Dodaj do ulubionych

Uczucia podeptane w sklepie

25.02.19, 08:09
Wczoraj byłam po południu na zakupach w sklepie typu supermarket. Chodząc zamyślona między półkami, przyuważyłam kobietę z obsługi, która kręciła się z dużym wiadrem, szczotką i śmietniczką - ewidentnie sprzątała. Była jakaś taka grubawa, stara, wydawała się nieporadna. Przykro mi się zrobiło, że doprowadziła się do takiego stanu, a co najgorsze, że w tym wieku w niedziele musi pracować. Podeszłam do niej i zapytałam czy wszystko dobrze, jak się czuje i czy mogę jej jakoś pomóc, zaproponowałam kupno bułki i kefiru. Popatrzyła na mnie jak na idiotkę, powiedziała zimno "proszę dać mi spokój" i odeszła. Zrobiło mi się bardzo przykro. Zwyczajnie smutno. Moje uczucia zostały urażone, moja wielka empatia zbrukana. Jestem wrażliwą i bardzo dobrą osobą, która nie przejdzie obojętnie obok cierpiącego starego psa, czy sprzątaczki w sklepie, jeśli widzi, że potrzebna jest im pomoc. Tymczasem coś takiego w zamian za dobre serce. Miałyście takie przypadki, że wasza ręka niosąca pomoc i dobro, została tak perfidnie odrzucona? Przeżywam to, co się stało od wczoraj sad
Edytor zaawansowany
  • saskia44 25.02.19, 08:12
    Troll
  • umzak 25.02.19, 08:13
    Czy ty jesteś zdrowa umysłowo ? Mysłe , że kobieta poczuła sie upokorzona przez Ciebie.
  • jowita771 25.02.19, 16:43
    To nic, że kobieta poczuła się upokorzona, to autorka miała poczuć się dobrze. Tylko babsko ze sklepu popsuło efekt.

--
    pieczywo zeby nie obsychalo trzymaj w wiadrze z woda
    a dluga rura z wrotka na kazdym koncu bedzie wspanialym samochodem dla węża /moofka/
  • basiastel 25.02.19, 17:01
    Zabrakło wyczucia i taktu. Większość ludzi nie lubi współczucia i oczywistą przykrość sprawia im fakt, gdy są postrzegani jako osoby potrzebujące pomocy. Grubawa i zaniedbana kobieta nie jest z automatu głodna, więc traktowanie jej jako żebraczki musiało ją dotknąć, a gruboskórna autorka tego nie rozumie.
  • miss.scarlett 26.02.19, 09:42
    dokładnie, też tak myslę...
  • bei 25.02.19, 08:13
    Ciekawe, co byś zrobiła, gdyby powiedziała- chcesz mi pomoc ro posprzątaj za mnie😊
    Naprawdę myślisz, ze bułka i kefir rozwiązuje wszystkie problemy?
    Jakoś dziwnie trollujesz.
  • lilia.z.doliny 25.02.19, 08:14
    do jakiego watku i jakiego ematkowego motywu nawiązujesz? to wazne, odpowiedz svp

--
    Pierogi są jak seks. Trzeba skonsumować tyle, żeby po wszystkim leżeć i ledwo dychać.
  • peonka 25.02.19, 09:03
    Lilia big_grin

--
    Nikt mnie nie chce-ratujcie mnie! (potrzeba domu, nie pieniędzy!)
    pomagam.pl/wg4b0gsy
  • alpepe 25.02.19, 09:36
    Też mnie ciekawi, tu musi być kilka: biedne grubasy, biedni z trzeciego Świata, to, akurat dość aktualne, brak empatii.

--
    Achse des Guten
  • lilia.z.doliny 25.02.19, 09:42
    chyba ze zamiast kasy kupuje sie te mityczna bulke; nie wiem sama
    nasza miss empatii powinna z czułością powuedzuec jeszcze do grubaski: nie dam ci pieniedzy, bo przepijesz,ale masz buleczke. nasci niebożę, co mi wlezć nie może

wzruszylam sie

--
    Pierogi są jak seks. Trzeba skonsumować tyle, żeby po wszystkim leżeć i ledwo dychać.
  • jak_matrioszka 25.02.19, 10:23
    Dopiero co było o turystach rozdajacych na wyjazdach własne stare ubrania i paste do zebów, na lokalnym gruncie to bułka i kefir moga być. W ramach dzielenia sie i buchajacej empatii big_grin
  • lilia.z.doliny 25.02.19, 10:29
    fakt. autorka tryska miłosierdziem
    wielkopostnie sie umecza i pochyla nad niedojda
    ech, jaki rozswietlony ten poniedzialek

--
  • pola731 25.02.19, 17:57
    Kocham ematkę smile

--
    "Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie..."
    Peter Drucker
  • memphis90 26.02.19, 08:36
    Jeszcze "doprowadziła się do takiego stanu"...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • basiastel 25.02.19, 08:16
    Troll chyba, bo nie wierzę, że nie rozumiesz, że ją uraziłaś.
  • saszanasza 25.02.19, 08:52
    basiastel napisała:

> Troll chyba, bo nie wierzę, że nie rozumiesz, że ją uraziłaś.

To musi być troll, bo post startowy jest tak żenujący, że zdrowa na ciele i duchu osoba nie mogla go napisać😬

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • maslova 25.02.19, 10:00
    Pewnie, że troll, to już kolejny wątek ifasi w tym stylu.
  • hummorek 25.02.19, 10:24
    Troll, który nie czeka wcale na rozwój sytuacji, tylko już na wstępie bombarduje wyższością.
    Trollu, uwazaj, bo życie bywa tak przewrotne, jak się tego wcale nie spodziewasz. Uważaj, żebyś to Ty kiedyś naprawdę nie stała się taką panią z wiaderkiem i szczotką. A jak się niefoerunnie staniesz, to niech Ci nikt nie zaproponuje bułki ani kefiru, nigdy. Zły, wredny człowieku.
  • zawsze-w-drodze 25.02.19, 08:17
    coraz głupsze te trolle.
    Ziiieeeeeew.
  • basiastel 25.02.19, 08:26
    A, i na pewno nie jesteś wrażliwą osobą. Kobieta też z pewnością przeżywa upokorzenie, jakie jej zafundowałaś, ale to masz, zdaje się, gdzieś.
  • nangaparbat3 25.02.19, 08:30
    Ale jaja!

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • heca7 25.02.19, 08:36
    Bułka i kefir big_grin big_grin big_grin

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • jeziorowa 25.02.19, 08:37
    Nic się nie martw ifasia, ja też potrafię być tak wrażliwa jak ty, więc wyciągnę do ciebie pomocną dłoń, która niesie dobro. Nie wiem, czy jesteś stara i gruba, ale z tego co zaprezentowałaś jesteś wyjątkowo nieporadna, więc szybko podaj swój adres to ci wyślę bułkę i kefir. Pamiętaj, nie zlekceważ mnie, bo moje uczucia zostaną urażone, a moja wielka empatia zostanie zbrukana. Napisz więc adres szybciutko, aby moja ręka niosąca pomoc i dobro nie została perfidnie odrzucona i aby nie zrobiło mi się przykro.
  • z_lasu 25.02.19, 10:53
    big_grin Piękne!
  • ponis1990 25.02.19, 10:59
    Dołączam się, mogę do paczki dołączyć kilo orzeszków bo ponoć działają na mózg a mi się jej szkoda zrobiło, że ten mózg jej cos chyba nie działa smile

--
    Lubię placki
  • ginger.ale 25.02.19, 21:11
    Ponis big_grin

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • kochamruskieileniwe 25.02.19, 08:45
    Ha! Przypomniało mi się coś smile
    Była to pierwsza połowa lat 90 tych ubiegłego wieku. Rzecz miała miejsce na głównej ulicy/deptaku w Kielcach (Sienkiewicza)
    Ulicą dreptała staruszka ubrana w bardzo eleganca (ludową) biąłą bluzkę i kolorową spódnicę z zapaską. Staruszka z trudem poruszała się, była mocno zgarbiona, ale widać było, że na wizytę "do miasta" ubrała się w wyjściowy strój. Obstawiam, że kobieta przyjechała do Kielc z Brzechowa, bo tam stosunkowo często kobiety nosiły wtedy zapaski (jeszcze). Ale to moje przypuszczenie,
    No i sunie mozolnie babina ulicą, aż nagle podchodzi do niej elegancki pan w garniturze i wciska jej w rękę jakieś pieniądzem i szybko odchodzi. Babina oniemiała. Ja zresztą też (akurat przechodziłąm obok niej). smile

--
    siepomaga
    tiny.pl/tmfjn
  • martishia7 25.02.19, 09:13
    Jesteś z Kielc? smile
  • barbibarbi 25.02.19, 09:15
    O matko, bieduka, ona się wyszykowała, a tu takie coś.
  • kochamruskieileniwe 25.02.19, 09:36
    Nie, nie jestem. Ale od lat bywam w Górach Świętokrzyskich bardzo często i często zahaczam o Kielce smile.

--
    siepomaga
    tiny.pl/tmfjn
  • kochamruskieileniwe 25.02.19, 09:44
    Aha - smaczku tej historii dodaje fakt (oczywiście, o ile moje przypuszczenie co do miejsca zamieszkania kobiety było słuszne), że Brzechów wówczas uchodził za zamożną wieś.

--
    siepomaga
    tiny.pl/tmfjn
  • memphis90 26.02.19, 08:40
    Tak też kiedyś opowiadała babka na wózku - jechała gdzieś, więc wyszykowala się, fryzjer, dobre ciuchy itd, ale nie mogła sobie poradzić z podestem dla wózków na dworcu. I poprosiła kogoś o pomoc, dosłownie "czy może mi pan pomoc... ?" nie zdążyła skończyc, kiedy padło "przykro mi, nie mam żadnych drobnych". Jak opowiadała - sama nie wiedziała, czy ma się roześmiac czy rozpłakac.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • obrus_w_paski 25.02.19, 08:53
    Supermarket otwarty w niedziele? Bo ze to Ppolska to jestem pewna, w końcu bułka i kefir.
    Troll harder
  • kochamruskieileniwe 25.02.19, 08:54
    eee... tu bym się nie czepiała. Wczoraj była handlowa niedziela

--
    siepomaga
    tiny.pl/tmfjn
  • little_fish 25.02.19, 08:56
    Niedziela handlowa wczoraj była
  • kropkacom 25.02.19, 09:05
    Uczucia zdeptane przez handlową niedzielę big_grin Dla dobra ludzi w Polsce sklepy proponuje otwierać tylko w środę wink
  • saszanasza 25.02.19, 09:09
    Zmieniam zdanie, to nie troll tylko osoba z jakimis problemami emocjonalnymi, ktore należaloby poddać terapii:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,167662813,167662813,Kompleksy_niska_samoocena_czy_jeszcze_inne_.html

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • kropkacom 25.02.19, 09:22
    To może być troll, który sobie wybrał akurat taki sposób trollowania.
  • saszanasza 25.02.19, 09:27
    kropkacom napisała:

> To może być troll, który sobie wybrał akurat taki sposób trollowania.

To typowy przykład narcyzmu, do leczenia😬😉

--
  • kropkacom 25.02.19, 09:34
    Jest taka mozliwość, ale jednak uważam, że to troll któremu zabrakło w trollowaniu subtelności.
  • saszanasza 25.02.19, 09:42
    kropkacom napisała:

> Jest taka mozliwość, ale jednak uważam, że to troll któremu zabrakło w trollowa
    > niu subtelności.

Nie wykluczam tego, ale nawet jeśli trolluje, to porusza specyficzną sferę, co rownież swiadczy, że to troll o osobowości narcystycznej, „Normalny” troll porusza tematy bardziej ogólne, a ten jest zafiksowany na punkcie wlasnej osoby.

--
  • kropkacom 25.02.19, 09:53
    Nie. Troll skoncentrowany jest na robieniu zamieszania, dręczenia i tak dalej. Przede wszystkim troll nie pisze o tym co sam czuje, ale o tym co najbardziej podnieci i zachęci do komentowania czytelników.
  • chatgris01 25.02.19, 10:00
    W dodatku rzuca temat i poza postem startowym się wcale albo prawie nie odzywa.
    Też mi śmierdzi trollem.
  • kropkacom 25.02.19, 10:09
    Jak wejdzie już do dyskusji to będzie rozmawiał tylko z najbardziej "rozhuśtanymi" uczestnikami dyskusji.
  • saszanasza 25.02.19, 10:40
    chatgris01 napisała:

> W dodatku rzuca temat i poza postem startowym się wcale albo prawie nie odzywa.
    >
    > Też mi śmierdzi trollem.

No nie dziwne....po tym co tu przeczytała, podnieść się (psychicznie) nie może by do klawiatury dosięgnąć😁

--
  • chatgris01 25.02.19, 10:45
    To już kolejny taki jej wątek. Ale fakt, bułka i kefir przebijają poprzednie...
  • jak_matrioszka 25.02.19, 10:56
    Maż wracajacy z delegacji z upranymi koszulami też był dobry.
  • umi 25.02.19, 16:05
    Ja się staram nie osądzać i uważać, zeby nikogo nie zjechac za niewinność, ale w tym przypadku też mi cięzko uwierzyć, że to prawdziwy wątek. Mimo wszystkich potencjalnych okoliczności łagodzących. W poprzednich jeszcze dawałam kredyt zaufania, ale ten absurdalnoscia bije wszystk na łeb big_grin Może się mylimy, mam nadzieję, że jednak nie, bo to by się klasyfikowało do naprawdę poważnego leczenia.
    BTW, jako zabawny wątek jest ok big_grin
  • basiastel 25.02.19, 09:32
    Aaa, to ta co włazi z kopytami w życie innych ludzi i lata do psychologa, by jej pomógł zrozumieć dlaczego inni jej nie doceniają. Ma bardzo watpliwe poczucie taktu i jest chorobliwie skoncentrowana na sobie.
  • barbibarbi 25.02.19, 09:13
    Bułka i kefir? I to ma być dobra osoba? Było jej zaproponować dożywotnią rentę i domek na przedmieściach. Wstyd!
  • wilan.an 25.02.19, 09:19
    Mam tak samo tylko w sytuacjach kiedy spotykam trolle w necie!!! To nie może być przypadek, też wydają się zaniedbane intelektualnie, zagubione, nie wiedzą co chcą robić w życiu bo marnują czas produkując gównowątki.

Słuchaj dobrze się czujesz? Chcesz może bułkę i kefir??
    🤣🤣🤣🤣
  • saszanasza 25.02.19, 09:26
    wilan.an napisał(a):

> Mam tak samo tylko w sytuacjach kiedy spotykam trolle w necie!!! To nie może by
    > ć przypadek, też wydają się zaniedbane intelektualnie, zagubione, nie wiedzą co
    > chcą robić w życiu bo marnują czas produkując gównowątki.
    >
    > Słuchaj dobrze się czujesz? Chcesz może bułkę i kefir??
    > 🤣🤣🤣🤣

Proszę cię, autorka wątku to typowy przyklad osobowości narcystycznej a nie osoby z rozbudowana empatią. Jeśli tak uwaza, to ktoś ja źle zdiagnozował.

--
  • z_lasu 25.02.19, 10:56
    big_grinbig_grinbig_grin
  • morekac 25.02.19, 22:13
    🍞🍼

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • znowu.to.samo 26.02.19, 08:34
    🍔🍶

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • mebloscianka_dziadka_franka 25.02.19, 09:42
    Hahahaha, fajny bejt, masz mojego "lajka" za fantazję i lekkość pióra smile
  • blokersowa 25.02.19, 09:58
    Ktos sie tu nudzi od rana albo pije za słaba kawe i na pobudzenie pisze mini dzienniczek w urywkach w stylu zdziecinniałym.
  • szalona-matematyczka 25.02.19, 09:59
    Rasowa emama zaprosilaby sprzataczke niedzielna do luksusowej restauracji i tam wysluchala by jej opowiesci jak to sie stalo, ze ta kobieta musi pracowac z mopem w niedziele. 😮 Po tymze wysluchaniu rasowa emama : A. dzwoni do swojego adwokata i ten udziela bezplatnie porady prawnej jak sie korzystnie rozwiesc,by ex placil alimenty na ex, zostawil jej dom i jeszcze doplacil.B. Wraz z ochroniarzami pakuja walizke mezowi sprzataczki i wystawiaja za drzwi C. Ida z pania do lekarza , oczywiscie prywatna sluzba zdrowia, i sprawdzaja tarczyce D. W mieszkaniu sprzataczki instaluja bidet E. Skoro sprzataczka pozbyla sie meza, to szukaja dla niej kochanka w internecie, koniecznie takiego co lubi anal. 😁 Wynika z tego co napisalas, ze nie nadajesz sie na emame, wiec pakuj walizki i wystaw za drzwi (walizki i siebie).
  • yenna_m 25.02.19, 10:15
    Zapomniałaś, że ematka zalatwia sprzataczce posadę dyrektorską.
  • black.emma 25.02.19, 20:58
    A nie programisty? 😉
  • wieczorny-motyl 26.02.19, 09:17
    black.emma napisała:

> A nie programisty? 😉
    Od razu z oplaconymi bootcampami z kilku jezykow 😉
  • makurokurosek 25.02.19, 10:05
    Potraktowałaś tą kobietę ja żebraczkę. Gdzie tu empatia, o której piszesz. Wykazałaś się brakiem szacunku i pogardą, a nie żadną empatią.
    Pochodzę z miasta przemysłowego, gdzie we wszystkich fabrykach praca była trzyzmianowa. Dziwi mnie więc to biadolenie, że ktoś w supermarkecie pracuje w niedzielę. Zapytaj się ludzi z Polic, Płocka i innych miast w których masz przemysł, czy dziwi ich praca w niedzielę.
  • yenna_m 25.02.19, 10:13
    Zrobiłaś dobrze tylko sobie. Babkę ponizylas.

Fajny trolling.
  • jak_matrioszka 25.02.19, 10:18
    Empatia empatia, ale bułka karmić nie wolno (ziarno lepsze), a na produkty mleczne pani mogła mieć uczulenie. Zdajesz sobie sprawe, że mogła to potraktować jako zamach na swoje życie?
  • hanusinamama 25.02.19, 10:26
    Ifasia- infantylny trollo
  • ichi51e 25.02.19, 10:27
    Sa tacy ludzie niestety. Bylam na niewidzialnej wystawie oprowadzajacy opowiadal o ludziach ktorzy cie sila przeprowadzaja przez ulice (lapiac znienacka) albo o znajomym na wozku inwalidzkim ktoremu babka chciala pomoc i probowala wypchnac (przodem) wozek z autobusu...
    Nalezy sie leczyc

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.