Dodaj do ulubionych

Fenomen plecaków Kanken

06.03.19, 11:06
Nie mam problemu z tym, by wydać więcej pieniędzy na coś lepszego. Zdarza mi się kupic marynarkę w cenie np 800zł jesli mi wpadnie w ko i jest dobrej jakości czy butów za 500zł. Nie tak często, ale raz na jakiś czas - zgodnie z założeniem, że lepiej raz a dobrze...
I szukajac ostatnio plecaka miejskiego doznałam szoku.
Ja wiem, że to głównie gimbaza i instagram wyokrewały trend ale kurna...400-500zł za TAKI plecak?? Nie wierze w te opowiesci o tym, ze "ma pilnowac zdrowej postawy", a sam wygląd...mamo...widuję na ulicy i ten materiał po jakimś czasie płowieje, spiera się. Wtedy to naprawde wyglada jak plecak wyciagniety z piwnicy..
CHYBA ZE CZEGOS O NIM NIE WIEM.
Oświećcie mnie co sprawia, ze ten koszmarnie wyglądający plecak* jest tak koszmarnie drogi?
* tak, wiem - kwiestia gustu..

https://euimages.urbanoutfitters.com/is/image/UrbanOutfittersEU/5771452056317_001_b?$xlarge$&hei=900&qlt=80&fit=constrain
Edytor zaawansowany
  • husmus 06.03.19, 11:15
    Też mnie zastanawia fenomen tego plecaka. Jedynym - moim zdaniem - uzasadnieniem ceny jest jego skandynawskie pochodzenie.
  • ofelia1982 06.03.19, 11:17
    i moda na IG..Te rozmarzone ujęcia z tym plecakiem w tle..Na młodziez to pewnie działa
  • allatatevi1 06.03.19, 11:29
    No właśnie nie tylko na młodzież...
    Ja w ogóle nie znałam/ nie znam tej marki i gdyby nie Twój post to nie znałabym ceny, ale zastanowiło mnie już wcześniej, że co 5 osoba na ulicy w Warszawie ma plecak tej marki i to często są panie na oko po 50-tce.
    Nawet nie przypuszczałam, że takie osoby mają instagrama (moja mama i teściowa nie używają instagrama).
  • ofelia1982 06.03.19, 11:36
    no ja nie wiem, sie sama zastanawiam skad ten pęd do tego plecaka. bo o ile moge zrozumiec jeszcze niektore mody na marki - to tutaj wymiekam po prostu. I gdyby to cudo kosztowało 100zł to uznałabym, ze ok, chwilowa moda gimbazowa. Ale jak zobaczyłam te cene to sie w czoło pukłamwink Dołożyć troche i masz na promocji plecak Coccinelle..
  • taki-sobie-nick 06.03.19, 21:44
    Na co?!
  • ichi51e 06.03.19, 11:16
    chcialam kupic dziecku (bo w zalozeniu jest to plecak szkolny)tylko czekalam az wole przejawi chodzenia z plecakiem - ale obecnie co druga z takim wiec na razie odpuscilam. Brzydko sie starzeje mam wrazenie do tego...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ichi51e 06.03.19, 11:18
    kosztuje 89euro wiec bez przesady ze drogi.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ofelia1982 06.03.19, 11:21
    jak na taki plecak? uważam, że dużo. Porządny plecak ze wzmocnieniem kręgosłupa, Herlitz to 200zł...więc wiesz..
  • ichi51e 06.03.19, 11:25
    no ale herlitz jest ciezki. na plecakach dzieciecych w ogole sie kosi kase patrz us.jnto.go.jp/blog/randoseru-japans-ubiquitous-backpack/ ktore moga i 1000usd kosztowac. Z kankenem dobra nisze znalezli - dzieciecy plecaki dla doroslych! przeciez to sie musialo hipsterom spodobac... a ze jeszcze lekkie i wygladaja jakby swoje przeszly? shut up and take my money!

--
  • ofelia1982 06.03.19, 11:37
    nie, no wiadomo, ze kazdy produkt ma swoje wysokie polki cenowe niedostepne dla Kowalskiego. Tego nie ma co porownywac. Ale taki szmaciany plecak mozna uszyc i sprzedaz z marżą za 100zł i to bedzie dobra cena. Oni są MISTRZAMI marketingu. Chyba poszukać u nich pracy, bo mozna sie wiele nauczyc.
  • ofelia1982 06.03.19, 11:18
    no dokladnie! Jak ja widze te sprane plecaki, jakies takie wypłowiałe to przyznam, ze sie dziwie "nosicielom". One po prostu wygladaja brzydko i niechlujnie. i nie chodzi o to, ze mam jakis elegancki styl bo sama latam w trampkach i z plecakiem nieraz, ale jednak casual look nie znaczy niechlujny look
  • saszanasza 06.03.19, 12:43
    ofelia1982 napisała:

> no dokladnie! Jak ja widze te sprane plecaki, jakies takie wypłowiałe to przyzn
    > am, ze sie dziwie "nosicielom". One po prostu wygladaja brzydko i niechlujnie.
    > i nie chodzi o to, ze mam jakis elegancki styl bo sama latam w trampkach i z pl
    > ecakiem nieraz, ale jednak casual look nie znaczy niechlujny look

To się nazywa zaklinanie rzeczywistości i wyparcie. Ludzie ktorzy kupili te plecaki za tyle kasy po prostu nie przyznają sie do tego, że kupili jedno wielkie gowno, które nie „pięknie sie starzeje” tylko zwyczajnie jest złego gatunku, spiera się i nie jest wcale wygodniejsze od większości tanszych plecaków. No trzeba w jakiś racjonalny sposób usprawiedliwić swój zły wybór

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • double-facepalm 06.03.19, 18:30
    To nie kupuj ani pastelowych (konieczność częstego prania) ani czerni
  • madame_edith 06.03.19, 11:17
    Sama miałam założyć ten wątek. Też za cholerę nie kumam a córka mnie próbuje naciągnąć.
  • ofelia1982 06.03.19, 11:20
    to zamow na aliexpress za 18$. wyglada tak samo (wiem, bo moja sąsiadka kupiła dziecku i szczegolowo porownywala) i jak sie spierze/wyplowieje to bez żalu się pozbędziesz. Jest na aukcjach ukrytych ale da się dostac
  • madame_edith 06.03.19, 12:33
    Sęk w tym, że ja nie wierze, że on sie nadaje do noszenia książek.
  • hugo43 06.03.19, 12:39
    W Turcji całe sklepy zawalone podrobami tych plecaków .z podrabianymi conversami zrobili porządek,teraz na kankeny jest szał
  • jehanette 06.03.19, 11:27
    Ja mam problem z tym plecakiem bo nie wierzę, że te cienkie paseczki są wygodne, że się nie wrzynają w ramiona. Sama noszę plecak marki turystycznej, z porządnymi paskami...

--
    Error 404
  • ofelia1982 06.03.19, 11:33
    no dokladnie. poza tym jak on niby ma wymuszac prawidlowa postawe..?
  • jak_matrioszka 06.03.19, 11:38
    Duma człowieka rozpiera i sie prostuje.
  • annpierle 06.03.19, 12:50
    smile
  • 45rtg 06.03.19, 14:39
    jak_matrioszka napisała:

> Duma człowieka rozpiera i sie prostuje.

big_grin
  • taki-sobie-nick 06.03.19, 21:47
    ofelia1982 napisała:

> no dokladnie. poza tym jak on niby ma wymuszac prawidlowa postawe..?

bez cholesterolu.

Chodzi o to, że noszenie plecaka (na obu ramionach!) jest zdrowsze dla postawy niż noszenie torby.

Jakiegokolwiek plecaka, dodam.

To tak, jak z tą margaryną, co była bez cholersterolu - żadna margaryna go nie zawiera.

A drogie jest, bo to Fjallraven. Oni mają wszystko obrzydliwie drogie.
  • 35wcieniu 06.03.19, 11:37
    Pierwsze slysze. Nigdy tez chyba nie widzialam wiec nie wiem, moze do moich okolic moda nie dotarla. A plecak jak plecak, szalu z wygladu nie robi. Jak zaden zreszta. big_grin
  • ofelia1982 06.03.19, 11:38
    w Warszawie co druga osoba w wieku 15-30 lat to nosi..
  • mamtrzykoty 06.03.19, 12:21
    Naprawdę?
    Widocznie całkiem ślepa jestem!
  • danaide 06.03.19, 12:48
    Albo za mało po Śródmieściu chodzisz. Potwierdzam. Jestem kolejną, która miała zakładać ten wątek, bo też nie bardzo kumam fenomenu.
    Camden Town też nimi zawalone więc modne już z drugi rok co najmniej. Dlaczego? Nie wiem. No fajny plecaczek, poręczny, kolorów od czapki, ale widywałam też osoby w całkowicie spranych i nie wyglądało to dobrze. Może antytrend do plastikowych torebuś i przedrożonych cudów od dizajnerów? Brak oryginalności? Brak alternatywy?
  • double-facepalm 06.03.19, 18:34
    Przecież ten plecak tez jest przedrozony. Tylko ze to hipsterska alternatywa dla jet-setów MK noszonych na jednym ramieniu. Tu - na dwóch. I pewnie co któraś jematunia psioczaca na kankeny samo pomyka z tak samo czesto spotykana torebka MK.
  • mysz1978 06.03.19, 19:21
    rozumiem, ze jestem jedyna osoba, ktora takiego plecaka chyba nigdy nie widziala??? O tyle jest to dziwne, bo z racji swojego zawodu powinnam, ale moze u nas nikt takiego nie ma?
    Jak na ilosc ksiazek jaka mlodziez nosi do skzoly, to taki troche maly na zdjeciu wydaje sie byc... Taki kanciasty... uncertain Szalu nie ma jak na moj gust.
  • taki-sobie-nick 06.03.19, 22:10
    mysz1978 napisała:

> rozumiem, ze jestem jedyna osoba, ktora takiego plecaka chyba nigdy nie widzial
    > a???

Ja, jeśli go widziałam, to uznałam za brzydki, poza tym nie ma w nim nic przykuwającego uwagę. Uznałabym za zniszczony plecak. Pozazdrościłabym, że kogoś stać na firmę F.
  • 35wcieniu 06.03.19, 12:50
    Nie jestem z Warszawy. Nigdy takiego nie widzialam.
  • wielkie.nieba 06.03.19, 11:37
    Heh, dopiero dowiedziałam się o istnieniu plecaków Kanken big_grin

--
    Szarp pan bas!
  • jak_matrioszka 06.03.19, 11:42
    Ja je od kilku lat widuje w sklepach, cene poznałam dopiero miesiac temu. Dziecko kupiło sobie "podróbke" za niecałe 50zł, bo potrzebowało na wycieczke i było "mamo daj, bo tanio" wink
  • justyna-anna 06.03.19, 17:12
    I jasmile
  • barbibarbi 06.03.19, 11:46
    Ja znam odzież tej firmy fjallraven, droga i też nie wiem co w niej wyjątkowego, bawełniane katany jak na polowanie albo na ryby, tak to wygląda, jest to odzież bardziej funkcyjna czy robocza, nie rozumiem fenomenu i nawet nie wiedziałam, że plecaki takie modne.
  • panpaniscus 06.03.19, 12:14
    Wiesz co, ja mam spodnie terenowe fjallravena, których używam w terenie intensywnie od 16 lat (przez 16 lat ten sam egzemplarz). Takie zwykłe szybkoschnące. Wyglądają b.porządnie i jeszcze parę lat mi posłużą.

Plecaki - kompletnie nie rozumiem. Są lekkie i pojemne, ale te paski nie są wygodne. I to prawda, że starzejąc się wyglądają obrzydliwie, mamy jeden w domu, kupiony zanim zaczęłam widywać je na ulicy - pewnie ma z 8 lat. Niestety z powodu mody następny jest tej samej marki.
  • kropkacom 06.03.19, 11:54
    Podoba mi się ten plecak ale miałby sens gdyby był dużo tańszy. Taki ładny, niewielki plecak do wrzucenia kilku rzeczy. Za tą cenę jednak niestety... Nie wiem, może gdzieś indziej to śmieszne pieniądze za taki śmieszny plecak.
  • quilte 06.03.19, 12:09
    Ofelio, ten plecak jest równie "wart" swojej ceny co, dajmy na to, torebka LV swojej smile Podoba mi się jasna Neverfull więc sprawdziłam ostatnio, ile kosztuje i szczerze się ubawiłam, że kilka tysiaków za torbę z usztywnionego PŁÓTNA. Metka, płacisz za metkę. Nie rozumiesz jak można za toto (Kanken) zapłacić pińcet, bo Ci się nie podoba. O ile dobrze kojarzę Twoje wcześniejsze "modowe" wpisy na forum, Kanken to zupełnie nie Twoja stylówa. Gdyby Ci się podobał, pewnie cena byłaby znośniejsza smile
  • ofelia1982 06.03.19, 12:54
    Serio? A jaka ja mam stylowe?? Bo LV to akurat ostatnie na co bym zwróciła uwage
  • quilte 06.03.19, 13:22
    "A jaka ja mam stylowe??"

Raczej klasyczną/elegancką/niespraną/anty-grunge. Tak mi się kojarzysz. Jak plecak Coccinelle wink
  • ofelia1982 06.03.19, 13:24
    Juz się bałam że mi tu z klapkami w cętki wyskoczyszwink
  • quilte 06.03.19, 13:27
    Broń Boże!!! Za to ja klapkami w cętki mogłabym nie pogardzić tongue_out
  • alpepe 06.03.19, 12:16
    A mnie się podoba, bo inny. Moja córka zaś kupiła sobie w tym stylu z Dr. Martens, taki był piękny, że jak nam się włamali, to i ten plecak zabrali, kosztował ok. 90 euro w zakupie. Z tym, że teraz jeśli córka chce, to musi sobie zarobić na taki plecak, są tańsze, ale była zadowolona i to bardzo.

--
    Achse des Guten
  • mamtrzykoty 06.03.19, 12:25
    Chcesz ukarać córkę, za to, że się wam włamali??
  • alpepe 06.03.19, 14:24
    To była jej wina. Więcej nie będę pisać o tym tutaj.

--
    Achse des Guten
  • lauren6 06.03.19, 12:19
    Nie wiem, strasznie tanio i dziadowsko wygląda.
  • mama.nygusa 06.03.19, 12:30
    Cora ma taki plecak-kupiony za mniejsze pieniadze, ale nie nosi go do szkoly, przeciez on sie wzyna w ramiona, zadnych gabek, tylko cienkie parciane paski.

--
    alicia033 napisała:

> Znowu łżesz, nędzny katolu
  • saszanasza 06.03.19, 12:39
    Na mlodzież na pewno działa. W klasie mojej corki (11 latki) to bardzo porządana rzecz. Dupę mi truje od miesiąca ale jestem nieustępliwa. Po prostu nie wyobrażam sobie tego plecaka do noszenia ciężkich książek i zeszystów do szkoły. Jakkolwiek pod tym kątem go sobie zachwalają, ja nie wierzę w jego „wygodę”, no nie i basta

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • double-facepalm 06.03.19, 18:28
    Możesz dokupić wysciolke do szelek kankena za jakieś kolejne 100 czy 200
  • hanusinamama 07.03.19, 12:51
    o łał.
  • tsaria 07.03.19, 19:45
    Kup jej z ali, coś koło 20$ chodzą, będzie zadowolona. Mojej koleżanka córce tez taki z ali kupiła i młoda zadowolona. Porównywała ponoć z koleżankami, które mają orginały i niczym się nie różni.... chyba że koleżanki tez podróby mają jak 2/3 osób, które teraz je nosi smile
  • niennte 07.03.19, 20:38
    Kupowanie podróbek jest niemoralne.
    Zasada jest prosta - stać cię, kupujesz oryginał; nie stać - kupujesz coś innego, na co cię stać.
  • tsaria 07.03.19, 20:57
    Oczywiście, że tak.
    Potem wszyscy szpanują w realu z oryginałem.
  • niennte 07.03.19, 21:01
    Mnie nie obchodzą wszyscy.
    Ty zaś namawiasz do czegoś w rodzaju kradzieży.
  • tsaria 07.03.19, 21:04
    jasne i pewne jeszcze kradnę
    weź wyluzuj, bo ci żyłka pierdząca pęknie
  • niennte 07.03.19, 21:08
    No cóż, można się było spodziewać takiego komentarza.
    EOT.
  • sfornarina 06.03.19, 13:00
    Fajnie wygląda i ma niezłe kolory.
    Ale w dotyku i przy bliższym spojrzeniu to szajs nad szajse, pół złamanego grosza bym za niego nie dała smile

Każdy inny plecak, byle nie ten.

--
    It's not about having time. It's about making time.
  • 45rtg 06.03.19, 13:31
    ofelia1982 napisała:

> CHYBA ZE CZEGOS O NIM NIE WIEM.
    > Oświećcie mnie co sprawia, ze ten koszmarnie wyglądający plecak* jest tak kosz
    > marnie drogi?

Wiem z dobrego źródła, że dobrze trzyma wewnątrz kawę luzem.
  • aerra 06.03.19, 13:32
    W płynie? Bo w ziarnach, to chyba każdy trzyma nieźle.
  • 45rtg 06.03.19, 13:54
    aerra napisał(a):

> W płynie? Bo w ziarnach, to chyba każdy trzyma nieźle.

Oczywiście, że w płynie.
  • double-facepalm 06.03.19, 16:16
    W kubku termicznym kazdy trzyma, nie udał Ci się żarcik.
  • 45rtg 07.03.19, 09:22
    double-facepalm napisała:

> W kubku termicznym kazdy trzyma, nie udał Ci się żarcik.

Każdy trzyma w kubku, ale nie każdy kubek trzyma w sobie.
  • aerra 06.03.19, 13:32
    Pierwsze słyszę wink
  • bei 06.03.19, 13:50
    Plecak zapewne posłuży kilka lat, mnie trudniej zrozumieć ceny korzenia pietruszki w Norwegii (Oslo). Co do samego plecaka- to ładny jest! Jeśli ma gwarancję na kilka lat-to czemu nie?
  • mikams75 06.03.19, 14:27
    a plowienie gwarancja tez obejmuje?
  • bei 06.03.19, 16:56
    Płowienie w gratisie, to taka patyna, niektórzy nie lubią mieć nowych rzeczy, zapewne plecak ma udawać zuzyty😊
  • jak_matrioszka 06.03.19, 19:42
    Mnie by dziś cena nie wystraszyła, ale pietruszki niet, nawet w cenie Kankena wink
  • panpaniscus 07.03.19, 09:07
    Dobra dobra, to po prostu różnica kulturowa - spróbuj znaleźć korzeń pietruszki nie_w_polskim_sklepie w UK. Albo kalarepę w pólnocnej Anglii ( w Londynie jak kupowałam to egzotyczne warzywo, to sprzedawca mnie pytał, jak to się je)
  • bei 07.03.19, 16:51
    😊
  • skat_0 07.03.19, 10:34
    Ja w Danii w norweskiej Remie 1000 pietruszkę kupuję 😀
  • bywalec.hoteli 06.03.19, 14:20
    Właśnie, ja myślałem, że to jakiś bida-plecaki dla ubogich. A to kosztuje 400-500 zł i wrzucają ludzie na Instagrama? Świat jest czasem zaskakujący smile

--
    Czy ktoś wie jakie będzie lato 2019?
  • alpepe 06.03.19, 14:25
    To są bieda-plecaki dla snobów

--
    Achse des Guten
  • ichi51e 06.03.19, 15:05
    Niecale 400

--
  • lauren6 06.03.19, 20:46
    Na ich stronie jest napisane, że te plecaki wyglądają tak jak w latach 70-tych, gdy je stworzono jako tanie plecaki dla mas.

Ten plecak tak właśnie wygląda: przestarzale i maksymalnie prosto. Jakby kosztował 50 zł to cena byłaby adekwatna do jakości. Te 350 zł to zwykłe snobowanie się. W tej cenie można kupić porządny i wygodny plecak na lata, a nie coś takiego.
  • mikams75 06.03.19, 14:30
    tez nie pojmuje zupelnie, jakis czas temu sie im dokladnie przygladalam, bo szukalam wlasnie takiego nieduzego plecaka w tym ksztalcie, ale darowalam sobie - paseczki byle jakie, cena z kosmosu, a widac po ulicach, ze te plecaki plowieja, plamia sie.
    Dakine polecam - jesli szukasz, choc nie wiem czy sprzedaja nadal ten model.
  • chocolatemonster 06.03.19, 14:43
    Boze...ja naprawde chyba mam obsesje jedzeniowa bo zastanawialam sie co to sa PLACKI kanken i czemu sa takie drogie😁
  • saszanasza 06.03.19, 15:09
    chocolatemonster napisała:

> Boze...ja naprawde chyba mam obsesje jedzeniowa bo zastanawialam sie co to sa P
    > LACKI kanken i czemu sa takie drogie😁

😁

--
  • hanusinamama 07.03.19, 12:52
    To samo przeczytałam...ale za mna chodzą od tygodnia ziemniaczane. Pewnie dlatego.
  • double-facepalm 06.03.19, 16:15
    Kwestia gustu, taki sam trend jak jet-set Korsa.
  • ailia 06.03.19, 16:16
    U nas szał na te plecaki był 2-3 lata temu. Teraz można go dorwać w outletach. Mają fajne kolory, ale poza tym nic szczególnego. W środku brak przegródek, kieszonek, ramiona nie są wzmacniane. Fajny na miejskie lansy, wrzucisz kindla. portfel i telefon, absolutnie nie do szkoły przy ilości osprzętowania nieletnich. Za to owszem, nadal ulubiony w grupie dziewcząt 5-7 klasa. Czasem do metra wsiada grupka, 7 takich samych co do koloru nawet plecaków wink

Natomiast zza rogu wychyla się kolejna moda - Kanken ale nie kanken. To znaczy bardziej plecakowaty Kanken bez widocznego napisu, tylko główka liska gdzieś z boku sugeruje, że to ta marka. Do środka mu nie zaglądałam, ale znajome studentki sobie chwalą, że Kanken a nie wygląda. Ja mam futrzaną czapę-uszatkę, na narty boska smile
  • ailia 06.03.19, 16:21
    ailia napisała:

https://media.fjallraven.co.uk/detail/7323450451684_SS19_a_raeven_mini_fjaellraeven_21.jpg

O coś takiego
  • jolinka102 06.03.19, 16:53
    Mamy dwa takie plecaki w domu. Jeden corki i jeden moj. Moj liczy sobie juz ladne pare lat i kolor troche sie spral. One same z siebie raczej nie plowieja, chyba ze jakis ciemny kolor bedzie czesto i dlugo przebywal na sloncu. Duza zaleta tego plecaka jest jego waga czyli wlasciwie jej brak 😁. No i ten plecak mozna super latwo wyprac wiec ludzie z tego korzystaja i stad te wyplowiale plecaki.
  • beverlyja90210 06.03.19, 19:41
    Tez mam ten plecak smile Kupiłam go ladnych kilka lat temu.Potrzebowalam plecaka na wyjścia z trójka małych dzieci,na torebkę nie miałam już wolnych rak a tenmplecak wydawał mi się odpowiedni dla Pani w moim wieku.Szytskie inne były takie dziecinne ten jeden był taki bez określonego wieku. Do dzisiaj wyglada super,mimonwielu pran wylanych soczków,otwartych słoiczków z marchewka. Tyle ze ja nie płaciłam 500 a coś ok 350 zł.
  • beverlyja90210 06.03.19, 19:43
    Sprawdziłam i one kosztują 350 zł na Empiku a nie 500 jak pisała autorka,za plecak wytrzymały uważam ze cena ok
  • ofelia1982 06.03.19, 22:34
    Bo to zależy jaki model wybierzesz. I rozmiar. L są drozsze
  • boo-boo 06.03.19, 20:02
    Lekki plecak,który nic nie ważył uszyłam sobie sama w czasach liceum- 2ga klasa. Miałam przedziałki i kieszonki dokładnie takie jakie chciałam. Wielkość i kolor też. Mimo, że przeszedł i to wiele to mam go do dzisiaj- na targ na zakupy chodzę. Nikt takiego nie ma.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • saszanasza 06.03.19, 20:38
    jolinka102 napisała:

> Mamy dwa takie plecaki w domu. Jeden corki i jeden moj. Moj liczy sobie juz lad
    > ne pare lat i kolor troche sie spral. One same z siebie raczej nie plowieja, ch
    > yba ze jakis ciemny kolor bedzie czesto i dlugo przebywal na sloncu. Duza zalet
    > a tego plecaka jest jego waga czyli wlasciwie jej brak 😁. No i ten plecak mozn
    > a super latwo wyprac wiec ludzie z tego korzystaja i stad te wyplowiale plecaki
    > .

Sęk w tym, że plecaków spelniajacych te krytaria (wytrzymałość, mala waga) jest od groma i sa tańsze.

--
  • jolinka102 06.03.19, 21:38
    No ale przeciez nikt nie zmusza was do kupna takiego plecaka. Jezeli plecak spelnia moje oczekiwania i do tego ma fajny, prosty design to go kupuje. Oczywiscie mozna tez wlasnorecznie uszyc plecak bo jak wiadomo kazda kobieta posiada takie umiejetnosci.
  • saszanasza 07.03.19, 08:21
    jolinka102 napisała:

> No ale przeciez nikt nie zmusza was do kupna takiego plecaka. Jezeli plecak spe
    > lnia moje oczekiwania i do tego ma fajny, prosty design to go kupuje. Oczywisci
    > e mozna tez wlasnorecznie uszyc plecak bo jak wiadomo kazda kobieta posiada tak
    > ie umiejetnosci.

No oczywiście że nie zmusza, ale wlaśnie dzieki takim opiniom (krytycznym) osoby, ktore są namawiane chociażby przez wlasne dzieci lub dla ktorych zakup tego plecaka wiąże sie jednak z dość dużym wydatkiem zrezygnują z zakupów i realnie zaoszczędzą pieniądze, albo przynajmniej będą bardziej świadome co kupują i z czym mogą się liczyć. Uważasz, ze pisanie w samych superlatywach o produkcie chociaz ten taki nie jest jest fair?
    Plecaków spełniających oczekiwania i prostym designu jest troche na rynku, warto jednak wiedzicę co się kupuje za 300-500 zł lub więcej.

--
  • ichi51e 07.03.19, 08:30
    jak na razie w tym watku wypowiedziala sie jedna osoba ktora ma ten plecak (i jest z niego zadowolona co gorsze) reszta tylko go widziala z daleka i im nie odpowiada.

--
  • kropkacom 07.03.19, 08:36
    Nie trzeba mieć tego plecaka aby wiedzieć, że płaci się głównie za markę. Rozumiem, że ten plecak to jakiś tradycyjny, sprawdzony dla tej firmy produkt. Doceniam proste wzornictwo i fajne kolory. Niestety na tym rynku to produkt nie wart swojej ceny.
  • saszanasza 07.03.19, 09:01
    kropkacom napisała:

> Nie trzeba mieć tego plecaka aby wiedzieć, że płaci się głównie za markę. Rozum
    > iem, że ten plecak to jakiś tradycyjny, sprawdzony dla tej firmy produkt. Docen
    > iam proste wzornictwo i fajne kolory. Niestety na tym rynku to produkt nie wart
    > swojej ceny.

No dokładnie. Podobnych plecaków, a lepszych jest mnóstwo:
    www.jack-wolfskin.pl/phoenix/2007121-1010.html
    www.globtrek.com/product-pol-28785-Plecak-ROYAL-OAK.html
    allani.pl/zdjecie/jack-wolfskin-covent-garden-plecak-burly-yellow/2843572

--
  • jolinka102 07.03.19, 16:45
    A w czym niby sa lepsze plecaki zalinkowane przez Ciebie? Przeciez te plecaki JW sa marna proba nasladowania plecakow Kanken. Wole zaplacic wiecej za pomysl i design niz wspomagac nasladownictwo i wzorowanie sie na pomyslach innych producentow.
  • saszanasza 07.03.19, 18:10
    jolinka102 napisała:

> A w czym niby sa lepsze plecaki zalinkowane przez Ciebie? Przeciez te plecaki J
    > W sa marna proba nasladowania plecakow Kanken. Wole zaplacic wiecej za pomysl i
    > design niz wspomagac nasladownictwo i wzorowanie sie na pomyslach innych produ
    > centow.

No tak bo oczywiście kanken ma wyłaczność😁 ciekawe co na to inni producenci plecaków, nasladownictwo na full wypas. Jeżeli naprawde uwazasz, że Kanken robi jedyne w swoim rodzaju, najlepsze jakościowo produkty, nie zamierzam cie wyprowadzac z błedu. Wierz sobie w co chcesz.

--
  • jolinka102 07.03.19, 19:02
    Oczywiscie, ze nie ma wylacznosci, ale coz za przypadek, ze dopiero teraz JW zaczal produkowac plecaki w takim stylu. Moj pierwszy kanken liczy sobie 10 lat i przed 10 latami nie bylo na rynku powszechnie dostepnych plecakow w stylu retro. Nie uwazam tych plecakow za zaden cud, w koncu to tylko plecak, ale nie rozumiem w jakim celu chcesz przekonac uzytkownikow tego plecaka, ze sa idiotami bo istnieja na rynku plecaki lepsze, ladniejsze i tansze. Jezeli chodzi o mlodziez, to nie jest to zadna nowosc, ze podobaja im sie inne rzeczy niz ich rodzicom.
  • niennte 07.03.19, 12:48
    ichi51e napisała:

> jak na razie w tym watku wypowiedziala sie jedna osoba ktora ma ten plecak (i jest z niego zadowolona co gorsze) reszta tylko go widziala z daleka i im nie odpowiada.

Jak pisałam w innym wątku, moja wnuczka ma i nosiła go w pierwszej klasie. Mnie się podobał, rodzinie też, bo nie lubimy typowo dziecięcych z badziewnymi disneyowskimi postaciami.
    Ten plecak był wystarczająco pojemny, a prostokątny kształt pozwala na wkładanie formatu A4 bez zawijania się górnych rogów (co w wielu plecakach ma miejsce). Wygląd czyni go uniwersalnym i pasującym każdemu.
    Nie jest to plecak na wielkie ciężary, ale też dziecko w pierwszej klasie aż tyle tego nie nosiło, zresztą jeżdżą samochodem do szkoły, więc nie przemierzała z nim na plecach kilometrów.
    Inna sprawa, że ona ma kilka plecaków i toreb, więc nie jest to sytuacja, kiedy kupujemy dziecku do szkoły jeden plecak na trzy lata.
    Można go spokojnie wziąć na wyjazd, wycieczkę, wykorzystywać na co dzień zamiast torby. Oczywiście nie twierdzę, że nie ma nic lepszego czy tańszego, po prostu - kto chce, niech kupuje, kto nie chce, to nie. Ot, gadżet, nie warto do niego dorabiać ideologii.
  • mikams75 07.03.19, 14:26
    ale wlasnie w tym rzecz, ze plecakow spelniajacych podane przez ciebie kryteria jest mnostwo, za to z lepszymi paskami. Do jezdzenia samochodem sie nadaje, ale juz na wycieczki nie bardzo - wlozyc troche jedzenia, duzo picia i takie paseczki sie wpijaja.
  • jolinka102 07.03.19, 16:58
    Mialas kiedys ten plecak na plecach? Jezeli nie to skad mozesz wiedziec, ze cos gdzies sie wpija. Posiadam rowniez np. plecak deuter i pomimo iz deuter niby lepiej nadaje sie na wedrowki po gorach czesto decyduje sie na wyprawe z kanken bo on jest naprawde wygodny i sam w sobie nic nie wazy. Do tego w srodku znajduje sie taka wkladka, ktora po wyjeciu sluzy mi jako,,poddupnik‘‘ i w razie potrzeby moge posadzic moj zmeczony tylek na trawie lub kamieniu nie brudzac sobie spodni 😁.
  • mikams75 07.03.19, 17:59
    oczywiscie, ze mialam, wpija sie jak jest cos ciezszego w srodku. Nawet moje dziecko (choc mu sie podobalo) ostatecznie odrzucilo ten plecak, bo stwierdzilo, ze nie ponosi dlugo.
    Nic niewazace poddupniki do kompletu ma mnostwo turystycznych plecakow. Naprawde, poza tym, ze jest nagle modny (i poki nowy to moze i ladny, kwesti gustu), ten plecak nie ma nic, w czym bylby lepszy od wielu innych.
    Deuter, jak jest niedopasowany, to tez bedzie niewygodny, tu sie musze zgodzic.
  • saszanasza 07.03.19, 18:12
    jolinka102 napisała:

> Do tego w srodku znajdu
    > je sie taka wkladka, ktora po wyjeciu sluzy mi jako,,poddupnik‘‘ i w razie potr
    > zeby moge posadzic moj zmeczony tylek na trawie lub kamieniu nie brudzac sobie
    > spodni 😁.

Hehe i uważasz że tylko kanken ma taki poddupnik😁😁😁 a...zapomniałam....kanken na pewno pierwszy mial taki poddupnik inne plecaki ktore równiez go maja to tylko marne naśladownictwo😂😂😂

--
  • saszanasza 07.03.19, 18:28
    Dodam jeszcze....jeżeli nie wczytywalaś sie w historie kankena, to pewnie nie wiesz, ze plecak ten powstał w latach 70 jako odpowiedz na problemy z kregosłupem. Wtedy większość ludzi uzywała toreb. Na tamte czasy był więc zapewne istną rewolucją, bo rozkładał ciężar ciala na dwa ramiona i odciązał kregosłup. W dzisiejszych czasach system ten jest przestarzały, są nowoczesniejsze plecaki ktore owszem, rownież rozkladaja ciezar ciala ale bardziej efektywnie odciążaja kręgosłup, maja systemy odprowadzania wilgoci, systemy niśne, systemy kompresji, wiec zalety „zdrowotne” kankena wyglądają juz raczej marnie.
    Druga sprawa....design....kanken jest rowniez stylizowany moda retro. Pomyslodawca kanken zainspirował sie więc stylem retro, nie wiem dlaczego wiec uważasz, że inne plecaki to podroba kankena a nie inspiracja stylem retro właśnie.
    Tyle w temacie.

--
  • jolinka102 07.03.19, 18:41
    No chyba trzeba byc slepym, zeby nie zalapac ze plecaki zalinkowane przez Ciebie sa robione na styl plecaka kanken. No chyba, ze ty uwazasz ze Fjällräven zainspirowal sie JW, ktory raczej slynie z kiepskich przereklamowanych produktow. Oczywiscie nie tylko Kanken ma taki poddupnik, ale jako jedyny znany mi ladny, wygodny i lekki plecak. No i ten plecak nie jest drozszy od innych plecakow firm outdoorowych.
  • saszanasza 07.03.19, 19:21
    niennte napisała:

> ichi51e napisała:
    >
    > > jak na razie w tym watku wypowiedziala sie jedna osoba ktora ma ten pleca
    > k (i jest z niego zadowolona co gorsze) reszta tylko go widziala z daleka i im
    > nie odpowiada.
    >
    >
    > Ot, gadżet, nie warto do nieg
    > o dorabiać ideologii.

Zgadzam się, jako gadzet i plecak „od czasu do czasu” zapewne spelnia swoja fumkcję, mnie jego stylistyka i kolory bardzo się podobają. Obawiam się jednak, że ten plecak nie nadaje się jako plecak do szkoły a jest bardzo pod tym wzgledem zachwalany. Uważam, ze osoby uważajace go za wygodny, wprowadzają inne osoby w błąd a w najlepszym wypadku naginaja prawdę. Być może plecak jest wygodny, ale do noszenia 1 ksiązki i tabletu, natomiast przy obciązeniu powyżej 3 kg nie jest możliwe, by był tak wygodny jak inne plecaki bazujące na nowocześniejszych technologiach. Pomimo niewątpliwej urody tego plecaka, w trosce o proste plecy mojej corki, wybiorę więc brzydszego topgala czy jacka wolfskina. Wolę jednak by bylo to wprost powiedziane przez uzytkowniczki: jest super, ale dla dziecka do szkoły wybralabym co innego.
    W zyciu codziennym uzywam Iphonów ale do glowy by mi nie przyszło pisanie, jaki to zajebisty telefon, bo uważam, ze zaplaciłam za markę. Telefon ma niewatpliwie zalety ale zdjecia robi beznadziejne. Nie nadaje sie wiec dla entuzjastow fotografii. Kanken nie bedzie dobrym wyborem jako plecak szkolny, szkoda tylko, że nikt nie ma odwagi o tym wprost napisać

--
  • jolinka102 07.03.19, 19:38
    No dla mnie to nie jest plecak szkolny i nigdy go pod tym wzgledem nie rozwazalam. Z tym placeniem za marke to chyba przesadzasz, to jest zwykly plecak, a nie dobro luksusowe zarezerwowane dla nielicznych.
  • saszanasza 07.03.19, 19:42
    jolinka102 napisała:

> No dla mnie to nie jest plecak szkolny i nigdy go pod tym wzgledem nie rozwazal
    > am. Z tym placeniem za marke to chyba przesadzasz, to jest zwykly plecak, a nie
    > dobro luksusowe zarezerwowane dla nielicznych.

Biorac pod uwagę stosunek jakości/funkcjonalności do ceny, jest to dobro luksusowe. Calkiem przyzwoite plecaki mozna kupić za polowe wartości kankena. Tu placisz za markę, co zresztą zaznaczasz dośc dobitnie w postach.

--
  • jolinka102 07.03.19, 20:02
    Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Nie place za ,,Marke“ tylko za produkt ktory mi sie podoba i odpowiada moim potrzebom. Jezeli cos mi sie podoba to to kupuje i nie mam potrzeby szukania czegos w podobnym stylu tylko tanszego. Jezeli ty uznajesz produkt za ok 400 zl za dobro luksusowe to nie rozumiesz pojecia dobr luksusowych. Jezeli ten plecak bylby dobrem luksusowym to chyba nie powstalby ten watek.
  • saszanasza 07.03.19, 22:37
    Dla zwyklego Kowalskiego ten plecak jest dobrem luksusowym, zwlaszcza, że wiele z osob wpisujących sie nie kupiloby go nawet, jeżeli byloby je na niego stać. Gros osób nie stać na taka fanaberię, zwlaszcza, że, jak pokazuja wpisy, jakośc tego plecaka pozostawia dużo do zyczenia.

--
  • an.16 08.03.19, 10:43
    No to się nie doczekasz, przynajmniej jak chodzi o mnie i córkę 6 klasistkę. Przyznam, że kupiłam (prawie 2 lata temu) po usilnych namowach córki i nawet nie sądziłam, że będzie to plecak "szkolny". A jednak jest niezastąpiony. Nosi go codziennie (ma już drugi) i pakuje bez problemu te kilogramy książek, wf, śniadaniówkę i termosik. Przynajmniej plecak nie waży. Paski nie wżynają się. Plecy proste. No i naprawdę odświeżający "look" w porównaniu z tymi wszystkimi łukowatymi.
  • ailia 07.03.19, 18:51
    ichi51e napisała:

> jak na razie w tym watku wypowiedziala sie jedna osoba ktora ma ten plecak (i j
    > est z niego zadowolona co gorsze) reszta tylko go widziala z daleka i im nie od
    > powiada.

Ja go mam - i nie noszę za często, bo zazwyczaj noszę książki i papiery. W tym akurat nie da się nosić dużo i wygodnie. Wkurza mnie do granic odstająca rączka na górze - gdy się plecak wypełnia u góry, to te dwie rączki do trzymania się rozchodzą. Inne plecaki mają np. zatrzask albo coś innego, co obie rączki trzyma.

Nie nosiłam go zimą, bo szybko wrzucany na kurtkę roluje się, tzn pasy naramienne się skręcają.
    Ale go mam, bo ma fajny kolor i w niepadającej porze roku jest alternatywą dla płóciennej torby na ramię. Do środka klucze, portfel, drobiazgi.
  • boo-boo 06.03.19, 19:58
    Za darmo bym nie chciała.

--
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • bywalec.hoteli 06.03.19, 20:52
    Fajna smile z tandetnym plecakiem, ale fajna smile

--
    Czy ktoś wie jakie będzie lato 2019?
  • livia.kalina 06.03.19, 22:46
    A na allegro sa same podróbki? Bo od 14 zł do 150...

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • ofelia1982 06.03.19, 23:06
    Tak. Z Aliexpress sciagaja
  • skat_0 06.03.19, 23:42
    To może to te z Chin tak plowieja, mamy żółty 3 lata, nic sie nie dzieje z kolorem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka