Dodaj do ulubionych

Czy są emamy z Wiednia i pomogą?

15.03.19, 16:48
Wybieramy się autem do Wiednia. Po mieście zamierzamy się poruszać komunikacją i nogami, ale wjechać jednak musimy. Samochód - skoda z 2011 r. Pytanie: czy poza winietami na autostrady musimy kupić jakąś winietę specjalnie do miasta? W necie ogłaszają się firmy, które twierdzą, że musimy i u nich to kosztuje 170 zł., ale nigdzie nie widzę potwierdzenia tego wymogu.
Czy dla auta osobowego muszę kupić/zapłacić coś, żeby wjechać do Wiednia?

Z góry bardzo dziękuję.

--
Jeśli idziesz na szczyt, nie dziw się że jest pod górę.
Edytor zaawansowany
  • volta2 15.03.19, 18:14
    Ja nie z wiednia, ale byłam dwa razy autem ostatnio (grudzień i luty)
    nocowałam w środku miasta, parking był bezpłatny, bo weekend. w tygodniu trzeba robić opłaty, ale faktycznie to nie wiem, w jakiej opcji są sprzedawane, mozliwe, że w formie karty, dawniej mieli papierowe do podziurkowaniasmile
  • miarka71 15.03.19, 18:32
    osobówek nie dotyczą specjalne winiety( tylko ciężarowe). Auto odstawiasz na P+R ,obok zawsze są stacje metra i do każdego miejsca dojedziesz.

--
    Raczej nie spotykam się z życzliwymi uwagami odkąd żyły na czole
    zaczęły układać mi się w napis "spier....".
    by Trisswink
  • miarka71 15.03.19, 18:36
    W wiedeńskich parkingach typu Park & Ride możesz zaparkować samochód za bardzo korzystną cenę - 3,60 euro dziennie. Wszystkie obiekty Park & Ride leżą bezpośrednio przy liniach metra, aby umożliwić szybki i wygodny dojazd do centrum miasta Tu link www.wien.info/pl/travel-info/to-and-around/parking

--
    Raczej nie spotykam się z życzliwymi uwagami odkąd żyły na czole
    zaczęły układać mi się w napis "spier....".
    by Trisswink
  • ichi51e 15.03.19, 19:03
    Do miasta wjedziesz za to zeby parkowac na niektorych ulicach w poszczegolnych strefach musisz miec naklejke (sa oznaczenia „nie parkowac z wyjatkiem posiadaczy naklejki dla strefy x”)
    www.wien.info/en/travel-info/to-and-around/parking

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • nisar 15.03.19, 19:54
    Bardzo Wam dziękuję.

--
    Jeśli idziesz na szczyt, nie dziw się że jest pod górę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka