Dodaj do ulubionych

A taka książka...

28.02.19, 08:53
Miałam w dzieciństwie (chyba jeszcze koniec lat 80, albo sam początek 90), szukam dla swoich. Książka o geometrii, trochę w konwencji komiksu. Było dwóch bohaterów (nie pamiętam - cyrkiel? Ołówek? Punkt i cośtam innego?) i z małą fabułką łopatologicznie na obrazkach tłumaczyli całą geometrię. W stylu to jest punkt, a teraz ustawiamy nieskończenie wieeeeeele, to wyjdzie nam prosta. I ta prosta nie ma początku ani końca. A jak zakotwiczymy prostą w punkcie, to będzie polprosta itd.
Ktokolwiek mial, ktokolwiek wie...?

--
"Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
Edytor zaawansowany
  • peonka 28.02.19, 08:58
    Geometria dla najmłodszych?

--
    Nikt mnie nie chce-ratujcie mnie! (potrzeba domu, nie pieniędzy!)
    pomagam.pl/wg4b0gsy
  • aadrianka 28.02.19, 08:58
    "Geometria dla najmłodszych"Żytomirskiego i Szewrina?
    lubimyczytac.pl/ksiazka/104651/geometria-dla-najmlodszych

--
    załóż stanik...poprawnie
  • memphis90 28.02.19, 10:11
    Taaaaak!!! To było to!

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • bei 28.02.19, 13:01
    A pamiętacie „ ortografia na wesoło”, „ gramatyka na wesoło”- Witolda Gawdzika?
  • kretka42 28.02.19, 13:26
    Był jeszcze Zerko żeglarz
  • mika_p 28.02.19, 15:27
    > Był jeszcze Zerko żeglarz

Straszna ksiązka wink Przez nią rosłam w przekonaniu, że całki są miłe, przyjemne i łatwe. Nie są.

--
    "Podczas każdej oficjalnej wizyty powinno być obecne dziecko jako zapasowy temat rozmowy." J.Austen
  • anka_z_zielonymi 28.02.19, 14:42
    A kto pamięta I ty zostaniesz Pitagorasem? smile
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/fi/mb/urdy/d2waj33STHGSRGoqsX.jpg
  • double-facepalm 28.02.19, 15:36
    Ja miałam ten podr max do 6 klasy
  • memphis90 28.02.19, 15:52
    Oj, pamiętam...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.