Dodaj do ulubionych

Co po psychologii?

07.04.19, 23:15
Takie banalne pytanie ale proszę niech wypowie się ktoś zorientowany w branży. Choćby Was kusiło to nie mówcie proszę, że bezrobocie smile

W czym warto się wyspecjalizować w dzisiejszych czasach? Psycholog transportu, psychotraumatolog?

Odrzucam psychoterapię.
Edytor zaawansowany
  • livia.kalina 07.04.19, 23:27
    Możliwości jest mnóstwo, trzeba wybrać coś, co najbardziej interesuje, w kierunku czego ma się predyspozycje. Psychoterapia dorosłych, psychoterapia dzieci, psychologia kliniczna, diagnozowanie (w zespołach diagnostycznych), psychologia zdrowia i rehabilitacji (psychoonkologia), psychologia sądowa i więziennictwie, psychologia ekonomiczna, psychometria stosowana. W ogóle nie widze powodu, dla którego psycholog miałby być bezrobotny. Dobry jest na wagę złota.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • psychometryczka 07.04.19, 23:42
    W ogóle nie widze powodu, dla
    > którego psycholog miałby być bezrobotny. Dobry jest na wagę złota.
    >

Taka jest ogólna retoryka. Albo była... ?
  • livia.kalina 07.04.19, 23:50
    Nie znam "ogólnej retoryki". Patrzę jak rozchwytywani są dobrze psycholodzy w Poznaniu.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • double-facepalm 08.04.19, 00:08
    Po podyplomówce, czteroletniej, nie darmowej, z psychoterapii.

Jak nie ma aż tyle funduszy na dokształcania to może psychodietetyk? Dwa semestry podyplomowki, też jest popyt.
  • double-facepalm 08.04.19, 00:09
    Ale podejrzewam ze predzej dziubdziusiątko jematkidopiero chce iść na te studia niż forumka po mgr się specjalizowac.
  • psychometryczka 08.04.19, 00:27
    To musze wyprowadzic Cie z bledu smile Dziubduousiatka czy jak go tam nazywasz mam nadzieje ze kiedys pojdzie w nieco bardziej scislym kierunku.
  • double-facepalm 08.04.19, 00:36
    Na którym roku jesteś? Przecz specjalizację (typu transportu/szkolna/kliniczna/sportu) wybiera się w trakcie nauki.

• double-facepalm 08.04.19, 00:37
    double-facepalm napisała:

> Na którym roku jesteś? PRZECIEZ specjalizację (typu transportu/szkolna/kliniczna
    > /sportu) wybiera się w trakcie nauki.
    >
  • psychometryczka 08.04.19, 00:51
    Jestem na klinicznej ale juz mysle co po.
  • mamtrzykoty 08.04.19, 02:12
    Po, to idź na jakieś inne studia, bo te ci jak widać zupełnie nie leżą i nic się na nich nie nauczyłaś, skoro forum pytasz, co możesz po nich robić. Psychologa dobrego to z ciebie już nie będzie, a marny to jednak tylko na bezrobocie się nadaje.
  • tryggia 08.04.19, 03:37
    Ale kto to jest dobry psycholog?
    Taki co dobrze robi testy? Umie obsłużyć spss? Zna teorie uczenia się i strukturę budowy osobowości? Przecież nie znasz jej ocen, czemu sądzisz, że jest marnym psychologiem? Bo nie zna potrzeb rynku albo nie ma pasji w określonym obszarze zawodu? Ej...!

--
    cndnvn
  • double-facepalm 08.04.19, 07:39
    Na razie jest studentką która wtopila z jednym wyborem i jest na najlepszej drodze do takiej samej wtopy z drugim.
  • psychometryczka 08.04.19, 07:51
    A moze nie? A moze jedno slowo jakie przeczytam na tym forum zainspiruje mnie do pojscia w takim kierunku na jaki do tej pory nie wpadlam. Dlatego pytam tu, a nie zeby traktowac to jak wyrocznie. I to ze tu pytam nie oznacza ze forum jest moim jedynym zrodlem. Tak sobie eksploruje rzeczywistosc smile
  • psychometryczka 08.04.19, 07:45
    O milo, dzieki.
  • psychometryczka 08.04.19, 07:43
    To jest modelowa odpowiedz jakiej sie spodziewalam smile Ematka nie zawodzi wink
  • kyrelime 08.04.19, 07:53
    Tylko, że one mają sporo racji. Kto, jak nie Ty ma wiedzieć, co powinnaś robić? Taka psychologia transportu np.może być dochodowa, ale to tylko Ty możesz ocenić, czy będzie Ci taka praca odpowiadać, czy sie do niej nadajesz.
  • psychometryczka 08.04.19, 08:04
    Nie licze na to ze ktos mo powie co mam ze soba zrobic. Na etapie poszukiwan warto zagladac w rozne miejsca. Rozwazam opcje, pytam o doswiadczenia innych to chyba nic zlego. Nie czekam na gotowa recepte na moje zycie. Nastroje spoleczne tez warto znac w tym zawodzie wink
  • double-facepalm 08.04.19, 08:16
    To raczej moja droga pomylilas fora.
    Pisałam ze na topie są teraz psychodietetycy. Ale raczej po licencjacie z dietetyki nie po rocznym kursie, z własną historia schudniecia pomimo hardcoreowych chorób metabolicznych.
  • psychometryczka 08.04.19, 08:29
    No widzisz wlasnie po to pisze - o psychodietetyce myslalam ale w tym kontekscie ze nie jestem fanka, jednak nigdy nie wnikalam w temat a gdy pojawil sie watek postanowilam o tym poczytac wiecej i odkrylam ze juz wiem dlaczego nie dla mnie smile Czyli juz mam jakas korzysc.
  • szeptucha.z.malucha 08.04.19, 08:18
    Szkolenia z umiejętności komunikowania dla firm? Generalnie praca w biznesie?
    Psychoonkologia? Psycholog więzienny?
    Praca w fundacjach przeciwdziałających przemocy lub pomagających ofiarom? I innych fundacjach?
    Szkoły, przedszkola, ośrodki terapeutyczne?
    Dodatkowe szkolenia/ szkoła psychoterapii i własny gabinet?
    Nie znam nikogo bezrobotnego po psychologii, choć kilka matek domowych tak - ale to z wyboru a nie niemożności znalezienia pracy.
  • psychometryczka 08.04.19, 08:30
    Dzieki za podpowiedzi.
  • lauren6 08.04.19, 08:36
    Wrzuć sobie w Google frazę "psycholog dziecięcy Warszawa cennik" i wtedy pogadamy czy ktoś takiej osobie ktoś poleci bezrobocie wink
  • double-facepalm 08.04.19, 09:50
    Ziemia do Lauren- formka jest na klinicznej i za xuxu nie chce się w tym specjalizowac. Plus musiałaby szkolenia i podyplomowe zrobić.
  • lauren6 09.04.19, 07:39
    > Plus musiałaby szkolenia i podyplomowe zrobić.

Ziemia do kogośtam: w każdym zawodzie, jeśli chcesz coś osiągnąć to musisz się szkolić i regularnie podnosić swoje kompetencje. Też mi odkrycie, że trzeba być w czymś dobrym by mieć klientów i dobre zarobki.
  • double-facepalm 09.04.19, 12:05
    Czy Ty naprawdę nie ogarniasz (jprdl), że pisałam z perspektywy porady dla forumki-leniwej-męczybuły której odpodobala się kliniczna? Podyplomowki mają różną liczbę semestrów. Z tego co ona pisze to chce karierę zawodową rozwinąć po linii najmniejszego oporu. Bez odbioru, eot, Lauren. Miłego dniasmile
  • kolteta 08.04.19, 10:28
    Konkurencja na rynku jest ogromna i trzeba byc naprawde swietnym, zeby sie utrzymac.
  • joszka30 08.04.19, 08:39
    W tym, czym się interesujesz, lubisz.. Swoją droga wyobrażasz sobie całe życie robić badania kierowców?.. Brrrr... Nuda, nuda, nuda...
  • psychometryczka 08.04.19, 08:44
    No nie brzmi porywajaco wink Ale jako jedno z zajec to juz jest jakas opcja mysle.
  • szeptucha.z.malucha 08.04.19, 08:58
    Moja koleżanka jest zadowolona ale gabinet prowadzi 2 dni w tygodniu. W pozostałe robi, co innego.
  • klaramara33 08.04.19, 08:57
    Jeszcze nikt tu nie napisał, że do produkcji gier w informatyce też zatrudniają psychologów. Może ten kierunek Ciebie zainteresuje. Poza tym możesz być psychologiem szkolnym, przedszkolnym czy psychologiem uzależnień. Teraz jest moda na psychoterapię, moja znajoma ledwo się wyrabia z pacjentami. Ma prywatny gabinet i finansowo wychodzi na tym bardzo dobrze. No ale ty psychoterapeutą to nie chcesz być.
  • arista80 08.04.19, 09:02
    Mam w rodzinie dwóch psychologów, a raczej psycholożki i obie radzą sobie na rynku doskonale. Jedna jest psychologiem rodzinnym. Współpracuje z rodzinami dysfunkcyjnymi (kłopoty między małżonkami, na linii rodzic-dziecko, dzieci z problemami i zaburzeniami), oprócz tego wykłada na uczelni.
    Druga jest psychologiem kryminalnym, skończyła jakąś podyplomówkę dotyczącą badania profili morderców i m.in zajmuje się analizą ich psychiki i dlaczego popełnili zabójstwo (dotyczy głównie morderców seryjnych).
    Mam też koleżankę po psychologii, która zajmuje się HR.
  • lot.ti 08.04.19, 09:23
    Druga jest psychologiem kryminalnym, skończyła jakąś podyplomówkę dotyczącą badania profili morderców i m.in zajmuje się analizą ich psychiki i dlaczego popełnili zabójstwo (dotyczy głównie morderców seryjnych).

yyyyy gdzie ty masz w Polsce tych seryjnych
  • arista80 08.04.19, 10:01
    Kuzynka ukończyła podyplomówkę i pracuje za granicą (dla precyzji kuzynka jest kuzynką męża, nie moją). Nie znam szczegółow, ani zapotrzebowania na tego typu usługi, wiem tyle co mówiła, że to studium bardzo specjalistyczne, ograniczona ilość miejsc no i bardzo drogie. Jak to się potem przekłada na rzeczywistość, z iloma mordercami seryjnymi mają do czynienia to nie mam pojęcia, to nie są też sprawy o których mówi się szeroko publicznie. Wiem tylko że teraz współpracuje z róznymi władzami sądowymi, policją itd...
  • 35wcieniu 08.04.19, 10:04
    Obstawiam ze nie w Polsce. Ewentualnie zajmuje sie piszac ksiazki, takie rzeczy. Kierunek swego czasu dosc popularny ( byly tez podyplomowki) i generalnie czysto hobbystyczny, ludzi zatrudnionych w Polsce jako profilerzy jest doslownie kilku.
  • double-facepalm 08.04.19, 09:51
    UX design.
  • kolteta 08.04.19, 10:27
    Skonczylam psychologie zarzadzania i marketingu i obecnie pracuje w dziale marketingu. Wczesniej prace administracyjne i biurowe. Wiekszosc moich znajomych ze studiow ma swoje gabinety, ktos pracuje jako coach, czesc ma swoje biznesy. Najtrudniej jest tym, ktorzy zdecydowali sie byc terapeutami. Konkurencja jest bardzo duza, plus ciagle musza sie szkolic, robic dodatkowe kursy..
  • taki-sobie-nick 09.04.19, 00:18
    .
  • ichi51e 09.04.19, 08:04
    Patrzac w okol siebie to szla bym w kierunku zaburzen rozwojowych u dzieci. Duzy potencjal

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • double-facepalm 09.04.19, 12:03
    To kliniczna. Ona nie chce
  • bywalec.hoteli 09.04.19, 13:00
    Psychoterapia ? Tylko trzeba robić dodatkowy kurs o ile wiem.

--
    Coś ciekawego na Netfliksie obejrzeliście ostatnio?
  • swinka-morska 09.04.19, 13:38
    Praca z dziećmi ze spektrum autyzmu - zapotrzebowanie rośnie w postępie geometrycznym. Treningi umiejętności społecznych na przykład.
    Psychodietetyka.
    HR
    Praca w rehabilitacji kardiologicznej albo w psychoonkologii (ale to bardziej zahacza o terapię).

Nie snuć wizji o prowadzeniu szkoleń dla biznesu, bo to nie robota dla absolwentów tylko dla dojrzałych ludzi "po przejściach biznesowych". Podobnie z coachingiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka