Dodaj do ulubionych

Robot sprzątający - błagam

12.03.19, 21:21
Dwa modele rozważam (Ilife v8s i Xiaomi Roborock cleaner 2)

Oba mają odkurzanie i mopowanie, ale ten pierwszy nie ma apki na telefon, drugi ma
różnica w cenie ok 600 zł - czy ta apka warta jest tych 6 stówek?
na mopowaniu na mokro mi zależy z racji psich i kocich śladów na podłogach. Na odkurzaniu kłaków i innych śmieci oczywiście też

ktoś coś podpowie?
Edytor zaawansowany
  • beauty_agadir 12.03.19, 21:26
    Ja mam xiaomi.Ładnie czyści ale apka to raczej bajer jest.Generalnie nie ekscytujące się mocowaniem - odkurzacz ma małą ścierkę i raczej rozmazuje brud niż mopuje.Mopa nie zastąpi.Łap psa nie doczysci.Pomogłam?
  • maurra 12.03.19, 21:34
    No trochę smile dzięki
  • marta.graca 12.03.19, 21:42
    Podpisuję się pod beauty_agadir. Też mam tego roborocka i mało wilgotne to mopowanie smile
  • princesswhitewolf 12.03.19, 22:09
    Bo to codziennie ma lazic i nie na " psa kielbasa" soery nie na dom z psami to mopowanie.x

• 35wcieniu 12.03.19, 21:33
    Nie mam ale aplikacja do odkurzacza brzmi dla mnie jak absurd.
    Ale może po prostu jestem negatywnie nastawiona big_grin
  • beauty_agadir 12.03.19, 21:36
    Jak nie masz to nie wiesz - skanuje pomieszczenie i pokazuje,gdzie pospprzątał i ile m2
  • 35wcieniu 12.03.19, 21:38
    No rozumiem. Ale po kiego grzyba?
  • rb_111222333 12.03.19, 21:56
    Mój mąż lubi takie bajery więc mamy żarówkę, która od czasu do czasu musi zaktualizować swoje oprogramowanie smile
  • eliszka25 12.03.19, 22:10
    rb_111222333 napisał(a):

> Mój mąż lubi takie bajery więc mamy żarówkę, która od czasu do czasu musi zaktu
    > alizować swoje oprogramowanie smile

Czy my mamy wspólnego męża? 😁
  • berdebul 12.03.19, 22:24
    Gorzej, to ja jestem waszym mężem. big_grin big_grin

Aplikacja też pozwala wyslac odkurzacz na sprzątanie, ustawić w prostu sposob harmonogram i temu podobne automatyzację.
  • ficus_carica 13.03.19, 11:54
    Przydałaby się jeszcze aplikacja do psa, żeby zdalnie było wiadomo gdzie naniósł błota.

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
  • astrum-on-line 17.04.19, 21:14
    My mamy tylko żarówki na pilota. Myślałam, że już nic gorszego mi nie grozi. smile
  • aqua48 13.03.19, 09:03
    beauty_agadir napisała:

> Jak nie masz to nie wiesz - skanuje pomieszczenie i pokazuje,gdzie pospprzątał
    > i ile m2

Jeśli bez apki nie WIDAĆ gdzie było sprzątane to moim zdaniem do kitu taki sprzęt...
  • barefoot_duck 12.03.19, 22:13
    Mam Roborocka i kocham. Apkę stosujemy do puszczania robota do roboty będąc poza domem, albo do sprzątania na ograniczonej powierzchni (zaznaczam palcem na mapie domu kwadrat, gdzie ma odkurzyć, najczęściej koło kuwety wink ). Odkurza w sposób bardziej metodyczny niż ulice (zygzaczkami raz koło razu). Mopuje samą wodą słabo, trochę lepiej po dodaniu kilku kropli płynu specjalnego, ale to bardziej i tak odświeżenie niż prawdziwe mycie podłogi.
  • lilyrush 12.03.19, 22:22
    jeśli model bez apki ma programowane uruchamianie to apka jest zbędna
    ja mam starego juz Carneo, apek wtedy nie było, mogę go zaprogramować na każdy dzień tygodnia osobno. Ale i tak najczęściej stoi nieużywany, bo mam za mało pustej podłogi wink Jak go puszcze w pokoju, gdzie jest sofa, stolik kawowy i stół z 4 krzesłami to umrze zanim odkurzy, bo większość czas zajmuje mu wydostawanie sie spod tych mebli. Wiec puszczam go z pilotem w ręce jak jestem obok i mogę szybko nim pokierować

--
    Nie dyskutuje z trolami wszelakiej maści.
  • barefoot_duck 12.03.19, 22:33
    Do Roborocka pilita nie trzeba, ani apki de dacto też. Nie musi się wydistawać spomiędzy krzeseł 8 foteli, bo skanuje pomieszczenia, tworzy mapę i wie gdzie ma jechać i sprzątać, gdzie ma ściany, a gdzie przeszkody. Nie wiem jak ilife, ale wysokie modele chyba też to mają.
  • maurra 12.03.19, 22:51
    A jaki masz model tego Roborocka?
  • barefoot_duck 13.03.19, 06:00
    Dwójkę
  • heca7 12.03.19, 22:34
    Apkę bym sobie darowała przy psach i kotach wink Dlaczego? Zapytaj Milden, która ostatnio przechowywała psa koleżanki. Jak ci się kot zrzyga a ty w pracy z pracy go uruchomisz to po powrocie możesz się zdziwić big_grin

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • rb_111222333 12.03.19, 22:44
    Ja mam odkurzacz Xiaomi i zastanawiam się nad kupnem wersji z mopowaniem. Ma ktoś odkurzacz z tą funkcją? Fajne efekty są czy raczej zostają smugi?
  • megwhite25 15.03.19, 10:11
    Mopowanie to efekt przetarcia wilgotna ściereczką, plam nie domywa. Jak ściereczką przybrudzona to ten brud rozciera po całej powierzchni.
  • pauka_zapalka922 13.03.19, 11:47
    Z tymi aplikacjami jest różnie i najczęściej one nei podlegają gwarancji, bo sa pisane przez jakis programistów. ja korzystam z pilota i włącznika głównego do automatycznego sprzątania. Mam model grey z firmy mamibot za 1400 zl. a na kod: zapałka10
    otrzymasz 10% rabatu na ich stronie
  • dudzia81 17.04.19, 14:11
    Jesteś zadowolona z Mamibota? Właśnie planuję zakup i się waham pomiędzy Mamibot Grey a Ilife a9s
  • pauka_zapalka922 18.04.19, 11:19
    Tak, bo jest cichutki i precyzyjny. Zastanawiam się nad kupnem drugiego na prezent dla mamy, bo ona ma astme i uczulenie na roztocza, które nie pomogają w chorobie. Co równa się z codziennym sprzątaniem.
    Niestety kod już nie działa na 10% tylko na 5% bo uplynal jego termin. Ale serioooo warto!
  • huexido 14.03.19, 22:39
    One się zasadniczo różnią:
    -roborok ma z zalet: turboszczotkę, baterię 5200 mAh, siłę ssania jak normalny odkurzacz, funkcję równoczesnego odkurzania i mopowania oraz funkcję tworzenia dokładnej mapy pomieszczenia i związaną z tym apkę i zwiazane z nią możliwości programowania na mapie pomieszczeń obszarów gdzie chcesz by odkurzacz wysprzątał lepiej, przejechał kilkukrotnie lub nie wjeżdzał wcale, sterowanie poza domem i raporty o sprzątaniu online, przypomnienia o wymianie filtrów itd., ma zmywalny filtr hepa, na niekorzyść - ma 1 szczotkę obrotową i jest wyższy no i cena to ok 1600 zł
    -Ilife albo odkurzasz albo mopujesz, nie ma turboszczotki, bateria to 2600 mAh, mniejsza siła ssania, brak apki ale ma 2 obrotowe zagarniające szczotki i jest niższy i cena to ok 1000 zł.
    Poczytaj blog bezprzepłacania, tam są dokładne recenzje.
    Ja sama mam od prawie roku roboroka, to moja wielka miłość obok zmywarki, suszarki, lampy yeelight 65 i bidetu wink Jedne z lepiej wydanych pieniędzy. Odkurza i mopuje podłogę codziennie - włączam go wychodząc z domu, dojeżdzam do pracy i dostaję raport na komórkę, że zakończył sprzątanie z dokładną mapką gdzie czyścił. Jeśli chcę, by coś dokładniej przejechał na mapce w aplikacji zaznaczam obszar, ilość cykli i uruchamiam.W zimie gdy do mieszkania nosiło się mnóstwo piachu NIEZASTĄPIONY!!!
  • megwhite25 15.03.19, 10:13
    Ja mam roborocka i w domu gdzie jest kilka pięter można kilka razy ustawiać na aplikacji sprzątanie nie trzeba schodzić do robota i włączać na urządzeniu dla mnie to duże ułatwienie
  • elle_s 15.03.19, 09:51
    Robot Ilife V8s świetnie sprawdza się w domu ze zwierzętami - nie ma tej szczotki centralnej, tylko ssawę, więc nie trzeba ciągle szczotki czyścić. Moc ssania jest zupełnie wystarczająca a pojemnik na śmieci bardzo duży. Tego drugiego robota nie znam, więc się nie wypowiem. Ciekawostka - w sklepie dystrybutora pojawiła się nowość ILIFE A9s - z kamerą do skanowania przestrzeni, aplikacją i mopem tzw. oscylacyjnym. To może być coś ciekawego. Zobaczymy smile Widziałam to tutaj: wdomu24.pl/roboty-sprzatajace-odkurzacze-automatyczne/176-robot-ilife-a9s-z-kamera-aplikacja-odkurza-i-mopuje.html
  • elle_s 18.03.19, 08:50
    Być może warto rozważyć coś pomiędzy, czyli np. zakup ILIFE A9s - trochę tańszy od Xiaomi, droższy od ILIFE V8s, ale z aplikacją i jeszcze skuteczniejszym mopem. Nie ma go jeszcze w sprzedaży w Polsce, ale widzę go już na stronie: tiny.pl/tg8wf, więc pewnie niedługo się pojawi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka