Dodaj do ulubionych

Zabójstwo w Zakopanem

15.03.19, 19:34
Gościu upatrzył sobie 2 starsze kobiety i je wywabił z domu, a potem zaatakował nożem. Jedna nie żyje, druga walczy o życie.
Leczył się psychiatrycznie.
Siostra mordercy wcześniej alarmowała policję, że on może coś zrobić i teraz zwala winę na policję. Czy słusznie? Chyba nie, policja nie może być osobistą obstawą każdego wariata. Widzę tu raczej dramat, któremu mogła zapobiec rodzina, ale czy na pewno mogła?
I ostatnie - coraz częściej myślę, że wkrótce utoniemy w morzu mocno chorych psychicznie ... coraz ich więcej, tych niebezpiecznych.
Edytor zaawansowany
 • kryzys_wieku_sredniego 15.03.19, 19:56
  Jeśli czujesz realne zagrożenie i je zgłaszasz na Policję a nie masz w domu broni, nie umiesz walczyć nożem, nie umiesz się bronić i nie masz w głowie że możesz zabić w obrobie własnej niż stracić siostrę dziecko to kto ma być winny?
  Pamiętaj kobieto życia nikt dziecku nie wróci ktoś atakuje - zabij.
 • morekac 15.03.19, 20:06
  Widzę tu raczej dramat, któremu mogła zapobiec rodzina, ale czy na pewno mogła?

  Czyli co mogła zrobić rodzina twoim zdaniem?

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • milva24 15.03.19, 20:40
  Też jestem ciekawa.
 • mamablue 15.03.19, 21:16
  Zawiadomić lekarza? Sprowadzić lekarza do domu? Zawieść gościa do szpitala psychiatrycznego?
  Ja wiem, że to dla rodziny dramatyczna sytuacja i ciężko znaleźć dobrą drogę.
 • morekac 15.03.19, 21:26
  Kogoś może nie być stać na prywatnego psychiatrę albo psychiatra może nie być dostępny. A jeśli chory sobie nie życzy i nie jest ubezwłasnowolniony nie ma prawa go zbadać. Karetka nie przyjedzie, jeśli nie ma poważnych przesłanek. Zaciągnięcie kogoś do lekarza na siłę - wolne żarty. Zresztą na badanie i pomoc medyczną nawet niepełnoletni >16 lat muszą wyrazić zgodę.
  Co jeszcze proponujesz?

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • mamablue 15.03.19, 21:29
  Ok, nic. Dowdzisz, że wiesz lepiej.
 • mamablue 15.03.19, 21:30
  *dowodzisz
 • heca7 15.03.19, 21:42
  I zawieźć , chyba, że miałaś na myśli zaciągnięcie chorego na sznurze do szpitala. Wtedy- zawieść.

  --
  Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
 • morekac 15.03.19, 22:09
  Sugerujesz, że jego siostra mogła cokolwiek zrobić. Jeśli nie był ubezwłasnowolniony, to prawdopodobnie mogła jedynie pilnować, by nie zapominał o lekach i wizytach u lekarza. Ale nie mogła go do niczego zmusić po prostu. A karetki nie przyjeżdżają po gości, którzy czasami zachowują się trochę dziwnie , ale nie mają np. ostrej psychozy. Policja też niewiele może, dopóki ktoś nie robi awantury.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • bistian 15.03.19, 22:09
  mamablue napisała:

  > Zawiadomić lekarza? Sprowadzić lekarza do domu? Zawieść gościa do szpitala psyc
  > hiatrycznego?

  Można zgłosić, że chory zamierza zrobić coś komuś albo sobie. Przyjadą, zabiorą go na obserwację, dadzą leki uspokajające, trochę potrzymają i każą zabrać do domu. Następnym razem tylko zapiszą leki, a pacjent może ich nie brać i zazwyczaj brać nie chce.
 • astrologia333 15.03.19, 22:46
  1.
  - Halo, Panie doktorze bo mój syn/ brat jest szalony
  - wtf?


  2.
  - Czy mógłby Pan przyjechać do nas za opłatą.
  - O, chorego nie ma....
  -A czy to dziwne? Nie miał nóg i mózgu?

  3.
  - Lucjan, chodź pojedziemy do zoo.
  - już biegnę...


  Szalenie mnie interesuje, jak byś dokonała realizacji tych 3 przykładów na dorosłym, samodzielnym, sprawnym facecie, przed czynem karalnym?
 • taki-sobie-nick 15.03.19, 23:28
  mamablue napisała:

  > Zawiadomić lekarza? Sprowadzić lekarza do domu? Zawieść gościa

  ZawieŹĆ, jeśli już. Zwyczajnie wezwać karetkę.
 • woman_in_love 15.03.19, 20:43
  Na bank jest ekstremista islamskim, tylko policja to ukrywa, jak francuska. Buhahaha.
 • niu13 15.03.19, 20:52
  Nie ma w PL prawa umożliwiającego reakcje prawne przy zgłaszaniu " zaniepokojenia" stanem osoby chorej psychicznie patrz przypadek zabójcy Adamowicza. Dopóki taka osoba nie stwarza sytuacji zagrożenia zdrowia/ życia nie można zrobić nic
 • morekac 15.03.19, 20:57
  Reasumując: dopóki chory nie zaczyna ganiać z nożem po domu /ulicy albo stać w oknie, twierdząc, że zaraz skoczy, policja nie przyjedzie. Karetka też nie.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • mamablue 15.03.19, 21:17
  Straszne.
 • ficus_carica 16.03.19, 16:19
  mamablue napisała:

  > Straszne.


  Gdyby zbierali do psychiatryka wszystkich jak leci, bo rodzina "wyraziła zaniepokojenie", to byłoby jeszcze straszniej.

  --
  kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
  i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
  nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
 • 35wcieniu 16.03.19, 10:44
  Nie do końca, czasami przyjeżdża do przeróżnych dziwnych stanów pacjenta, ale zgadzam się że to i tak nie jest żadna metoda na zapobiegnięcie takiej tragedii. Przyjedzie, zabiorą go, za chwilę wypuszczą, bo psychiatryki z gumy nie są, i sytuacja wraca do punktu wyjscia, albo wręcz się pogarsza.
 • niu13 17.03.19, 22:47
  Jest mnóstwo ludzi chprych, którzy nie leczą się wcale i to są chodzące bomby zegarowe. A metody na zmuszenie do leczenia, o ile ktoś nie jest ubezwłasnowolniony, mie istnieją.
 • tiszantul 15.03.19, 23:26
  > Na bank jest ekstremista islamskim, tylko policja to ukrywa, jak francuska. Buh
  > ahaha

  Zabójstw we Francji jest o 50% więcej niż w Polsce (w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców). O połowę! Na 100 zabójstw w Polsce przypada 150 we Francji. Chwilowo nie hejtuję muzułmanów, ponieważ liderami statystyki zabójstw są Pribałtyka i Węgry, po prostu chciałbym podkreślić, że według twardych danych w Polsce jest zdecydowanie najbezpieczniej, co by tam nasi zdesperowani ojkofobi z opozycji nie wymyślali

  Węgrów nie chcę bronić, ale pamiętajmy, że mają tam sporą mniejszość etniczną, niestety nie wiem, jak aktualnie brzmi poprawna politycznie nazwa tej mniejszości, ale pewnie wiecie, o kogo chodzi. Słowacji też nasza miła mniejszość podkręciła statystyki zdecydowanie powyżej Polski i Czech
 • piekna_remedios4 15.03.19, 21:05
  E tam, histeryzujesz.
  Mnie bardziej przerażają zbrodnie w stylu morderstwa Karoliny Kaczorowskiej i Magdy Żuk - pozorowane samobójstwa z policją, prokuraturą i politykami w tle, bo komuś baaaardzo zależy, żeby prawda nie wyszła na jaw. Wariaci mnie nie martwią, zresztą zawsze byli i zawsze będą.
 • nolus 15.03.19, 21:31
  piekna_remedios4 napisał(a):

  > E tam, histeryzujesz.
  > Mnie bardziej przerażają zbrodnie w stylu morderstwa Karoliny Kaczorowskiej i M
  > agdy Żuk - pozorowane samobójstwa z policją, prokuraturą i politykami w tle, bo
  > komuś baaaardzo zależy, żeby prawda nie wyszła na jaw. Wariaci mnie nie martwi
  > ą, zresztą zawsze byli i zawsze będą.

  Ta sprawa Kaczorowskiej mnie zastanawia...Oglądałam dwa reportaże dot.tej sprawy (dostępne na YouTube) i zaskakuje mnie, jak kiepsko upozorowano te śmierć na samobójstwo.I o ile pamiętam, to morderca mógł łatwo dostać się do pokoju hotelowego Karoliny z zewnątrz poprzez balkon (mieszkała na najniższym poziomie), to bardzo mnie ciekawi jak to sie stalo, ze monitoring w "tajemniczych okolicznościach" zaginął.Niepojęte.

  Btw, byłam w tym hotelu Mercure (dawniej hotel "Skalny" )w Karpaczu trochę wcześniej i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Chłopak (czy może nawet już wtedy były chłopak) tej Karoliny podobno krótko po jej śmierci też popełnił samobójstwo, albo podobnie - ktoś mu w tym pomógł. Opinie w necie niestety nie pozostawily "suchej nitki" na zmarłych - sugerowano aferę z sutenerstwem w tle.No ale teraz to już raczej nikt nie będzie się w to zaglebial, a prokuraturze podobno od początku się "nie chciało".Chciało się tylko matce ofiary, która do dzisiaj płacze i z płaczem opowiada jak jej córka była krzywdzona i bita, bo wpakowała się w "nie wiadomo co".

  Co do tej sprawy w Zakopanem...No cóż, chyba trzeba się przyzwyczaić do tego, ze w tym cudownym kraju nad Wisłą...krainie mlekiem, miodem i 500+ płynąca, gdzie jest tak bezpiecznie, bo "nie wpuszczamy" obcych dochodzi do coraz większej liczby zabójstw, tragedii rodzinnych takich jak "samobójstwa rozszerzone", wielu aktów przemocy czy sporej liczby zaginięć. Czy tez porwan np. I to wszystko w tak bezpiecznym kraju jak Polska, gdzie największy lęk wzbudza słowo "uchodzca/imigrant".


  --
  "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
 • marisol25 15.03.19, 22:06
  Tez byłam w mercurym,w 2015 roku .czyli przed tym zdarzeniem.hotel jak hotel,byłam z 2 letnim dzieckiem i pasowało mi ze jest basen ect.czesto jeżdżę do Karpacza bo z Wrocławia najbliżej jesli chodzi o gory ,i wtedy padło właśnie na to miejsce.jest troszkę hmmm ponury? Nie wiem jak to ująć..w każdym razie teraz na pewno bym już tam nie pojechała -nie wiem w którym pokoju ta dziewczyna zginęła i pewnie nikt by takiej informacji nie udzielił ,a chybabym skisła jakbym miała trafić i to jeszcze np z dzieckiem na taka minę 😬 sprawa grubymi nićmi szyta -do pokoju przez balkon można dostać się bez problemu.pozatym rzekomo powiesiła się na lokówce czy tam prostownicy ,w łazience -dziwny sposób..moim zdaniem coś wiedziała,zadała się z nieodpowiednimi ludźmi,dostała narkotyki do drinka i ktoś ja udusił,potem upozorował samobójstwo.tak samo było z żuk .jesli ktoś kręci nielegalne biznesy i ma z tego kasę to nie pozwoli żeby jedna panienka z druga popsuła mu szyki,proste.
 • ras.szamra 15.03.19, 23:06
  Nie wiesz, nie widziałaś, ale lamaną polszczyzną snujesz teorie spiskowe jak pewny scenariusz. Bo jakiś hotel x lat temu wydał ci się ponury.
  Aha.
  Możesz zostać prokuratorem z taką umiejętnością prowadzenia śledztw. Tylko nad językiem popracuj, bo na razie średnio te teorie daje się czytać
 • piekna_remedios4 16.03.19, 10:20
  Nie, nie dlatego. Jest oficjalna wersja śledztwa przeprowadzona przez agencje Lampart na zlecenie rodziny. Prokuratura dziwnie nie podjęła kroków w sprawie np.kwesti, ze gdy Karolina weszła do pokoju, musiała włożyć kartę aby włączyło się światło. Po czym, kilka minut po rzekomym samobojstwie światło gaśnie a karta ginie. Brak kilku godzin zapisu monitoringu, akurat zahaczajacego o czas śmierci. No sorry ale to nie świadczy dobrze o hotelu.
 • marisol25 16.03.19, 12:14
  piekna_remedios4 napisał(a):

  > Nie, nie dlatego. Jest oficjalna wersja śledztwa przeprowadzona przez agencje L
  > ampart na zlecenie rodziny. Prokuratura dziwnie nie podjęła kroków w sprawie np
  > .kwesti, ze gdy Karolina weszła do pokoju, musiała włożyć kartę aby włączyło si
  > ę światło. Po czym, kilka minut po rzekomym samobojstwie światło gaśnie a karta
  > ginie. Brak kilku godzin zapisu monitoringu, akurat zahaczajacego o czas śmier
  > ci. No sorry ale to nie świadczy dobrze o hotelu.

  Dokładnie.natomiast przerasta to możliwości percepcyjne niejakiej ras .az przykro ..😃😃😃
 • marisol25 16.03.19, 11:23
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • beneficia 16.03.19, 11:55
  Niech zgadnę, braki w wykształceniu maskujesz arogancją? Podpowiem: to nie działa.
 • marisol25 16.03.19, 12:02
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • marisol25 16.03.19, 12:06
  marisol25 napisała:

  > beneficia napisała:
  >
  > > Niech zgadnę, braki w wykształceniu maskujesz arogancją? Podpowiem: to ni
  > e dzia
  > > ła.
  > btw kotuś-twoje z trudem sklecone zdania,w założeniu imitujące inteligentna ripostę,świadczą o twoim wykształceniu więcej niźli chciałabyś powiedzieć.milczenie bywa złotem ,tak tylko mówię..dDDD
 • aerra 16.03.19, 11:20
  Mogłabyś z dzieckiem trafić na taką minę... hmmm… myślisz, że do tej pory zwłoki tam leżą?
 • tiszantul 15.03.19, 22:54
  > Co do tej sprawy w Zakopanem...No cóż, chyba trzeba się przyzwyczaić do tego, z
  > e w tym cudownym kraju nad Wisłą...krainie mlekiem, miodem i 500+ płynąca, gdzi
  > e jest tak bezpiecznie, bo "nie wpuszczamy" obcych dochodzi do coraz większej l
  > iczby zabójstw, tragedii rodzinnych takich jak "samobójstwa rozszerzone", wielu
  > aktów przemocy czy sporej liczby zaginięć

  Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, pod względem zabójstw na 100 tys. mieszkańców jesteśmy na szarym końcu. Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, a Europa jest najbezpieczniejszym regionem na świecie.
  Pomijając paru liderów, wykres dla krajów europejskich jest dość płaski, ale i tak jesteśmy na szarym końcu

  ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/3/3e/Intentional_homicides%2C_2016_%28police-recorded_offences_per_100_000_inhabitants%29.png
  zabójstwa Polska:
  1999 - 1048
  2008 - 759
  2017 - 513

  Rozumiem, że ktoś chce sobie pohejtować swój kraj, wiadomo, ojkofobia, ale czy nie przyjemniej jest hejtować fachowo na podstawie danych niż emocjonalnie, bez sensu i kulą w płot? Warto zwrócić uwagę, że te wyssane z palca zarzuty połączone były z krytyką 500+ oraz krytyką nieprzyjmowania uchodźców. Jest to może pokłosie niedawnych czasów, kiedy każdym dowolnym hejtowaniem Polski zadawało się szyku i nikt nie dopytywał o realne dane. Na szczęście te czasy minęły. Jeśli ktoś mieszka w jednym z najbezpieczniejszych państw na świecie, gdzie do tego zabójstw jest znacznie mniej niż parę lat temu i narzeka na wielką liczbę zabójstw, to niestety nasuwa się przypuszczenie, że chodziło wyłącznie o hejtowanie rządu PiS, mianowicie 500+ i polityki migracyjnej

  Można by podejrzewać celowy trolling polityczny na rzecz opozycji, celowe wzbudzanie złych emocji, jednak osobiście obstawiam ignorancję połączoną ze wzmożeniem emocjonalnym, o co łatwo chociażby w przypadku przedawkowania TVN. Życzliwie podpowiadam opozycji: islam, LGBT, domniemane zagrożenie przestępczością to są tematy, na których możecie wyłącznie stracić
 • tiszantul 15.03.19, 23:46
  Wiecie co, jak się przyjrzymy statystyce zabójstw, to widzimy jeszcze jedną ciekawostkę: wśród krajów zamykających listę (najmniej zabójstw w Europie) mamy Austrię, Hiszpanię, Portugalię, Polskę i Włochy. Otóż jakie są to kraje?

  Katolickie.

  Austriacy, Hiszpanie, Portugalczycy, Polacy i Włosi nie zabijają, ponieważ ksiądz im zabronił

  Szczególne uznanie należy się Czechom, którzy mimo ateizmu trafili do tego elitarnego klubu.

  Gdyby ktoś chciał zaorać moje spostrzeżenie, to zapraszam
 • morekac 16.03.19, 02:58
  Acha. Za to przodujemy w samobójstwach. A jeśli chodzi o psychiatrów, to też jesteśmy na szarym końcu.
  Myślę, że katolickość niewiele ma z tymi statystykami wspólnego.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • aerra 16.03.19, 11:23
  No, w Portugalii zwłaszcza ten katolicyzm obecnie ma się świetnie.
  Na 15 kościołów w okolicach Taviry (bo te okolice akurat znam dobrze) czynny jest jeden. I jest jeden ksiądz. Bo brak wiernych. I to nie jest jakiś wyjątek - w całym kraju wygląda to w miarę podobnie.
 • nenia1 15.03.19, 21:19
  mamablue napisała:

  > I ostatnie - coraz częściej myślę, że wkrótce utoniemy w morzu mocno chorych ps
  > ychicznie ... coraz ich więcej, tych niebezpiecznych.

  Nie ma to jak się dołować i nakręcać...porównaj sobie życie ludzie sprzed zaledwie 100 lat, między jedną wojną a drugą z pandemią hiszpanki w środku (która zabiła więcej ludzi niż cała I wojna światowa) i Wielkim Głodem, a potem wróć z powrotem do naszych czasów, podlicz śmiertelność i twierdź, że to my właśnie wkrótce utoniemy bo jakiś człowiek zadźgał nożem dwie osoby.
 • beneficia 15.03.19, 21:56
  Przecież ona pisze o czymś innym.
 • nenia1 15.03.19, 22:14
  O czym innym twoim zdaniem?
 • beneficia 15.03.19, 23:36
  O psychicznie chorych osobach, nie o jakości życia teraz i kiedyś.
  Ogólnie masz rację, ale nie o to w tym wątku chodzi.
 • nenia1 16.03.19, 11:06
  Dokładnie to napisała tak:

  > I ostatnie - coraz częściej myślę, że wkrótce utoniemy w morzu mocno chorych ps
  > ychicznie ... coraz ich więcej, tych niebezpiecznych.

  To nie jest tylko o psychicznie chorych, asumptem wątku było zabójstwo, słowa "wkrótce utoniemy w morzu mocno chorych psychicznie coraz ich więcej tych niebezpiecznych" brzmią jakby groziło nam poważne powszechne zagrożenie, oczywiście, każda śmierć z osobna jest straszna i nie mam intencji udowadniania, że śmierć paru osób nic nie znaczy, bo kiedyś umierały miliony, tylko zaznaczam, żeby czasem zachować trochę zdrowego rozsądku a nie snuć apokaliptycznych wizji dla mas na podstawie jednostkowych wydarzeń. Ale co kto lubi, oczywiście.
 • marisol25 16.03.19, 12:09
  beneficia napisała:

  > O psychicznie chorych osobach, nie o jakości życia teraz i kiedyś.
  > Ogólnie masz rację, ale nie o to w tym wątku chodzi.
  W ogóle nie zrozumiałaś ,czemu mnie to nie dziwi.poor thing 😁😁
 • fornita111 15.03.19, 22:22
  Kiedys juz na forum pisalam, ze problem chorych psychicznie, ktorzy moga byc niebezpieczni powinien byc prawnie inaczej rozwiazany. Mniej wolnosci, wiecej kontroli.
 • taki-sobie-nick 16.03.19, 22:01
  fornita111 napisała:

  > Kiedys juz na forum pisalam, ze problem chorych psychicznie, ktorzy moga byc ni
  > ebezpieczni powinien byc prawnie inaczej rozwiazany. Mniej wolnosci, wiecej kon
  > troli.

  Masz na myśli siedzenie w psychiatrykach czy raczej rozwiązania typu bransoletka elektroniczna?
 • taki-sobie-nick 15.03.19, 22:43
  wystarczy, że wezwie karetkę.
 • morekac 16.03.19, 03:02
  Karetka najprawdopodobniej nie przyjedzie, jeśli chory zachowuje się w miarę normalnie i nie ma jakiejś psychozy.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • 35wcieniu 16.03.19, 10:51
  A nawet jeżeli przyjedzie do człowieka zgarniają na dzień czy dwa i wypuszczają, często w jeszcze gorszym stanie, bo dochodzi wkurwienie sytuacją, a do brania leków jeszcze nikt nikogo na dłuższą metę siłą nie zmusił.
 • morekac 16.03.19, 11:13
  No właśnie. Chory musi sam się chcieć leczyć, chodzic do lekarza czy brać leki. Rodzina - owszem, może przypilnować, by nie zapominał o lekach, pomóc w dotarciu do lekarza, ale na siłę nie zaciągnie i nikogo do leczenia nie zmusi.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • taki-sobie-nick 16.03.19, 21:58
  35wcieniu napisał(a):

  > A nawet jeżeli przyjedzie do człowieka zgarniają na dzień czy dwa i wypuszczają
  > , często w jeszcze gorszym stanie

  W gorszym stanie go raczej nie wypuszczą.
 • cruella_demon 16.03.19, 11:39
  Nawet jeżeli ma psychozę, to palcem nie kiwną jeżeli nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia, a odmawia leczenia i hospitalizacji.
 • 1matka-polka 15.03.19, 22:54
  "coraz ich więcej, tych niebezpiecznych. "
  A czemu jest ich coraz więcej, masz jakieś ciekawe teorie?

  --
  "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
  Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
 • taki-sobie-nick 15.03.19, 22:54
  Coraz więcej jest za to mediów. A media bardzo lubią niebezpiecznych psychicznych. Na 1000 łagodnych baranków wybiorą jednego, który dokonał zabójstwa, i dalej rozdmuchiwać sprawę.
 • euze_bia0 16.03.19, 10:18
  Właśnie. Kiedyś tez byli psychicznie chorzy, niebezpieczni, niestabilni emocjonalnie, którzy również dokonywali zabójstw, ale nie bylo internetu, nie było tak gazet/telewizji, wiec siła rzeczy był mniejszy zasięg. Teraz wszystko jest wałkowane, trafia do najważniejszych informacji i się ludziom wydaje, ze niebezpiecznych wariatów jest teraz więcej, niż np 100 czy 200 lat temu
 • fornita111 16.03.19, 10:27
  Bo jest ich wiecej i bedzie jeszcze wiecej. Choroby psychiczne to choroby cywilizacyjne. Ich liczba systematycznie wzrasta, nie ma sensu odrzucac faktow tongue_out
 • taki-sobie-nick 16.03.19, 22:00
  fornita111 napisała:

  > Bo jest ich wiecej i bedzie jeszcze wiecej. Choroby psychiczne to choroby cywil
  > izacyjne. Ich liczba systematycznie wzrasta, nie ma sensu odrzucac faktow tongue_out

  Cywilizacyjnie to wzrasta ilość nerwic. Psychoz jest tyle samo niezależnie od okoliczności życiowych.

  Od tego, że Kowalski nie śpi albo że boli go brzuch na widok szefa, Kowalski nikomu nic nie zrobi.
 • morekac 17.03.19, 10:48
  >Od tego, że Kowalski nie śpi albo że boli go brzuch na widok szefa, Kowalski nikomu nic nie zrobi.

  Ale zrobi to Nowak, który nie dostanie się do psychiatry, bo w kolejce sa Kowalscy. Bo kolejka wzrasta, a psychiatrów nie przybywa.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • taki-sobie-nick 17.03.19, 21:58
  morekac napisała:

  > >Od tego, że Kowalski nie śpi albo że boli go brzuch na widok szefa, Kowals
  > ki nikomu nic nie zrobi.
  >
  > Ale zrobi to Nowak, który nie dostanie się do psychiatry, bo w kolejce sa Kowal
  > scy. Bo kolejka wzrasta, a psychiatrów nie przybywa.

  To zależy, co Nowakowi jest. Od samego nie dostania się do psychiatry nikt nie atakuje innych.
 • cruella_demon 16.03.19, 11:37
  Bo niestety problem wariatów jest u nas bardzo źle rozwiązany. W imię wolności osobistej, niebezpiecznego psychola nie można zmusić do leczenia póki komuś nie zrobi krzywdy.
  Rodzina nie mogła nic zrobić jeżeli koleś nie chciał się leczyć. Wzywać karetkę sobie mogli, ale nie zgarną kogoś kto odmawia leczenia, nawet jeżeli twierdzi, że jest Napoleonem i słyszy głosy, a rodzina to dybający na niego kosmici, o ile realnie nie lata za nimi z nożem.
 • katja.katja 17.03.19, 09:56
  Kota to Ty? Gadaj w końcu.

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • cruella_demon 17.03.19, 11:14
  A co z tego będę mieć tongue_out
 • katja.katja 17.03.19, 17:29
  Sojowe latte, bez pianki big_grin Wegańskie ciasteczko gratis big_grin

  --
  Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • cruella_demon 17.03.19, 17:36
  To wal się tongue_out
 • aerra 16.03.19, 12:27
  Zasady interpunkcji też łatwo ogarnąć, ale tobie się nie udało najwyraźniej.

  I tak, co za różnica, że jakiś czas temu ktoś zmarł akurat tutaj?
  Może w tym pokoju w którym mieszkasz w innym hotelu też ktoś zmarł, tylko bez kontrowersji, zwyczajnie na zawał - też cię nie powiadomią. Ba, może w miejscu, gdzie masz teraz dom/blok, 500 lat temu pochowali nieboszczyka. I depczesz po jego kościach codziennie.
 • marisol25 16.03.19, 13:18
  aerra napisał(a):

  > Zasady interpunkcji też łatwo ogarnąć, ale tobie się nie udało najwyraźniej.
  >
  > I tak, co za różnica, że jakiś czas temu ktoś zmarł akurat tutaj?
  > Może w tym pokoju w którym mieszkasz w innym hotelu też ktoś zmarł, tylko bez k
  > ontrowersji, zwyczajnie na zawał - też cię nie powiadomią. Ba, może w miejscu,
  > gdzie masz teraz dom/blok, 500 lat temu pochowali nieboszczyka. I depczesz po j
  > ego kościach codziennie.

  Moj Boze ,jakie wy jesteście przekomiczne.purystki językowe się odezwały,rodem z "Pani domu ".Każda będzie wytykać teraz wyimaginowane błędy-proponuje zacząć od siebie bo większość z was kleci zdania kompletnie bez ładu i składu.
  Co do nieboszczykow -cóż,bywaja kobiety wrażliwe i bywają siermiężne babochlopy ,bez urazy 😃😃 Oczywiscie ,ze nie moge znać historii każdego miejsca w jakim się zatrzymam.natomiast jesli ja ZNAM to oszczędzę sobie przyjemności korzystania z prysznica ,na którym powiesiła się jakaś kobieta.serio,to jest kompletnie załamujące ,ze dojrzałym babom trzeba tłumaczyć takie rzeczy.

 • aerra 16.03.19, 16:02
  Och, wyimaginowana to jest twoja "wrażliwość" - błędy, które walisz w każdej wypowiedzi są jak najbardziej realne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka