Dodaj do ulubionych

Nocleg w Wiedniu?

13.03.19, 10:47
Może coś polecić w spacerowe odległości od atrakcji? Nie znam Wiednia i jeszcze nie wiem jak te atrakcje są położone.
Albo napiszcie proszę gdzie szukać noclegu.

Edytor zaawansowany
  • aqua48 13.03.19, 11:25
    Wiedeń jest bardzo rozległy. W spacerowej odległości to jedynie hotele czterogwiazdkowe chyba są. Lepiej poszukać czegoś tańszego na peryferiach, ale blisko stacji metra.
  • sundace46 13.03.19, 12:38
    panna_lila napisała:

> Może coś polecić w spacerowe odległości od atrakcji? Nie znam Wiednia i jeszcze
    > nie wiem jak te atrakcje są położone.

Jakie atrakcje, sprecyzuj. Prawie cale miasto jest pełne wartych zobaczenia miejsc.

• qs.ibidem 13.03.19, 12:59
    Spokojnie wybierz sobie coś na linii metra, wszędzie dojedziesz bez problemu. Ostatnio wynajmowałam blisko stacji Troststraße i wygodnie poruszałam się po mieście. Jak jeździliśmy pociągiem to zatrzymywaliśmy się w hotelu niedaleko dworca głównego (Zeitgeist, bardzo lubię), stamtąd można iść pieszo do Belvedere, ale jak już wcześniej napisano, atrakcji jest dużo wszędzie smile
  • cosinuss 13.03.19, 15:47
    W Wiedniu warto kupić Vienna pass. Bardzo wygodne, bo wchodzisz bez kolejki często i no i dużo taniej wychodzi. Oni mają też w cenie autobusy turystyczne, takie piętrowe. Zatrzymują się na przystankach w pobliżu "atrakcji". Z Schonnbrun włącznie. Tam z kolei jak padniesz, to również w ramach tej karty możesz objechać wszystko, albo część, ichniejszym pojazdem typu ciuchcia turystyczna. Po 3 dniach łażenia po Wiedniu i muzeach błogosławiłam ten pojazd, bo na wzgórze bym już chyba nie wlazła. Z Vienna pass dowiedziałam się też o paru atrakcjach, na które bym nie wpadła np. pokaz robienia strudla w Schonnbrun. Bardzo fajny przerywnik smile Może wynajmij coś na którejś z tych linii turystycznych ( chyba się to hop hop nazywało - jest ich z 5). W sumie ani razu nie jechałyśmy metrem. Mają pewnie wszystko na stronie.
    Jak lecisz do Wiednia, to warto rozważyć lot do Bratysławy ( 100km), bo kosztuje ok 80 zł. Wiedeń 2 lata temu to 1200zł. Dzięki temu odbyłam podróż do Wiednia wodolotem po Dunaju zaliczając śluzę i super widoki. Wróciłyśmy pociągiem ( 1h), a za zaoszczędzone pieniądze kupiłyśmy sobie na lotnisku perfumy smile
  • panna_lila 16.03.19, 12:58
    Dziękuję za podpowiedzi. Ja zwykle poruszam się po mieście pieszo☺ ale jeśli jest rozległe to rzeczywiście opcja transportu do wykorzystania.

Fajny pomysł z tą Bratysławą☺
  • miriam_73 14.03.19, 12:19
    W Wiedniu masz doskonały system komunikacji miejskiej - metro, tramwaje, autobusy, więc nawet ciut poza ścisłym centrum, ale przy metrze czy tramwaju będzie OK. Vienna Card jest bardzo dobrym pomysłem, co już ktoś wcześniej podpowiedział. Moi rodzice zazwyczaj się kwaterują gdzieś w okolicach Mariahilferstrasse, tam jest sporo hotelików i pensjonatów, wzdłuż MHS leci linia metra, sama ulica jest komercyjno-handlowa, blisko do starego centrum (to jest ta część, którą odgranicza od reszty miasta Ring). Z kolei z mamą ostatni raz zatrzymywałam się w obrębie starego miasta na Esslinggasse w hotelu (pensjonancie) Bajazzo, 38, przyjemnie i wszędzie blisko smile hotel-bajazzo.hotelsinvienna.org/pl/
  • panna_lila 16.03.19, 13:01
    No właśnie patrząc na ofertę hoteli widzę ze muszę wyjść poza centrum (ceny!).
    Chciałam blisko żeby mieć możliwość powrotu na godzinkę relaksu do pokoju a potem znów w miasto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka