Dodaj do ulubionych

dostalam propozycje wystepu w TV

19.03.19, 09:57
Pozwolilam sobie tak zartobliwie zatytulowac moje pytanie. Rzeczywiscie poproszono mnie o krotki wystep na skype czy filmiku (ze wzgedu na odleglosc) do pewnego programu, ze niby o cos tam mam zapytac, krotko porozmawiac z ekspertem. Producent czy tam ktos w jego imieniu nic nie wspomnial, a mnie brak asertywnosci zeby zapytac czy za takie "wystepy" mozna oczekiwac wynagrodzenia. A moze ktos wie, ma doswiadczenie? W koncu takim statystom sie placi, ci wszyscy w studiu tez pobieraja jakies tam finansowe ochlapki, ci odwazni uczestniczacy w rozmowie jeszcze wiecej. Czy ktos ma w tej sprawie jakies doswiadczenie?
Edytor zaawansowany
  • mala_czajka 19.03.19, 10:16
    > ze niby o cos tam mam zapytac, krotko porozmawiac z ekspertem.

Czyli, dajmy na to, jako pacjentka chorująca na xxx masz porozmawiać z lekarzem specjalistą xxx-logiem? Nie, za takie rzeczy się nie płaci.
  • milamala 19.03.19, 12:07
    mala_czajka napisał(a):
    > Czyli, dajmy na to, jako pacjentka chorująca na xxx masz porozmawiać z lekarzem
    > specjalistą xxx-logiem? Nie, za takie rzeczy się nie płaci.

Nie, ale wlasnie cos w tym stylu. Mam zadac pytanie, pogadac itp.
  • aqua48 19.03.19, 12:15
    milamala napisała:

> Mam zadac pytanie, pogadac itp.

Ależ oczywiście, że masz prawo zapytać ile za taki występ Ci zapłacą.
  • maaria33 19.03.19, 12:13
    Różnie. Czasami się płaci ekspertom, sławnym ludziom itd, ale też nie zawsze. Musisz sama zapytać, a przedtem zastanowic się dlaczego Ciebie akurat poprosili.
  • alina460 19.03.19, 12:15
    Skoro nie było wzmianki o wynagrodzeniu to raczej go nie przewidują.
  • marusia.00 19.03.19, 12:14
    Ja bym powiedziała że nie jestem zdecydowana i zapytała, jakie będę miała z tego korzyści smile jak żadne, nawet promocji swojej firmy, podania nazwy w programie, zaproszenia do sklepu internetowego itp. (o ile o coś takiego chodzi), to nie, dziękuję wink
  • aankaa 19.03.19, 12:16
    a chociaż wiesz o co masz zapytać czy tak w ciemno ? big_grin

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • alpepe 19.03.19, 12:42
    Jeśli to po polsku, to zapytaj, ile przewidują za fatygę, jak po niemiecku, to jest takie ładne Aufwandsentschädigung. Nawet symboliczne, ale wynagrodzenie powinno być.

--
    Achse des Guten
  • nenia1 19.03.19, 12:58
    Mam doświadczenie z występem w pewnym znanym programie kryminalnym, Policja chciała się pochwalić bo w ciągu niecałego tygodnia ustalili i ujęli podczas drugiej próby podjęcia środków człowieka, który mnie szantażował anonimami i telefonami (straszył porwaniem dziecka). Muszę przyznać, że faktycznie działali sprawnie, więc nie odmówiłam i wystawiłam im laurkę, żadnych pieniędzy nikt mi nie oferował, zresztą jakoś nie przyszło mi to do głowy, ale faktem jest, że potem parę osób mnie pytało ile na tym zarobiłam i chyba nie wszyscy uwierzyli, że nic smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.