Dodaj do ulubionych

Czy to wszystko jest logiczne ???

08.04.19, 23:30
Czytam forum, widze w zyciu, telewizji i internecie. I wyszlo mi, ze zdrady, nieudane zwiazki, nieszczesliwe kobiety ( moze faceci tez tego nie wiem) to zawsze ten sam powod. Otoz kobieta zadbana, szczupla, z pasjami czy tez zainteresowaniami, majaca dosc wysokie poczucie wlasnej wartosci, nie ma problemow typu zdrada, brak szacunku ze strony partnera, zazwyczaj nie jest porzucana itp. Natomiast kobiety " oddane" facetom, z tradycja ja gotuje, ja sprzatam, porzucajace zainteresowania bo dom, dzieci, maz czesto wszystkie te problemy maja. Widze tez i sama robie ten blad (choc jeszcze problemow nie mam albo jeszcze nie wiem ) ze bedac w zwiazku mniej sie staramy o wyglad, wage. Ja musze sie pilnowac bo tyje z powietrza ale bedac w zwiazku utylam do niedopuszczalnej granicy. Myslimy mi sie nalezy jak krowie 500+ a to nieprawda. I potem wlasnie problem. Ponadto wydaje mi sie ze kobieta malo o siebie dbajaca ma niskie poczucie wlasnej wartosci, co przeklada sie na kontrolowanie partnera (dlaczego ma byc ze mna skoro jest milion lepszych) co prowadzi do rozpadu zwiazku. Reasumujac kobieta powinna byc taka jak napisalam na wstepie a jednoczesnie mila,ciepla i dbajaca o dom bo przeciez " to kobieta stwarza cieplo i atmosfere i jaka kobieta taki dom ". Wiec gdzie jest ta granica ? Gdzie srodek ? A moze moje myslenie jest zupelnie bledne ? Tak aktualnie nie mam innych problemow bo moje dziecko w czasie strajku moze zostac samo w domu. A ja osobiscie w sprawie strajku sie nie wypowiadam bo jestem osoba trzecia.
Edytor zaawansowany
  • korag100 08.04.19, 23:32
    A dla tych co nie maja co z dziecmi zrobic proponuje SOR. 12 godzin jak nic smile
  • amsterdama 08.04.19, 23:37
    Hasło dnia:" Należy mi się, jak krowie 500+". Pozwól, że pożyczę.
  • korag100 08.04.19, 23:48
    Proszę bardzo smile
  • mallard 09.04.19, 06:56
    amsterdama napisała:

> Hasło dnia:" Należy mi się, jak krowie 500+". Pozwól, że pożyczę.

Nosz kurde ubiegła mnie! 😀

--
    Naucz się śmiać z samego siebie.
    Będziesz miał ubaw na całe życie...
  • livia.kalina 08.04.19, 23:39
    Dobre. To ci się naprawdę udałosmile

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • cauliflowerpl 09.04.19, 17:41
    Tekst o SORze również zacny smile
  • iwoniaw 08.04.19, 23:36
    Otoz kobieta zadbana, szczupla, z pasjami czy tez zainteresowa
    > niami, majaca dosc wysokie poczucie wlasnej wartosci, nie ma problemow typu zdr
    > ada, brak szacunku ze strony partnera, zazwyczaj nie jest porzucana itp.

O sancta simplicitas! big_grin big_grin big_grin

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • livia.kalina 08.04.19, 23:41
    Nie mam wielkiej próby do badań bo znam dosłownie jedną jedyną porzuconą kobietę. Po 20 latach małżeństwa. Bardzo szczupła, mega zadbana, wydająca na swój wygląd po kilka tysięcy miesięcznie.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • daniela34 08.04.19, 23:50
    No więc właśnie, moja bliska koleżanka zaliczyła ostry kryzys małżeński jakieś 5 lat po ślubie i o mało nie skończyło się rozwodem. Była (I jest) śliczną szczupłą dziewczyną, bardzo zadbana, zawsze z perfekcyjnym makijażem i fryzurą. Od wielu lat regularnie ćwiczy, oczytana, lubiaca teatr, kino, ale i spotkania towarzyskie. Z poczuciem wartości też nie miała problemów, a jej męzowi w pewnym momencie odbiło i zaczął pić, robić awantury z wyzwiskami itp. Kryzys pokonali ale łatwo nie było. Oczywiście przyczyny takiego zachowania były i dało się je ustalić, ale ani uroda ani zainteresowania ani poczucie wartości nie wykluczają braku szacunku partnera i porzucenia przez niego
  • bialeem 08.04.19, 23:42
    Mylisz pojęcia. Tu nie chodzi o wagę i zadbanie o siebie a nie misia. Tu chodzi o to, że misio takiej kobiecie nie jest tak niezbędny jak takiej uczepionej (dbającej). Jak od nieuczepionej odejdzie, to świat się nie zawali. Jest masa nóg na których można stanąć. Ma się pracę, hobby i innych uprawiających hobby, koleżanki, kolegów, swój własny mózg. Nie ma aż tak po czym płakać. Misie odchodzą od takich i takich. Taka już misiów uroda. Po prostu jedne lamentują a inne trochę mniej i krócej.
  • marusia.00 08.04.19, 23:54
    Miałam co innego odpowiedzieć ale chyba Ty masz rację.
    Tak sobie myślę i rzeczywiście znam przykłady i porzuconych kur domowych i żon karierowiczek. No i fakt, znacznie lepiej być porzuconą karierowiczką.
  • cauliflowerpl 09.04.19, 17:48
    Zgadzam się.
  • miss_fahrenheit 08.04.19, 23:45
    korag100 napisała:

> A moze moje myslenie jest zupelnie bledne ?

Jest. Zdrada może dotyczyć każdej kobiety, brzydkiej, ładnej, głupiej, mądrej, uległej i asertywnej. Nie ma reguły. Jedynym faktem, wspólnym mianownikiem jest słaby charakter zdradzającego*

*a i tu znajdziemy wyjątki, choć już nie tak liczne.
  • mrs.solis 08.04.19, 23:49
    Piekne , szczuple i z pasjami tez bywaja zdradzane i porzucane. Nie ma zlotego srodka. Wszystko zalezy od szczescia na jakiego faceta sie trafi oraz jaka kobieta jestes ty sama. DO tanga trzeba dwojga.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • fil.lo 08.04.19, 23:50
    Zgadzam się, co więcej, wydaje mi się, że wielu rzeczy nie uwzględniłaś. Gdyby tak kobiety o siebie dbały, to nie byłoby wojen, bomb, klatkowej hodowli, niskich płac, głodu na świecie, raka i Aids. I w ogóle.
  • korag100 08.04.19, 23:54
    Ja naprawdę piszę tylko o związkach, a raczej pytam co wpływa na ich jakość. Nie zwalam winy na kobiety tylko zauważyłam zależność.
  • milva24 09.04.19, 00:01
    Na jakość związku wpływają moim zdaniem tylko dwie rzeczy: dobre dobranie się na początku i praca nad nim obu stron później.
  • mrs.solis 09.04.19, 02:23
    Zgadzam sie.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • fil.lo 09.04.19, 00:06
    Aha, ok. Odebrałam Twój post nieco żartobliwie i sama tak się dopisałam. Choć mój post odzwierciedla moje zdanie na ten temat. Otóż wydaje mi się, że nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o sukces w życiu osobistym.Na pewno nie jest tak, że zadbane kobiety mają zagwarantowane wspaniałe życie uczuciowe, rodzinne. Też są wśród nich te zdradzane, nękane, bite, albo po prostu rozczarowane, niespełnione etc. Wszyscy ludzie mają swoje problemy, o których inni nie mają pojęcia.
    Poza tym przedstawiłaś sprawę tak, jakby wszystkie decyzje należały do mężczyzny. Przecież kobiety też mogą mieć dość swych facetów. Wszystkie te zależności są bardzo skomplikowane, no i wiele kwestii jest z konieczności "poza logiką".
  • marusia.00 09.04.19, 00:03
    Jedno czego jestem pewna, to że zdrady zdarzają się częściej facetom z dobrym zapleczem finansowym. Pewnie ze jest to uogolnienie ale tacy panowie mają jednak więcej możliwości na romanse (kobiety są bardziej zainteresowane , niestety!), mają pieniądze na hotele, knajpy itd. Druga grupa to faceci pracujący w firmach gdzie są wyjazdy i imprezy integracyjne, dużo wyjazdów służbowych. Moja koleżanka pracowała kilka lat w firmie farmaceutycznej, jak opowiadała co działo się na ich comiesięcznych weekendowych szkoleniach to... A wszyscy to byli kochający tatusiowie sad
  • grru 09.04.19, 00:07
    Kompletnie nie jest logiczne. Szczupła i zadbana może gotować, gruba może mieć pasje i wysokie poczucie własnej wartości.

--
    Nadal jem gluten smile
  • korag100 09.04.19, 00:17
    Owszem mozna to "rozebrac na drobne". W sumie racja. Moze byc szczupla i zadbana ale IQ marchewki i zadnych zainteresowan ani tematow do rozmowy. Moze byc gruba miec wiele zainteresowan. Troche splycilam. Jednakze chodzilo mi o to kazda z tych wad zmniejsza poczucie wlasnej wartosci, przez co kobieta na wiecej sie godzi co powoduje skutek taki jak opisany. Przy czym ktos slusznie zauwazyl iz takiej kobiecie latwiej olac misia i kurczowo sie go nie trzyma. Sama wrecz szybko i sprawnie eliminuje tych,ktorzy potem sa sensem zycia kobiet z deficytami.
  • larix_decidua77 09.04.19, 07:13
    Błądzisz. Najważniejszy jest tu charakter misia. Mało tego, jeżeli zainteresował się żoną z powodu urody, to jest większe prawdopodobieństwo, że zainteresuje się inną ładną. Szczególnie w późniejszym wieku, gdy uroda, mimo starań, zaczyna przemijać.
  • ida_listopadowa 09.04.19, 07:24
    Nie ma sposobu na drugiego człowieka, gwiazdy filmowe też sa zdradzane i porzucane. Tu nie o to chodzi. Majac duże poczucie wlasnej wartosci, kobieta wybierze odpowiedniego partnera i sama zrezygnuje z niego, jezeli sytuacji nie da sie naprawic. Nie zalezy to od wygladu, wyksztalcenia, obycia. Raczej chyba od wychowania i wparcia rodzicow w mlodym wieku, od uważniania jej. Kobieta o wysokim poczuciu wlasnej wartosci nie bedzie sie starac ani na sile szukac faceta, ani nie bedzie go zatrzymywac, ani go kontrolowac. Stanie sie cos nieoczekiwanego - odejdzie i juz. Nie znajdzie nikogo wartosciowego, to bedzie sama.
    Wmowiono nam, ze szczęście leży tylko w życiu rodzinnym, to nieprawda. Jest też inny rodzaj szczęścia - spokój. Kobieta o wysokim poczuciu własnej wartości do niego dąży, bez napinki, że musi mieć faceta, bo co ludzie powiedzą.
  • fil.lo 09.04.19, 09:13
    Super napisałaś.
  • rosa-fira 09.04.19, 08:52
    Środkiem jest wybór odpowiedniego faceta. Są mężczyźni, którzy zdradę mają w genach. Są tacy, którzy powinni trzymać się z daleka od używek. I duża część znudzonych życiem. Podobnie jest w przypadku kobiet. Też zdradzają.
  • marusia.00 09.04.19, 15:47
    Tylko że ludzie i ich oczekiwania zmieniają się z upływem lat. Przykład znany wszystkim, to tzw. kryzys wieku średniego. Spokojni do tej pory mężowie, zakochani w swoich zonach dostają totalnego fioła a małżeństwa rozsypuja się jak domki z kart.
  • danaide 09.04.19, 17:14
    Jeśli rozumowanie nie jest logiczne to wniosek nie będzie. I w sumie nie wiem o co pytasz. O to czy wolno Ci się roztyć, aby nie być zdradzoną? Wydaje mi się, że to zależy wyłącznie od Was dwojga.
  • cruella_demon 09.04.19, 17:36
    Absolutnie nie łączyłabym tego ze szczupłością i wyglądem, bo wygląd nie ma tu nic do rzeczy. Przecież faceci zdradzają obiektywnie bardzo urodziwe i zadbane żony nie raz z brzydszymi i grubszymi.
    Raczej dzieliłabym na france (i te faktycznie mają lepiej) i uległe (ze służącą się liczyć nie trzeba).
    No cóż, ja zaliczam się do tych pierwszych, bo do miłej ciepłej i dbającej o dom mi daleko ( w ogóle np. nie sprzątam, bo nie lubię) i nigdy nie zostałam porzucona, ani zdradzona (przynajmniej nic mi nie wiadomo i nie mam podstaw do podejrzeń). Zawsze to ja byłam stroną kończącą związek.
  • alicia033 09.04.19, 18:46
    cruella_demon napisała:

> Raczej dzieliłabym na france (i te faktycznie mają lepiej) i uległe (ze służącą
    > się liczyć nie trzeba).

też nie.
    A dla exemplifikacji przykładu polecam historię związku Krystyny Mazurówny z Tadeuszem Plucińskim.

• cruella_demon 09.04.19, 19:03
    No to na takie z bardzo wysokim poczuciem własnej wartości i to prawda, że to wynosi się z domu. Teraz sobie uświadomiłam, ze kobiety z mojej rodziny od prababek począwszy były silne, niezależne, w większości dobrze zarabiające . Moja ukochana babcia była nieładna ( o ile nie brzydka), dziadek był przystojnym, wysokiej (bardzo) rangi wojskowym i był zapatrzony w babcię jak w obraz, do końca życia. ZAWSZE miałam ogromne wsparcie w rodzinie, nie tylko rodzicach, ale i dziadkach, ciotkach, kuzynkach.
    Zawsze uważałam (i to święta prawda), że facet ma ogromne szczęście, że może ze mną być.
  • cruella_demon 09.04.19, 19:03
    I dodam, że zawsze mogłam wybierać, przebierać i porzucać.
  • alicia033 09.04.19, 19:24
    dalej polecam Mazurównę. Też miała i ma EGO.
    Niewątpliwie wysokie poczucie własnej wartości sprawi, że obdarzona nim osoba wyjdzie z niesatysfakcjonującego związku (dużo) szybciej, niż taka o niskim. Jak Mazurówna właśnie. I tylko tyle. Na to, czy uda się jej stworzyć dobry, trwały związek, czy nie zostanie zdradzona ma wpływ i szanse takie, jak cała reszta (jeśli nawet nie mniejsze, bo wysokie wymagania oznaczają też mniejszą liczbę potencjalnych kandydatów. Większość znanych mi kobiet w tym typie jest sama), a to właśnie jest key question w tym wątku.
  • cruella_demon 09.04.19, 19:49
    Nie mam pojęcia, być może trzeba też mieć jakiś rys psychopatyczny. W nosie mam, u mnie się sprawdza.
  • chatgris01 09.04.19, 22:42
    A ja myślę, że to też kwestia umiejętności wybrania sobie odpowiedniego partnera. Wygląda, że masz to wrodzone, choć (w pewnym choćby stopniu) można się też tego nauczyć (doświadczeniem życiowym najskuteczniej).
    I umiejętność wchodzenia w związki z otwartymi oczami, bez zaślepienia i tracenia głowy.
    Racjonalność. O.
  • beliska 09.04.19, 19:08
    Nie chodzi o sztuczne rzęsy i brwi od szablonu, a zdrowo egoistyczne podejście do życia w związku.
  • annajustyna 09.04.19, 19:10
    Ja akurat byłam zadbana i z zainteresowaniami 😅😅😅😅
  • sumire 09.04.19, 19:23
    "Otoz kobieta zadbana, szczupla, z pasjami czy tez zainteresowaniami, majaca dosc wysokie poczucie wlasnej wartosci, nie ma problemow typu zdrada, brak szacunku ze strony partnera, zazwyczaj nie jest porzucana itp"

Nic bardziej mylnego. Mnóstwo kobiet atrakcyjnych, pewnych siebie i zdolnych ma ogromne problemy w związkach.
    A są też mężczyzni, którzy nie lubią takich z poczuciem własnej wartości.
  • massinga 09.04.19, 21:32
    Jest taka sobie pioseneczka, gdzie na poczatku wykonawca siedzi w barze i rozmawia stwierdzajac, ze na kazda piekna, interesujaca i super zachwycajaca kobiete przypada znudzony nia mezczyzna. Nie ma zadnej reguly na zwiazek i prawdobodobienstwo zdrady.
  • dziennik-niecodziennik 09.04.19, 23:12
    Problemy ze zdradzajacymi chlopami maja takze aktorki, supermodelki, celebrytki, ktore raczej nie maja problemu niskiej samooceny.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • princesswhitewolf 09.04.19, 23:35
    >? A moze moje myslenie jest zupelnie bledne?

Jest. Wszystkie zdradzane czy zdradzone babki ktore znam sa atrakcyjne i niezalezne.
  • konsta-is-me 10.04.19, 00:30
    Bzdura do kwadratu.
    W Polsce kobiety maja jakies tragicznie niskie poczucie wlasnej wartosci, za to panuje kult faceta .
    I musza dbac o linie i o wyglad i byc idealne i w ogole bo...?
    no wlasnie co ?
    Odejdzie? do kogo ?\
    Wezmy na tapete , przecietnego 40 plus latka-z reguly to zdziadzialy, dosc paskudny oblech a ematkom sie wydaje ze to pol bog , na ktorego widok 20 latki maja kisiel w majtkach ,

• po-trafie 10.04.19, 09:15
    Zwiazek tworzy dwoje ludzi.

Masz tez czesciowo racje w tym, ze osoba pewna siebie, o wysokiej samoocenie, szanujaca siebie i swoje potrzeby, osoba niezalezna, "wewnatrzsterowalna" i asertywna ma relatywnie wieksze szanse na szczesliwe zycie.
    Wieksze szanse niz osoba, ktoraa uwaza swoje potrzeby za drugorzedne, swoja samopoczucie za nieistotne, swoje opinie za niewazne; niz osoba ktora sama siebie lekcewazy.

To, co opisalas:
    - kobiety " oddane" facetom
    - biorace na siebie wszystkie obowiazki domowe
    - porzucajace wlasne zainteresowania
    - wierzace ze kobieta cos powinna e.g. byc ciepla lub mila lub dbajaca o dom (?!?!?!)
    - wierzace ze ktos z zewnatrz moze je oceniac bo "jaka kobieta taki dom" (?!?!?!)

To jest manie samej siebie w dupie. Majac taka postawe, nie wazne czy jest sie szczupla, czy ladna, czy inteligentna czy zabawna - kazdy czlowiek majacy taka sluzebna postawe, stawia sie w pozycji przegranej. W pozycji bardzo trudnej, w pozycji z ktorej mozna stworzyc dobry i szczesliwy zwiazek majac duzo szczescia, ale ma sie wieksze szanse na spotkanie kogos, kto to wszystko wykorzysta.
    W zwiazku obydwie osoby powinny dawac i brac po rowno. To, co opisalas, to osoba ktora daje - jesli trafi na kogos kto tylko bierze, to moze to stworzyc bardzo nieszczesliwy uklad.
    Nie wiem, skad bierzesz pomysly, ze kobieta cos powinna, ale polecalabym zrewidowac. To co napisalas, przedstawia albo bardzo duze uproszczenie, albo bardzo zwichrowane myslenie o ludziach i swiecie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.