Dodaj do ulubionych

Mata chłodząca dla psa - warto?

17.03.19, 12:30
Ostatniego lata obiecałam sobie (i psu), że kupię matę chłodzącą.
Macie takie coś? Warto kupić? Znalazłam dwa rodzaje: takie, które trzeba zanurzyć w wodzie przed użyciem i takie w których chłodząca substancja aktywuje się pod ciężarem psa. Nie wiem, która byłaby lepsza.
Podzielcie się opiniami, proszę smile

--
Zwierzę z meblem? Waran z komodo.
Edytor zaawansowany
  • berdebul 17.03.19, 13:35
    A pies się na zimnym położy? Bo moja psica gardzi.
    Ta druga jest lepsza, bo sucha.
  • hosta_73 17.03.19, 14:58
    Myślę, że się położy, w upały szuka chłodniejszego podłoża, kładzie sie w łazience na płytkach itp. W ogóle, męczy sie bardzo 😒

--
  • princesswhitewolf 17.03.19, 17:45
    Klimatyzacja
  • 35wcieniu 17.03.19, 18:15
    No ematka w całej okazałości. Jaka mata dla psa? Klimatyzacja.
    Jaki dywanik na panele? Połóż parkiet. Która bluzka lepsza? Olej obydwie, uszyj suknię u krawca.

W temacie maty: Widziałam psa zadowolonego z takiej, na której się kładł po prostu, nie trzeba było jej moczyć, więc to pewnie ten drugi typ. Generalnie spoko, bo wcześniej się bardzo męczył, leżał na kafelkach ale bardzo dyszał, sapał, na macie mu chyba było lepiej bo był zrelaksowany.

• hosta_73 17.03.19, 18:32
    Dzięki. Czyli jest jeden zadowolony pies 😊

--
  • princesswhitewolf 17.03.19, 19:25
    Sama mata jak upal i zar sie z nieba leje niewiele pomoze. Zas klimatyzacja i owszem. I nie mowie o zakladaniu jakiegos gigantycznego wielkiego systemu. Ja mam klikatyzacje 2 postaci duzej maszyny z rura odprowadzajaca gorace powietrze taki.przenosny na kolkach sprzet. Uzywam z dwa moze trzy tygodnie podczas upalow bo duzo tu ich nie mamy
  • lidek0 17.03.19, 17:54
    U nas pies leży na płytkach, na pomysł maty bym nie wpadła.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • default 17.03.19, 18:04
    IMO to wyciąganie pieniędzy, zupełnie zbędny gadżet. Pies kładzie się na zimnych płytkach albo w przeciągu czy pod wentylatorem. Doskonale sprawdza się przykrycie psa ręcznikiem zmoczonym w zimnej wodzie. Moje to bardzo lubią.
  • hosta_73 17.03.19, 18:30
    Zimne plytki to u nas tylko w łazience. W lecie gorąc niemiłosierny, w zeszłym roku temperatura w dużym pokoju dobiła do 29 stopni C.
    Wilgotnego ręcznika nie próbowałam, powinno sie jej spodobać.

--
  • lidek0 18.03.19, 09:14
    A Wam przy 29 st nie było za gorąco? Dla siebie nic nie robicie, żeby obniżyć temperaturę? U nas chodzenie dla nas pomieszczeń skutkuje tym, że psu też jest chłodniej, mamy klimatyzację i rolety zewnętrzne i wszystkim jest chłodniej.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • hosta_73 18.03.19, 09:33
    "Dla siebie nic nie robicie, żeby obniżyć temperaturę?"
    Robimy, robimy.
    Nasz dom jest specyficzny, bardzo wąski a duży pokój ma 3 ściany zewnętrzne w tym od południa i zachodu. Gdy nawet noc nie przynosi ochłody i upały trwają juz jakiś czas to wtedy mamy taki gorąc.

--
  • tairo 17.03.19, 20:22
    Mam dla kotów, taką wypełnioną żelem. Nie są do końca przekonani jeszcze, ale ja już skorzystałam, w najgorsze upały chłodząc sobie na niej stopy (oczywiście wtedy zawsze któreś futro musi przyleźć i mi się na stopach położyć).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.