Dodaj do ulubionych

A komunie?

09.04.19, 21:22
Kiedy zaczynamy wątki komunijne w tym roku?
Wrzućcie jakiś dylemat ze schabowym i szwagierka w rolach głównych, bo mam już na serio dość o strajku.

Pretty please! @—,—

--
Excuse me, explain to me an organizational system where a tray of flatware on a couch is valid?
Edytor zaawansowany
  • iberka 09.04.19, 21:24
    Szukałam od kilku dni ... Mogę pierwsza, bo szlag mnie trafia, że nieobecny w życiu dziecka "tatuś" planuje pojawić się z ukraińską żonką i nie rozumie,że jest ona absolutnie nie zaproszona.
  • a1ma 09.04.19, 21:26
    iberka napisała:

> Szukałam od kilku dni ... Mogę pierwsza, bo szlag mnie trafia, że nieobecny w
    > życiu dziecka "tatuś" planuje pojawić się z ukraińską żonką i nie rozumie,że je
    > st ona absolutnie nie zaproszona.

O, i to jest dylemat na miarę ematki.
    Ale impreza gdzie planowana? U Ciebie czy w knajpie? Jak w knajpie, to kto organizuje, Ty czy razem?

--
    Life is too short to remove usb safely.
  • iberka 09.04.19, 21:51
    Się napisałam i poszło w kosmos.....zatem skrót: nieobecny, bo widuje dziecko raz na 4-5-6 tyg....jeśli sobie przypomni i akurat ma czas ( wtedy zabiera młodą na kilka h). Ponieważ alimentów nie płaci, 500+ skutecznie mi zablokował, korzysta z ulg podatkowych, to na niego spadło opłacenie imprezy ( spokojnie, stać go i bez tych dodatkowych $). Dziś znalazł lokal. Ach, no oczywiście poza tym nie interesują go przygotowania dziecka w szkole/ kościele/ strój - nic. Nie pyta, nie wykazuje zainteresowania tematem.
  • jola-kotka 09.04.19, 21:58
    Czyli jednak nie taki nieobecny. A dlaczego to nie moze przyjsc na uroczystosc ze swoja zona ? Nie wiem czy masz faceta ale zakladamy ze masz tez go nie zabierasz na komunie syna?
  • iberka 09.04.19, 22:03
    Nie, nie mam. Tamta osoba jest obca,a Komunia, to nie wesele. Ustaliliśmy,że nawet będą tylko rodzice, dziadkowie, chrzestni ( bez partnerów, małżonków) więc naginanie tego dla ukraińskiej damy nie wchodzi w grę.
  • a1ma 09.04.19, 22:04
    Chrzestni bez małżonków? Czy Ty nie jesteś tą szwagierką z UK?

--
    The best I can give you is a fake smile and dead eyes.
  • iberka 09.04.19, 22:53
    Nie, nie jestem smile. A zasady ustaliliśmy razem kilka mcy temu - teraz druga strona próbuje zmieniać, co wcale mnie nie dziwi smile.
  • a1ma 09.04.19, 22:54
    iberka, ale serio, zapraszanie bez partnera nawet na obiad w niedziele to buractwo. Skąd w sumie taka decyzja? I co Ci zależy, skoro to ex płaci?

--
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate.
  • iberka 09.04.19, 23:00
    Normalnie płaciłabym ja, jak zawsze i jak za wszystko. Pierwszy raz się zbuntowałam i powiedziałam "nie". Mąż chrzestnej jest wujkiem widywanym sporadycznie, żona chrzestnego.....córka widziała ją 2 razy w ciągu 2 lat w tym raz na ich ślubie. Chrzestny - wybrany przez babcię, nie wie czy będzie.....nie chciał być chrzestnym, ale ja nic do powiedzenia nie miałam i rozumiem go.
  • a1ma 09.04.19, 23:03
    Tak czy inaczej, przychodzą jako para osoby zaproszonej i tyle. Na obiad rodzinny tez zapraszamy w parach, to nie musi być zaraz wesele. Wydaje mi się, ze trochę przesadzasz.

--
    Hydraulik jako pracownik manualny jest mi obcy ideowo!
  • iberka 09.04.19, 23:10
    Z osobą towarzyszącą zapraszamy na wesele, Komunia rządzi się innymi prawami. Nie ma znaczenia kto płaci, tylko tyle, że ex czuję się królem sytuacji smile
  • a1ma 09.04.19, 23:11
    No nie, nie tylko na wesela. Naprawdę nie wyobrażam sobie zaprosic na obiad w niedziele kuzyna bez żony, bo ma być „kameralnie”.

--
  • 3-mamuska 10.04.19, 22:37
    iberka napisała:

> Nie, nie jestem smile. A zasady ustaliliśmy razem kilka mcy temu - teraz druga str
    > ona próbuje zmieniać, co wcale mnie nie dziwi smile.

Ale małżonka ojca czy twój hipotetyczny facet to co innego niż małżonkowie chrzestnych zresztą tak czy inaczej chamókę odwalacie.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • a1ma 11.04.19, 19:52
    Macocha. Ona jest macocha Twojej córki. Gdyby Ciebie zabrakło (odpukać!), to będzie ja wychowywać.

--
    You keep in mind that my sharply-worded comments on yelp.com recently took down a muffin store.
  • jola-kotka 09.04.19, 22:16
    Hahaha kto ustalil? Ty? Chyba jeszcze nie przepracowalas rozpadu zwiazku z ojcem twojego dziecka" dla ukrainskiej damy" a to ukrainka gorsza w czyms od ciebie? Sory zenada . Trollujesz i to perfidnie na podstawie watku nizej.
  • iberka 09.04.19, 22:52
    Po 18 latach na forum nie mam ochoty na trollowanie 😂
  • a1ma 09.04.19, 22:53
    Z kim ustaliliście?

--
  • iberka 09.04.19, 22:56
    Ze sobą, w czasie rozmowy. Komunia starszego dziecka, to był cyrk zorganizowany przez babcię i wyszło "straszno i śmieszno" dlatego teraz miało być spokojnie i świątecznie dla dziecka - nie dla pociotek smile
  • a1ma 09.04.19, 22:59
    Pociotki rozumiem, ale partnerów rodziców, chrzestnych?
    Jeszcze gdyby to była jakaś przelotna miłostka, ale to coś stałego jak rozumiem?

--
  • lauren6 09.04.19, 23:00
    To macocha, nie pociotek.
  • jola-kotka 09.04.19, 23:41
    I ustalil z toba ze przyjdzie bez zony?
  • kolteta 10.04.19, 08:05
    Pewnie bylo tak:
    Ona: Nie zycze sobie widzec twojej nowej zonki na komunii corki.
    On: (smiejac sie pod nosem i nic nie mowic)
    Ona: No to ustalone.

big_grin
  • jola-kotka 10.04.19, 20:27
    No raczej tak bylo
  • iberka 11.04.19, 16:41
    No nie było big_grin. Zrobiliśmy listę gości z mojej j jego strony, spisane na kartce. Żonki tam nie było 😂
  • jola-kotka 11.04.19, 17:03
    Bo uznal jej obecnosc za tak oczywista ze az nie wymagajacaca wpisywania na liste. Jak ty robisz liste gosci to siebie na nia wpisujesz jako organizatora? Dla mnie to chore ty masz problem ze on ma zone , zazdrosna jestes? Czy moze to taka zlosc ze ulozyl sobie zycie drugi raz a ty nie?
  • iberka 11.04.19, 18:10
    No tak, wpisuję. Wpisaliśmy każdego - nawet 2 letnie dzieci.
  • jola-kotka 09.04.19, 21:31
    Jak nieobecny to teraz sobie o komuni przypomnial ?czy jednak nie do konca nieobecny?
  • default 09.04.19, 21:36
    O, ja miałam podobny problem, chociaż trochę odwrotny. Były mąż był zaproszony, ale postawił warunek, ze ma nie być na uroczystości mojego obecnego partnera. Co było o tyle bezczelne, ze impreza była u nas w domu i przez nas finansowana uncertain
  • a1ma 09.04.19, 21:38
    I jak to się skończyło?

--
    Women, huh? Can't live with 'em; can't successfully refute their hypotheses.
  • default 09.04.19, 22:15
    Byli obaj, eks próbował strzelać focha i podrygiwał, ale mój partner wywabił go dyskretnie do kuchni i tam go nieco "zresocjalizował" smile Skończyło się tak, ze razem zgodnie wódkę pili smile
  • jola-kotka 09.04.19, 22:17
    😀👍
  • jola-kotka 09.04.19, 21:28
    Czekaj najpierw tesciowa na sniadaniu wielkanocnym potem komunie.Tradycyjna kolejnosc musi byc.
  • arwena_11 09.04.19, 21:31
    No w tym roku się mogą ponakładać terminy - Wielkanoc blisko maja.
  • jola-kotka 09.04.19, 21:32
    Tez prawda.
  • a1ma 09.04.19, 21:33
    Kurde, zapomniałam o Wielkanocy. <goopia>

--
    ? To może ja uduszę coś na obiad, coś co lubisz.
    ? A co ja lubię?
    ? Pokojówkę!
  • martishia7 09.04.19, 21:45
    I okna dla Jezuska pewnie nie pomyte wink
  • jematkajakichmalo 09.04.19, 22:00
    Nie no, okna to chyba na kolejny temat: procesje.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • a1ma 09.04.19, 22:01
    Okna to nie na urodziny Jezuska się myje??

--
  • jematkajakichmalo 09.04.19, 22:20
    O jej... tyle tego, ze juz sama nie wiem... Ale na urodzinach to i tak juz ciemno i nie widac.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • morekac 09.04.19, 23:50
    Przede wszystkim Jezusek urodził się w pomieszczeniu bez okien.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • a1ma 10.04.19, 00:01
    morekac napisała:

> Przede wszystkim Jezusek urodził się w pomieszczeniu bez okien.
    >

Bez okien jak bez okien, ale bez szyb to na pewno. Tym samym czuje się zwolniona z mycia big_grin

--
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate.
  • morekac 10.04.19, 00:47
    Bez szyb też zapewne mieszkał. Szkło wprawdzie znano, ale było bardzo drogie.
    Zatem mycie szyb na Wielkanoc również nie ma uzasadnienia teologicznego.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • memphis90 10.04.19, 18:01
    Ej no, szkło w oknach 2000 lat temu?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • aerra 09.04.19, 21:37
    Proszę bardzo:

Słuchajcie, nie wiem co zrobić. Moje dziecko jest nieochrzczone i nie chodzi na religię, ale wszystkie trzy szwagierki (jedna innowierczyni, a dwie niewierzące, z czego jedna praktykująca od święta) oczekują, że zrobimy komunię. Tłumaczę, że dzieć do komunii nie przystępuje, a te nic tylko: ale schabowy musi być! Tzn dwie, bo trzecia jest wegetarianką, więc jak schabowy to tylko z soi.
    Tylko skąd ja im wezmę teraz lokal, który nie dość, że będzie miał miejsca w terminach komunijnych (z drugiej strony, skoro do komunii i tak młody nie idzie, to może nie trzeba się tak sztywno terminów trzymać?) i jeszcze na dodatek uwzględni fanaberie dietetyczne gości? No i problem z chrzestnymi, bo ich nie ma. A jak to tak, impreza komunijna ze schabowym (z opcją z soi) bez chrzestnych???
  • a1ma 09.04.19, 21:40
    Rozmawiasz ze szwagierkami??

--
    You keep in mind that my sharply-worded comments on yelp.com recently took down a muffin store.
  • aerra 09.04.19, 21:46
    Na What'sAppie się rzuciły, nie zdążyłam zablokować. Moja wina, wiem. Trzeba było refleks mieć.
  • stara.mostowiakowa 09.04.19, 21:41
    Nie no,bez chrzesnych to nie ma sensu bo kto przyniesie kłada i laptopa?
  • aerra 09.04.19, 21:50
    Nieprawdaż?
    Co prawda teść próbował podejść bokiem, że jak ochrzcimy to sprezentuje laptopa, ale na quada nie wpadł, więc nic nie wyszło z umowy.
  • arwena_11 09.04.19, 21:42
    Załatw chrzest razem z komunią. Szwagierki na chrzestne - i od razu daj im listę prezentów - podwójna, bo za chrzest i za komunię tongue_out. A potem zrób ognisko, zamiast schabowego kiełbasę, może być z soi big_grin
  • aerra 09.04.19, 21:49
    Hmmm… ognisko to nie jest zły pomysł, ale najpierw któraś musiałaby nam w prezencie dać działkę. Bo jak robimy ognisko na balkonie, to się strasznie sąsiedzi potem pieklą. Nawet jak się uczciwy boczek opieka, a nie żadną soję.
  • arwena_11 09.04.19, 21:58
    To im zasugeruj żeby się złożyły i działkę przyjmij w prezencie od chrzestnych w ramach chrztu i komunii. Reszta rodzina może się dorzucić tongue_out.
  • aerra 09.04.19, 22:07
    Dwie z nich są nauczycielkami, wiec czekam, czy rząd wyjdzie w końcu z tymi podwyżkami czy nie. Bo jak nie to na działkę nie ma co liczyć, nawet jakby się złożyły.
  • arwena_11 09.04.19, 22:15
    Zawsze mogą korepetycjami zarobić tongue_out
  • jola-kotka 09.04.19, 22:20
    Laki poszukaj ta co wraca do pl i wrocic nie moze wie gdzie sa piekne bo do nich tak planuje wracac😀
  • jola-kotka 09.04.19, 22:00
    👍
  • mika_p 09.04.19, 21:45
    Ty wyrodna matko, jak mogłaś pozbawić dziecko dwóch dodatkowych prezentów z każdej okazji?
    Myślę, że możesz to szybciutko nadrobić, organizując z lekkim opóźnieniem starosłowiańskie postrzyżyny, symbolizujące koniec dzieciństwa malucha, a rozpoczynający okres dzieciństwa dużego dziecka. Niewątpliwie potrzebne będą osoby będące przewodnikami dziecka w tym trudnym świecie, zatem choć na kilka najbliższych lat zapewnisz dziecku właściwą liczbę prezentów od urodzin przez dzień dziecka po gwiazdkę.
    Oczywiście, jest to znakomita okazja do rodzinnego spotkania przy schabowym dowolnego pochodzenia. Jezeli zdążysz na wiosne, to tradycyjne jajeczko też moze być. Nawet w wersjiw egańskiej, tj awokado faszerowane siekaną rzodkiewką lub odwrotnie, rzodkiewka faszerowana siekanym awokado. Na pewno dostaniesz wiele dobrych rad na temat menu, a i knajpa da radę. A jak nie znajdziesz takiej z awokado, to ogórek faszerowany rzodkiewka też bedzie wegański.

--
    Odrobina strachu przed żoną jeszcze żadnemu mężczyźnie nie zaszkodziła. Alutka Kosoń
  • aerra 09.04.19, 21:54
    Z postrzyżynami jest ten problem, że młody stanowczo opiera się sugestiom, że włosy (słowiańskiej urody cudnej, pszeniczny blond do łopatek) przy tej okazji należałoby obciąć. Bo rozumiesz, on chce być tradycyjnym heavymetalowym gitarzystą, a ci jak wiadomo pióra mają długie.
  • szarsz 09.04.19, 22:07
    długie, ale nie pszeniczne przecież. A i łysi heavymetalovi wokaliści bywają całkiem mniamuśni.
  • aerra 09.04.19, 22:08
    Jak to nie pszeniczne? Popatrz na skandynawskie zespoły!
  • szarsz 09.04.19, 22:12
    skandynawski heavy metal brzmi dość perwersyjnie, co nie znaczy nie. rzucisz nazwą jaką?
  • aerra 09.04.19, 22:22
    No tak trochę szerzej trochę, thrash, black i nawet jest coś takiego jak viking metal wink
    Mayhem, Darkthrone, Gorgoroth, Immortal, Morgana Lefay, Bathory, Einherjer
  • szarsz 09.04.19, 22:26
    Viking metal! rajuśku big_grin
  • chatgris01 09.04.19, 22:23
    Jak nie pszeniczne, a KK Downing? Janick Gers? Uli Jon Roth?
  • szarsz 09.04.19, 22:26
    Wyparłam. Nie miziałabym wink
  • mika_p 09.04.19, 22:13
    "Piórka głupstwo, bo odrosną"
    A jakbyś dziecku wytłumaczyła, ze to dla Sprawy? Prezenty z okazji postrzyzyn plus dodatkowe dwa prezenty trzy razy w roku?

--
    ze skarpetkami to jest tak: w każdej parze jest silniejszy i słabszy osobnik i w pewnym momencie po prostu ten silniejszy pożera tego słabszego
  • aerra 09.04.19, 22:33
    Jak tylko trzy razy do roku to nie przejdzie.
    No i chyba może być problem z tymi przewodnikami, bo nie wiem czy sama niechęć do gadów w okolicach przyspodniowych i wymagana ilość zer na koncie (poprzedzonych rzecz jasna jakąś liczbą dodatnią) jak w przypadku komunii tutaj wystarczy...
  • jak_matrioszka 09.04.19, 21:51
    Moje nieochrzczone dziecko miało świeckie bierzmowanie, ale z komunia faktycznie wiekszy problem 🤔 Może w sobote zrób? A co do chrzestnych, to przeprowadź wywiad komu sie ostatnio powodzi i nie ma weża w kieszeni i powiedz tym osobom, że zawsze chciałaś zapytać czy by sie zgodzili być rodzina zastepcza dla niby-komunisty, bo uważasz ich za #tu wstaw zestaw indywidualnie dobranych komplementów# i masz niby-chrzestnych smile
  • aerra 09.04.19, 22:00
    W zasadzie w gronie rodzinnym i bliskich znajomych, to najlepiej się chyba powodzi nam. A to chyba nie przejdzie, żeby być niby-chrzestnymi własnego dziecka. Dziecię co prawda pewnie by radośnie podchwyciło i stwierdziło, że w takim razie prezenty podwójnie może od nas dostawać z każdej okazji.
    No i nie da się ukryć, już abstrahując od majętności kandydatów, że w zasadzie wszystkim już odmówiliśmy bycia chrzestnym dla ich dzieci, więc tak niezręcznie trochę prosić, żeby byli u nas. Niby nasz najstarszy, wiec jakby ktoś został chrzestnym wstecznie, to byłby jakby najpierw. Ale nie wiem czy to nie jeszcze bardziej niezręcznie - oni najpierw, a my potem odmawiamy?
  • a1ma 09.04.19, 22:03
    Wszyscy Was prosili o bycie chrzestnymi, mimo ze Wy nie chrzcicie swojego dziecka (czyli chyba nie jesteście najgorliwszymi z katolików) oraz zupełnym przypadkiem macie najlepszy status majątkowy wśród znajomych?

Hm. wink

--
  • szarsz 09.04.19, 22:08
    big_grin
  • aerra 09.04.19, 22:13
    A to nie jest tak, że (tak jak napisała jak_matrioszka), nie ważne czy wierzący i praktykujący, tylko czy dobrze się powodzi i nie ma węża w kieszeni?
    Ale fakt, tu mnie masz - tak naprawdę to nie wszystkim odmówiliśmy, bo po pierwszych trzech przestali nas pytać. Hmmm. dziwne.
  • a1ma 09.04.19, 22:50
    Ja tam nie wiem, co dla kogo ważne, dziecko mam nieochrzczone (tfu!!), wiec wiadomix, zuamatka.

--
  • jola-kotka 09.04.19, 21:59
    Jaja sobie robisz 😂
  • aerra 09.04.19, 22:02
    Jolu, jak możesz sugerować, że poważny problem z którym się zmagamy - to jaja!? Tu o komunię się rozbija, a nie o Wielkanoc!
  • memphis90 10.04.19, 18:02
    Wyślij im listę prezentową i kaz się ustosunkować która co kupi.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • bukietlisci 09.04.19, 21:43
    i masz.
    rosół albo barszcz
    schabowy albo pierś z kurczaka zwykła w panierce plus ziemniory plus jakaś mizeria albo buraczki
    tort.
    ciasta, kawa , herbata i to nie że każdy idzie i se leje ale przejdzie umyślna ( kelnerka) i zapyta.
    tak chcę, tak zje dziecko. a już słyszę że za przaśnie i zwyczajnie. bo gdzie łosoś i płepłe ze szpinakiem? gdzie przystawki? gdzie ślimaki i talerz serów?
    dla serów się ugnę, bo uwielbiam. reszta zostaje. i jeszcze przyjęcie w ogrodzie. jakby nie można było w restauracji , jak wszyscy.i dla bachorzęciów będzie animatorka ( bo trochę dzieci jest). to też źle, bo po co i na co.
    może być? bo jeszcze a dlaczego w namiocie???? w restauracji nie można??
    dlaczego pociotków nie zapraszam? aaaaa, bo w namiocie. jakbym zrobiła w restauracji, to by miejsce było.
    na komunii będzie ponad trzydzieści osób. na przyjęciu też. sami bliscy, bo to duża rodzina. pociotków nie zapraszam, bo nie.
  • aqua48 09.04.19, 21:47
    bukietlisci napisał(a):

>pociotków nie zapraszam, bo nie.

Zaproś pociotków, ale bez żon.
  • a1ma 09.04.19, 21:51
    aqua48 napisała:

> bukietlisci napisał(a):
    >
    > >pociotków nie zapraszam, bo nie.
    >
    > Zaproś pociotków, ale bez żon.

Zwłaszcza ukraińskich.

--
    From 0 to bitch in less than 5 seconds!
  • bukietlisci 09.04.19, 22:01
    ajtam. mam taki pomysł, że wyślę pociotkom zaproszenia dla prezentów. znaczy się, niech się nie fatygują osobiście ale ekwiwalent ( najchętniej pieniężny) przyślą.
    i nie ma się co chichrać. to naprawdę duża rodzina, trzydzieści osób to takie minimum. i tak sobie wysłuchuję , że Zdzisiek to zaprosił nas a my Zdziśka nie zapraszamy. jakby to nie było oczywiste najwięcej do powiedzenia ma teściowa. już jej raz powiedziałam żeby sobie zaprosiła Zdziska sama na weekend jak tak tęskni - to się obraziła. niestety , tylko na trzy tygodnie. teraz znów daje dobre rady.
  • chatgris01 09.04.19, 21:56
    Bez żon to się rodzonych braci zaprasza tongue_out
  • a1ma 09.04.19, 21:48
    I to jest obiad, jaki bym z przyjemnością zjadła.

--
  • ponis1990 10.04.19, 07:52
    No patrz, a ja odmówiłam namiotu (lokal który wpierw zaklepał mi termin potem oznajmił, że jednak pomyłka i czy może być w namiocie na parkingu) , bo wiedziałam że rodzina będzie marudzić - z tym że mi się akurat ten pomysł też nie podobał ;p

--
    Lubię placki
  • bukietlisci 10.04.19, 12:07
    ale u mnie ma być w naszym ogrodzie. namiot wypożyczymy.
  • b.bujak 09.04.19, 21:54
    już był:
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,167911243,167911243,problem_rodzinny_zaproszenie_na_komunie.html

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • jola-kotka 09.04.19, 22:00
    Ale to nie o takie watki chodzi
  • lili_liliana 09.04.19, 22:09
    A u nas spokój. Komunia niemal "ekumeniczna" (będą nasi przyjaciele i pastor z wyznania męża). Komunię organizuje catering ten sam, który organizował imprezę komunijną i osiemnastkę córy. Strój gotowy, goście zaproszeni, wszyscy zaproszeni potwierdzili swoje przyjście - idylla. Zwłaszcza w porównaniu ze strajkiem w szkole naszej maturzystki.

--
    "Ich will nicht gehorsam, gezähmt und gezogen sein/ich will nicht bescheiden, geliebt und betrogen sein/ich bin nicht das Eigentum von dir/denn ich gehör nur mir"
  • bywalec.hoteli 09.04.19, 22:13
    Dziewczyny, kocham Was za ten wątek smile

--
    Czy ktoś wie kiedy przyjdzie wiosna 2019?
  • jola-kotka 09.04.19, 22:22
    Cicho smile jeszcze nie bylo o pasztecie, zurku , jajach faszerowanych, sukienka czy alba, tesciowa na komunie dala przeterminowana czekolade a wogole to jak mozna jesc sniadanie wielkanocne jak sie na msze do kosciola nie idzie itd.🤣
  • kolibeer2 09.04.19, 23:28
    jakim żurku?? to nie wiesz, że jedyna słuszną zupą świąteczna jest barszcz biały??
    odnośnie komunii - dostaliśmy zaproszenie telefoniczne, a między wierszami przemycone, że młode na laptop zbiera - chyba kupie biblię i łańcuszek z medalikiem, bo na szczęście nie jestem chrzestną smile

--
    Jędza_do_kwadratu
  • jola-kotka 09.04.19, 23:44
    A ja rozumiem to przemycenie. Laptop potrzebny nawet do nauki i zamiast nazbierac kilka biblii kazda pewnie 100 kosztuje to logiczne jest dla mnie ze lepiej dac nawet tyle co za ta ksiazke w koperte na laptopa .
  • scarlett74 10.04.19, 07:34
    Jak to ,nie było., jak było... A wredna szwagierka, co to tylko brata bez jego fantastycznej małżonki na komunię zaprasza, to nic...😜
  • memphis90 10.04.19, 18:07
    Eee, a to żurek i barszcz biały czymś się istotnym różnią...?

--
  • aerra 10.04.19, 18:42
    Tak, jeden jest na zakwasie żytnim, a drugi na pszennym wink
  • memphis90 10.04.19, 22:16
    To to wiem, pytałam o ISTOTNE różnice wink

--
  • memphis90 10.04.19, 18:06
    Jolka, założę dla Ciebie specjalnie wątek "czy moge iść świecić jajca, jeśli wypisałam dzieci z religii?". Chcesz?

--
  • jola-kotka 10.04.19, 20:29
    Nie musisz juz ci odpowiadam. Mozesz smile
  • memphis90 10.04.19, 22:16
    Phi, a co to za jatka na 2 posty...?

--
  • jola-kotka 10.04.19, 22:35
    Bo temat jest dla mnie prosty. U mnie nie ma w tym temacie twardych zasad i sama jestem z tych co sadza ze kazda religia to bajka dla naiwnych i swietny biznes ale pewne tradycje tez pielegnuje jak udanie sie do kosciola poswiecic jajka, baranka itd. Czyli wybieram sobie z tego co mi pasuje 😀.
  • heca7 10.04.19, 07:55
    To ja mam pytanie - urosły mi pomidory. Jakoś szybko w tym roku. Dobrze by było je wysadzić pod folię ale nie w ten weekend (niech jeszcze podrosną) tylko w następny. Ale to Wielkanoc- wypada latać z doniczkami po ogrodzie w niedzielę wielkanocną? wink Albo w Lany Poniedziałek? Majówka odpada bo wtedy na 100% będą za duże i mi się położą w doniczkach.
    Ps: okien nie myję bo w połowie maja wywalam balkonowe łącznie ze ścianą i wstawiam wielkie, dwuskrzydłowe- będzie tyle pyłu, że nie warto teraz nic myć.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • ruscello 10.04.19, 08:43
    Można w Wielkanoc, tylko przebierz się za zajączka, to nikt się nie oburzy wink
  • heca7 10.04.19, 12:36
    Przy moim wzroście będę wyglądała jak królik hodowany na pasztet big_grin

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • chatgris01 10.04.19, 12:42
    Jest jeszcze opcja króliczka z Playboya tongue_out
  • milamala 10.04.19, 18:56
    No to ja sie dorzuce z pytaniem. Co dac chrzesniaczce na komunie? Powaznie pytam. Nie bede na imprezie, ale w okolicach wakacji sie pojawie i dziecko czekac bedzie na prezent. Co teraz daja chrzestni?
  • mag1_k 10.04.19, 19:18
    1000zł
    Cześć wysmieje, cześć się wzbudza, ale tak u nas się przyjęło. Albo wielokrotność, ale to dotyczy nielicznych znanych mi chrzestnych...
  • mag1_k 10.04.19, 19:19
    Wzburzy*
  • mag1_k 10.04.19, 20:47
    I tak jak Jola pisze dodatkowo medalik czy krzyzyk zloty, moze biblia
  • memphis90 10.04.19, 22:19
    1000 albo wielokrotnosc? Miałam trochę komunii w otoczeniu i nikt tyle nie dawał. Dzieciaki łącznie (!) od całej rodziny zbieraly na jakiegoś prostego laptopa.

--
  • kryzys_wieku_sredniego 10.04.19, 22:28
    A z małopolski jesteś?
  • jola-kotka 10.04.19, 22:39
    Bo te wytyczne to jakas bzdura. Co to znaczy 1000 a co jak taka chrzesna ma 3000 na miesiac? To ma 1/3 oddac bo tak trzeba? No sory. Kazdy daje ile moze lub ile ma ochote dac . Proste . A komentowanie tego przez innych swiadczy o buractwie komentujacych nie darczyncy.
  • iberka 11.04.19, 16:38
    😂 moja 10 latka nie dostała tyle przez całe swoje życie. A na 18 jedno 0 więcej?
  • jola-kotka 10.04.19, 20:30
    Kase plus jakas pamiatke np. Zloty lancuszek
  • pani-nick 11.04.19, 19:37
    A komutak?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.