różnicy między telewizorem, laptopem czy smartfonem. Nie o sprzęt tu chodzi, a o to co jest w głowie.
  • zosia_1 24.02.19, 15:31
    Daj spokój, w swoim domu robisz ci uznajesz za stosowne. My dopiero w zeszłym roku np kupiliśmy płaski tv, mieliśmy starego typu,. Gdyby mi ktoś zwrócił uwagę, odpowiedziałbym, że u siebie robię jak uważam
  • boo-boo 24.02.19, 15:45
    Mam duży ale nie smart TV- Youtube na nim też mam. U mnie nie leci non-stop- szlag by mnie chyba trafił od takiego ciągłego jazgotu.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • mrs.solis 24.02.19, 15:53
    Mam dwa tv i w wiekszosci czasu stoja wylaczone. Rano przy sniadaniu ogladamy tylko wiadomosci. Wieczorem wlaczamy, jesli ogladamy film. W ciagu dnia rzadko kiedy puszczm z niego muzyke, bo z wiekiem wole posiedziec w ciszy no chyba , ze za sciana wrzeszcza bliznieta sasiadki wtedy wole jednak posluchac tej muzyki.
  • szarsz 24.02.19, 16:10
    Ja mam duży telewizor że smartem. I mam też pilota, którym można to włączyć i wyłączyć. Youtuba oglądamy, ale świadomie, nie w tle. Inne rzeczy tez świadomie, nie leci w tle
  • beneficia 24.02.19, 16:11
    U moch teściów tak było.
    Jak siedzieliśmy przy obiedzie, to trzeba było się przekrzykiwać. Mnie w ogóle bezsensowny halas irytuje, więc w którymś momencie prosiłam o sciszenie, "bo nie słyszę co pan mówi".
  • escott 24.02.19, 16:12
    Bardzo sobie cenię smart tv - mogę oglądać netflixa na dużym ekranie w fotelu, puścić dziecku piosenki z yt albo jakąś bajkę, która jest w internecie, i do tego jest normalna telewizja, czyli w moim przypadku mecze. Zawsze byli ludzie, którzy potrzebują, żeby cały czas coś grało, zawsze były domy, w których cały czas był włączony telewizor, wcześniej radio. I ja nikogo nie będę wytykać palcami, bo osobiście bardzo, bardzo często mam słuchawki w uszach i prawie wszystko staram się robić przy akompaniamencie audiobooków, które uwielbiam i bynajmniej nie są na ogół Dostojewskim na zmianę z Goethem smile

--
    Sherlockiana - blog o SH

Forum Sherlock Holmes
  • zasiedziala 24.02.19, 16:17
    Czym się różni smart tv od nie-smart tv? Ostatni telewizor jaki miałam, to taki z porządnym tyłem big_grin Youtube oglądam w komputerze, nie wiedziałam nawet, że jest też w tv.

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • 35wcieniu 24.02.19, 16:27
    No właśnie tym się jak sądzę różni, że można na nim puścić youtuba czy inne internetowe wynalazki.
  • zasiedziala 24.02.19, 16:35
    A, no to ma to sens, jeśli ktoś nie ma komputera.

--
  • lauren6 24.02.19, 16:51
    Ma to sens zawsze, bo możesz oglądać teledyski itd na dużym ekranie.
  • brenya78 24.02.19, 18:35
    Komputer można też podłączyć do telewizora i mieć pseudo-smart.
  • boo-boo 24.02.19, 17:19
    Nie tym. Nie mam smart tv i mam youtube na każdym.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • zasiedziala 24.02.19, 18:17
    No to już nie wiem, netflix też ktoś poniżej pisze, że ogląda bez smart tv. To ki diabeł z tego smarta?

--
  • tol8 24.02.19, 16:51
    Mamy cztery tv, ogląda tylko najmłodszy. Ja włączam dokument do zasypiania.

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • verydry 24.02.19, 17:35
    masz tylko cztery pokoje? nie wiem, dlaczego zawsze sobie myślałam, że masz apartanmetn 200 metrowy z pięcioma sypialniami... ups.. czar prysnął
  • lauren6 24.02.19, 16:53
    Mamy smart tv, nie oglądamy non stop. Bardzo sobie chwałę smart tv, ale człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego.
  • mysiulek08 24.02.19, 16:54
    nie mamy tv, smart tez nie smile za to duze monitory przy kompach i to nam wystarcza do ogladniecia wiadomosci, serialu przy kolacji czy filmu

• mysiulek08 24.02.19, 16:55
    a muzy sluchamy przez sluchawki, kazdy ma inne preferencje muzyczne smile
  • muchy_w_nosie 24.02.19, 17:01
    Mam bo netfrix chciałam. Muzykę puszczam z płyt ale najczęściej radio.
  • brenya78 24.02.19, 17:56
    Ja mam Netflix w kompie podłączonym do telewizora. Mój Smart nie obsługuje appki Netflixa bo jest za stary. Ale na szczęście w niczym to nie przeszkadza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka