Dodaj do ulubionych

Strajk nauczycieli (wątek fefnasty)

24.03.19, 14:44
Tym razem chodzi mi o jednodniowy strajk wiosna 2017 r. Ilu nauczycieli w waszych szkolach wzielo udzial (pytanie do nauczycieli i rodzicow)? W moim miescie wypadlo to bardzo mizernie, jakies pojedyncze osoby strajkowaly, ale w prawie kazdej szkole z tego co pamietam. A przeciez w referendum musialo byc wymagane poparcie, czyli 50 procent plus jeden glos, zeby ktokolwiek w danej szkole mogl przystapic do strajku...
Edytor zaawansowany
  • aaa-aaa-pl 24.03.19, 14:47
    U mnie - około 60 procent( sporo osób zrezygnowało, pomimo wcześniejszej deklaracji o przystąpieniu do strajku).
  • grey_delphinum 24.03.19, 14:58
    W ogóle nie słyszałam o takim strajku, więc wnioskuję, że w szkołach moich dzieci nie było takiej inicjatywy.
  • arwena_11 24.03.19, 19:15
    Też nie słyszałam
  • triss_merigold6 24.03.19, 15:06
    Nie pamiętam tego strajku i nie wiem czy był w szkołach dzieci.
  • asia_i_p 24.03.19, 17:55
    W referendum miał poparcie prawie stuprocentowe - co najmniej trzydzieści kilka osób za. W rezultacie strajkowało czworo nauczycieli (w tym ja) i dwie panie z księgowości.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • emka_bovary 24.03.19, 18:51
    asia_i_p napisała:

> W referendum miał poparcie prawie stuprocentowe - (...) W rezultacie strajkowało czworo nauczycieli (w tym ja) i dwie panie z
    > księgowości.
    >
    No wlasnie, obawiam sie, ze teraz bedzie podobnie, zwlaszcza jak potrwa to dluzej.
  • pani07 24.03.19, 18:34
    W liceum syna- nikt.
  • howards_end 24.03.19, 19:11
    U mnie (liceum w większym mieście) był strajk, strajkowali ci co głosowali za, ok. 2/3 grona. Ale wiem że w jednym z sasiednich liceów przedstawicielka z ZNP nie dochowała procedur ("zapomniała" na czas wystąpić do dyrekcji) więc strajk się nie odbył mimo gotowości grona, a w innym za strajkiem głosowała większość ale po naciskach kuratorium na dyrekcję a dyrekcji na nauczycieli, zrezygnowano. Podobno takich liceów było w naszym mieście więcej.

Strajk w 2017 zrobił sporo dobrego w mojej szkole: pokazał nauczycielom że możemy coś zrobić razem, mimo codziennych konfliktów i róznicy zdań, pokazał że zwolennicy PIS to u nas mniejszość, mocno nas zintegrował bo spędzenie 8h w jednym pomieszczeniu razem bez przerwy chyba wcześniej się nie zdarzyło. Przejście przez te procedury strajkowe wtedy sprawiło że teraz poszło gładko i ogólnie nikt nie ma watpliwości co do idei. Lęk jest dużo mniejszy, tak to obserwuję.
  • howards_end 24.03.19, 19:13
    I jeszcz: u mojej córki w podstawówce był strajk, ale strajkowała tylko połowa nauczycieli. Być może dlatego w części szkół rodzice nawet nie zauważyli protestu.
  • pani07 25.03.19, 08:09
    List maturzysty z dobrego krakowskiego liceum:
    kobieta.onet.pl/kiedy-slysze-te-prosby-protesty-o-podwyzki-to-sie-we-mnie-gotuje/y615wrf

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.