Dodaj do ulubionych

znacie się na snach? Co to może znaczyć?

08.04.19, 14:19
Mam powtarzający się sen, z gatunku koszmarów, gdzie nic koszmarnego się nie dzieje, ale mnie on przeraża i nie lubię go.
Otóż prowadzę samochód, jadąc konkretną drogą, wiem, że jest to pewna ulica w moim mieście, choć wcale jej nie przypomina. Jadę tamtędy poprzez strasznie długi most (nienawidzę mostów w realu), biegną tam także tory kolejowe lub tramwajowe, jest bardzo ciasno, kilka pasów ruchu, ale wszystkie wąskie. Mijam specyficzne budynki, jakiś rodzaj fabryki lub dużego zakładu pracy. Ta jazda sprawia mi zawsze ogromną trudność, boję się jej i jakbym nie potrafiła w ogóle prowadzić, samochód robi co chce, nie umiem zwolnić, gnam z jakąś chorą szybkością po tych wąskich pasach jezdni, nie mogę się zmieścić, kierownica nie reaguje, no słowem niby prowadzę, ale nie mam władzy nad autem. Czasami droga prowadzi pod stromą górę i z niej w dół jak rollercoaster, wtedy tak się rozpędzam, że mam śmierć w oczach i oczywiście nie jestem w stanie nic zrobić. Za każdym razem towarzyszy temu uczucie wielkiego strachu, że zaraz się rozbiję, niemocy i przerażenia.
Dodam, że jestem dobrym kierowcą i nigdy nie rozpędzam się powyżej dozwolonych prędkości, jeżdżę ostrożnie itd., więc sen jest zaprzeczeniem stanu faktycznego.
Dziś mam znowu zoraną głowę po nocy i zastanawiam się cóż ten sen oznacza, kompletnie nie ogarniam tłumaczeń znaczenia snów, może wam coś zaświta? Albo i nie, może to just a dream?
Edytor zaawansowany
  • abiszag.4 08.04.19, 14:21
    Nie martw się snami. A jak ciąża? wink
  • piekna_remedios4 08.04.19, 15:03
    Dzień dobry, to my się aż tak dobrze znamy? 😉
  • bei 08.04.19, 14:43
    Może masz skoki ciśnienia? Ciąża to zmiany hormonalne, mózg je zauważa i sny mają nową reżyserię.

parenting.pl/sny-w-ciazy
  • piekna_remedios4 08.04.19, 15:04
    Nie mam, a sen pojawia się od lat, także bez ciąży 😉
  • 45rtg 08.04.19, 14:49
    piekna_remedios4 napisał(a):

> Mam powtarzający się sen, z gatunku koszmarów, gdzie nic koszmarnego się nie dz
    > ieje, ale mnie on przeraża i nie lubię go.
    > Otóż prowadzę samochód, jadąc konkretną drogą, wiem, że jest to pewna ulica w m
    > oim mieście, choć wcale jej nie przypomina. Jadę tamtędy poprzez strasznie dług
    > i most (nienawidzę mostów w realu), biegną tam także tory kolejowe lub tramwajo
    > we, jest bardzo ciasno, kilka pasów ruchu, ale wszystkie wąskie. Mijam specyfic

Pojedziesz do Tczewa, tam jest taki most.

> zne budynki, jakiś rodzaj fabryki lub dużego zakładu pracy. Ta jazda sprawia m

W delegację.

> i zawsze ogromną trudność, boję się jej i jakbym nie potrafiła w ogóle prowadzi
    > ć, samochód robi co chce, nie umiem zwolnić, gnam z jakąś chorą szybkością po t
    > ych wąskich pasach jezdni, nie mogę się zmieścić, kierownica nie reaguje, no sł
    > owem niby prowadzę, ale nie mam władzy nad autem. Czasami droga prowadzi pod st

Kierować będzie kolega z pracy.

> romą górę i z niej w dół jak rollercoaster, wtedy tak się rozpędzam, że mam śmi

Z pochodzenia góral.

> erć w oczach i oczywiście nie jestem w stanie nic zrobić. Za każdym razem towar
    > zyszy temu uczucie wielkiego strachu, że zaraz się rozbiję, niemocy i przerażen
    > ia.

Bo nie dałaś rady wykręcić się z tej delegacji.

> Dziś mam znowu zoraną głowę po nocy i zastanawiam się cóż ten sen oznacza, komp

Nowy klient z Pomorza pojawi się w firmie.

• piekna_remedios4 08.04.19, 15:01
    Pudło w każdej materii 😉
  • abiszag.4 08.04.19, 15:02
    Ale co z czwartą ciążą?
  • piekna_remedios4 08.04.19, 15:07
    Z czyją czwartą ciążą?
  • abiszag.4 08.04.19, 15:11
    O, przepraszam. Chyba już urodziłaś...ale mogę się mylić. Jeśli tak to przepraszam, nie ma tematu.
  • piekna_remedios4 08.04.19, 15:14
    Ja nigdy nie byłam w czwartej ciąży
  • mama-ola 08.04.19, 15:05
    Świetne tłumaczenie smile
  • mama-ola 08.04.19, 15:08
    Streść ten sen JEDNYM ZDANIEM. Krótkim. Pomiń koloryt, szczegóły, okoliczności, wygląd przedmiotów (choć wiem, że szkoda, bo chciałoby się opowiedzieć wszyściuśko z detalami). Powiedz krótko, a wtedy zrozumiesz.
  • piekna_remedios4 08.04.19, 15:59
    No strach. Ale przed czym? Nie boję się zbytnio niczego 😉
  • chatgris01 08.04.19, 21:25
    Podświadomy strach przed utratą kontroli?
  • zla.m 08.04.19, 15:11
    Tak na szybko: czegoś się boisz, masz poczucie utraty kontroli nad swoim życiem/jego aspektem. Ale to nie jest żadne "sennikowe" znaczenie, tylko zdroworozsądkowe: w snach ujawniają się nasze lęki/pragnienia/nadzieje itp.

--
    Bloguję, bo lubię...
  • kosmos_pierzasty 08.04.19, 15:32
    Zgadywałabym, że żyjesz w pewnym napięciu, nie całkiem masz wpływ na to, jak teraz wszystko się toczy i w ogóle sporo się dzieje, może trochę się obawiasz, co z tego wyniknie. Ale to raczej zabawa, w sensie takie teorie smile Najprędzej sama możesz wpaść na to, co ten sen znaczy.
  • piekna_remedios4 08.04.19, 16:00
    Nawet trafiłaś kosmosku
  • alpepe 08.04.19, 15:40
    Nie masz aby problemów z uszami lub z błędnikiem?

--
    Achse des Guten
  • piekna_remedios4 08.04.19, 16:00
    Nic a nic
  • alpepe 08.04.19, 16:05
    Na pewno, żadnych problemów z zatokami? U mnie takie katastroficzne sny były zawsze powiązane z przyczyną organiczną.

--
    Achse des Guten
  • piekna_remedios4 08.04.19, 18:40
    na pewno wink
  • no_easy_way_out 08.04.19, 16:35
    Nie kontrolujesz wszystkiego tak jakbys chciala. Wymykaja Ci sie niektore rzeczy / apskety zycia spod kontroli lub OBAWIASZ SIE podswiadomie, ze moga sie wymknac spod kontroli, ze nie panujesz w pelni nad nimi.
    Ze niektore rzeczy moga byc wynikiem niby Twoich decyzji, albo przynajmniej wspoldecydowania. Ale te decyzje sa, albo byly podejmowane na predce. Bez odpowiedniej spokojnej analizy, przemyslenia.
  • piekna_remedios4 08.04.19, 18:42
    >Ale te decyzje sa, albo byly podejmowane na predce. Bez odpowiedniej spokojnej analizy, przemyslenia.

no i właśnie, ja zawsze wszystko analizuję, rozważam, ustalam i mielę temat 100 razy zanim podejmę decyzję. A ta decyzja podjęła się, hmm, sama. To może być to. Tyle, że podjęła się w sierpniu, a sen pojawił się po dłuuuugim czasie dopiero teraz.
  • katriel 08.04.19, 21:12
    Podobno sen o prowadzeniu pojazdu wymykającego się spod kontroli jest jednym z typowych snów ciążowych i oznacza poczucie utraty kontroli nad własnym życiem, częste właśnie w ciąży, kiedy ciało się "samo" zmienia i niespecjalnie masz wpływ na to, co się będzie dalej działo. Ale może też być pewnie utrata kontroli w innym aspekcie.

--
    There is a horse in aisle five.
  • ficus_carica 08.04.19, 22:16
    Lęk przed utratą kontroli.
    Nie ma za co 😉

--
    kiedy dorośnie wtedy on przyniesie wojnę pod twój dom
    i ojca synów i bratu brat stawi naprzeciw pana świat
    nie ma wiary bez niewoli nie ma bólu co nie boli

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.