Dodaj do ulubionych

"Meczety i synagogi należałoby spalić"

01.04.19, 14:23
Jaka byłaby Wasza reakcja na takie słowa? Czy gdyby ktoś tak napisał serio to czy należałoby taki wpis zostawić czy raczej skasować?
Czy też jak w mojej sygnaturce?

--
Wolność wypowiedzi - dla każdego.
Edytor zaawansowany
  • tanebo2.0 01.04.19, 14:35
    Tak. Jak również świątynie Shinto i hinduskie Śikhary. Żadna religia nie przyczyniła się do postępu cywilizacji.

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • beneficia 01.04.19, 15:01
    Nie przesadzaj. Kapłani byli kształceni, czytali, pisali, prowadzili szkoły.
  • kolter 01.04.19, 15:06
    beneficia napisała:

> Nie przesadzaj. Kapłani byli kształceni, czytali, pisali, prowadzili szkoły.

tak, kształcili sobie wiernych janczarów...
  • alpepe 01.04.19, 15:11
    amen

--
    Achse des Guten
  • beneficia 01.04.19, 22:00
    A tam. Człowiek umiejący czytać i pisać ma jednak większe szanse na rozwój. Ma dostęp do różnych tekstów, źródeł. A co z tym zrobi to inna kwestia.
  • beneficia 01.04.19, 22:02
    A poza tym nie-religia buddyzm uczy samoświadomości, co nie jest bez znaczenia.
  • 1matka-polka 01.04.19, 14:39
    Na tym forum można palić tylko kościoły.

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • tanebo2.0 01.04.19, 14:42
    Jak na razie to palicie książki...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • ichi51e 01.04.19, 15:14
    #hajcujemy

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • kolter 01.04.19, 14:58
    1matka-polka napisała:

> Na tym forum można palić tylko kościoły.
    >

do rozpałki należy użyć książek Harrego Pottera ??
  • 1matka-polka 01.04.19, 15:02
    Spytaj specjalistek od tego tematu.

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • woman_in_love 01.04.19, 16:20
    Ty jesteś z frakcji która się specjalizuje w tym, dlatego się ciebie pytamy.
  • 1matka-polka 01.04.19, 17:00
    Hello, przecież to ty jesteś z tej frakcji.

--
    „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
  • kolter 01.04.19, 17:02
    1matka-polka napisała:

> Hello, przecież to ty jesteś z tej frakcji.

mnie uczono respektowania cudzej własności
  • gyubal_wahazar 01.04.19, 14:44
    A dlaczego kasować ? Gupki też mają prawo do swoich opinii. Wolność słowa jest
  • gyubal_wahazar 01.04.19, 14:46
    Podobnie nie chwytam pomysłu, by karać pudłem negowanie holocaustu. Jak to nie jest ograniczanie wolności wypowiedzi, to co to jest ? Kneblowaniem ust niczego się nie załatwi, nawet przy najlepszych intencjach
  • bialeem 01.04.19, 14:48
    Nawoływanie do przemocy plus nienawiści na tle religijnym. Takie coś po prostu naruszałoby prawo.
  • tanebo2.0 01.04.19, 14:52
    Palenie? Tak. Ale nikt nie postuluje palenia. Zabrać katabasom, zburzyć a na działce postawić coś pożytecznego.

--
  • gyubal_wahazar 01.04.19, 14:56
    Śliski temat, bo gdzie wyznaczysz próg za którym zaczyna się nawoływanie ?
    Nie ma różnicy między 'Spalmy !' a 'Należałoby' ? Na moje jest. Pierwsze to ewidentna groźba, a drugie - swobodne rozważanie. Może niezbyt etyczne, ale karając za trochę bardziej kontrowersyjne postawienie trudnego tematu, kompletnie spacyfikowałabyś dyskusję. Na moje - nie warto
  • fornita111 01.04.19, 14:46
    Nie spalic, ale najpierw pozamykac a potem przerobic na puby/galerie/cokolwiek pozytecznego. Amen.
  • tanebo2.0 01.04.19, 14:50
    Jestem za.

--
  • dziennik-niecodziennik 01.04.19, 16:30
    Nie no, jak juz to biblioteki czy sale koncertowe (przewaznie swietna akustyka). A nowsze to jakies galerie sztuki czy swietlice kulturalne.
    Po co niszczyc zabytki, dziela sztuki i architektury?...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • fornita111 01.04.19, 16:36
    Piszac "galerie" mialam na mysli galerie sztuki a nie handlowe wink z koncertami tez dobry pomysl. Jeszcze swietlice by mozna. No i nie kazdy kosciol to zabytek, czy dzielo sztuki-bez przesady.
  • raczek-nieboraczek 01.04.19, 16:55
    kto dzisiaj chodzi do galerii ??

ja byłam,
    bo musiałam dziecko nakarmić na mieście, nikt mi nie przeszkadzał 9w sensie nikt nie zwiedzał)
    jakby specjalnie dla mnie otworzyli
  • aerra 01.04.19, 21:41
    Ja chodzę. Lubię.
  • alpepe 01.04.19, 15:10
    Uzupełniłabym o kościoły.

--
    Achse des Guten
  • flegma_tyczka 01.04.19, 15:26
    Teksty o paleniu kościołów są na tym forum od lat i nikogo nie gorszą.
    Dlatego ciekawa jestem reakcji na palenie meczetów i synagog, ewentualnie przerabianie ich na sale gimnastyczne lub dyskoteki.

--
  • ichi51e 01.04.19, 15:14
    Dopisalabym “i koscioly!”

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • pani07 01.04.19, 15:36
    Wychodzi na to, że na tle Europy wypadamy blado, pokazuje to raport Unii Europejskiej:
    wiadomosci.onet.pl/swiat/raport-unii-europejskiej-coraz-mniej-atakow-antysemickich-w-polsce/syt1nsc
  • flegma_tyczka 01.04.19, 15:39
    Dla niektórych tutaj to bardzo smutna wiadomość smile

--
  • janja11 01.04.19, 15:41
    No to już wiesz. Cała ematka...

https://sites.uci.edu/artunderattack/files/2015/12/Taller_Buddha_of_Bamiyan_before_and_after_destruction.jpg
  • tanebo2.0 01.04.19, 21:48
    Zdajesz sobie sprawę że zrobili to talibowie z pobudek religijnych?

--
  • beneficia 01.04.19, 22:05
    Ty "spaliłbyś kościoły" z pobudek antyreligijnych.
    Ale tak serio, podpaliłbyś Notre Dame?
  • tanebo2.0 01.04.19, 22:27
    Zostawiłabyś kancelarię III Rzeszy gdyby wyglądała jak Notre Dame?

--
  • beneficia 02.04.19, 08:18
    Co mi budynek zawinił? Mogę tam muzeum zrobić.
    Zabytek to zabytek. Patrz Budda powyżej.
  • aerra 01.04.19, 16:28
    Ja nie jestem nawet za paleniem kościołów (ba, uważam, że spalenie niektórych to byłaby zbrodnia), a meczety i synagogi to analogiczne budowle.
    Jestem natomiast za zakazem puszczania nabożeństw odbywających się w którymkolwiek z powyższych przez głośniki na zewnątrz, zakazem bicia w dzwony co godzinę i obcięciem funduszy - oprócz kościołów/meczetów/synagog, które są zabytkami ORAZ są udostępnione zwiedzającym.
  • rekreativa 01.04.19, 17:20
    Żadnego palenia, niszczenia i burzenia.
    Czy to meczet, czy kościół, wiele z nich ma wartość historyczną i zabytkową, to raz. A dwa, po co niszczyć już zbudowany, solidny budynek, jak można w nim coś fajnego urządzić?
    Co do kasowania wpisu: ja bym zostawiła. Bądź co bądź jest różnica dosyć zasadnicza pomiędzy "Trzeba spalić wszystkie kościoły", a "Trzeba spalić wszystkich katolików".

--
    "Życie jest jak taniec transwestyty - wszystko ładnie, pięknie, a tu nagle ch...j"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.