Dodaj do ulubionych

Torbiel oponowa na kręgosłupie - Tarlova(?) HELP

18.03.19, 14:45
Napisze tu, bo na Zdrowiu ruch jak w jakimś uzdrowisku dla emerytówwink
Dostałam dziś wynik rezonansu kręgosłupa. Od kilku lat zmagam się z bólami części lędźwiowej, zawsze tylko po jednej stronie (prawej). Jestem szczupła i aktywna sportowo, nie wyobrażam sobie życia bez ruchu, lecz ten ból lędźwiowy powraca. Jak wstaję rano to przez kilka chwil nawet nie mogę się wyprostować. Do tego jak mnie czasem przypili to jak połamana chodzę przez 2 dni. Nie jest tak codziennie, jestem w stanie się normalnie poruszać, więc nie utrudnia mi to życia aż tak bardzo, aczkolwiek niepokoi i jednak ogranicza bo np nie mogę za długo stać, kręgosłup daje o sobie znać...Boję się też co będzie w przyszłości. Na razie mam 36 lat, lecz nie chce w wieku 50 lat być starowinką na wózku...Dwa lata temu doszły jeszcze problemy z pęcherzem - chce mi się często siku, czasem nawet kwadrans po ostatnim oddawaniu moczu. Zapalenia żadnego nie mam, wyniki w normie. I jak dziś przeczytałam o tej torbieli to pytanie - czy to nie jej sprawka...? Czy możliwe, że to ona uciska pęcherz?
Nie mam jeszcze płytki z rezonansem, wybieram się do dr Koszewskiego jak ją tylko dostanę (jestem z Warszawy). Czy wiecie jak leczy się takie torbiele?

A oto opis RM:
W odcinku szyjnym nie stwierdzam obecności istotnych wypuklin. W odcinku piersiowym stosunkowo wydatna kyfoza; nie stwierdzam obecności istotnych wypuklin. W odcinku lędźwiowym tylne wypukliny krążków międzykręgowych L4/L5, L5/S1 (dominująca). Cechy dehydratacji tych krążków. Zmiany zwyrodnieniowe na poziomie L5/S1. W odcinku krzyżowym po stronie lewej torbiel oponowa/okołokorzeniowa na poziomie S2-S3 (ok. 10 mm).
Edytor zaawansowany
  • ofelia1982 18.03.19, 18:10
    No wezcie
  • gama2003 18.03.19, 18:27
    Ja podobno mam. Może i od urodzenia. Neurochirurg mi powiedział, że mogę o niej zapomnieć. No to zapomniałam. Moja jest podobno bez związku z dolegliwościamj.
    Ale może ktoś coś mądrzejszy coś napisze.
  • bei 18.03.19, 18:27
    Może ten wątek pomoze

forum.gazeta.pl/forum/w,22,94676090,94676090,Torbiel_pomocy.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.