Dodaj do ulubionych

A propos więzienia

27.03.19, 22:19
czy w Polsce jest możliwość odsiadki w domku, z elektroniczną bransoletką?
Edytor zaawansowany
  • daniela34 27.03.19, 22:23
    Oczywiście, nazywa się to "odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego"
  • 35wcieniu 27.03.19, 22:27
    No tak, dozór elektroniczny.
  • tojamarusia 27.03.19, 22:30
    Jasne. Mnóstwo skazanych się o to ubiega.

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • tt-tka 27.03.19, 22:43
    " - Prosze teraz zejsc do piwnicy - powiedzial major, a ja juz myslalam, ze doda "i pozostac tam do odwolania".

Zdaje sie,m ze z elektroniczna bransoletka to nie jest odsiadka w sensie aresztu domowego, tylko po prostu ciagly nadzor.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • 35wcieniu 27.03.19, 22:47
    No tak, mają w wyroku napisane dokąd mogą chodzić. Pewnie określona odległość od domu.
    Nie widziałyście nigdy nikogo z bransoletą? Ja kilka razy - na ulicy i w sklepach.
  • dominika9933 27.03.19, 22:48
    Tak. Tak napisała daniela34. Można, i wskazana jest praca, widywanie się z dziećmi, opieka nad członkiem rodziny itp. To jest alternatywą dla ludzi, którzy nie zagrażają społeczeństwu, a powinni i mogą wykonywać pracę na wolności.
  • taki-sobie-nick 28.03.19, 23:19
    1. Czy trzeba taki wniosek jakoś uzasadnić? (Ku rozpaczy niektórych forumek - nie zostałam pozbawiona wolności, pytam teoretycznie).

2. Jak przy takim rodzaju odsiadki uniemożliwić delikwentowi popełnienie kolejnych przestępstw?
  • 35wcieniu 28.03.19, 23:22
    1. Oczywiście że trzeba.
    2. Nijak, zechce to popełni i pójdzie do pierdla bo żaden sąd mu nie da kolejnego wyroku w trybie dozoru.
  • tojamarusia 29.03.19, 06:42
    Musi złożyć wniosek o dozór i uzasadnić go. Zazwyczaj dokłada oświadczenie rodziny, że będzie przebywał tu i tu albo papier od pracodawcy, że jest zatrudniony. Nie ma za darmo. Dozór musi być uzasadniony. To w pewnym sensie przywilej i nagroda.

--
  • tojamarusia 29.03.19, 06:44
    No i oczywiście nikt z art. 148 nie dostanie dozoru. Jakaś drobnica za alimenty, kradzież, spowodowanie wypadku owszem.

--
  • niktmadry 28.03.19, 23:26
    Moze i glupie to co napisze. Nie mam doswiadczenia w temacie ale jakos tak mi sie kojarzy, ze w domu sie trzeba utrzymac a w wiezieniu to jest full serwis.
  • taki-sobie-nick 28.03.19, 23:28
    niktmadry napisał(a):

> Moze i glupie to co napisze. Nie mam doswiadczenia w temacie ale jakos tak mi s
    > ie kojarzy, ze w domu sie trzeba utrzymac a w wiezieniu to jest full serwis.

To jest niezły trop.
  • leann32 29.03.19, 00:58
    No ok, ale traf do celi z jakims psycholem, gdzie skopią cie za zle spojrzenie, to zupa podana pod nos przestanie miec wartosc.

Ogladalam kiedys program chyba „cela” o polskich wiezieniach. Klitka, kibel na srodku, cztery lozka i 4 chłopa dostajacych do glowy od nic nie robienia. Non stop ględzą. Gadają. Klną. Do tego cwiczą i testosteron bucha im uszami i tylko szukaja zaczepki albo zeby sie na kims poznecac
    Dziekuje bardzo za takie luksusy.
  • taki-sobie-nick 29.03.19, 01:25
    4 chłopa dostajacych do glowy od nic nie robienia

To może by ich zagonić do roboty?

• ajaksiowa 29.03.19, 05:55
    Urzędnik odpowie(przypuszczam)ze ze względu na koszty takie cuś jest niemożliwe_(mam na myśli prac€ po za więzniem).
  • szeptucha.z.malucha 29.03.19, 06:16
    Praca w więzieniu to przywilej. Nie każdy zasługuje. Poza tym musi być wynagradzana.
  • heca7 29.03.19, 06:36
    Koło moich rodziców mieszkają niestety takie gagatki. Co chwilę przyjeżdża służba więzienna czy jak to tam się nazywa. A pracujących z bransoletka widziałam w Media Markt na Ostrobramskiej w W-wie.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.