Dodaj do ulubionych

Kochana Ematko, pytanie w sprawie rekrutacji mam.

01.04.19, 23:02
Otóż, w ostatnim czasie, kilka razy natknęłam się na nieoficjalne informacje, że w tym roku, ponoć wyniki egzaminów będą w mniejszym stopniu brane pod uwagę, niż świadectwo.
Próbowałam uściślić, jak to technicznie miałoby wyglądać, skoro jest taka sama pula punktów tu i tu do zdobycia, a każdy punkt dla systemu rekrutującego waży tyle samo, na co dostaję tylko enigmatyczne mrugnięcia okiem, "wiesz, jak to jest, to nieoficjalnie będzie, w każdym razie z mojego przedmiotu na pewno". wink
No więc właśnie nie wiem i Was pytam, bo może wiecie coś więcej w tym temacie i możecie te rewelacje potwierdzić, albo obalić. wink
Z góry dziękuję. smile--
Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
Misterni
Edytor zaawansowany
 • 35wcieniu 01.04.19, 23:07
  Co tu obalać albo potwierdzać, zasady rekrutacji są jasne, a jakieś "wiesz jak jest nieoficjalnie" można traktować tylko jako jakies dziwactwo głoszącego te bzdury.
 • misterni 01.04.19, 23:15
  Oczywiście, masz rację. Najgorsze jest to, że nauczyciele głoszą takie opnie.

  --
  Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
  Misterni
 • ga-ti 01.04.19, 23:23
  Byłam na dniach otwartych i dyrektorzy maniakalnie powtarzają, by wpisywać wszystkie dodatkowe osiągnięcia na świadectwo, bo każdy punkt się liczy, bo wszystko będzie przeliczane przez SYSTEM i to SYSTEM zdecyduje kto, gdzie zostanie przydzielony. A punktacja ile i za co jest dostępna w necie, nie jest niczym tajnym. Więc jak? Może z odwołań, bo wtedy to chyba szkoły same podejmują decyzje, może wtedy będą bardziej patrzeć na świadectwo?
  Nauczyciele podstawówek/gimnazjów?
 • misterni 02.04.19, 14:22
  Ostatnią opinię usłyszałam od nauczycielki liceum. Wcześniej tylko czytałam o tym, np w grupach dla rodziców nastolatków.

  --
  Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
  Misterni
 • mama-ola 02.04.19, 11:01
  Mam nadzieję, że to nieprawda sad Mój syn całkiem nieźle pisze próbne egzaminy, za to świadectwo będzie miał słabe. No chyba że nauczyciele będą na siłę naciągać oceny, ale o tym nic nie wiem.

  A jak się uzyskuje punkty za świadectwo? Wiem, że za szóstkę jest 18 punktów, za cztery szóstki - 72 punkty. A jak ktoś nie ma szóstek to co? Jak są liczone niższe oceny?
 • mama-ola 02.04.19, 11:03
  Ok, już wiem, wyguglałam sobie.
 • maurra 02.04.19, 11:06
  celujący – 18 pkt
  bardzo dobry – 17 pkt
  dobry – 14 pkt
  dostateczny – 8 pkt
  dopuszczający – 2 pkt
 • aagnes 02.04.19, 11:11
  Podobno, podobno tak ma być, w zwiazku z obecną sytuacją. ciekawe jak to bedzie, bo nie oszukujmy sie, dzieciakow z taka sama srednia bedzie milion.

  --
  Jeśli przechodzisz przez piekło nie zatrzymuj się.
  Winston Churchill
 • arwena_11 02.04.19, 11:43
  Ale to system przydziela w pierwszej rekrutacji. Dopiero przy odwołaniach szkoły same decydują.
 • andaba 02.04.19, 13:43
  Prawda jest taka, że te dobre oceny się opłacają - w większości szkół łatwiej je zdobyć, niż 100% z egzaminu.

  Ale że będą się liczyć "bardziej" to bujda. System jest elektroniczny. Chyba, że mowa o szkołach bez rekrutacji elektronicznej - wtedy może to wyglądać inaczej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka