Dodaj do ulubionych

Co w końcu jest prawdą? Podwyżki

08.04.19, 12:11
Plansza z tv, z konferencji Szydło ( w tej chwili):
Za lata 2017-2019, od września 2019r.:
Dyplomowany 6137zł
Mianowany 4803zł
Kontraktowy 3702zł
Stażysta 3335zł

gazeta.pl twierdzi:
Jakie podwyżki wywalczyła "S"?
Podpisany dokument opisuje podwyżki zbiorczo. Obejmują lata 2017-2019. Wzrost wynagrodzeń łącznie za ten okres ma wynosić od 515 zł  do 706 zł. Zarobki kształtowałyby się więc następująco: nauczyciel stażysta - 2780 zł, nauczyciel kontraktowy - 2 860 zł, nauczyciel mianowany - 3248 zł, nauczyciel dyplomowy - 3815 zł,
Więcej: next.gazeta.pl/next/7,151003,24627111,strajk-nauczycieli-solidarnosc-jako-jedyna-zgodzila-sie-na.html#s=BoxMMtCzol4

Wyszło mi, że rząd operuje kwotami brutto, a gazeta netto.

--
"> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
> nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
Edytor zaawansowany
 • bialeem 08.04.19, 13:50
  Rząd operuję średnią (z tzw nadgodzinami, dodatkami, 13stkami), a gazeta.pl operuje na podstawie (bez dodatków, średnich - kasa za czyste 18h pensum)
 • bialeem 08.04.19, 13:51
  *w obu przypadkach brutto
 • admirala 08.04.19, 14:00
  Zgadza się, to np nagrody jubileuszowe, po latach 25tach pracy 100% pensji, po 30 150% chyba, dodatek funkcyjny dla dyrektora itp
 • pade 08.04.19, 14:14
  Tych dodatków nie powinno się wliczać, to wręcz niemoralne.


  --
  "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
  > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
 • bialeem 08.04.19, 14:20
  Dlaczego? Nie dostają ich? Gdyby to były jakieś premie uznaniowe roczne jak w korpo to ok, ale to jest zwykle stały element wypłaty gwarantowany ustawowo. Przez lata w ten sposób, kreatywną księgowością, maskowano nierówności między wypłatami nauczycieli miast i wsi, wschodu i zachodu itd. To nie jest jakiś tam bonus roczny. Gdyby go nie wliczać (i nie wliczać też tzw nadgodzin) to to także by nie pokazało realnych zarobków nauczycieli.
 • pade 08.04.19, 14:48
  To jest bonus, co 20 lat.
  A wliczanie dodatku dla dyrektora jest równoznaczne do np. wliczania pensji prezesa do średniej w korpo.

  --
  "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
  > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
 • bialeem 08.04.19, 14:49
  Jeżeli ten bonus jest dawany co 20 lat, to nie zawyża za bardzo tej średniej - prawda?
 • hanusinamama 08.04.19, 15:07
  Ale oni tu nie podali zadnej sredniej. Masz napisane jak to było liczone??? Zrozum nagrode prezydenta dostaje srednio jeden nauczyciel na szkołe...a jest on wliczany. I dostaje ją raz na rok. A jest pokazane jakby kazdy co miesiac dostawał. Tam są wliczane dodatki za preace w nocy , w weekendy oraz za prace z dziecmi trudnymi (te dotyczą szkół specjalnych). Dyrektor jest jeden na szkołę a jego dodatek jest wliczany...i to w wersji najwyższej. Mysle ze dali tu dodatek dla dyrektora szkoły specjalnej. Bo juz w zwykłej szkole dostają mniej, a w przedszkolu 300 zł.
 • mokka39 08.04.19, 16:41
  nie wiem jakie są średnie, ja po 12 latach pracy w szkole, nauczyciel mianowany, mam 2800zł na rękę tylko dlatego, że pracuję w szkole specjalnej i mam za to dodatek 400zł. Jakbym uczyła w normalnej szkole w mojej miejscowości, miałabym 2400, ze wszystkimi dodatkami. Mam goły etat, który w praktyce oznacza dobrze ponad 40 godzin pracy, bo dla każdego ucznia muszę przygotowywać codziennie indywidualne materiały (dzieci z ZA, autyzmem, upośledzeniem, ADHD, agresją, wszelakimi dysfunkcjami) i indywidualnie stworzone sprawdziany, no bo nie dam upośledzonemu tego co temu w normie intelektualnej, albo takiemu uczniowi, który więcej wagarował niż chodził do szkoły przez ostatnie kilka lat i nie zna najprostszych podstaw. Zdarzają się też dzieci z najlepszych szkół, wybitnie zdolne, za to z np. schizofrenią i tu trzeba jeszcze co innego. Mamy też bardzo dużo specjalistycznych szkoleń, taka specyfika placówki. No i jak dziecko mnie prosi, żebym została z nim po lekcjach coś wyjaśnić, to zostaję, szczerze, to nawet często wtedy jak prosi, żeby z nim pograć w warcaby, bo nasze dzieci często są opuszczone, z rodzin dysfunkcyjnych, domów dziecka itd. Nie czytam praktycznie nic po polsku, chociaż często mam ochotę, tylko w języku, którego uczę, żeby się nie cofać. Także te mityczne 18 godzin to bzdura, nie znam żadnego nauczyciela, który tyle pracuje, nawet by się nie dało, bo są obowiązkowe rady, zebrania, szkolenia,liczenie frekwencji, wypisywanie dla rodziców karteczek z ocenami, arkusze, świadectwa, dostosowania, plany wychowawcze, sprawozdania z pracy dydaktycznej i wychowawczej, praca w kołach wszelakich typu zespół ds ewaluacji, albo procedur kryzysowych albo jakichś tam, kontakty z rodzicami telefoniczne i osobiste, kółka przygotowujące do matury czy wyrównawcze, przygotowywanie apeli, uroczystości, gazetek, projekty, zebrania zespołów wychowawczych albo przedmiotowych, konkursy i milion innych cudeniek.
 • bialeem 08.04.19, 14:17
  Jak już pisałam w innym wątku - musi być strasznie dużo dyrektorów żeby się do średniej znacząco wliczali (w grupie zawodowej liczącej pół miliona osób). Może powinno być mniej? Reszta się zgadza. No i bez urazy, ale to wszystko są mimo wszystko pieniądze, które się dostaje. Chyba nie jest ważne jak się nazywają, ale skoro zawyżają "średnią" prawie 2x, to nie jest to takie byle co. Oczywiście nie wszyscy (średnia to średnia), ale ewidentnie istnieje grono nauczycieli zarabiających całkiem przyzwoicie.
 • slonko1335 08.04.19, 14:22
  Do tego wliczają się wszystkie absolutnie kwoty które są wypłacane nauczycielom w ciągu roku i jest to srednua także odprawy emerytalne czy jubileuszowki albo nagrody np prezydenta które dostają nieliczni. Wypłata netto juz niestety tak różowo nie wygląda. ...

  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • bialeem 08.04.19, 14:49
  Oczywiście że nie. Niczyja nie wygląda kolorowo przy brutto. W moim zawodzie np mężczyźni średnio zarabiają 15-20% więcej od kobiet. Są ludzie zarabiający krocie i są ludzie zarabiający taksobie. Niektórzy dostają premie rzędu 30% kwartalnych zarobków. Wszystko to się wlicza do średniej dla danej branży albo nawet stanowiska/poziomu junior/starszy itd. Normalne w każdym zawodzie. W sektorze prywatnym różnice netto/brutto są nawet bardziej drastyczne, bo nie odpadają nam niektóre składki.
  Są miejsca w których przydaje się podanie średniej i są miejsca w których przydaje się podanie podstawy wynagrodzenia. Tutaj manipulują obie strony podając te liczby, które są dla nich wygodne i żadna nie jest do końca prawdziwa.
 • hanusinamama 08.04.19, 15:03
  Ale ty mylisz pojęcia. Jezeli nauczyciel dostaje za wychowawstwo 100 a motywacyjnego 35...to ma dodatku do pencji 135 zł. Jakie to kokosy. Zrozum ze rząd zebrał wszystkie mozliwe dodatki jakie można dostać i zsumował. Wiekszosc nauczycieli wiekszosci z tych dodatków nie dostają. MOja mama miała dodatek jako dyrektor 300 ale nie miałą juz motywacyjnego. Nagroda prezydenta dostaje jeden nauczyciel na całe przedszkole...a liczone jest jakby dostawał kazdy. Poza tym to jest nagroda raz na rok dawana (jak juz ktos dostanie) a oni podaja jakby co miesiac dostawali tyle??? Kurna nie znam nauczyciela ktory zarabia >3000 na rękę.
 • bialeem 08.04.19, 15:16
  Nie, nie mylę pojęć. Wiem czym jest średnia. Zapominasz o największej składowej pensji czyli nadmiarowych godzinach tablicowych. Spora część nauczycieli w ten sposób dokłada jeszcze pół swojej podstawy.
  >nie znam nauczyciela ktory zarabia >3000 na rękę.
  A ja znam. Mam nadzieję, że ucząc nie posługujesz się dowodem anegdotycznymsmile
 • bo_ob 08.04.19, 15:20
  bialeem napisał:

  > Zapominasz o największej składowej
  > pensji czyli nadmiarowych godzinach tablicowych.

  Rzeczywiście mylisz pojęcia smile

 • ganesza 08.04.19, 16:53
  bialeem napisał:

  > Nie, nie mylę pojęć. Wiem czym jest średnia. Zapominasz o największej składowej
  > pensji czyli nadmiarowych godzinach tablicowych. Spora część nauczycieli w ten
  > sposób dokłada jeszcze pół swojej podstawy.


  straszny minimalista z ciebie. czemu tak skromnie liczysz, tylko półtora etatu. niech nauczyciele zaczną pracować na trzy etaty, w końcu pracują tylko 13,5 godziny tygodniowo. lenie jak nic. a i wyliczenia rządowe finansowo się zgodzą.
  no pacz pan chcieliby godnie zarabiać za etat, w głowach się im poprzewracało.

  --
  Nie jestem profanacją, nie jestem satysfakcją. Nie jestem może
  kompetentna ani majętna, ale jestem.
 • kalina_lin 08.04.19, 15:36
  "Kurna nie znam nauczyciela ktory zarabia >3000 na rękę."
  Ja nie znam takiego, który dostaje mniej.
  Za to znam rzesze pracowników pomocy społecznej ( dpsy, sdsy, domy dziennego pobytu) którzy daliby się pokroić za wynagrodzenia i czas pracy zbliżony do nauczycielskiego.
 • biala_ladecka 08.04.19, 18:10
  A co stoi na przeszkodzie?

  --
  Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
 • maslova 09.04.19, 00:43
  Ależ nie muszą się kroić, niech zdobędą odpowiednie kwalifikacje i zostaną nauczycielami.
 • mamaaspiama 09.04.19, 14:59
  "Ja nie znam takiego, który dostaje mniej. "

  Dzień dobry, poznajmy się. Niecałe 2300 jako nauczyciel mianowany w ubiegłym roku.
 • bo_ob 08.04.19, 15:04
  bialeem napisał:

  > Tutaj manipulują obie strony podając te
  > liczby, które są dla nich wygodne i żadna nie jest do końca prawdziwa.

  Nie. Nie da się powiedzieć ile zarabia nauczyciel, można tylko powiedzieć jaka jest minimalna pensja nauczyciela na określonym poziomie awansu zawodowego (podałam to niżej). Nauczyciel stażysta w jednej szkole będzie zarabiał to minimum, w innej szkole może mieć dodatki i będzie zarabiał nieco więcej.
  Uczciwie jest powiedzieć: minimalna pensja nauczyciela stażysty to 1751 zł netto plus ewentualne dodatki.


 • slonko1335 09.04.19, 08:07
  Proszę, rzeczywiste pensje nauczycieli. Nauczyciele o najwyższym stopniu awansu z 40 letnim stażem pracy. Pierwszy zawiera dodatki jakie ma obowiązek wypłacić pracodawca. Drugi ma także dodatek motywacyjny który zależy od przełożonego i nauczyciel nie musi go dostać, nauczyciel ten opłaca dodatkową nieobowiązkową składkę na ubezpieczenie grupowe.
  https://images92.fotosik.pl/159/3f1e4bc3a40f9ad1med.jpg


  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • hanusinamama 08.04.19, 15:00
  Chyba cie bóg opuścił....oni to wliczaja nawet jezeli nie jest to dodatek ktory dostaje spora częśćnauczycieli. MOja mam jako dyrektor dostawała dodatku 300 zł. Poza tym tam jest liczony dodatek za prace w nocy czy prace w weekendy (dotyczy nauczycieli osrodków dla dzieci upośledzonych gdzie jest bursa - ilu takich jest???). MOja znajoma dostaje dodatku motywacyjnego 35 zł...jak to mozna nazywać "motywacyjnym"???
 • nangaparbat3 08.04.19, 17:22
  W podstawówce miałam koleżankę, która zarabiała bardzo przyzwoicie. Brała każde zastępstwo, poniewać było tam po kilkanaście klas w roczniku (ja uczyłam w o, p, r), a nie było ograniczenia jak teraz, wyrabiała podwójne pensum. Była najgorszą nauczycielką jaką w życiu spotkałam - tak to się kończy.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • thaures 09.04.19, 14:35
  bialeem napisał:

  > Jak już pisałam w innym wątku - musi być strasznie dużo dyrektorów żeby się do
  > średniej znacząco wliczali (w grupie zawodowej liczącej pół miliona osób). Może
  > powinno być mniej? Reszta się zgadza. No i bez urazy, ale to wszystko są mimo
  > wszystko pieniądze, które się dostaje. Chyba nie jest ważne jak się nazywają, a
  > le skoro zawyżają "średnią" prawie 2x, to nie jest to takie byle co.

  W moim mieście dyrektorzy placówek mają 2600 motywacyjnego. Wszyscy. Nie twierdzę, że się nie należy, ale w średniej szkole z 20-tka nauczycieli już ich średnia płaca podnosi się o ponad 100 zł.
  Ja mam ponad 20 lat pracy, 20% stażowego i dodatek motywacyjny- zarabiam brutto niecałe 4200 zł. Jeżeli doliczy się do tego trzynastkę to mam 300 zł więcej- brutto. Więcej już nie dostanę. I jak czytam że średnio n-l dyplomowany ma teraz 5800, to zachodzę w głowę w jaki sposób.

 • admirala 08.04.19, 13:53
  Ani jedna nie jest netto, dyplomowany nie zarabia netto 3815 big_grin
 • double-facepalm 08.04.19, 14:02
  Wszystkie są brutto, zejdź na ziemię
 • pade 08.04.19, 14:12
  No to wytłumacz rozbieżność między ustaleniami z wczoraj a planszą pani Szydło.

  --
  "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
  > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
 • rosa-fira 08.04.19, 14:24
  To trzeba zapytać panią Szydło.
 • aqua48 08.04.19, 14:33
  pade napisała:

  > No to wytłumacz rozbieżność między ustaleniami z wczoraj a planszą pani Szydło.

  Pani Szydło usilnie stara się dobitnie pokazać narodowi jacy to nauczyciele są roszczeniowi i wytłumaczyć że im się po prostu te pieniądze nie należą.

 • pade 08.04.19, 14:45
  Ja to wszystko rozumiem Aqua, tylko dlaczego dziennikarze nie uściślają tych informacji na konferencjach prasowych to już nie rozumiem.

  --
  "> Mogłabyś używać dużych liter Minnie? Ciężko się Ciebie czyta.
  > nie. poradzilas sobie z czytaniem , to poradzisz se znowu. a jak ci sie nie podoba mój styl to mnie nie czytaj. i nie zawracaj głowy. to watek o finansach. uprzejmie spłyń proszę trolować gdzie indziej. Minnie z forum Savoir Vivre"
 • bialeem 08.04.19, 14:51
  Suchecka jak najbardziej uściśla. Bardzo polecam tą dziennikarkę.
 • bialeem 08.04.19, 14:51
 • aqua48 08.04.19, 15:39
  pade napisała:

  > Ja to wszystko rozumiem Aqua, tylko dlaczego dziennikarze nie uściślają tych in
  > formacji na konferencjach prasowych to już nie rozumiem.

  Dziennikarze nie są od tego by natychmiast pokazywać błędy i manipulacje w wypowiedziach polityków. Podczas takich konferencji nie ma czasu na przepychanki typu: "pan kłamie, nie to pani kłamie ja tylko nie mówię wszystkiego", lub zwyczajnie nie dopuszcza się krytyki do głosu. Wiele razy już pokazywano jak jest naprawdę.

 • bo_ob 08.04.19, 14:31
  Pensje nauczycieli netto w 2019 wynoszą, w zależności od stopnia awansu zawodowego:

  Nauczyciele stażyści: 1751 zł netto
  Nauczyciele kontraktowi: 1798 zł netto
  Nauczyciele mianowani: 2033 zł netto
  Nauczyciele dyplomowani: 2377 zł netto

  Do tego dochodzą różne dodatki dla części nauczycieli, na przykład dodatek za warunki pracy, dodatek za uciążliwość pracy, dodatek za wysługę lat, dodatek funkcyjny nauczyciela konsultanta, dodatek funkcyjny dla opiekuna stażu, nagroda ze specjalnego funduszu nagród, dodatkowe wynagrodzenie za pracę w porze nocnej, dodatek funkcyjny dla wychowawcy klasy, dodatek funkcyjny nauczyciela doradcy, nagroda jubileuszowa, odprawy emerytalno-rentowe oraz odprawy z tytułu rozwiązania stosunku pracy, wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw, dodatek motywacyjny, dodatkowe wynagrodzenie roczne. Nagrody często są uznaniowe.

  Skąd pani Szydło wytrzasnęła te sumy wie tylko ona.


 • admirala 08.04.19, 14:42
  I trzeba dodać, że NIE WSZYSTKIE te dodatki są przyznawane jednemu nauczycielowi, bo to też może sugerować jaką dziwną kwotę koncową. Na ogół to dodatek za wychowawstwo - ok 100 średnio i motywacyjny ( to już zależy od gminy, w naszej od 30 (!!) zł do 150 netto.
 • bialeem 08.04.19, 14:54
  Zgaduję, że w ŚREDNIEJ która jest podawana przez szydło (średnia z definicji nie zakłada, że wszyscy dostają każdy dodatek) największym bonusem są tzw nadgodziny tablicowe, które ma zapewne znaczna część (jak nie większość) nauczycieli.
 • bo_ob 08.04.19, 14:58
  Trudno zgadnąć, skąd pani Szydło wzięła te kwoty.
 • hanusinamama 08.04.19, 15:04
  Zaden nauczyciel nie zarabia tyle co podaje Pani Szydło....
 • aniani7 08.04.19, 16:53
  Może pani Szydło podała jedną tacę swojego synunia albo od tego latania rządowymi samolotami ma niedotlenienie mózgu?
 • aerra 08.04.19, 18:16
  Szydło nie podała średniej, tylko jakieś z d... wyciągnięte wyliczenia.
 • hanusinamama 08.04.19, 14:57
  Powinno sie mowic ile nauczyciel ma na rękę. Poza tym rząd operuje kwtoami z dodatkami. A nie kazdy ma dodatek za bycie dyrektorem, prace nocą czy w weekendy...
 • mamalgosia 08.04.19, 15:11
  Moja pensja zasadnicza to 2880 brutto. Mianowany.

  --
  misiedlakazdego.blox.pl/html
 • bialeem 08.04.19, 15:13
  A z dodatkami?smile
 • mamalgosia 08.04.19, 16:11
  Z dodatkami dostaje miesieczny przelew 2300-2340 (netto)

  --
  misiedlakazdego.blox.pl/html
 • 35wcieniu 08.04.19, 17:05
  No. I to właśnie jest dokładnie sytuacja, którą tu rozkminiacie - jak to możliwe że jednemu wychodzi tak, a drugiemu inaczej. Każdy podaje jak mu najbardziej pasuje - nauczyciele najchętniej "gołą" pensję, jeszcze chętniej netto, a już zwłaszcza jak mają podać z dodatkami to wyłącznie netto żeby nie sprawiało wrażenia że podejrzanie dużo, a Szydłowa odwrotnie, podaje wszystko brutto i ze wszystkimi dodatkami.
 • iwles 08.04.19, 18:40
  Ale wiesz, ze dodatek raz jest a raz go nie ma? I nie kazdy go ma ? I nie dodatek jest tez stalej wysokosci ? I zalezy tez od srodkow samorzadu?
  No pewnie, ze mozna znalezc nauczyciela dyplomowanego, z 20-letnim stazem, z 20% dodatkiem motywacyjnym, z dodatkiem wiejskim, wychowawstwem i nadgodzinami. I pokazac calej Polsce, ile zarabiaja ci pazerni nauczyciele.
  Ale ze takich nauczycieli jest kilkunastu w calej Polsce, i ze nie jest to sytuacja status quo - to byla premiera nie dopowie, prawda? Glupi lud kupi wszystko.


  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • mamalgosia 08.04.19, 20:39
  Ale ja podalam z dodatkami

  --
  misiedlakazdego.blox.pl/html
 • inka754 09.04.19, 07:07
  A masz jakieś pożyczki np. z kasy pożyczkowej lub potrącenia np. jesteś członkiem jakiejś organizacji i płacisz składkę? Moja koleżanka chodzi i płacze, że mało zarabia ale nie mówi nikomu, że spłaca 20 tys. pożyczki z kasy pożyczkowej + wpłaca do tej kasy co miesiąc ok. 200 zł a poza tym należy do wszystkich organizacji jakie działają w zakładzie pracy.
 • mamalgosia 09.04.19, 07:29
  Nie, żadnych odliczen

  --
  misiedlakazdego.blox.pl/html
 • bywalec.hoteli 08.04.19, 16:12
  I tak grosze. w Lidlu i Biedrze lepiej zarabiają kasjerzy. Żenada. Jak mamy być nowoczesnym, innowacyjnym państwem?

  --
  Coś ciekawego na Netfliksie obejrzeliście ostatnio?
 • kokosowy15 08.04.19, 16:08
  Kiedyś w biurach projektowych place zasadnicze były na poziomie sprzątaczki czy gonca. Premie na zakończenie i odbiór projektu (energetyka) dawały średnia miesięczna trzy razy wyższa niż krajowa. Były to idealne miejsca pracy do pokazywania pasków wypłat w TV. Niezależnie od tego, nauczyciele powinni zarabiać tyle, ile średnia kadra w korporacjach. Oni wykonuja pożyteczna pracę, a nie przewalają papiery robiąc zestawienia, których nikt nie analizuje.
 • moadek 08.04.19, 17:16
  ja proponuję części dokształcenie się co to jest średnia bo tyle bzdur dawno nie , poza tym zawsze średnia pensje brutto w danym sektorze z punktu kto widzenia statystyki jest liczona z wszystkimi dodatkami, jeżeli ktoś podaje tylko podstawę i porównuje do pensji średniej w innym sektorze, świadomie manipuluje, o pensum nie wspomnę,
 • moadek 08.04.19, 17:17
  errata: nie czytałem
 • bbkk 08.04.19, 17:27
  Jak wyimaginowanymi kwotami posluguje sie Szydlo mozna wiedziec porownujac oczekiwania ZNP (dla dyplomowanego ok.990zl, stanowacymi 30%, na to rzad sie nie zgodzil), za to 15% to niby ponad 1300zl ktore zaakceptowala Solidarnosc.

  --
  http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/f020.gif
 • mamablue 08.04.19, 18:25
  Odpowiedź powinna znać minstra edukacji, ale w cudowny sposób zamikła i od niej się teraz nie dowiesz... przykre. Gdzież te tabele, te wykazy, okraszone miłym uśmiechem, ech...
 • marusia.00 09.04.19, 01:36
  Te drugie to są chyba netto. Ale za Chiny ludowe nauczyciel nie dostanie tyle na rękę. Nie wiem jak oni to sumują. 3800 to nauczyciel dyplomowany miałby na rękę gdyby rząd spełnił strajkowe oczekiwania a więc 1000 netto podwyżki.
  Tych rządowych kwot to nawet nie biorę pod uwagę bo to jest jakiś dowcip. Szydło mówiła że to uśrednione zarobki brutto a wiec coś nierealnego dla 90% nauczycieli.
 • asia_i_p 09.04.19, 15:17
  Rząd operuje swoją średnią. Gazeta.pl operuje pensją zasadniczą. Zarówno rząd, jak i gazeta kwotami brutto.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.