Dodaj do ulubionych

Antykoncepcja

24.03.19, 10:20
Pytanie do mam które maja dzieci z wpadek - jaki rodzaj antykoncepcji wtedy stosowałyście? Pytam, bo przeważnie w wątkach o wpadkach jest to przemilczane, a dobrze byłoby wiedzieć jaka antykoncepcja jest zawodna. Może pomoże to komuś innemu ustrzec się przed niechciana ciąża?
Edytor zaawansowany
  • pitupitt 24.03.19, 10:24
    Pomyśl chwilę, to nie boli...

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • 21mada 24.03.19, 10:29
    ? O czym mam pomyśleć?
  • lidek0 24.03.19, 10:35
    Nie do końca wybór antykoncepcji zależy tylko od kobiety, lekarz podaje jej propozycje na postawie jej stanu zdrowia i wyników badań, więc to o czym piszesz jest trochę bez sensu, bo nawet jeżeli ktoś wpadł po prezerwatywie to dla innych może to być jedyna metoda.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • edelstein 24.03.19, 17:20
    Jak mozna wpasc na prezerwatywie?

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • annajustyna 24.03.19, 17:59
    Jak fafuła założyc bądź zdjąć...
  • riki_i 24.03.19, 18:00
    Jak można wpaść na prezerwatywie? Naprawdę nie wiesz czy udajesz?! ☺

Np. Uświnić nasieniem prezerwatywę przy wymianie zużytej na nową.

Np. Zakładać prezerwatywe dopiero na sam koniec.

Np. Nakładać prezerwatywe złą stroną gdy już zaczęło się kropelkowanie. Następnie klient gorączkowo przeklada ją na stronę właściwą, gdy prezerwatywa jest już ubrudzona.

Pomijam już pęknięcie, zsuniecie się po wtrysku i inne klasyczne zdarzenia.
  • edelstein 24.03.19, 22:03
    Wszystko przez ciebie wymienione jest nieprawidlowym uzywaniem i to nie jest zadna wpadka.Jak sie wezmie Co druga pigulke to tez nie jest wpadka.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • grru 24.03.19, 22:06
    Tak samo jak nie ma wypadków samochodowych, jest tylko nieprawidłowe użycie pojazdu.

--
    Nadal jem gluten smile
  • edelstein 25.03.19, 10:15
    Tja wpadlismy z powodu gumki, guma winna,nie zalozylismy,sama powinna na penisa sie naciagnac.

--
  • grru 25.03.19, 18:52
    Tja, wypadek z powodu nadmiernej prędkości, sam się pedal gazu wcisnął

--
    Nadal jem gluten smile
  • berber_rock 24.03.19, 22:34
    lidek0 napisała:

, lekarz podaje jej pro
    > pozycje na postawie jej stanu zdrowia i wyników badań,

_ lidek, ja cię proszę, zejdź na ziemię. W okolicach 50 naprawdę nie wypada...
  • lidek0 25.03.19, 06:07
    W Twoim wieku wypadałoby mieć choć trochę wiedzy na temat antykoncepcji, no chyba że w ogóle nie stosowałaś to nie wiem po co jesteś w tym wątku i wykazuje się niewiedzą. Jest jeszcze opcja, że co lekarz przepisze to łykasz, nie ważne czy dobrze czy źle dobrane.

--
  • saskia44 24.03.19, 22:56
    lidek0 napisała:

> Nie do końca wybór antykoncepcji zależy tylko od kobiety, lekarz podaje jej pro
    > pozycje na postawie jej stanu zdrowia i wyników badań,

??? O czym ty piszesz?
  • lidek0 25.03.19, 06:03
    A no o tym, że u niektórych kobiet pewne rodzaje antykoncepcji odpadają więc pisanie typu bierz antyki bo są niezwodne to jak kulą w płot. /a o tym jest właśnie ten wątek - co jest zdaniem autorki bardziej skuteczne a co nie/

--
  • saskia44 25.03.19, 06:46
    No chyba nie. Ty napisalas ze to lekarz zdecyduje na podstawie badan a tak naprawde to decyduje kobieta na podstawie opcji ktore posiada. Jesli nie moze stosowac hormonalnej antykoncecji to moze wybrac np spirale ale to nadal jej wybor. Moze tez jesli ma dzieci wybrac sterylizacje. Motod zawsze jest kilka I jednak wyboru dokonuje kobieta.
  • lidek0 25.03.19, 18:02
    Nie napisałam, że lekarz decyduje , tylko kobieta na podstawie informacji od lekarza i wyników badań, ale wybór na podstawie badań może być ograniczony więc nie zawsze kobieta wybiera co chce tylko to co może.

--
  • saskia44 25.03.19, 20:45
    Ale o jakich ty badaniach wlasciwie piszesz?
  • kasiabing 24.03.19, 11:07
    A Ty jeszcze nie odeszłaś z forum? Taki piękny wąteczek pożegnalny był...
  • karme-lowa 24.03.19, 11:35
    Przecież ciebie miało już nie być😅.
  • kasiabing 24.03.19, 13:39
    karme-lowa napisała:
    > Przecież ciebie miało już nie być😅.
    Mnie ?! A kto Ci tak powiedział?
  • tt-tka 24.03.19, 16:40
    kasiabing napisała:

> karme-lowa napisała:
    > > Przecież ciebie miało już nie być😅.
    > Mnie ?! A kto Ci tak powiedział?

Karmelowa pisala do Mady. Nie bierz do siebie. Dwie odpowiedzi na ten sam post.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • rosapulchra-0 24.03.19, 23:19
    Dokładnie. Karmelowa nie ogarnia drzewka.

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • kasiabing 25.03.19, 08:30
    rosapulchra-0 napisała:

> Dokładnie. Karmelowa nie ogarnia drzewka.
    >
    A już myślałam, że ja 🤣
  • karme-lowa 25.03.19, 18:39
    rosapulchra-0 napisała:

> Dokładnie. Karmelowa nie ogarnia drzewka.
    >
    Karmelowa drzewko ogarnia, tylko telefon tego nie potrafi Roso.
    I do tego nałożyły się dwie odpowiedzi.
    Ale ty Roso nie jesteś zbyt lotna, więc trzeba ci to wytłumaczyć.
  • 21mada 24.03.19, 12:10
    Widocznie niedokładnie go czytałaś skoro jesteś niedoinformowana.
  • euze_bia0 24.03.19, 11:37
    Szczerze chcesz? Sama prezerwatywa. Nic poza tym. W sensie zadnej antykoncepcji hormonalnej
  • 21mada 24.03.19, 12:11
    Dzięki. Ale co - pękła?
  • araceli 24.03.19, 11:37
    O - staż jednak przedłużyli?

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • wapaha 24.03.19, 11:46
    Ciebie ten problem na szczęście nie dotyczy- jesteś chodzącą reklamą antykoncepcji z tego co piszesz
  • ruscello 24.03.19, 11:49
    Ja znam tylko 2 przypadki, gdy nie zadziałała spirala bez hormonów. Reszta znajomych nie mówiła o wpadkach.
  • ficus_carica 24.03.19, 12:00
    A ty się nie żegnałaś ostatnio?

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
  • mum2004 24.03.19, 12:18
    Te przypadki wpadki, które znam to były wpadki bez użycia żadnej antykoncepcji (kalendarzyka nie liczę).
  • katja.katja 24.03.19, 13:07
    Najczęściej je po prostu poniosło, a że jednak wstyd tak powiedzieć to mówią, że "tabletka" zawiodła, wkładka się przeterminowała, a do tego gumusia pękłusia.

--
    Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
  • grru 24.03.19, 13:36
    A po co człowiek miałby w ogóle mówić osobom postronnym o tym, czy i jaką antykoncepcję stosuje i czy dziecko planowane czy nie?

--
    Nadal jem gluten smile
  • katja.katja 24.03.19, 18:06
    Zazwyczaj ludzie zwierzają się sobie. Zwłaszcza kobiety między sobą.

--
    Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
  • grru 24.03.19, 21:04
    Ale ak ktoś o czymś nie chce mówić, np. o niestosowaniu antykoncepcji to się nie zwierza

--
    Nadal jem gluten smile
  • beneficia 24.03.19, 21:35
    Ty nie jesteś kobietą, zboku.
  • katja.katja 25.03.19, 08:19
    Jestem, proszę mnie nie obrażać. Szanujmy się wzajemnie.

--
  • berber_rock 24.03.19, 13:13
    Żadnej.
    Założyłam po prostu, że skoro nie pomogło nam 5 lat starań o dziecko, 3 FIVy i inne cuda wianki, to pora znaleźć sobie bardziej pożyteczne zajęcie niż fikanie z mężem na komendę lekarza.
    Wzięłam namiot i plecak i pojechaliśmy w dzicz i odludzie...
    Widocznie z jakimś niedźwiedzie wpadłam.
  • 21mada 24.03.19, 15:58
    Ale gdzie tu wpadka?
  • riki_i 24.03.19, 15:55
    Tak zwana wpadka to jest najczęściej stosunek przerywany albo kalendarzyk, rzadziej nieumiejetne stosowanie prezerwatyw. Panie, które twierdzą, że biorą tabletki, a potem oznajmiaja o bejbusiu w drodze, to w 95% ściemniary łowiace chłopa na dziecko.

Poza tym nadal jeszcze mnóstwo osób "ma ochotę na chwileczkę zapomnienia", a potem nagle 'Marceli Szpak dziwi się światu' . I oznajmia, że dziwnym zrządzeniem losu nastąpiła wpadka.
  • boogiecat 24.03.19, 17:16
    Bo ludzie uzywaja czesto slowa wpadka w sesnsie ciaza byla nieplanowana, ale niekoniecznie byla jakakolwiek antykoncepcja stosowana
    A jak ktos wyraznie pisze, ze antykoncepcja zawiodla, to co innego, ale tez sie mowi wpadka😉

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • lauren6 24.03.19, 18:09
    > Panie, które twierdzą, że biorą tabletki, a potem oznajmiaja o bejbusiu w drodze, to w 95% ściemniary łowiace chłopa na dziecko.

Moja koleżanka twierdzi, że wpadła na tabletkach. Tzn. 7 dni z rzędu "zapomniała" wziąć i zaszła w ciążę. Ale koleżankom opowiada, że to tabletki zawiodły big_grin
  • arista80 24.03.19, 21:05
    Ja też "wpadłam" na tabletkach. W praktyce nigdy ich nie brałam.
  • vasaria 24.03.19, 18:03
    Nie znam nikogo kto by wpadł stosując prawdziwą antykoncepcję. Znane mi przypadki to jakiś upośledzony kalendarzyk typu dni płodne to 14 dni od ostatniego okresu, stosunek przerywany i inne takie cuda tongue_out.
  • fawiarina 24.03.19, 20:56
    No, moim znajomym pękła guma. Bywa.
  • vasaria 24.03.19, 23:13
    Tabletki "po" nie chcieli wziąć ?
  • ficus_carica 25.03.19, 18:32
    Moja przyjaciółka zaszła na miedziance. Nie było jeszcze wtedy wkładek hormonalnych.

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
  • katja.katja 25.03.19, 19:43
    Może na niej usiadła i myślała, że to starczy, stąd "zaszła na miedziance".

--
  • cruella_demon 24.03.19, 21:47
    Prawda jest taka, że jak kobieta (bo piszę ze swojej perspektywy przez 33 lata bezdzietnej z wyboru) nie chce mieć dziecka, to go mieć nie będzie. Bardzo pilnowałam antykoncepcji bo to mi zależało na bezdzietności. Mnie antykoncepcja nigdy nie zawiodła, to znaczy prawidłowo przyjęte tabletki, czy prawidłowo założona guma nie pękła. W razie gdyby,no niech będzie ta wyjątkowo ostra biegunka, czy rzyganie, wzięłabym tabletkę po. Mam 2 dzieci, każde zaplanowane.
    Wpadka wynika albo z głupoty albo z chęci. Nie znam ani jednej wpadki, gdzie nie zawiódłby czynnik ludzki.
  • cruella_demon 24.03.19, 21:49
    I jeszcze dodam, że owszem guma może pęknąć, jelitówki można dostać, ale jak się na to nie zareaguje, to znaczy, że świadomie i z premedytacją dopuszcza się ciążę.
    Stosunek przerywany i tego typu wymysły litościwie pominę.
  • grru 24.03.19, 22:00
    Z powodu czynnika ludzkiego dochodzi do wypadków, katastrof lotniczych i wielu innych zdarzeń. Tak, jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Co więcej - mądrzy ludzie też popełniają błędy.

--
    Nadal jem gluten smile
  • rosapulchra-0 25.03.19, 05:21
    Nie wiedziałaś, że marcowa jest najmundrzejsza na świecie i jej się błędy nie zdarzają? W każdej dziedzinie życia?

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • cruella_demon 25.03.19, 10:19
    Znowu za mną łazisz i szczekasz stalkerko?
  • rosapulchra-0 24.03.19, 23:17
    Ja żadnego.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • manieczka0998 25.03.19, 22:00
    Stosunek przerywany indifferent Teraz tylko prezerwatywa plus żel plemnikobójczy contragel smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka