Dodaj do ulubionych

"Stulecie Winnych" - serial oraz książka.

24.03.19, 15:28
Oglądacie ten serial? Zapowiada się ciekawie. Książkę też warto kupić? Zastanawiam się nad zakupem, w mojej bibliotece okres oczekiwania na tom pierwszy to 3 tygodnie.
Edytor zaawansowany
  • 21mada 24.03.19, 15:37
    Serial lepszy niż książka. Książka to straszny gniot. W serialu nawet bohaterowie sympatyczniejsi.
  • mildenhurst 24.03.19, 15:50
    Czytałam i oglądam. Dwa pierwsze tomy bardzo mi się podobały. Ostatni w ogóle. Serial jest bardziej ugłaskany w porównaniu do dość realistycznej prozy i pomija wiele wątków i postaci.
  • lunaparksw 24.03.19, 17:29
    No tak, realia w serialach zawsze są wygładzone. Na forum Filmwebu słyszałam zarzuty, że na podwórkach wiejskich nie ma krowich placków.
  • mildenhurst 24.03.19, 17:43
    Są piękne białe bluzki prosto z magla. Mamka bliźniaczek w książce została opisana jako osoba nad wyraz ochydna, w filmie już znosnie.
  • lunaparksw 24.03.19, 18:25
    Wszyscy mają też pełne, białe zęby, razem ze starszyzną.
    Do tego jeszcze figle Władysławy z bratem męża - seks "na jeźdźca" w tamtych czasach nie licząc dziewek wszetecznych nie był raczej popularny.
  • mildenhurst 24.03.19, 18:34
    W powieści sex z bratową miał szerszy wymiar i raczej nie wspomniano nic o konkretnej pozycji. Tak jak sprawa zabójstwa brata. W filmie tylko tło w powieści przykład maltretiwanua rodziny.
  • lunaparksw 24.03.19, 18:46
    Nawet w filmie Władysława kilka razy mocno oberwała w twarz, ale mimo tego zęby calutkie zachowała.
    Chyba kupię tom pierwszy.
  • mildenhurst 24.03.19, 18:56
    I 2 taz jest fajny.
  • czarna9610 24.03.19, 17:54
    Filmu nie obejrzę, bo nie oglądam tej tv. Jeśli chodzi o książkę, to 2 pierwsze tomy dość dobrze napisane. Autorka chyba bardzo nie lubi Iwaszkiewicza. Natomiast 3 tom dość ciężko się czyta, dużo wątków, dużo bohaterów, dużo aluzji politycznych i to wszystko naraz robi się bardzo męczące.
  • mildenhurst 24.03.19, 18:30
    Serial jest zrobiony naprawdę sprawnie. Fajni aktorzy. Brakuje realizmu to prawda, ale nie ma zapowiadane maryrologii, wręcz mocno poluzowano 2 wątki uśmiercenia. Oglądam z przyjemnością jak niedzielny serial.
  • mildenhurst 24.03.19, 18:31
    Polecam przeczytać, poza 3.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.