Dodaj do ulubionych

Niestrawny pączek fundacji „Nie lękajcie się”

28.02.19, 13:57
Autorzy tego raportu udali się nawet do Watykanu, aby podczas audiencji donieść na biskupów, licząc na ich zdymisjonowanie. Wygląda jednak na to, że ów dokument nie uzyska błogosłwieństwa Papieża:

"- Raport ten w żaden sposób nie spełnia wymagań powszechnie stawianym tego typu opracowaniom, a przedstawione w nim tezy – zwłaszcza oskarżenia w stosunku do hierarchii kościelnej – nie zostały odpowiednio udowodnione. Dokument ma nikłą wartość merytoryczną, stanowi właściwie zbiór nieopracowanych i niepoddanych krytycznej analizie wycinków prasowych. Jego głównym mankamentem jest brak odwołania do treści prawomocnych wyroków sądów karnych". (Konrad Dyda, ekspert Ordo Iuris)

Całość tu:
ordoiuris.pl/wolnosc-sumienia/analiza-metodyki-opisu-stanow-faktycznych-bedacych-podstawa-raportu-nt-naruszen
--
Dzielmy się wiarą jak chlebem
Edytor zaawansowany
  • angazetka 28.02.19, 14:04
    Albo ekspert, albo Ordo Iuris.
  • memphis90 28.02.19, 14:17

Pan Ekspert.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • woman_in_love 28.02.19, 14:19
    big_grin
  • kolibeer2 28.02.19, 14:07
    Jestem niemal pewna, że KK i Watykan nic w sprawie pedofilii oprócz wyrażania żalu nie zrobi i to nie z powodów, o których piszesz.

--
    Jędza_do_kwadratu
  • kotomama 28.02.19, 14:11
    Ten zarzut jest najzabawniejszysmile Tygodniki katolickie związane z kosciołem oraz KAI jak lwy walczą ze zjawiskiem pedofiliiw KK.

"Ani razu nie wskazano na znane w Polsce tygodniki opinii związane z Kościołem Katolickim („Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Przewodnik Katolicki”), które obszernie informowały opinię publiczną o działaniach Kościoła związanych z walką z pedofilią. Nie pojawiają się również ani razu depesze Katolickiej Agencji Informacyjnej na bieżąco informującej opinię publiczną w tym zakresie. "

--
    - Poproszę Marlboro w miękkiej.
    - 15,50 zł.
    - Albo dorzuci mi pani jeszcze honor i godność Polaka.
    - Proszę, razem będzie 515,50 zł
  • memphis90 28.02.19, 14:12
    Eeee, a to były w ogóle jakiekolwiek wyroki karne związane z pedofilią w KK...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • woman_in_love 28.02.19, 14:13
    1) albo przenosiliście winnych do innych parafii albo nawet krajów,
    2) albo udawaliście, że nic nie wiedzieliście bo nikt wam nie powiedział, a skargi nie dotarły,
    3) a teraz macie nowy sposób: będziecie szukać "wymagań", "błędów formalnych" i wystawiać kontropinie "ekspertów" big_grin

Klasyczne działanie lobby pedofilskiego, które rządzi od lat w KK.
  • beataj1 28.02.19, 14:44
    KK - największe i najsprawniej działające biuro podroży dla pedofilów.

--
    Lepiej zużywać się, niż rdzewieć.
  • dziennik-niecodziennik 28.02.19, 14:17
    Powiem tak - z jednej strony faktycznie ten raport to rak srednio raport, bo bazuje na linkach do artykulow prasowych, a tu ciut malo.
    Z drugiej - w zaistniałych okolicznościach (krzywdzenie najmlodszych, fatalny wplyw na opinie o Kosciele itd) nalezy sie temu przyjrzec, chocby dla wlasnego dobra...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • saszanasza 28.02.19, 16:27
    dziennik-niecodziennik napisała:

> Powiem tak - z jednej strony faktycznie ten raport to rak srednio raport, bo ba
    > zuje na linkach do artykulow prasowych, a tu ciut malo.

Mało, bo tego typu sprawy były zamiatane pod dywan, trudno wiec bazować na wyrokach sadów, bo takich nie bylo. Trudno rownież odnieść się do jakiejkolwiek dokumentacji, bo taka, o ile w ogole jest, jest skrzetnie chowana w archiwach kościelnych.

I o tym zamiataniu pod dywan autorzy raportu piszą.
    Ponieważ więc powinien zlecić ponowne zbadanie tych spraw a dopiero wtedy orzec o wiarygodności tego raportu.

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • saszanasza 28.02.19, 16:28
    Papiez powinien więc zlecić zbadanie tego raportu....

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • dziennik-niecodziennik 28.02.19, 17:06
    Dokladnie tak...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • zona_glusia 28.02.19, 17:53
    dziennik-niecodziennik napisała:

> Powiem tak - z jednej strony faktycznie ten raport to rak srednio raport,
    No cóż, polski episkopat mógł przygotować własny dla Franciszka. Nawet powołał osobę do zbierania informacji - księdza Żaka, który w sposób zawoalowany skarżył się mediom, że blokuje mu się dostęp do danych. Ze strony kościoła nie ma więc co liczyć na jakiekolwiek informacje. Uprawiają ściemę, chyba dla Watykanu, ale i tu im się nie chce z biegiem czasu zachowywać nawet pozorów, sądząc po tym, że arcybiskup Jędraszewski nie wziął udziału w nabożeństwie pokutnym w Rzymie.
    Fundacja ma ograniczone możliwości. W krajach, w których powstały wyczerpujące i dokładne raporty były komisje państwowe.
  • 7katipo 28.02.19, 14:24
    Ekspert big_grin big_grin big_grin
  • iwles 28.02.19, 14:26

Czyli w dalszym ciągu nie chcecie oczyścić kościoła i oddzielić ziaren od plew ?
    Jakie to przewidywalne ...

• araceli 28.02.19, 14:27
    iwles napisała:
    > Czyli w dalszym ciągu nie chcecie oczyścić kościoła i oddzielić ziaren od plew ?
    > Jakie to przewidywalne ...

Zbudowali "kościół na skale" to i jak skała runie.

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • hanusinamama 28.02.19, 14:29
    Zanim zaczniesz nas raczyć swoimi przemyśleniami radze przeczytać. Całosc do konca. Ja czytałam....na serio czułam sie jak uderzona łopatą w poltylicę. Jezeli taki zagorzały katolik jak ty czyta o tych wszystkich krzywdach, ktore dzieciom zrobiono a potem sie wypierano albo ukrywano (i taki przeniesiony ksiadz gwałcił dalej na nowej parafii) i nic cie to nie ruszą to na twoje boskie niebo bym nie liczyła. Bóg patrzy na to i płacze, serio. Miłośc do ksieżulków i samej instytucji wieksza niz miłosc do bliźniego...
  • hanusinamama 28.02.19, 14:31
    W sumie to moze i lepiej zeby Watykan nic nie robił....pierdyknie ta cała sekta i tylko smród zostanie....
  • iwles 28.02.19, 14:31

Odpowiedz mi jeszcze na pytanie, bo mnie nurtuje: KIEDY ostatnio podzieliłeś się z kimś chlebem? w jakich to było okolicznościach? I jak często ci się to zdarza ?

• mama.nygusa 28.02.19, 15:28
    Moge ja? w ubiegla sobote, dalam bulke proszacemu.

--
    alicia033 napisała:

> Znowu łżesz, nędzny katolu
  • iwles 28.02.19, 16:15

nie, nie ty, chce żeby on mi odpowiedział.

• semihora 28.02.19, 14:36
    Ordo Iuris - sami znawcy tematu. Od razu wiadomo, że można nie czytać, bo nic tam mądrego nie będzie.

--
    Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
  • makurokurosek 28.02.19, 14:41
    Z Konrada Dydy z Ordo luis nie jest żadnym ekspertem, tylko sektą popierającą nie tylko deptanie wartości rodzinnych jak i wartości chrześcijańskich. Jeżeli pan chce być nazywanym ekspertem to winien mieć międzynarodowe osiągnięcia, tak więc ten pan to jest chyba ekspertem w pierdzeniu w stołek.
  • cubasugar1 28.02.19, 14:44
    To co tu wypisujesz jest obrzydliwe. Idź poczytaj Biblię ze zrozumieniem faryzeuszu, skoroś taki wierzący. Przypomnij sobie też najważniejsze przykazanie hipokryto!
  • a2-a 28.02.19, 14:49
    cubasugar1 napisała:

> To co tu wypisujesz jest obrzydliwe. Idź poczytaj Biblię ze zrozumieniem faryze
    > uszu, skoroś taki wierzący. Przypomnij sobie też najważniejsze przykazanie hipo
    > kryto!

A konkretnie, to jakie ma Pani zastrzeżenia?

--
  • makurokurosek 28.02.19, 14:56
    Przykazaniu miłości, podły człowieku. Widać sam sympatyzujesz z pedofilami, albo sam nim jesteś skoro tak cię cieszy, że kościół kryje pedofilów.
  • makurokurosek 28.02.19, 15:04
    Jeszcze jedno kościół który popiera i kryję pedofilię sprzeciwia się nauką Chrystusa, nie jest więc jego kościołem , a kościołem Szatana. Rzygać się chce jak się czyta takich obleśnych dziadów jak ty podniecających się na myśl o bezkarnym gwałceniu dzieci.
  • a2-a 28.02.19, 15:13
    Nie przedstawiła Pani żadnych konkretów, więc serdecznie Panią pozdrawiam i życzę miłego dnia smile

--
  • makurokurosek 28.02.19, 15:50
    Owszem przedstawiłam. Kościół Chrystusowy jest oparty na naukach Chrystusa. Kościół Katolicki złożony w dużej mierze z pedofilów i lkryjący pedofilię łamie co najmniej 4 przykazania Dekalogu i dodatkowo łamie najważniejsze przykazanie, przykaznie miłości. Ktoś kto tak jak ty szczerzy się, że kolejny raz ekspert od obrony pedofilii umniejsza krzywdę dzieci jest zwyczajnie zwykłym śmieciem. Jeszcze raz napiszę tylko pedofil jest w stanie bronić pedofilia i tylko pedofil szczerzy się z bezkarności pedofilów. Tak więc pod przykrywką pobożnego skrywasz swoją podłą, obleśną twarz. Nic dziwnego, że tylko w środowiskach kościelnych się odnajdujesz, wszak normalni ludzie brzydzą się takimi oblechami
  • triismegistos 28.02.19, 15:53
    Pogratulować dobrego samopoczucia wink

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • saszanasza 28.02.19, 16:30
    a2-a napisał:

> Nie przedstawiła Pani żadnych konkretów, więc serdecznie Panią pozdrawiam i życ
    > zę miłego dnia smile
    >
    >
    A ty jakie konkrety przedstawiłeś?

--
  • hanusinamama 28.02.19, 22:21
    KOnkretów? Przecyztaj ten raport. Dojedz do konca, tam jest mapa pedofilów koscielnych. Zaznaczenie są skazani. Sądowonie skazani!!!! Masz konkrety.
  • hanusinamama 28.02.19, 22:20
    Jak to leciało...."Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Chrystus to chyba powiedział. Ale zapewne nikt sie teraz tym nie przejmuje...aktualnie wiara katolicka to wiara w ksiedza a nie Boga.
  • cubasugar1 01.03.19, 09:19
    Jakie mam zastrzeżenia ? Nie wiesz o czym piszę ? To jakim jesteś chrześcijaninem?- jeśli w ogóle nim jesteś. Po której stronie stoisz, obłudniku ? - bo na pewno nie po stronie tych najbardziej skrzywdzonych i tych najmniejszych - wyznawco złotego cielca ! Siejesz zgorszenie i stoisz ramię w ramię ze złoczyńcami.
  • jehanette 28.02.19, 15:22
    Sam jesteś osobo niestrawny. Idź na swoje forum... ale zaraz, tam nikt nie chce zaglądać xD

--
    Error 404
  • miriam_73 28.02.19, 15:23
    O tak, Ordo jest ekspertem co do tego by za Franciszka oceniać raporty świeckich podmiotów
  • zona_glusia 28.02.19, 17:32
    Zwłaszcza, że przez Kościół Katolicki w niektórych krajach Ordo jest uznawany za sektę.
  • asfiksja 28.02.19, 15:33
    Autorytet Konrada Dydy powala na kolana. Szczególnie, że jest aż doktorantem! To znaczy, że kiedyś może będzie nawet doktorem! I to prawa wyznaniowego. No no, niech się papież schowa z tym swoim całowaniem ofiary w rękę.
    A tak poważnie - w dzisiejszych czasach to, co nazywasz "wycinkami prasowymi" to najlepiej udokumentowane fakty, szczególnie pod względem prawnym, w kontekście realnych pozwów o ochronę dóbr osobistych - pomówienie, zniesławienie. Tyle że ten raport to nie doktorat (Konrad Dyda właśnie się nauczył na seminarium, jak się pisze doktorat, więc dzieli się z nami swoją świeżo nabytą wiedzą), a tekst medialny, nie wszystkie metadane wchodzą do korpusu tekstu, bo byłoby to niestrawne. Jeśli jakiś biskup-zamiatacz pod dywan zdecyduje się wejść na drogę prawną (na co fundacja być może liczy) to pewnie dokumentacja z wcześniejszych procesów zakończonych prawomocnymi wyrokami zostanie odpowiednio przedstawiona.
  • a2-a 28.02.19, 17:00
    asfiksja napisał:

> Jeśli jakiś biskup-zamiatacz pod dywan zdecyduje się wejść na drogę pr
    > awną (na co fundacja być może liczy) to pewnie dokumentacja z wcześniejszych pr
    > ocesów zakończonych prawomocnymi wyrokami zostanie odpowiednio przedstawiona.

Wcale w to nie wątpię, że biskupi na drodze prawnej mogą bronić swojego dobrego imienia, skoro raport jest analizowany przez prawników.

--
  • iwles 28.02.19, 17:07

> biskupi na drodze prawnej mogą bronić swojego dobrego imienia,

i to jest wredne - z góry zakładasz, że skoro BISKUP to na pewno musi być NIESKAZITELNY.

• makurokurosek 28.02.19, 17:19
    "Wcale w to nie wątpię, że biskupi na drodze prawnej mogą bronić swojego dobrego imienia"

Najpierw ci biskupi musieli być mieć jakieś dobre imię, trudno wszak bronić czegoś czego się nie ma.
  • hanusinamama 28.02.19, 22:24
    Ktos tu gdzies napisał, ze pedofilów bornią ci ktorych tez to kręci...Normalny człowiek to potępi. Nie bedzie zrzucał winy na dziecko...lecz sie człowieku.
  • morekac 28.02.19, 15:43
    Niestrawny dla kogo? Dla waszego kościółka?
    Dla mnie najbardziej wstrząsające było, że w dniu i w godzinach, gdy papież Franciszek bił się we własne i kościelne piersi w sprawie pedofilii i przepraszał ofiary, w Gdańsku modlono się w św.Brygidzie w intencji Jankowskiego.
    Być może raport ma wady. Ale nawet gdyby był najbardziej wiarygodny, wy nadal zaprzeczalibyście faktom i uznawalibyście go za pomówienia.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • a2-a 28.02.19, 17:15
    morekac napisała:

> Być może raport ma wady. Ale nawet gdyby był najbardziej wiarygodny, wy nadal z
    > aprzeczalibyście faktom i uznawalibyście go za pomówienia.
    >

Proszę najpierw przedstawić wiarygodny raport.

--
  • morekac 28.02.19, 17:28
    Polsko episkopat już dawno temu miał przedstawić raport na temat pedofilii. Nawet tego nie zrobił. Jak myślisz - dlaczego? Czyżby polski kościół katolicki, jako jedyny, był nietknięty tym grzechem? Czy bidkupi zamiatają pod dywan?
    No i pytanie: czy ordoiuris taki potenchalnie stronniczy, przygotowany tylko przez jedną ze stron (i to tę potencjalnie winną) mogłoby uznać za wiarygodny?

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • hanusinamama 28.02.19, 22:24
    Czytałes to?? Chyba nie...
  • chicarica 28.02.19, 17:49
    W imieniu Gdańska przepraszam. Uwierz mi, że gdańszczanie, tacy prawdziwie kochający swoje miasto, nie biorą udziału w takich cyrkach. Podejrzewam, że trochę "gdańszczan" nawieziono tam autokarami, podobnie jak np. swego czasu "stoczniowców" na wiec z Jarosławem w stoczni. Cały jeden pas jezdni na Jana z Kolna był wtedy zastawiony autokarami i bynajmniej nie były to autokary na gdańskich rejestracjach.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • morekac 28.02.19, 18:13
    Mnie nie musisz przepraszać.
    Ale dla mnie było to wręcz symboliczne pokazanie stosunku polskich księży do problemu pedofilii. Tak się przejęli pomnikiem człowieka oskarżanego o pedofilię, że zapomnieli o wszystkim innym - w tym o żyjących i cierpiących domniemanych ofiarach zmarłego.

--
  • chocolatemonster 28.02.19, 16:03
    Klikajcie kosz i tyle.
  • livia.kalina 28.02.19, 16:12
    chyba faktycznie ma to największy sens.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • triismegistos 28.02.19, 16:18
    Po co? Niech wisi i daje świadectwo. Im więcej zboczeńcow pokazuje swą prawdziwą twarz tym szybciej kościoły w Polsce spłoną.

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • jola-kotka 28.02.19, 16:27
    Nie splona bo ten kraj jest przezarty przez kk
  • owmordke 28.02.19, 20:47
    Hiszpania tez byla przezarta. I juz nie jest. Pozyjemy zobaczymy.
  • jola-kotka 28.02.19, 20:49
    Zobaczymy oby sie udalo ale to bedzie trwac.
  • umi 28.02.19, 23:32
    Nie!!! Nie klikajcie w kosz! Cały czas ktos klika w kosz i lecą przez to wątki. Nawet głupie i idiotyczne w założeniu moga byc zabawne, jak sie poczyta odpowiedzi. A tak nie ma się z czego posmiac. Przeciez się nie będziemy smiac z powaznych problemów. Juz takie lepsze. Nie klikajcie w ten kosz, juz i tak mało jest nowych tematów. Jak wyslecie na oslą, nikt nic nie dopisze i d###... uncertain
  • jola-kotka 28.02.19, 23:45
    A to wedlug ciebie jest zabawny watek?
  • makurokurosek 01.03.19, 00:02
    Temat dotyczy bezczelnemu zaprzeczania istnieniu pedofili w KK. Uważasz gwałt na dziecku za coś zabawnego?
  • umi 01.03.19, 00:39
    Uważam głupawe prowokacje za zabawne. Wiedziałam, ze ktos się czepi doboru slów. Tu temat jest powiązany z czyms powaznym i budzacym silne emocje, ale to nie jest pierwszy równie "błyskotliwy" wątek a2. Można robic guano burzę, mozna się irytowac albo miec dystans. Mozna klikac w kosz. Wg mnie to ostatnie jest głupie, bo wyklucza dyskusje Czesto odpowiedzi na posty poczatkowe, któe same w sobie nie porywaja, sa lepsze niz same posty. Mnie o to chodziło, nie o to, zeby sie teraz z Wami kłócic o oczywistosci.
  • umi 01.03.19, 00:47
    Poza tym temat nie skupia sie na samym zjawisku pedofilii, bo tu nie chodzi o dyskusje akademicka i fakty. To jest news na guano burzę. I może denerwowac, jak inne newsy na guano burze. Ale jesli się takie newsy wyrzuci, to ludzie zamiast dac upust calodniowym emocjom dyskutujac o uznaniu czy nie uznaniu raportu, będą jeździc po kolejnej osobie która NAPRAWDĘ potrzebuje pomocy i doszukiwac się dziesiątego dna i niecnych zamiarów. Dlatego uwazam, ze takie newsy sa pozyteczne, chodzby z tego powodu, ze a2 nic sie nie stanie, jak mu wytkniecie błędy myslenia. Za to osoba z prawdziwym problemem moze się juz znacznei gorzej poczuc.
  • jola-kotka 01.03.19, 00:49
    Tez jestem za nie wywalaniem w kosmos ale niezaleznie po co powstal ten watek nie jest on zabawny wrecz przeciwnie.
  • umi 01.03.19, 01:12
    Dla mnie sam wątek jest głupi, ale to moje wybitnie subiektywne zdanie. Miałam ciężki dzien wiec marudze. Sam temat pedofilii jest bardzo powazny, tu masz rację. Tylko ze ja go dzisiaj nie tykam, ani zadnego kontrowersynego tematu. Nie chce mi sie i nie mam energii. Odpowiedziałam po prostu na post chocolate o koszu. Kilka wątków z potencjałem wg mnie juz poleciało, a moglo nie poleciec, wiec napisałam ogolnie.
  • jola-kotka 01.03.19, 01:17
    Oki smile
  • jola-kotka 28.02.19, 16:26
    Z pedofilia w kk nie da sie nic zrobic i to jest najwiekszy problem. Kk nie zacznie z tym walczyc skutecznie bo to moze oznaczac koniec tej instytucji. Jest jeden sposob ale tego tez nie zrobia bo cala ta mafia opiera sie na tradycji i kazda zmiana to zachwianie nia. Zniesienie celibatu . I zaraz ktos powie ze kl jest tak silne ze nic mu nie grozne otoz nie do konca Irlandia pokazala ze mozna bardzo obnizyc pozycje kosciola wsrod spoleczenstwa. Polska jest tak zacofana ze pewnie by tak nie bylo moze za 10-20 lat tez to sie stanie pod jednym warunkiem gdy nastapi wyrazny podzial panstwa od religii. W kraju gdzie czesto rodzice nie przyznaja sie , ze ich dzieci sa molestowane w celu unikniecia afery, wstydu czy chronienia samego ksiedza nie ma o czym gadac.
  • saszanasza 28.02.19, 16:33
    jola-kotka napisała:

> Z pedofilia w kk nie da sie nic zrobic i to jest najwiekszy problem. Kk nie zac
    > znie z tym walczyc skutecznie bo to moze oznaczac koniec tej instytucji.

Jeżeli wytępimy z tego forum tego katotrolla, to już bedzie sukces!
    Jak duża jest jgo wiara w boga, tak duza jest moja wiara, że bedzie sie w piekle smażyć, a podobno wiara czyni cuda, tak więc miłego przypiekania!

--
  • triismegistos 28.02.19, 16:39
    Ale po co go tępić? Niech pisze, niech pisze jak najwięcej, niech broni pedofili, ramię w ramię z dynią.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • jola-kotka 28.02.19, 16:40
    👍
  • jola-kotka 28.02.19, 16:39
    Troll trollem temat tematem. Jest to swietna szansa zeby napisac co myslimy i miec nadzieje ze to trafii do takich jak ona i cos w koncu zrozumieja. Nie ma tego zlego co na dobre nie wyjdzie. W sieci nic nie ginie.
  • szarsz 28.02.19, 17:28
    Oczywiście, że się da zrobić. Wystarczy przestać posylac do kościoła dzieci.
  • jola-kotka 28.02.19, 18:37
    Ksieza sa dzisz w szkolach trudno tam nie posylac dzieci. Nie posylac na religie no ale tu tez gwarancji nie ma. Pedofil to pedofil jak upatrzy ofiare to zrobi wszystko zeby ja miec. W naszym spoleczenstwie nie jest to mozliwe bo mentalnosc ludzi jest taka a nie inna i potrzeba lat zeby to zmienic. Gdyby to bylo takie latwe jak piszesz nie byloby problemu. Malo tego ich kryja szkoly, rodzice itd. Sa ludzie ca karza dzieci za " gadanie glupot" bo to ksiadz tylko pytanie czy nie ufaja w slowa dzieci czy tak boja sie opinii publicznej. Niezaleznie co w nich siedzi to sa dowody na to ze u nas to jeszcze nie ten czas.
  • szarsz 28.02.19, 22:02
    Ja nie widzę problemu. To ksiądz w szkole ma się bać mnie, a nie ja jego. Do klasy moich dzieci nie dostają nawet zastępstwa.

I mylisz się. Pod powierzchnią wrze. W Twoim mieście poszła pierwsza interpelacja radnych w sprawie lekcji religii na wzór warszawski. Nawet w moim zasciankowym Wrocławiu mamy sprzymierzeńców w radzie miasta, nie mówiąc już o zawsze bardzo postępowej Łodzi. Ludzie się organizują oddolnie, wspierają w codziennej walce o normalność.
  • jola-kotka 28.02.19, 22:13
    Wiem ze poszla. Nie myle sie do momentu kiedy pis bedzie przy wladzy to nic nie da. Ale obys toty miala racje bo ja calym sercem jestem za tym zeby sie udalo.
  • raczek-nieboraczek 28.02.19, 17:16
    kto umie nie poszuka: droga krzyżowa o molestowaniu

gdyby nie było molestowania, nie powstały by tamte rozważania
  • raczek-nieboraczek 28.02.19, 17:17
    kto umie niech poszuka..

literki wyżej uciekły
  • ficus_carica 28.02.19, 17:17
    > ekspert Ordo Iuris

Szlocham 😀😀😀

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
  • maaria33 28.02.19, 17:53
    Znowu przedstawiciel sekty, potepianej nawet przez Kosciół Katolicki.

• maaria33 28.02.19, 17:56
    "Ordo Iuris jest częścią sekty TFP (nawet logo mają częściowo wspólne). Są też rosyjskie powiązania. Instytut im. Piotra Skargi, który założył Ordo Iuris, zlekceważył bojkot Rosji po agresji na Krym. W 2014 r. był "partnerem" moskiewskiej imprezy kremlowskich oligarchów."

wyborcza.pl/7,75968,21605548,ordo-iuris-sekta-z-brazylii-i-dygnitarze-putina.html

"Konserwatywna organizacja, której członkowie stali za projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji, powiązana jest z tajemniczym ruchem Tradycja, Rodzina i Własność. Ta wywodząca się z Brazylii sekta nawet przez kościelnych hierarchów uważana jest za „pseudokatolicką” i „fanatyczną”. "

www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/ordo-iuris-obroncy-zycia-przed-ktorymi-ostrzega-nawet-kosciol/v1bxhxk
  • a2-a 28.02.19, 22:32
    "J. Kwaśniewski skomentował także zarzuty o "powiązania Ordo Iuris z brazylijską sektą religijną Tradycja, Rodzina i Własność (TFP)". - Ordo Iuris nie jest organizacją religijną. To think tank skupiający prawników. Oczywiście zarzut jest nam znany. Został sformułowany przez dziennikarza "Gazety Wyborczej" Tomasza Piątka, któremu wytoczyliśmy w tej sprawie proces - informuje.

- Rzeczywiście, jednym z naszych fundatorów jest Instytut im. ks. Piotra Skargi. Instytut jest z kolei członkiem międzynarodowej federacji TFP. Kilkadziesiąt lat temu we Francji, zarówno TFP, jak i wiele innych organizacji katolickich m.in. Opus Dei, zostały przez jedną z komisji parlamentarnych wpisane na listę sekt. Organizacje te odwołały się od tego zniesławiającego zarzutu. Ostatecznie MSW francuskie wycofało się z tej decyzji stwierdzając, że opinia komisji nie jest reprezentatywna dla rządu republiki. Nazywanie TFP, a tym bardziej Ordo Iuris mianem sekty, jest nieuprawnione":
    info.wiara.pl/doc/3950206.Wiara-i-biznes

--
  • livia.kalina 28.02.19, 22:55

To brazylijski (bo stamtąd się wywodzą) episkopat uznał TFP za sektę. I to sektę cechującą się "fanatyzmem religijnym". Natomiast polskie władze kościelne co jakiś czas podkreślały, że nie mają nic wspólnego z Instytutem Edukacji Społecznej i Religijnej im Ks. Piotra Skargi, że jest to organizacja zupełnie świecka i nikt z niej nawet nie zwracał się z prośbą do biskupów o aprobatę.
    A Instytut im. Skargi jest znany nie od dziś z działań, nazwijmy to, kontrowersyjnych pod względem etycznym. "Gazeta Krakowska" już 8 lat temu w artykule "Imperium za wdowi grosz" prześwietlała finanse tej fundacji opisując jej działania. Jeszcze wcześniej przed kupowaniem czegokolwiek od tej fundacji przestrzegał wiernych nawet "Gość Niedzielny". Ale właśnie: tam niczego się nie kupuje, bo Instytut – przynajmniej teoretycznie – nie prowadzi działalności gospodarczej. Oferuje różne "cudowne medaliki", kalendarze, czy pisma. Ale ich nie sprzedaje – on je "rozdaje". Za darmo? Oczywiście, że nie – nabywcy (nazywani przez fundację "korespondentami") płacili za to "darowiznę", której suma była dokładnie określona. Niekiedy byli to tego przymuszani szantażem. Jak to możliwe? Wykorzystywano starsze, religijne osoby, którym wysyłano przekazy, aby wesprzeć choćby walkę z homoseksualizmem, czy z aborcją. Kto zdecydował się wypełnić przekaz, ten godził się na sprzedaż swoich danych osobowych. A potem był nękany pismami z nachalnymi prośbami o datki. "Gość Niedzielny" pisał wprost o naciąganiu starszych osób i o tym, że proboszczowie w całym kraju otrzymują wiele skarg. Tymczasem majątek fundacji urósł tak, że po paru latach działalności dorobiła się m.in. wartej prawie 5 mln zł kamienicy w Krakowie. Portal racjonalista.pl kilka lat temu zamieścił na swoich stronach skan pisma, jakie od fundatorów Ordo Iuris otrzymała starsza osoba, która najpierw wpłaciła Stowarzyszeniu jakiś datek, a potem płacić przestała. Treść listu jest taka, że pod nim znalazło się wiele komentarzy o wyłudzaniu pieniędzy.

https://cdn.natemat.pl/043cec426aeaf721b02b66ff575e14f5,780,0,0,0.jpg

--
    super_hetero_dyna:
  • a2-a 28.02.19, 23:03
    Ciekawe, że nawet Katolicka Agencja Informacyjna pisze o analizie prawników z Ordo Iuris:

„Autorzy raportu ani razu nie wskazali na prawomocne wyroki sądów odwołując się jedynie do doniesień medialnych, z których większość dotyczyła orzeczeń nieprawomocnych. W tekście znajdują się przede wszystkim nawiązania do mediów, które zwykle niechętnie odnoszą się do Kościoła katolickiego, np. portal „Gazety Wyborczej” jest wymieniany 25 razy, a portal OKO.press 9 razy. Jako katolickie medium raz przywoływany jest „Tygodnik Powszechny” – wylicza Ordo Iuris. Zauważa, że ani razu nie wskazano na znane w Polsce katolickie tygodniki opinii („Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Przewodnik Katolicki”), które obszernie informowały opinię publiczną o działaniach Kościoła związanych z walką z pedofilią. Nie pojawiają się również depesze Katolickiej Agencji Informacyjnej na bieżąco przekazującej wiadomości na ten temat.

Ordo Iuris wskazuje, że osoby piszące raport potraktowały też materiał źródłowy w sposób wybiórczy i tendencyjny. „W dokumencie nie ma odniesień do naukowych opracowań dotyczących działań podjętych przez Kościół katolicki na świecie w zakresie walki z pedofilią. Ograniczono się ponadto do zaledwie jednego sondażu dotyczącego stosunku Polaków do Kościoła, pomijając badania OBOP i CBOS”
    ekai.pl/bledy-w-raporcie-joanny-scheuring-wielgus/

--
  • livia.kalina 28.02.19, 23:10
    Najciekawsze jest to, że piszesz zupełnie bez związku z tym, co ja napisałam. Zaczynam podejrzewać, że nie znasz języka polskiego i robisz nakazane z góry kopiuj/wklej i dlatego zaliczasz takie wpadki.

--
    super_hetero_dyna:
  • a2-a 28.02.19, 23:26
    livia.kalina napisała:

> Najciekawsze jest to, że piszesz zupełnie bez związku z tym, co ja napisałam. Z
    > aczynam podejrzewać, że nie znasz języka polskiego i robisz nakazane z góry kop
    > iuj/wklej i dlatego zaliczasz takie wpadki.
    >

Gdyby to co Pani napisała miało znaczenie, to KAI by odcięła się od Ordo Iuris i by nie cytowała jego sprawozdania.

--
  • livia.kalina 28.02.19, 23:34
    A jaki to w ogóle ma związek? Kai informuje o opinii Ordo Iuris. Informuje tez o opinii G. Weigla o kard. G. Pell. Czy to oznacza, ze podważa decyzje papieża o zakazie pełnienia publicznie posługi i kontaktowania się się w jakikolwiek sposób i formie z nieletnimi?

--
    super_hetero_dyna:
  • raczek-nieboraczek 01.03.19, 08:25
    Do mojego kościoła ktoś podrzuca gazetki wydawane przez Instytut Piotra Skargi. Co jakiś czas proboszcz ogłasza, że parafia nie ma z ich rozprowadzaniem nic wspólnego, prosi by tego nie robić ... itd.

• raczek-nieboraczek 01.03.19, 08:32
    Moi rodzice co roku dostają kalendarz, list i nr konta do wpłaty.
    Nie wpłacili nigdy. Kalendarz następnego roku i tak dostali.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.