Dodaj do ulubionych

rachunki godpodarstwa domowego- dziwię się światu

14.03.19, 21:47
Takie pytanie mnie nurtuje- co oznacza sytuacja, w której małżeństwo posiadające jedno mieszkanie otrzymuje 2 rachunki za prąd i dwa za gaz? Adres ten sam, dwa rachunki na jednym mieszkaniu.
Edytor zaawansowany
  • qs.ibidem 14.03.19, 21:51
    To znaczy, że mają po dwa liczniki.
    O to chodziło?
  • seaborgium 14.03.19, 22:05
    I każdy ma osobną instalację i np swoj włącznik światła w każdym pomieszczeniu?
  • qs.ibidem 14.03.19, 22:18
    Tak, na przykład jedno z nich ma firmę, która ładuje akumulatory i część rachunków wpuszcza w koszty. Założenie drugiego licznika tanie nie jest, ale nie jest też niemożliwe.
  • little_fish 14.03.19, 21:54
    Ale każdy otrzymuje swój, inny rachunek czy ten sam rachunek w dwóch egzemplarzach?
  • jola-kotka 14.03.19, 22:11
    Maja dwie umowy albo podlicznik.
  • little_fish 14.03.19, 22:23
    Albo współwłasność na wszystko - dlatego pytałam czy dostają dwa różne rachunki czy każdy rachunek w dwóch egzemplarzach
  • aerra 15.03.19, 08:55
    My mamy współwłasność z mężem, na umowach oboje rachunek dostajemy jeden.
  • joanna_poz 15.03.19, 10:00
    przy wpółwłasności dostaje się jeden rachunek na którym są dwa nazwiska.
    mając podlicznik tez.
  • huexido 14.03.19, 22:44
    Że ma innego dostawcę niż sprzedawcę?
  • mikk25 14.03.19, 22:47
    Mogą mieć dwa mieszkania.
  • niu13 14.03.19, 23:09
    Dwa różne rachunki po jednym na każdego z małżonków przychodzące na ten sam adres. A dwa liczniki w jednym lokalu to po co się ma?
  • beata985 15.03.19, 10:09
    Są dwie taryfy, ale czy w tym wypadku są potrzebne 2 liczniki to w sumie nie wiem.

--
    Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/
  • andaba 14.03.19, 23:11
    Może mają inne mieszkanie, za które rachunek przychodzi na adres zamieszkania.
    Widziałaś ten rachunek, czy tylko koperty?
  • skumbrie 15.03.19, 06:08
    Zmienili operatora. Jeden rachunek jest za zużycie, drugi za przesyl.
  • b-b1 15.03.19, 06:57
    Mają działalność gospodarczą zgłoszoną na adres domowy -mogą mieć wydzielony pokój, lub piętro -wtedy cena prądu/gazu firmy jest wyższa niż w gospodarstwie domowym i może być wpuszczona w koszty. Stąd dwa liczniki i dwa rachunki.
    Ma tak większość małych usługodawców-np zakład fryzjerski w domu, czy np piekarnia-która ma osobny budynek do wypieków chleba, ale sklepikiem jest dolne piętro domu-u góry mieszkają właściciele.
  • sol_13 15.03.19, 08:43
    Przecież to może być za inne mieszkanie. Adres korespondencyjny do wysyłki rachunkow papierowych podajesz jaki chcesz.
  • juuuu7 15.03.19, 09:05
    Moi rodzice tak maja w domu, ze maja dwa liczniki a wiec i dwa rachunki ( choc obydwa sa na tate ).
  • 45rtg 15.03.19, 10:15
    niu13 napisała:

> Takie pytanie mnie nurtuje- co oznacza sytuacja, w której małżeństwo posiadając
    > e jedno mieszkanie otrzymuje 2 rachunki za prąd i dwa za gaz? Adres ten sam, dw
    > a rachunki na jednym mieszkaniu.

Takie pytanie mnie nurtuje - dlaczego pytać o to obcych ludzi gdzieś w Internecie, zamiast po prostu zapytać tego małżeństwa? Skoro się wie, ile dostają rachunków, to się ich raczej zna.
  • kryzys_wieku_sredniego 15.03.19, 11:43
    Już piszę, kolega połączył 2 mieszkania, jedno jego drugie później kupiła żona jeszcze za panny. Mają dwa osobne liczniki, rachunki dostają na ten sam adres korespondencyjny, mieszkanie ma 120 m2 a składa się z dwóch 60.
    Kolega dla przykładu miał mieszkanoe po dziadkach 150m i przerobił je na dwa dla dzieci, wspólnota nie zgodziła się na taki podział więc kolega ich olał, wejście z korytarza jest jedno do wiatrołapu, w którym jest rozdział na dwa osobne wejścia do mieszkań i dwa mieszkania mają jeden licznik gazowy, prąd udało się przepisać na dwa liczniki. Ogólnie mieszkania niesprzedawalnechyba że po rodzinie. A piękne, tarasem i ogrodem wszystko rozdzielone na pół fizycznie ale domumentowo to współwłasność jednego lokalu.
  • niu13 15.03.19, 20:28
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogłyście

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.