Dodaj do ulubionych

Ekspertka od naleśników poszukiwana

• jkl13 05.04.19, 06:56
    Ja mam sprawdzony przepis.
    3 szklanki mąki
    2 szklanki mleka
    2 szklanki wody
    2 jajka
    Pół łyżeczki soli
    Łyżka oleju

Smażę już bez dodatku oleju,na zwykłej patelni,nic nie przybiera. Naleśniki mają smak ciasta,ale nie słodki. Polecam,spróbuj.
  • viridiana73 05.04.19, 07:08
    Szklanka mleka, szklanka wody, 2 jajka, łyżka oleju, ze 3 szczypty soli. Mąka - ile zabierze😄😄. To znaczy ciasto ma być b. lejące, takie jak np. pitny jogurt. I smażę takie cieniusieńkie, na suchej patelni.
    Z tej porcji wyjdzie 15 - 16 sztuk.
    A jak zostaną suche naleśniki, to zwijam je w ruloniki, układam osobno na tacce i zamrażam. Potem zsypuję do woreczka. Jak się uzbiera, to mamy szybki obiad.
  • princesswhitewolf 05.04.19, 09:38
    dodaj masla do przepisu a sprobuj tez zrobic 1 szkl mleka 2 szkl maslanki dla lepszego efektu.
  • ga-ti 05.04.19, 09:51
    Jak robię placuszki to dodaję jogurt, kefir, serek homogenizowany, co tam mam w lodówce, a czasem twarożek miksuję z ciastem. Dzieciaki lubią z jabłkami tarkowanymi.
  • ficus_carica 05.04.19, 09:54
    Na oko i bez cukru

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli
  • daniela34 05.04.19, 11:01
    Na oko robię, ale jeśli nawet robię naleśniki na słodko, to daje tylko odrobinę cukru, a najczęściej do ciasta - wcale, bo nadzienie jest słodkie. 3 łyżki cukru plus waniliowy (nawet jakby to był prawdziwy waniliowy z wanilią zbieraną o świcie przez dziewice z Madagaskaru), to strasznie dużo jest.
  • martaesz 05.04.19, 11:14
    Bardzo duzo naleśnikow wychodzi z tych proporcji.
    Ja robię ok 10 nalesników bo u mnie tylko synuś je.
    Szklankę mąki
    Szklanka mleka
    Pół szklanki wody gazowanej
    Jajko
    Smażę na patelni lekko posmarowanej olejem.
    W twoim przepisie jak dla mnie za dużo cukru , ja w ogole nie daję i za dużo mąki oraz po co 2 jajka?
  • kolibeer2 05.04.19, 12:55
    jajka są podstawą naleśników smile
    jak można jeść takie suche placki tongue_out

--
    Jędza_do_kwadratu
  • yenna_m 05.04.19, 13:21
    3 szklanki maki, 1 litr mleka, 6 jaj, trochę oleju/oliwy (max 1/4 szkl., zwykle leję na oko).
  • dzikka 05.04.19, 13:40
    robię na oko. Dodaje jedno jajko, natomiast do ciasta dodaje tez 1-2 łyżki oleju. Zawsze dodaje tez łyżeczkę cukru i odrobinę mniej soli.
  • donica35 05.04.19, 13:51
    Woda i mleko - 50/50, jedno jajko i z 2-3 żółtka, troszkę roztopionego masła, cukier wanilinowi i mąka, aby ciasto miało konsystencję kwaśnej śmietany.
    Jeśli chcesz takie bardziej puchate, ubij białka i dodaj do ciasta😋
  • zuleyka.z.talgaru 05.04.19, 13:53
    Robię na oko, mleko, 2 jaja, mąka, szczypta soli, łyżka cukru, woda gazowana. Konsystencja - lejąca się.
  • gladys_g 05.04.19, 14:12
    zwykle przepis na naleśniki to 1 / 1 / 1 - czyli szklanka mąki, szklanka mleka, jajo. Do tego stopione masło rozpuszczone w odrobinie mleka. Cukru nie dodaję bo wtedy naleśniki źle się smażą, przywierają; a jak mają być na słodko, to farsz je wystarczająco dosładza.
  • nenia1 05.04.19, 14:38
    Naleśniki jemy dość rzadko, nie przepadam za mącznymi potrawami, ale jeśli to proporcje są takie:
    4 jajka, 2 szklanki mąki, szklanka mleka, szklanka wody mineralnej gazowanej,
    szczypta soli i trochę roztopionego masła, wszystko zmiksować na gładką masę, smażę na maśle ghee, naleśnik ma wtedy fajny delikatny maślany smak.
  • niu13 05.04.19, 14:41
    Na szklankę mąki daję pół szklanki mleka, jedno jajko, odrobinę ciepłej wody z czajnika, łyżeczkę oleju i szczyptę soli.
    Wg mnie kluczowa w naleśnikowym cieście jest dobra mąka (np. szymanowska) i olej, który daje elastyczność i chrupkość zarazem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.