Dodaj do ulubionych

Pusty fotel...

14.03.19, 21:50
premiera przy stole.
Znacie tę akcje Fundacji Rodzice mają głos?
Na fb ,Rodzice przeciwko reformie edukacji’ jest list do wysłania do premiera.
Kto chętny może wysłać.
Edytor zaawansowany
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 21:58
    Wklejam:
    AKCJA!: Pusty fotel premiera przy stole dialogu

Czy ktoś z Was może pojąć dlaczego premier nie dąży do rozwiązania sporu i zabezpieczenia egzaminów? Czy zastanawiają się nad tym rodzice i uczniowie? Dlaczego premier nie zabiega o rozmowy z nauczycielami? - Napisaliśmy list otwarty do premiera - wyślijmy go do adresata oraz do mediów.

Szanowny Panie Premierze!

Dlaczego nie podejmuje Pan rozmów z nauczycielami? Od 4 marca kraj stoi wobec groźby paraliżu największym strajkiem nauczycieli, unieruchomienia szkół i przedszkoli oraz zakłócenia egzaminów, a rząd nic nie robi??! Dlaczego nie podejmuje Pan rozmów z przedstawicielami ZNP i FZZ, którzy reprezentują dziś nauczycieli? Taka nonszalancja i jawne lekceważenie nie tylko nauczycieli, ale również uczniów oraz ich rodziców, musi budzić wielkie zdziwienie i każe zadać pytania: Czy świadomie dąży Pan do strajku? Czy uznał Pan to za sprzyjającą okoliczność pozwalającą przerzucić na nauczycieli odpowiedzialność za fatalną reformę, której skutki dotkną przystępujących w tym roku do egzaminów ósmoklasistów i gimnazjalistów? Czy nosi się Pan z zamiarem zrzucenia na karb strajku bałaganu "podwójnego rocznika" i chce obarczyć winą nauczycieli?

Żądamy natychmiastowych działań z Pana strony. Czeka na Pana pusty fotel, a po drugiej stronie stołu - nauczyciele gotowi do rozmów.

(podpis)
    #protestzwykrzyknikiem

INSTRUKCJA:

1. Udostępnij post na swojej tablicy
    2. Wyślij list do premiera, do wiadomości Polskiej Agencji Prasowej

Temat: List otwarty do premiera. "Czekamy na rozmowę"
    do: kontakt@kprm.gov.pl
    dw: newsroom@pap.pl

3. 💪✌️👏❗️☕️

CEL: presja na rząd w celu uniknięcia strajku

SUKCES: wysłanie maila

#protestzwykrzyknikiem #1000netto #akcja
  • zawsze-w-drodze 14.03.19, 22:05
    Jak zwykle.
    Zmiana statusu na fejsuniu.
    Wysłanie maila.
    Klik klik klik klik.
    Presja ma sens.
    Premier już leci.
    W podskokach.
  • tiszantul 14.03.19, 22:06
    Usuwamy dzika z awatara i wstawiamy pusty fotel
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 22:11
    Biegunka słowna?
    Szkoda, że dzieciaki macie w odwłoku a demolkę w edukacji obwieściliście jako sukces.
    Tylko młodego pokolenia żal...
    Ale to ono wyrzuci Was na śmietnik historii.
  • pani07 14.03.19, 22:33
    szeptucha.z.malucha napisała:

> Biegunka słowna?
    > Szkoda, że dzieciaki macie w odwłoku a demolkę w edukacji obwieściliście jako s
    > ukces.
    > Tylko młodego pokolenia żal...
    > Ale to ono wyrzuci Was na śmietnik historii.
    LOL.
  • tiszantul 14.03.19, 23:24
    "w odwłoku", "w rzyci", "biegunka słowna", "demolka" - aparat pojęciowy statystycznego "obrońcy demokracji", nowoczesnego Europejczyka z opozycji

> Ale to ono wyrzuci Was na śmietnik historii

opozycja dalej żyje w przekonaniu, że to oni będą pisać dzieje powszechne. Kijowski z Ryszardem Petru będą pisać. Pamiętacie KOD, "największy ruch masowy od czasów Solidarności"? KOD też bardzo ambitnie wysyłał różne grupy na śmietnik historii i gdzie jest dzisiaj KOD? Pamiętacie, jak bardzo nowoczesna była Nowoczesna? I gdzie jest dzisiaj?
  • tiszantul 14.03.19, 22:07
    > SUKCES: wysłanie maila

Nareszcie opozycja osiągnie jakiś sukces
  • saszanasza 15.03.19, 08:00
    tiszantul napisała:

> > SUKCES: wysłanie maila
    >
    > Nareszcie opozycja osiągnie jakiś sukces

Nie martw się...swoje dzieci wychowuje tak, by nigdy na was nie zaglosowały a z KK nie miały nic wspólnego.

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • tiszantul 14.03.19, 22:05
    Nareszcie jakaś akcja opozycji, ale muszę przyznać, że protesty KOD były bardziej widowiskowe
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 22:17
    Akcja jest rodziców. Ja jestem rodzicem gimnazjalisty, dzieciaka, który widzi co się dzieje i nazywa po imieniu. Malowanie trawy nie pomoże.
  • zawsze-w-drodze 14.03.19, 22:30
    Moj syn kończy gimnazjum. Będzie pisał egzamin. Albo nie. Dostanie się do wymarzonego liceum. Albo nie.
    Zmiana statusu na fejsuniu mu pomoże raczej średnio. I otwarte patetyczne kocopały. To pomoże co najwyżej tworzącym je egzaltowanym dziuniom.
    Wiec zamiast tracić czas na bzdety powtarzamy materiał, podciągamy średnia i panujemy wyjścia „c”, „d” i „f”. A - i wywieramy presję na naniczucialach w naszym gimnazjum, żeby sobie strajkowali kiedy indziej.
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 22:38
    Rewolucja zaczyna się od słów.
    Moje dziecko jest olimpijczykiem, więc o wymarzoną szkołę się nie martwię, tylko o skończenie obecnej. I o to, by w szkołach chciał ktoś pracować.
  • pani07 14.03.19, 22:45
    I dlatego takie nadęte i egzaltowane wpisy Pani zamieszcza plus-jak wyżej napisała to Zawsze "patetyczne kocopały".
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 22:55
    ???
  • zawsze-w-drodze 14.03.19, 23:06
    Ile ty masz lat? 15?
    Dosyć charakterystyczna dlatego wieku mieszanka nadęcia, kiepsko przemycanego poczucia wyjątkowości i wyższości oraz naiwność granicząca z głupota.
    „Rewolucja zaczyna sie od słów” - co za beznadziejny, ograny banał. W dodatku nieprawdziwy.
    Moj syn olimpijczykiem nie jest więc musi sie dostać. I zrobię co możliwe zeby sie dostał. Skutecznego.
    Górnolotne frazesy i fejsowe szturmu zostawię matkom olimpijczyków. Niech pochylają sie z troską i akceptuą wyższa konieczność w imię idei. Czy jakoś tak. Ja jestem praktyk.
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 23:15
    Pominę większiść Twojej wypowiedzi.
    Odniosę się tylko do słów. Tak, one mają moc, ponieważ większość ludzi myśli słowami, część tylko obrazami.
    I tak od manifestów, zgromadzeń rodziły się nowe ruchy, zmieniano lokalnie bieg wydarzeń.
    A egzaltacji u mnie zero. Za to wkurwu 10/10.
  • tiszantul 14.03.19, 23:10
    > Rewolucja zaczyna się od słów

Warto zaważyć, że od czasu porażki w wyborach opozycja wypowiedziała naprawdę bardzo dużo słów, a rewolucji ani widu, ani słychu. Opozycja zrozumiała, że nie ma szans w demokratycznych wyborach, więc fantazjuje o rewolucji. Może najpierw zbierzcie sto osób na jakiś protest, mam wrażenie, że dawno nic nie słychać o KOD-zie, a co by o nim nie mówić, to budził emocje po obu stronach
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 23:16
    Z KODEM nie mam nic wspólnego. Nie popieram żadnej partii.
  • bei 14.03.19, 22:27
    Tiszantul, dlaczego piszesz na forum kobiecym? Pojawiają się tu co prawda panowie, ale Oni poruszają różne babskie tematy.
    Ty konwersujesz tylko (no prawie) w politycznych.

Powiesz nam coś o sobie?

• tiszantul 14.03.19, 22:32
    > Tiszantul, dlaczego piszesz na forum kobiecym? Pojawiają się tu co prawda panow
    > ie, ale Oni poruszają różne babskie tematy.
    > Ty konwersujesz tylko (no prawie) w politycznych

Wprawdzie całkiem często piszę w tematach niepolitycznych, ale skoro jest zapotrzebowanie, postaram się częściej poruszać "babskie tematy"

> Powiesz nam coś o sobie?

Lubię PiS
  • asfiksja 14.03.19, 22:31
    Ja tam uważam, że niech już będzie ten strajk. To może być w długim rozrachunku korzystne społecznie.
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 22:40
    Nauczycieli i osoby niepełnosprawne rząd ma w rzyci.
  • pani07 14.03.19, 22:47
    szeptucha.z.malucha napisała:

> Nauczycieli i osoby niepełnosprawne rząd ma w rzyci.

Ojej, a takie nierządowy, taki nowoczesny prezydent W-wy robi coś takiego:
    Tekst linka
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 22:58
    Tu też mają w rzyci albowiem ciągle interweniuję w związku z lekceważeniem potrzeb mojego niepełnosprawnego dziecka - odnośnie dojazdu do szkoły, warunków w szkole specjalnej itp.
  • turzyca 15.03.19, 07:17
    >Ojej, a takie nierządowy, taki nowoczesny prezydent W-wy robi coś takiego:

Nie, to nadal rząd. Finansowanie na ten cel jest od wojewody, ratusz to tylko rozdziela. Finansowanie nie zostało dopasowane do nowych, wprowadzonych przez rząd, podrażających koszt godziny pracy, przepisów.

--
    Entropia i chaos dnia codziennego
  • tiszantul 14.03.19, 22:53

Tu na forum często czytamy, o jakie grupy rząd nie dba, tymczasem poziom życia całego społeczeństwa podniósł się na tyle, że opozycja może jednie wygłaszać oracje w TVN-ie i skarżyć się niemieckim gazetom.
    Nawet w wyborach do parlamentu europejskiego, na które leniwi pisowcy nie chodzą (może nie ogarniają tematu?), w przeciwieństwie do nakręconego i zdyscyplinowanego elektoratu opozycji, Koalicja Europejska już dziś ma zagwarantowane, że straci co najmniej 6 z 28 mandatów, jakie zdobyli poprzednim razem startując osobno. Zamiast wygrać z PiS-em zdecydowanie, jak poprzednim razem, ma szanse jedynie wygrać ledwo-ledwo, de facto znacznie zmniejszyć stan posiadania. Mógłbym Wam napisać, co będzie jesienią, ale przypuszczam, że się domyślacie
  • tiszantul 14.03.19, 23:00

Od jakiegoś czasu samorządy mają uprawnienia przyznawać i wypłacać dodatki nauczycielom, więc pozwólcie, że zadam zagadkę: czy samorządy rządzone przez opozycję tak zatroskaną o los nauczycieli przyznały te dodatki?

A 2 miliony na szkolenie Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja się znalazły smile

tysol.pl/a30309-Warszawa-Ratusz-wyda-2-miliony-zlotych-na-szkolenie-Trzaskowskiego-i-Rabieja
  • szeptucha.z.malucha 14.03.19, 23:06
    Ależ karmę Ci podałam w miseczce.
  • mdro 14.03.19, 23:51
    "A 2 miliony na szkolenie Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja się znalazły"

Dlaczego znowu łżesz? Taaaki "katolicki"*, a notorycznie łamie czwarte przykazanie...

* rzecz jasna wiem, że w kościele bywasz wyłącz nie wtedy, gdy mamusia każe, ale tu się na takowego kreujesz.

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • turzyca 15.03.19, 07:47
    Ratusz faktycznie wyda dwa miliony na szkolenia. Urzędników. Odpowiednio do stanowiska. Np. z jakości obsługi klienta.
    Ciekawe czemu to komuś może przeszkadzać, że urzędnik będzie lepiej obsługiwał.

--
    Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.