Dodaj do ulubionych

Dajcie pomysła;) na brokuła

05.03.19, 21:15
Mam ci ja brokuł i muszę go przerobić na coś dobrego, najlepiej na ciepło. Musi być bezmięsne, nie może być zupa-krem, ryba z też nie bardzo. Macie coś fajnego w swoim repertuarze? Jakieś sprawdzone kaszotto/risotto/zupa z fajnymi dodatkami?
Edytor zaawansowany
  • chatgris01 05.03.19, 21:27
    Zapiec pod beszamelem?
  • agonyaunt 05.03.19, 23:47
    Nie najemy sięsmile
  • mika_p 05.03.19, 21:29
    Makaron w sosie brokułowym
    Sos:
    śmietana na patelnię, do niej wkruszamy niebieski ser pleśniowy (lazur na przykład), solimy, pieprzymy, dodajemy kurkumę, jak ser się rozpuści i sos jest gładki, dodajemy ugotowane brokuły

sałatka z brokułów i fety - to na zimno.
    Gotowane brokuły, feta krojona w kostkę, do posypania płatki migdałów zezłocone na patelni z odrobiną oleju i czosnku. Można dodać makaron. Z kaszą jęczmienna tez jadłam smile

--
    Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kosoń
  • mondovi 05.03.19, 21:32
    Podobnie robię, niebieski pleśniowy i prażone płtaki migdałów.

--
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • agonyaunt 05.03.19, 23:44
    Makaron wygląda fajnie, ale muszę nakarmić kogoś z wrażliwą wątrobą, więc nie tym razem. Ale wypróbuję, sałatkę też, dzięki!
  • mika_p 06.03.19, 00:04
    Przepis na ten makaron mój mąż znalazł kiedyś w necie,zrobił, zakochałam się. Krótko potem zrobił kolejny raz. Po kolejnym razie stwierdził, że za często to jemy i już mu się przejadło. Mnie nie smile Ale rzadko jadam, z raz w miesiącu.

A jesli chodzi o wrażliwą wątrobę i brokuły z fetą , to może by tym pierogi nadziać? Istnieją pierogi ze szpinakiem i fetą. To może i tak się da. Jak się za dużo miesza, to z tych końcówek kwiata brokułowego i feta robi się jednolista papka i tylko te grubsze kawałki wystają. Można i bez migdałów, też pyszne.

--
    Buziak kobiety, którą zęby bolą, pożądanym nie jest. (z lektur szkolnych)
  • agonyaunt 06.03.19, 01:03
    Pierogi też dobry pomysł, ale makaron szybszysmile Poszłam w tę stronę i znalazłam na Jadłonomii pesto brokułowe i chyba na tym stanie. Mam chow mein i zrobię obiad szybciej niż Jamie Oliversmile
  • boogiecat 05.03.19, 21:43
    Tarta brokulowa, jest przepis na fajna ale kaloryczna na moich wypiekach, ale mozesz tez zmiksowac ugotowanego brokula, wymieszac ze swiezym bialym serem ( kozim albo ricotta np ale podejrzewam ze z twarogiem tez wyjdzie) i jajkami, wylac mase na ciasto francuskie posmarowane musztarda, posypac orzechami albo nie, i zapiec z pol goodziny

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • agonyaunt 05.03.19, 23:49
    Kalorii się nie boimy, też fajny pomysł, dzięki!
  • fomica 05.03.19, 21:52
    Sałatka brokuł, jajko, kukurydza. Polać sosem majonez, musztarda, czosnek.
  • agonyaunt 05.03.19, 23:50
    Biorę. Nie na jutro, ale bioręsmile Dzięki!
  • vinca 06.03.19, 00:35
    Ja jeszcze wrzucam pomidorki koktajlowe i ser żółty w kostke. Zamiast musztardy daje jogurt.
  • boogiecat 05.03.19, 22:04
    O jeszcze przepis na mufiny jajeczne z brokulem www.kwestiasmaku.com/blog-kulinarny/muffiny-jajeczne-z-brokulami-szynka-i-serem

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • agonyaunt 05.03.19, 23:55
    O, też fajne, dziękuję!
  • hanusinamama 06.03.19, 00:16
    Ja z brokuła robie kotlety.Kotuje brokuła (ale tak na pół miękko), do tego mogą być inne warzywka (daje marchewkę podgotowaną), zeszkoloną cebulkę, ugotowaną soczewice (albo z puszk) zeby było białko ale nie musi byc. Jak zostanie mi ziemniak z obiadu tez daje, doprawiam, jajko, troche bułki tartej do srodka, lepie kotlety, obrataczam w bułce i smaże.

Robie tez kotlety z brokuła (lekko podgotowanego) z tofu i ryżu *ryz ugotowany), miksuje blenderem (ale nie na gładko), jajo i zmaze jak kotlety.
  • hanusinamama 06.03.19, 00:17
    Zazwyczaj jak mi zostana gotowane jakies warzywa to robie na drugi dzien z tego kotlety. Im bardziej smieciowe smile tym lepsze wychodzą.
  • agonyaunt 06.03.19, 00:54
    Uwielbiam śmieciowe jedzeniesmile Kotleciki też dobry pomysł, dzięki!
  • nowaczek1 08.03.19, 12:02
    Cudna literówka smile
  • an.16 06.03.19, 09:52
    Ja robię cos a la pad thai dla córki wegetarianki. Podgrzewasz olej z imbirem (dodaje plastry, nie bawiąc się w obieranie nawet), podsmażasz kawałki brokuła nie niezbyt silnym ogniu żeby nieco zmiękł. W "międzyczasie" zalewasz wrzątkiem makaron ryżowy wstążki (nie mocz dłużej niż 2 minuty, dojdzie na patelni), wrzucasz makaron na brokuły, posypujesz brązowym cukrem, polewasz sosem sojowym (kikkoman) i smażąc odparowujesz. Pod koniec na brzegu patelni możesz rozbić i podsmażyć jajko i wymieszać. Albo pominąć ten etap. Przekładasz na talerz i obficie skrapiasz limonką albo cytryną. Jak masz krewetki to dodaj gdzieś po drodze. Uświetnią to proste danie. Możesz dodać jak masz kiełki soi i orzeszki.
  • kochamruskieileniwe 06.03.19, 10:12
    robię takie coś
    zblanszowane różyczki brokuła i kalafiora (dla koloru) układam w naczyniu do zapiekania. Między to wtykam ćwiartki jajek na twardo plus połówki pomidorów koktajlowych. Zalewam sosem Mornay (beszamel z cheddarem). Zapiekam.

--
    siepomaga
    tiny.pl/tmfjn
  • slonko1335 06.03.19, 10:14
    Sos serowo brokułowy na macarpone na przykład. My uwielbiamy z feta, prazonym słoneczniki i sosem czosnkowym jako sałatkę .

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • piataziuta 06.03.19, 10:26
    jeśli brokuł nie będzie rozgotowany, tylko chrupiący i będzie do niego feta, to będzie w każdej postaci dobry, cokolwiek masz w lodówce

np. kasza gryczana/inna kasza, por, cebula, czosnek, brokuł, feta, pestki słonecznika, natka, koperek
    do tego wszystko będzie pasowało, nawet suszona żurawina

albo kryzysowe danie które robi się w 10 minut:
    roztapiasz jakiś ser pleśniowy (najlepiej blue), dodajesz jogurt grecki, pieprz, ew koperek
    do tego makaron (najlepszy jest pełnoziarnisty) i zblanszowane brokuły
  • ykke 06.03.19, 10:26
    Na olej wrzucam czosnek, grubo tartą marchew i dużo różyczek brokuła. Podduszam, sol, pieprz, czasem trzeba dolać wody. Trochę sosu sojowego. Do tego wrzucam ugotowany makaron, dowolny, krótki i podsmażone wcześniej pokrojone w kostkę tofu (niekoniecznie). To jest pyyyyyszne.

--
    Izka

"Dzień bez śmiechu to dzień stracony"
  • jehanette 06.03.19, 11:40
    Makaron penne
    Czerwone pesto
    Brokuł
    + dowolny dodatek: parmezan do posypania, mozarella do wmieszania, pestki słonecznika lub inne można wrzucić.

Mój hit wśród obiadów pt. nie mam czasu a chcę coś przyzwoitego zjeść w pracy.

--
    Error 404
  • agonyaunt 07.03.19, 00:43
    Zbiorowo: dziękuję za wszystkie pomysły!
  • minniemouse 07.03.19, 02:01
    ja lubie na surowo - pokrojone, obrane, opłukane i zajadam. moze byc z sosem np cesarskim.

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • boo-boo 08.03.19, 14:59
    Ja na patelnię wrzucam, podsmażam razem z fasolka strączkową, papryką, bakłażanem i pieczarkami w połówki pociętymi.Przyprawiam. Do tego jajko- albo gotowane albo sadzone. Do tego świeża sałata i pomidor.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.