Dodaj do ulubionych

Co na pierwszy „ trądzik” dla 9 latki

10.04.19, 22:41
Emamy córka zaczyna dorastać i zaczęły pojawiać się wągry delikatne i takie drobne pryszczyki.Co Wasze dzieci używały jako pierwsze kosmetyki na tego typu dolegliwości? Co polecacie delikatnego?
Mój syn nigdy do twarzy nie chciał niczego tylko mydło a córka chce czymś sobie ta buźkę umyć czy jakiś tonik.Mozecie coś nam polecić?
Edytor zaawansowany
  • jola-kotka 10.04.19, 23:04
    Balneokosmetyki " 3 kroki do doskonalej cery"
    to polecila kosmetolog corce mojej kolezanki 11 lat , wiem ze to na sto procent bo ze mna do niej poszla. A o efekty to moge jutro zapytac i napisze bo juz jakis czas stosuje to pewnie bedzie mogla sie wypowiedziec.
  • tryggia 11.04.19, 01:08
    Może endokrynolog? 9 lat?

--
    cndnvn
  • beverlyja90210 11.04.19, 02:11
    W tym wieku normalne są drobne wypryski
  • minniemouse 11.04.19, 02:17
    9 lat i endokrynolog na zwykły trądzik? nieeeeee.... no chyba ze ma zaburzenia miesiaczkowania lub inne objawy wahan hormonow.
    spróbuj moze tej sławetnej Proactiv?
    tak czy siak w leczeniu tradziku najwazniejsze jest: zdrowa dieta - duzo owocow i warzyw, protein, malo cukru i tluszczu, duzo ruchu, min 8 godzin snu, bardzo wazna jest higiena zwlaszcza twarzy. jesli ma sklonnosci do przetluszczania powinna czyms delikatnym przemywac twarz w ciagu dnia. bardzo wazne jest zmieniac czesto poszewke od poduszki, najlepiej miec jakas bawełnianą szmatke wielkosci poduszki na wierzch i zmieniac codzienne.
    kremy z grupy

--
    Szlachetność w praktyce
    Wpadnij, zapraszam!...
  • jola-kotka 11.04.19, 02:42
    No wlasnie mojej przyjaciolce ktora jest po 40 i nadal ma tradzik dermatolog kazal codziennie zmieniac poszewke na ktorej spi , zero ostrych przypraw, czekolady, kawy . A co do 11 latki o ktorej pisalam wyzej to jeszcze zalecila ta kosmetolog zabiegi co jakis czas oczyszczajace twarz, pory, podobno wagry moga przybrac z czasem dosc spore rozmiary bardzo widoczne czarne punkty po to, to oczyszczanie.
  • memphis90 11.04.19, 09:11
    Przecież mit pryszczach i czekoladzie, kawie oraz przyprawach zostal obalony dekady temu....

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • jola-kotka 11.04.19, 10:55
    no nie wiem czy to mit nie znam sie
  • disco-ball 11.04.19, 11:36
    Serio?
  • minniemouse 12.04.19, 00:56
    memphis90 napisała:
    Przecież mit pryszczach i czekoladzie, kawie oraz przyprawach zostal obalony dekady temu....

ostatecznie dieta jednak MA znaczenie.
    chodzi o to ze zasadniczo dieta nie jest przyczyna powstawania trądziku.
    co to znaczy - ze jak masz trądzik bo masz takie geny, to sama dieta nie ma na niego większego wpływu, nie uleczy cie z tego.
    niemniej, to co jesz moze mieć wpływ na jego przebieg - czy będzie więcej wysypu czy mniej.
    i jest to poza tym sprawa bardzo indywidualna.

taka kawa np ma znaczenie bo kofeina moze powodować odwodnienie, utratę kolagenu, pita nieregularnie - niedotlenienie. kofeina powoduje wydzielanie się kortyzolu w organizmie a ten pobudza wydzielanie sebum.
    po prostu nie wszystko działa tak samo na każdego i u każdego. jeden pije mniej drugi więcej kawy. jednego po kawie wysypie, drugiego nie. tak jak jednego od kawy przestanie bolec głowa, drugiego odwrotnie- rozboli, trzeciemu nic nie będzie. niemniej jest to jakiś oczywisty wpływ kawy.
    o diecie w trądziku w ogóle trudno mówić w kategoriach "specjalna dieta na trądzik". mówi się bardziej w sensie "jeść zdrowo, odżywiać zdrowo przy trądziku" - po prostu.
    na przykład, przy trądziku ma sie stany zapalne skory. wiec dobrze jest spożywać produkty mające właściwości przeciwzapalne - jest to zwyczajnie logiczne. do takich nalezą np probiotyki, wiec świeży niesłodki jogurt. owoce zwłaszcza np leśne jagody, maliny bo zawierają duzo antyoksydantów. (uwaga, wprawdzie o czekoladzie sie mówi ze zawiera duzo antyoksydantów ale nie jest dobra w trądziku bo jednocześnie ma za duzo cukru a ten szkodzi w trądziku. gorzka czekolada w małych ilościach jest dopuszczalna, ale trzeba obserwować czy nie dochodzi do wysypu), zielone warzywa.
    ryby bo maja omega 3- kwasy tłuszczowe. pistacje i orzechy brazylijskie zawierają sporo wit E która poprawia elastyczność i nawilżenie skory oraz wspomaga gojenie ran (blizny potrądzikowe) itd itp
    - pod tym katem ustala się dietę na trądzik.
    Wiec jednak ważne, jak widzisz, co sie je przy trądziku.

Minnie

--
    Szlachetność w praktyce
    Wpadnij, zapraszam!...
  • minniemouse 11.04.19, 04:14
    sorry przerwano mi ale mialo byc z grupy BB dla nastolatkow.

--
    Szlachetność w praktyce
    Wpadnij, zapraszam!...
  • minniemouse 11.04.19, 04:18
    ponoc ona wymyslila jakis super duper zit blaster (mordownik, zniweczacz pryszczy)
    abcnews.go.com/GMA/Wellness/video/teen-cleared-acne-cheap-products-53727213

Minnie

--
    Szlachetność w praktyce
    Wpadnij, zapraszam!...
  • lot_w_kosmos 11.04.19, 06:44
    Moja ma 11 i na bokach żuchwy ma takie drobne pojedyncze krostki, kaszke jakby.
    Kupilam jej tonik z Oriflame z olejkiem z drzewa herbacianego. Delikatny a oczyszcza i tonizuje. Na razie wystarczy.
  • lot_w_kosmos 11.04.19, 06:46
    I czytam powyżej, że kilka pryszczy u 9latki to poważne zaburzenia hormonalne..... 😂😂😂
    Tiaaa, od razu.
  • jematkajakichmalo 11.04.19, 07:01
    No dokładnie, to samo pomyślałam. 9 lat, kilka krostek to zaburzenia albo przynajmniej problemy z trądzikiem big_grin
    Niedługo to już pięciolatki będą do kosmetologów zaprowadzać.
    Moja córka ma 11 lat, ale nie wpadłam jeszcze na pomysł, żeby z tego jakiś wielki temat robić... ona sama też jeszcze o to nie pytała. Moim zdaniem takie zachowania u dziewięciolatki to powielanie zachowań koleżanek itp. gdzieś coś widziała i też chce.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • pasquda77 11.04.19, 07:14
    Seria Ziaja Liście Manuka (chyba dobrze napisałam ?)Syn używa żelu do mycia twarzy i toniku , całkiem ok się sprawdza , kupisz w Rossmann.
  • tryggia 11.04.19, 18:41
    To był sarkazm z tym endokrynologiem.

--
    cndnvn
  • fraudes 11.04.19, 09:12
    Tonik "under 20" ireny eris. cała seria w naszym przypadku się sprawdziła. Na pojedyncze ropne przypadki żel SVR.
  • ga-ti 11.04.19, 10:18
    Moje nastolatki myją twarz mydłem siarkowym (zakupione w Rossmannie). Starszy jest alergikiem, gdy na własną rękę kupiłam żel jakiś z ziaji, niby delikatny, to mi dziecko sczerwieniało jak burak. Jest pod opieką dermatologa, u niego wysyp pryszczy uwarunkowany jest też wysypem alergicznym. Młodszy ma serię z oriflame, chwali sobie.
  • rasowaematka 11.04.19, 10:32
    Na miejsca z wągrami raz w tygodniu czarne mydło. Na zmiany ropne też pomaga punktowo nałożone na 2 minuty. Do mycia twarzy wacikiem napar z rumianku. Ewentualnie można jakiś olejek z drzewa herbacianego. Jak zmiany mocno zaognione to punktowo patyczkiem do czyszczenia uszu nakładać octanisept żeby odkazić. I tyle. U syna było sporo ropnych zmian na nosie, teraz nie ma nic. Większość drogeryjnych kosmetyków się nie sprawdziło. Do tego dobra dieta bez syfu i będzie ok. Oczywiście jak problem się będzie nasilał to dermatolog.
  • tryggia 11.04.19, 11:03
    Ok, do rad pryszczowych się nie dołączę, bo mój 10 i 13 jeszcze nic.
    Ale tak się zastanawiam czy u 9 łatki to po prostu nie za wcześnie. 9 łatki rasy białej, w naszej szerokości geograficznej (tak, wiem, latynoski rodzą dzieci w wieku 10 lat).
    U nas powitanie zaczyna się ok 11-13 r.z.,czyli 2-4 lata później niż 9 lat. Może to nie trądzik a egzema, cokolwiek?

--
    cndnvn
  • beverlyja90210 11.04.19, 16:21
    Przecież napisałam ze to delikatne zmiany nie ropne wypryski
  • lot_w_kosmos 11.04.19, 17:50
    I tak już masz chore dziecko, z defektem hormonalnym, przedwczesnie dojrzałą, nie wywiniesz się ematce.
    ROzważ już hormon wzrostu, bo taka zaburzona, przedwcześnie dojrzała, to na bank ci nie urośnie.
    I zbadaj jej tarczyce, obowiązkowo.
    wink
  • minniemouse 11.04.19, 23:59
    lot_w_kosmos napisała:
    I tak już masz chore dziecko, z defektem hormonalnym, przedwczesnie dojrzałą, nie wywiniesz się ematce. ROzważ już hormon wzrostu, bo taka zaburzona, przedwcześnie dojrzała, to na bank ci nie urośnie. I zbadaj jej tarczyce, obowiązkowo. wink

zapomniałaś o pasożytach, boreliozy (Lyme) i lambliach. a, jeszcze autyzm i ADHD. why not. 🤣

Minnie

--
    Szlachetność w praktyce
    Wpadnij, zapraszam!...
  • beverlyja90210 12.04.19, 20:03
    🤣smile
  • ga-ti 11.04.19, 21:37
    No nie wiem, ja rasy białej jak najbardziej dostałam pierwszą @ w wieku 11 lat i 7 miesięcy, wcześniej pojawiły się oznaki dojrzewania, między innymi zmiany trądzikowe.
  • brenya78 12.04.19, 00:17
    Mowa o 9latce, a nie 11 lat 7msc...
  • beverlyja90210 12.04.19, 20:04
    Jesu
  • ga-ti 12.04.19, 22:46
    No tak, bo miesiączka pojawia się ot tak, ni z tego ni z owego, jajko niespodzianka normalnie.
  • brenya78 12.04.19, 22:50
    Dokladnie tak sie pojawia big_grin Jak inaczej? Nie wiem tylko po co piszesz o 11lakach, skoro mowa o 9latce.
  • agnieszka2008 11.04.19, 20:23
    Polecam żel aloesowy Holika Holika

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka