Dodaj do ulubionych

Wycieczka dla rodziców - pomożecie?

03.03.19, 09:59
Hej dziewczyny mam do Was prośbę.
Mój tata kończy w tym roku 70 lat. Z tej okazji chcemy z mężem sprawić rodzicom prezent niespodziankę- wyjazd kilkudniowy za granicę.Warunek bezpieczeństwo , np. Egipt odpada.
Lubią ciepełko, leżaczek - nie zwiedzanie, zabytki itp
No i cena nie ukrywam ma znaczenie . Na wyjazd za 5-6 tys nas nie stać.
My jeździmy po Polsce. Nie znam się na wycieczkach zagranicznych. Co polecacie?
Jakie kraje, konkretne regiony?
Z góry dziękuję!
Edytor zaawansowany
  • zwyczajnamatka 03.03.19, 10:18
    Greckie wyspy
  • maaria33 03.03.19, 10:20
    Jeżeli 70 lat to jednak uważaj na to ciepełko, zwłaszcza przy szalejących zmianach w pogodzie. Szukaj miejsc gdzie na pewno nie będzie powyżej 30 stopni w danym okresie.
  • mallgosia76 03.03.19, 10:30
    Nie , nie chcę tropików.Temp umiarkowana, nie upały.
  • maaria33 03.03.19, 10:31
    To podaj termin, forumkom bedzie łatwiej poradzić.
  • mallgosia76 03.03.19, 10:39
    Koniec kwietnia- maj- początek czerwca
  • nuta15 03.03.19, 10:39
    Ciepełko i leżaczki mogą być wszędzie na południu Europy. Jeżeli rodzice nie planują zwiedzania wybierz miejsce z ładnymi widokami, blisko plaży nadającej się do kąpieli i na spacery, hotel raczej kameralny, spokojniejszy, bez muzyki dudniącej cały dzień z baru. Wygodna będzie formuła trzech posiłków lub Al oraz parasole i leżaki na plaży w cenie.
  • muchy_w_nosie 03.03.19, 10:47
    A jeżdżą i lubią takie wycieczki, bo znam kilka osób po 60 dla których to by była czarna rozpacz.
    Wszyscy zachwalają Grecję, można się do niej dostać bez problemu, grecy są mili, otwarci, kraj z mnóstwem fajnych miejsc i to jednak Europa.
  • mallgosia76 03.03.19, 10:53
    Tak lubią bardzo
    Jak byli młodsi byli w Turcji, Egipcie i Tunezji.
  • czarnaryba78 03.03.19, 12:00
    Może Bułgaria? Złote Piaski?
    Do hotelu nie miałam żadnych zastrzeżeń, ludzie bardzo mili. Nie było jakoś specjalnie głośno, imprezowo...
  • berdebul 03.03.19, 12:28
    Turcja, albo Grecja. Kurort, AI, żeby było wygodniej.
  • mallgosia76 03.03.19, 17:24
    A Hiszpania?
  • berdebul 03.03.19, 21:58
    Jeżeli lubią zwiedzać, to jak najbardziej.
  • kosmos_pierzasty 03.03.19, 17:31
    Może Bułgaria - np. Sozopol.
  • aankaa 03.03.19, 18:16
    któraś z greckich/kanaryjskich (jeśli wytrzymają dłuższy lot) wysp, hotel all 18+

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • kosmos_pierzasty 03.03.19, 18:20
    Za mniej niż 6000? Hmmm... No może i tak - poza sezonem to faktycznie, zapomniałam, że rodzice do szkoły nie chodzą big_grin
  • aankaa 03.03.19, 21:50
    jeśli macie poniżej 5-6 tys. może jakieś wypasione SPA w Polsce ?

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • stara-a-naiwna 03.03.19, 22:18
    pod koniec maja i na poczatku września włochy są bardzo dostępne cenowo
    ale ja znam miejsca gdzie trzeba samemu dojechać - ewentualnie dolecieć do wenecji
    zobacz lux-camp
  • crea.tura 03.03.19, 22:32
    Zobacz wycieczki na Korfu. Cenowo powinnaś się załapać na jakiś fajny hotel, jest tam malowniczo i spokojnie, jeśli rodzice zapragną to wodolotem na jeden dzień do Albanii można się wybrać.
  • irisq 03.03.19, 22:38
    Jeśli zniosą podróż to Kanary - bardzo przyjazny klimat. Absolutnie natomiast nie polecam Bułgarii, chyba, że rodzicom doskwiera nostalgia za późnym PRL/latami '90(nigdzie nie widziałam tak strasznej, chaotycznej architektury, brrr).
  • sasha_m 03.03.19, 22:50
    Polecam greckie wyspy lub Grecję kontynentalną. Przed sezonem za max. 2 tys./os/tydzień spokojnie znajdziesz przyzwoity hotel. Ofert szukaj na portalach, nie w konkretnym biurze podróży. Od razu sprawdzaj opinie. Dla kogoś, kto stawia na wypoczynek, warunki i oferta hotelu są bardzo ważne. Dobrze, żeby to było all inclusive. Przed sezonem hotele nie są zatłoczone, niewiele jest też rodzin z dziećmi, więc hotel nie musi być z kategorii 18+.
    Bułgaria jest tańsza, ale jest ryzyko, że wiosną będzie padał deszcz (ale może nie, warto sprawdzić ilość opadów w danym terminie). W Hiszpanii i Włoszech jest drożej.
  • simply_z 03.03.19, 22:53
    Portugalia, południe. Gwarantuję, że spodoba im się nawet bardziej niż jednak brudniejsza Grecja.
  • nuta15 04.03.19, 10:11
    Portugalia też jest droga. Wiele osób podpowiada Grecję i greckie wyspy , to może być dobry wybór, nowy kraj, nowa kultura i bardzo dobra kuchnia. Mogę ci polecić kilka fajnych hoteli z Al, w których byłam w poprzednich latach i widzę, że nadal mają bardzo dobre opinie. Na Krecie Kalyves Beach - przy morzu, na hotelowej plaży parasole i leżaki w cenie, na Zakythos Zante Maris przy plaży, na Rodos Kolymbia Star - blisko plaży, dwa baseny w tym jeden relaksacyjny, na Kos Apollon i Apollon Windmill - spokojniejsza część hotelu, po remoncie w 2018 r. Przed sezonem nie powinno być tłoku i ceny są przystępniejsze.
  • mallgosia76 04.03.19, 21:40
    Dziękuję bardzo dziewczyny!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka