Dodaj do ulubionych

"Przesolone" produkty z Lidla

28.03.19, 12:12
w stosunku do tych z Biedronki.

Na przykładzie różnych serów zauważyłem , że te z Lidla zwykle są dużo bardziej słone. Widać to zwłaszcza na przykładzie greckiej fety i halloumi. Może to wynika z tego, że Lidl zamawia je w wydaniu bardziej "prawowitym", a Biedronka szuka dostawców co zrobią bardziej pod gust przeciętnego konsumenta? W każdym razie feta z Lidla ma okropnie wysoką zawartość soli, aż o 0,8 g na 100 g od tej z Biedronki. To jest bardzo duża różnica i wersja z Lidla jeśli traktowaćby ją jako ser kanapkowy zbyt zdrowa nie będzie.
Edytor zaawansowany
  • simply_z 28.03.19, 12:19
    Te produkty czesto ida na rynek niemiecki, a dopiero pozniej na polski. Widze roznice na plus Biedronki ( ktorej nawiasme mowiac nie znosze). Wiekszosc produktow iberyjskich smakuje tak samo, jak te kupione w ich rodzimych marketach. Z kolei produkty deluxe sa jakies takie..niejadalne.
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 12:49
    Tanebo bardzo narzekał na włoskie sery z Lidla.
  • edelstein 28.03.19, 12:57
    Sery, ktore widze w lidlu w Pl nie sa tymi ktore sa dostepne w De.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • chicarica 28.03.19, 16:23
    Mozzarella w Szwecji jest ta sama, to na pewno.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • chatgris01 28.03.19, 12:23
    Ja zauważyłam raczej przesłodzenie produktów z Lidla, dlatego nie lubię ich ciast i deserów. Z serów kupuję tam tylko Comté i fetę (całkiem normalne) i czasami Emental (który jest wręcz kompletnie niesłony).
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 13:14
    Feta z Biedronki lepsza, a Comté w Polsce na stałe nie ma.
  • chatgris01 28.03.19, 13:28
    Nie mam Biedronki wink
    A lidlowska feta nie różni się od tej z hipermarketów (marka Salakis).
  • chatgris01 28.03.19, 13:30
    A, jeszcze jedno-czy feta z Biedronki jest też z owczego mleka?
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 13:35
    Owczego i koziego, tak jak przystało. Mówimy o tej greckiej, nie polskiej podróbce.
  • chatgris01 28.03.19, 13:39
    Ok, chciałam się upewnić, bo ta podróba z krowiego mleka to kompletnie coś innego.
  • snakelilith 28.03.19, 14:26
    Feta Salakis jest tylko z sera owczego, co jest nawet tzw. unique selling proposition marki, bo większość firm dodaje mleka koziego, a to nie każdy lubi.
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 18:39
    Smak pewnie mniej wyrazisty?
  • asmarabis 28.03.19, 13:01
    Przeciez na polski rynek z Lidla trafiaja tylko przeterminowane produkty ktorych nie udalo sie sprzedac w Niemczech. Czym by mieli zabic ten zapach stechizny i plesni jak nie dodatkiem soli dosypywanej kiedy przepakowuja produkty ?

--
    "Bo to nie jest glupia osoba, wbrew pozorom. Bardzo kreatywnie i inteligentnie wypisuje te dyrdymaly i mam wrazenie, ze swietnie sie przy tym bawi."
    Iskierka3 o mnie smile
  • kropkacom 28.03.19, 13:08
    Jakiś dowód?
  • dziennik-niecodziennik 28.03.19, 13:19
    Zwariowalas? Nie wierzysz Asmie na slowo? big_grin

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • alpepe 28.03.19, 13:17
    Ta, jeszcze jakieś teorie spiskowe?

--
    Achse des Guten
  • sumire 28.03.19, 13:21
    Żartujesz? I nasza wspaniała, ukochana twoja władza nie potrafi tego dopilnować? O_o
  • chatgris01 28.03.19, 13:29
    Czyżby asma snuła teorie spiskowe nawet w wącie o fecie?! big_grinbig_grinbig_grin
  • memphis90 28.03.19, 14:23
    Dodajmy, że to jest sól wypadowa, a nie spożywcza, żeby zatruć nas jeszcze bardziej.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • angazetka 28.03.19, 14:20
    Katja, wiesz, czasem twoja kreacja jest mniej żałosna. Nie dzisiaj.
  • memphis90 28.03.19, 14:22
    Dwie łyżeczki soli na kg sera. Niesamowite.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 15:56
    Zjadłem wczoraj 225 g halloumi, które miało prawie 3 g soli na 100 g i czułem się po tym średnio, to było strasznie słone. To na pewno nie jest zdrowa żywność i nie powinna być często spożywana, na pewno nie w takich ilościach.
  • sumire 28.03.19, 16:00
    Jadłeś kiedyś prawdziwy oscypek?
    Może lepiej nie próbuj.
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 16:03
    Nie wydawał się aż tak słony w porównaniu z ricotta salata.
  • snakelilith 28.03.19, 16:08
    Ale halloumi to nie ricotta. Ten drugi należy do serów świeżych, inaczej się go produkuje i do jego smakowych walorów należy pewna słodycz.
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 16:33
    'Ricotta salata' to bardzo twardy i bardzo słony ser owczy, to nie jest zwykła ricotta.
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 16:01
    A taki czeski jadel, ten to słony jest.
  • snakelilith 28.03.19, 16:05
    A kto ci kazał jeść 225 g halloumi? To tak jakbyś zeżrał słoik oliwek i wrzeszczał, że tyle tam tłuszczu. Halloumi to rodzaj sera, który przyrządza się posypując go solą i sól jest ważnym składnikiem wpływającym na smak, to nie domowy twarożek wiejski. Sól w halloumi ma też znaczenie konserwujące, bo to ser pochodzący z krajów o cieplejszym klimacie.
  • snakelilith 28.03.19, 14:23
    katja.katja napisała:

> Gdyby PiS tknął niemieckiego giganta

Gazeciarz przerzucił się na science fiction. Już widzę to, jak PIS walczy z Lidlem. Szabelką? big_grin
  • chicarica 28.03.19, 16:20
    Akurat feta po prostu ma dużo soli, ta grecka też. Biedronkowa ma taki smak bardziej twarogowy. Feta nie jest serem kanapkowym. Lidl miewa sporo całkiem dobrych produktów, co prawda dawno nie kupuję w polskim Lidlu, ale w szwedzkim mi się zdarza i nie narzekam. Ostatnio była krakowska sucha i kabanosy z Tarczyńskiego big_grin

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 16:35
    Mimo wszystko grecka feta z Biedronki jest moim zdaniem bardziej "strawna", gdyż nie jest aż tak słona.
  • nolus 28.03.19, 18:48
    heavy_metal_thunder napisał:

> Mimo wszystko grecka feta z Biedronki jest moim zdaniem bardziej "strawna", gdy
    > ż nie jest aż tak słona.

Możliwe.Osobiście w wyborze sklepu na codzienne zakupy bardziej lubię Lidla niż Biedronke, ale i w tej drugiej czasem robie zakupy - chociażby dlatego, ze w mojej dzielnicy/na osiedlu gdzie mieszkam, poza nedznym Intermarche jest tylko ona. Gdybym miała Lidla "pod reka" to pewnie to w nim robilabym najczęściej zakupy.A tak to cóż...Przy bardzo średniej ofercie Intermarche jednak wybiorę Biedronke.A w tej znowu - staram się wybierać produkty znanych już powszechnie marek, a nie jakieś "no - name" nie wiadomo co. NIE kupuję produktów ich marki własnej - czyli absolutne NIE dla nabiału pod szyldem "Mleczna kraina" czy jak to się tam nazywa, biedronkowych słodkich ciast i mięsa.Jeszcze nie zdarzyło mi się trafić w Biedronie na dobrą wedline - z resztą nie zwracam już nawet na nie uwagi.Ale zdarza mi się u nich kupować jakieś gotowe dania obiadowe, makarony czy słodycze. Lidl należy do jednych z nielicznych dyskontow, gdzie jeszcze mogę zaryzykować zjedzenie czegoś ich "produkcji"( uważam te produkty za jadalne), ale niestety "Wyprodukowane dla Biedronka" często mnie odstrasza samym opakowaniem/wyglądem.Ale żeby nie było - produkty wyprodukowane dla Tesco raczej podobnie omijam.

--
    "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 18:56
    Sery i jogurty od Piątnicy marek własnych Biedronki to często jakość wysoka, podobnie jak marki własne Lidla. Ostatnio w Biedronkach są kozie sery pleśniowe w formie roladki.
  • kryzys_wieku_sredniego 28.03.19, 18:00
    Hmmmm... a ja myślałam że to po prostu słony ser, można sobie kupić ricotta albo biały ser ;P
    Uwielbiam nasze oscypki z owczego mleka słone strasznie, te kupowane na Skawicy albo w Zubrzycy prosto z bacówki - czy jak zwał ten domek wędzarnie z paleniskiem w środku.
  • asfiksja 28.03.19, 19:31
    > Uwielbiam nasze oscypki z owczego mleka słone strasznie
    Dla mnie są za słone, podobnie jak feta. Fety z Biedronki, przyznaję, nie próbowałam. Ale każda feta to CHnP, więc chyba powinna wszędzie smakować podobnie?
    Z serów podhalańskich najlepszy jest bundz, mniam.
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 19:55
    Ale w ramach tej greckiej normy pewnie mogą być pewne rozbieżności, również dotyczące zawartości soli. Między 2,2, a 3,0 jest spora różnica.
  • iimpala 28.03.19, 20:32
    ale przecież sery, które podajesz, to nie są sery kanapkowe. Dodajesz do sałatek czy np. smażysz.
    Ona z założenia są słone. Wystarczy nie solić sałatki (lub mniej) i średnia wyjdzie dobra - dla ciebie, bo ja akurat nie zauważam tej "słoności" (z Lidla).
    I warto też przyjrzeć się (przeczytać etykiety), kto wytwarza te produkty "pod marką własną". To często sa wiodące marki, jak właśnie Piątnica (nabiał) czy Krakus (konserwy)
  • heavy_metal_thunder 28.03.19, 21:27
    Tak, zgadzam się co do marek własnych. A feta z Biedronki do kanapki to całkiem ok opcja, jak ktoś ma ochotę zjeść inny ser inny niż krowi.
  • anorektycznazdzira 28.03.19, 21:00
    Nie wiem co tam jest prawowite, ale ogórki kiszone tek przesolili, że więcej od dziadów nie kupię.

--
    'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.